Malýmedvěd Malýmedvěd komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavé jak kšandy. Dobře napsané. Odskok zpět o 10 let nevadí. Pár věcí zůstalo jen "slabě" vysvětleno, proto strhávám jednu hvězdu, ale v celku to není na závadu. Rozhodně je to ale plné krutostí a kdo na takové věci nemá náturu a chuť, tak ten, by si měl čtení dobře rozmyslet.

01.07.2017 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Je to dobře napsané, je to čtivé a často to nutí k slzám. Téma umírání je zpracováno velice mile a celkový dojem z knihy je vlastně optimistický. Na druhou stranu je to minimálně z 30% červená knihovna, často je to trochu umělé, nereálné, postavy mluví jako by měly doktorát z psychologie a zrovna navštívily kurz osobního rozvoje. Dělá to na mne dojem, že je to psané za účelem chytnout za srdce než zachytit jiný úhel pohledu. Takže pěkné, a dávám 3*

20.06.2017 3 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Dobré oddechové čtení a přitom je to o smrti. Navzdory cynizmu a možná právě proto vlastně mile pobavila. Teorie beta samce se mi moc líbí. Konec byl takový "přešroubovaný". Za mne 3*+

14.06.2017 4 z 5

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Hezký příběh o člověku, přírodě a smrti. Hezky uchopené a hezky zpracované. Líbilo se mi.

11.06.2017 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Nádhera, nebo mám snad říci klasika? V každém případě doporučuji. Romantismus jak z učebnice. Jasně je to psané stylem, který už se dnes nenosí, jsou tam nelogičnosti, jsou tam naivní momenty, ale přes to všechno, je to nádherná kniha. Je to popis životní lásky, nebo snad lépe říci životních lásek a všech možných jejich poloh. Moc se mi líbilo jak jsou postavy plastické a krásně je zobrazeno, že aktéři nejsou ani bílí, ani černí a během příběhu se vyvíjejí a je dechberoucí jejich přerod sledovat.
Pokud máte alespoň trochu romantickou duši, je to kniha, která lze číst víckrát, protože si z ní odnesete něco jiného ve 20 a něco jiného ve 40 a pokaždé to bude silné.

11.06.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dobrá kniha, doporučuji k přečtení. Vyprávění Minky je opravdu silné a zanechá (stejně jako celá kniha) v člověku hluboký dojem. Oceňuji příběh s upírem a jeho provázání do hlavního příběhu. Jednu hvězdu ubírám za ten příliš zjednodušující styl. Vnitřní boj a pochybnosti se určitě dají napsat plastičtěji. Občas se tam do dialogů míchá takové, jak já říkám "instantní filmové americké moudro". Celkový dojem přesto dobrý dávám 4*

07.06.2017 4 z 5

Vysoká škola fotografie Vysoká škola fotografie Andreas Feininger

Super kniha, s ní jsem začínal fotit ona mne naučila většinu věcí co o fotografování vím. Technika a technologie je dneska někde jinde, logicky technické kapitoly jsou poplatné době vzniku, ale kapitoly o kompozici a expozici jsou určitě nadčasové.

27.05.2017 5 z 5

Zlodějina pro začátečníky Zlodějina pro začátečníky Terry Deary

četl jsem to dětem před spaním, mě se to vůbec nelíbilo, jako rodič jsem trpěl, byl jsem rád, když jsme se vrátili ke klasickým pohádkám :) Třeba ve 3. třídě, až to děti budou číst sami, to bude lepší :)

27.05.2017

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Moc pěkná kniha. Z počátku mi připadala šíleně temná a depresivní, ale jak jsem se postupně sžil s hrdiny, tak ke konci mi to už mi to ani moc temné nepřišlo. Padal na mne jen smutek. Moc zajímavý pohled do osamělých duší. V dnešní době FB to může být docela aktuální téma. Taky mne zaujala ta myšlenka, která se úplně nabízí, že nedělat nic a uzavírat se do sebe, může být velmi destruktivní i pro okolí.

26.05.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

V podstatě jsem rád, že jsem ji četl díky výzvě až teď, na střední jsem byl mimo a tohle bych asi nechápal. Kniha je ale dobrá a stojí za to aby byla čtena.

