mandari mandari komentáře u knih

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Jako vždy, skvělé čtení. A konečně jsem se dozvěděla více o Asadovi.

25.01.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak toto bylo super. Podle mě zatím nejlepší díl této série. Brutální, totálně zamotané a skvělé čtení, od kterého se nedá odtrhnout!

02.01.2018 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Moc se mi líbily zmínky a přirovnávání k mému nejoblíbenějšímu filmu Demolition man :) Těším se na pokračování.

10.02.2024 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha mě celkem dost zklamala. Parádní námět, ale zpracování hodně špatné. Knihu jsem dočetla spíše jen nuceně.

08.09.2019 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ze začátku to vypadalo na hodně dobrou knihu, ale ten sci-fi nádech a především konec (i když nečekaný) byl na mě už moc.

06.08.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice čtivé, ale čekala jsem od toho trochu víc. Přesto tam pár zajímavých momentů bylo.

24.06.2019 3 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Pokud bych tuto knihu neposlouchala jako audioknihu, nejspíše bych jí nedočetla. Bohužel poměrně nudná, nedokázala jsem držet pozornost při poslechu. Takže hodnotím jako hodně horší průměr.

26.05.2019 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Oddělění Q je pro mě už tak nějak sázka na jistotu. Je sice pravdou, že tenhle díl neměl takové wow efekty, jako měly ty před tím, ale zase se mi tu moooc líbilo odhalení minulosti Rose a vysvětlení proč je taková jaká je. Takže za mě opět super!! :)

18.03.2019 5 z 5

Velice zajímavý pohled na užívání drog a jejich vliv na průběh druhé světové války. Velmi čtivé i pro ty, kteří tento žánr či knihy s touto problematikou obvykle nečtou (jako já).

19.05.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět skvělá kniha. Jakmile začnete, nemůžete přestat číst. Už teď se těším, na další pokračování - doufám, že bude :)

08.11.2017 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu jsem přečetla v rámci výzvy již podruhé a opět mne velmi bavila :D :D

19.10.2017 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jedním slovem zvrácenost, ale s tím jsem do této knížky schválně šla. Určitě je to zajímavé téma (i když pro silnější žaludky), velmi dobře se čte, ale ... děj by se dal shrnout do jedné věty :( Takže tato kniha mě nakonec zklamala a hodnotím průměrně.

21.04.2023 3 z 5

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Fajn oddechovka. Mám tuhle sérii ráda. Doporučuji ;)

31.10.2021 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Nádherně napsáno, doporučuji všem!!! A nejlépe zavést jako povinnou četbu, aby si všichni rozšířili obzory o této problematice.

13.09.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Prostě klasika :)

03.01.2020 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Naprosto skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý z nás. Rozhodně doporučuji!!!

26.10.2019 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha byla opravdu poutavá. První dvě třetiny jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Poslední část je za mě jak z jiné knihy. Z první části jsem měla dojem, že čtu psychologické drama a pak spíš detektivku :) Ale rozhodně stojí za přečtení :)

06.09.2019 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Těžko tuto knihu hodnotit. Věřím, že se tyto hrůzy opravdu děly a je dobře, že se o tom mluví a píše. Pak je tu otázka o skutečnosti příběhu, ale to hodnotit nebudu. Je vlastně jedno, zda se to dělo jednomu nebo více osobám. A je jedno, zda se to dělo právě autorce. Podstatné je, že se to skutečně dělo a je důležité, aby se tomu už navždy zabránilo.

06.07.2019 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pět hvězd si zaslouží první dvě třetiny knihy, kde jsem byla z knihy naprosto nadšená. Poslední třetina a závěr mi děj připadal trochu přitažen za vlasy, takže snižuji hodnocení na 4 hvězdy. Šlo o mé první seznámení s autorkou a určitě sáhnu i po dalších dílech.

18.04.2019 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Vzhledem k tomu, že jsem četla všechny tři díly hned za sebou, se mi tento už zdál spíše prodlužováním příběhu. Určitě se mi ale líbilo, jak vše do sebe začalo zapadat a šťastný konec k tomu :) Každopádně ale tento pohodový příběh stojí za přečtení (alespoň pro milovníky nadpřirozených bytostí) :)

05.04.2019 3 z 5