malkina11 malkina11 komentáře u knih

Dobrodinec Dobrodinec Ridley Pearson

Tohle byla fakt pecka!!! Seděla jsem přišitá v křesle a jen s nechutí odkládala v okamžiku...když už jsem opravdu musela.... :-)))

06.09.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Vcelku zajímavý námět, který mohl mít potenciál napínavého detektivního příběhu...ale autorka ho nevyužila. Příběh se nečetl špatně, stylu autorky rozhodně nechybí smysl pro akčnost, ale když jsem se nad tím pak zamyslela, tak mi to přišlo trochu na hlavu. Kapitoly kurzívou, které měly odkrýt pohnutky a charakter pachatele mi přišly naprosto nepromyšlené a zbytečné ve vztahu k tomu, jak celý příběh ve finále skončil.

06.09.2018 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Na téhle knize jsou skutečně zajímavé a ocenění hodné jen ilustrace Kat Menschik. A vůbec tak nějak celkově toto dílko klame tělem...na omak působí luxusně, neb je vytištěno na kvalitním papíře...ale ten text...Murakami je tak trochu podivín...nedokáži dost dobře pochopit, proč spisovatel (muž) vypráví povídku, která se věnuje těm nejniternějším myšlenkám ženy. Pokusil se o to a nepochybuji o tom, že by se mu to mohlo povést ...někteří muži ženám docela rozumí :-))) Nemohu si pomoct, ale tady to působí hrozně křečovitě a divně...
Zcela zásadně mi nevyhovovala ich-forma, text mi připadal zahlcený slovesnými tvary popisujícími jednání protagonistky :"Vzdychla jsem si. Hodně hlasitě jsem si vzdychla...vyšla jsem z ložnice a vrátila se do obýváku. A znovu jsem pila brandy a četla si knížku. Odložila jsem knihu a zašla do dětského pokoje. Otevřela jsem dveře...atd."
Unavovalo mě to už od začátku a snažila jsem to svést na název knihy. S ohledem na nízký počet stran, jsem se to ale rozhodla dočíst...Tohle se Murakamimu prostě nepovedlo...nic naplat, je to možná jen důkaz toho, že tvůrčí krize občas postihne i ty nejlepší.

23.08.2018 2 z 5

Lidé a psi: Střet kultur Lidé a psi: Střet kultur Jean Donaldson

Psí bible..přesně!!!

22.08.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Ale jo...neurazí, ani nijak zvlášť nenadchne...Vcelku zdařilý psychothriller se slabšími i silnějšími stránkami.

22.08.2018 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

"Obrovské rudé slunce v dálce zapadalo do sirného moře, naše stíny se prodloužily; nohy měly přilepené pod našimi podrážkami a klouzaly po naší pravici po povrchu kermesových dubů, občas je cesttou rozpůlil kmen borovice a najednou stály svisle proti výběžku skály.Na nebi se spouštělo dolů a zase stoupalo černé hejno špačků, měníc objem i tvar v nečekaných křivkách jako mraveniště odnášené větrem;potom v pryskyřičném tichu borovicových lesů několik zbloudilých tónů allauchského klekání kázalo evangelium ozvěnám skalních stěn."
Pozvolné a laskavé vyprávění příběhu jednoho života, napsané skutečně nádherným jazykem. Hodlala jsem si klasiku šetřit až na důchod, až budu dostatečně sentimentální...byla by to chyba, navíc si to pak určitě s chutí přečtu ještě jednou :-).

22.08.2018 5 z 5

Černá kniha sériových vrahů Černá kniha sériových vrahů Stéphane Bourgoin

Normálně bych tenhle žánr vůbec nečetla...dala jsem ale na doporučení...Po první kapitole jsem si stáhla film Normal...,ale v téhle knize rozhodně není popisováno jednání, které by se blížilo normě...Vskutku hrůzostrašné, ale neskutečně strhující čtení.

15.08.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Když jsem před lety propadla kouzlu severské krimi, představoval pro mne Jo Nesbo ikonu, které jsem slíbila zachovat věrnost. Četla jsem vydání tak, jak mi přišla do ruky...nyní jsem v mezičase, kdy mám více času na čtení a byť bych mohla sáhnout po zcela nových titulech, vrátila jsem se k Harrymu a čtu sérii pěkně od začátku, což je důležité pro pochopení vývoje hlavní postavy příběhů. A čím víc ho poznávám, tím víc si mě získává, a jak říká Moller…"měl toho lehce pošramoceného kriminalistu s velkýma ušima odstávajícíma od dohola ostříhané lebky jako dvě pestrobarevná motýlí křídla rád." První dva díly jsem přelouskala raz dva a nemám k nim žádnou výtku. Červenka je těžší, spletitější a pokud se nedáte odradit první třetinou knihy a lehkou dezorientací v postavách v různých časových rovinách, budete odměněni skvělým čtenářským zážitkem. Takže Harry, ty kluku jeden ušatej, jdu s chutí do dalšího příběhu :-) !