21.05.2017 4 z 5

Od Pacifiku k Atlantiku - na kajaku kanadskou divočinou Od Pacifiku k Atlantiku - na kajaku kanadskou divočinou Ilya Klvaňa

Kniha se mi moc líbila, stejně tak jako samotný počin přejet Kanadu na kajaku. Jako bývalého kajakáře a sportovce milujícího vytrvalostní a ultra sporty mne zaujala právě ta vytrvalost, ta síla těla, ale hlavně nezlomnost ducha. Dokázat něco takového muselo stát neuvěřitelné fyzické a psychické úsilí. Klobouk dolů. Zaujalo mne jak Ilya řešil logistiku se zásobováním, jak řešil navigaci v době bez GPS a spousta dalších věcí. Postřehy o indiánech i o krajině se mi často v hlavě vrací. Knihu moc doporučuji je pěkně napsaná a čtivá i pro široké publikum.

10.05.2017 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Už je to dávno, co jsem ji četl, ale dodnes si na ni pamatuji. Zanechala ve mě velmi silný dojem a pořád se mi v hlavě vracela .

10.05.2017 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha se mi líbila, ale přiznám se, že to pro mne bylo těžké čtení. Hlavně kvůli stylu vyprávění. Tisíce podpříběhů, spousty nepodstatných detailů. Bylo to z počátku jako sledovat vyprávění starce, který neumí udržet myšlenku. Později se všechny ty příběhy a historky začnou skládat do hezké mozaiky, to musím uznat, ale některé střípky tam chybí a ty důležité jsou zopakované, aby to nepozorný čtenář pochopil. Což mi trochu vadilo, nemusí mne hned vodit za ručičku a hned mi ukazovat, kam ten střípek do skládačky patří. Ale vcelku z knihy mám pozitivní dojem, protože nutí přemýšlet a mne nutila i formulovat můj postoj k víře jako takové.

08.05.2017 3 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Moc pěkná knížka pohádek, líbí se mi hezké napasování obecných mouder na náš život. Pro děti je to hezky přístupné a dobře stravitelné. Rádi jsme si pak s dětmi o tom povídali. Přiznám se, že jsme vynechávali tu meditaci, ale i tak moc doporučuji.

01.05.2017 5 z 5

Pohádky pro malé Buddhy Pohádky pro malé Buddhy Nagaraja Dharmachari

Příjemná změna pro Evropana, mě se to líbí a oceňuji hlubokou moudrost, která je v tom nenápadně a nenásilně schována. První kniha "Buddhovy pohádky" je ale lepší.

01.05.2017

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Opravdu dobrá kniha! Veškerá lidská hrůza v neuvěřitelně koncentrované podobě. Úsporný a popisný styl vše jen podtrhuje. Brilantní doslov syna Andrzeje.

24.04.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha k vodě a na dovolenou. Vtipná a oddechová. Nic nečekejte, je to taková situační komedie.

20.04.2017 3 z 5

Moc pěkný a veselý čtení, doporučuji! Pokud jste jako já, tak v metru budete dělat ostudu a lidé se na vás budou ohlížet.

20.04.2017 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Moc hezky napsané, krásně se to čte a vůbec to neuráží i když věkem nejste správná cílová skupina. Postavy jsou krásně plastické, nejsou černobílé a s časem se mění. Myšlenka co dělá naše "já", zda tělo, nebo duše, je hezky uchopená a zbytečně neprosazuje ani jednu odpověď. Jednu hvězdu odebírám za ten "hapy end" a druhou hvězdu odebírám za občas nereálné dialogy. Ale mohu to v klidu doporučit, je to prostě dobře udělaná řemeslná práce.

20.04.2017 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Moc pěkná kniha. Donutí přemýšlet, donutí se sžít s postavami. Rozesměje i rozpláče. Zajímavé je střídání vypravěčských stylů, střídání ich a er formy. Výborný překlad. Film, jak už to bývá, je jen slabým stínem předlohy. Konec mne zaskočil, ale po chvilce jsem si řekl, že je "uvěřitelný" a je opravdu ze života.

03.04.2017 5 z 5