27.07.2018 5 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Wau...fakt pecka. Tohle mě opravdu potěšilo...originální od přebalu až po poslední stránku... Obchod s dušemi...pohrdání, vina, touha po lepším životě, bolest, krutost vzpomínek. Epilog...veškeré poprvé, které v člověk v životě prožije, všechno pěkně pohromadě. Skvělé, skvělé, skvělé!!! Výborně jako...tleskám!!!

12.06.2018 5 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Velmi milé čtení...mám chuť projít realitní servery a začít hledat nějakou zříceninu :-)

24.05.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Fajn oddechovka. Kvalita obrazového zpracování ovšem předčila zpracování obsahové. Přesto jako dárek potěšilo.

21.05.2018 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak tohle mi opravdu sedlo, jak prdel na nočník. Opravdové příběhy, nad kterými se pousmějeme, protože nám jednoduše v mnohém musí připomenout náš osobní životní příběh, který je poznamenaný životem našich rodičů, prarodičů a kraje, kde jsme vyrostli. Jazykově je to velká lahůdka, která se svého věhlasu určitě zaslouženě dočká. Za mě teda opravdu moc fajnový literární počin a stávám se fanynkou Petry Dvořákové, které jsem dosud nevěnovala pozornost. Pochvalu si jistě zaslouží i líbivý obal knihy, který zaujme a přiláká pohled čtenáře.

21.05.2018 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tana French mě před lety uchvátila knihou V lesích a když se mi teď náhodou dostala do ruky Na Věrnosti, upřímně jsem se zaradovala. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a Francise jsem si zamilovala. Jsem skutečně velmi nadšená a přesně takhle si představuju dokonalou a poctivou detektivku.

09.05.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Chytré, vtipné a sexy! Moc mě to bavilo. Ideální sousto po těžce stravitelném čtení (Doktorka z domu Trubačů).

02.05.2018 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nechápu, že jsem o této výjimečné ženě dosud nic neslyšela a že se jejího příběhu ještě nechytili filmaři. Osud této ženy si zaslouží, aby se dostal do širšího povědomí. Dlouho jsem nečetla nic, co by mne tak hluboce zasáhlo a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.

02.05.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Moje první setkání s touto autorkou u jejího druhého románu. Román je rozhodně napínavý a čtivý, ale z celkového pohledu, dle mého názoru, nijak nevyčnívá a považuji jej spíše za průměrný. V porovnání s žánrovkou Co zbylo z mojí sestry, kterou jsem četla před několika týdny, opravdu lehce pokulhává. Určitě si ale přečtu autorčinu vychvalovanou prvotinu.

02.05.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Teda... žádná hitparáda! Jsem zklamaná a měla jsem problém knihu dočíst.

22.04.2018 2 z 5

Příběhy poustevníků osidlující samoty Šumavy jsou neuvěřitelné, ovšem některé výpovědi jen těžko uvěřitelné...Nejvíce si mě získali bratři Klišíkové :-) Fajn čtení s nečekaným duchovním přesahem.

15.04.2018 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Je to jako laskavé pohlazení... přesně takové, jaké potřebujete, když ležíte v posteli, kurýrujete nějaký zatracený moribundus a už jste dost velcí na to, aby vás pohladila maminka. A když si čtete o jitrničkové diplomacii, tak je vám najednou trochu lépe, začnete slinit jako jeden z Pavlovových psů, vrací se chuť k jídlu i k životu, který v podání Františka Nepila voní těmi starými časy, které i přes všechny vymoženosti moderní doby, díkybohu, přetrvávájí v tradicích a vesnických pospolitostech dodnes. Krásná kniha...ostatně jako všechny, které František Nepil napsal.

08.04.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tak tento literární počin se naprosto zásadně zařadil mezi mé NEJ srdeční záležitosti!!! To co se Mawerovi podařilo přenést na stránky této knihy je atmosférická dokonalost ve své nejryzejší podobě!!! Zcela pohlcena mnohovrstevnatostí románu zachycující rodinnou ságu, historickou fresku i architektonickou studii se nedočkavě vrhám do bádání a těším se, až toto místo navštívím osobně. Možná až se tam ocitnu...budu mít pocit, že to místo přece důvěrně znám...

08.04.2018 5 z 5