Černá kniha sériových vrahů

Autentické výpovědi vraždících monster Tato kniha je složena z životopisů sériových vrahů, počínaje Peterem Kürtenem, popraveným v červenci roku 1931, a konče Garym Ridgwayem, jenž byl v roce 2003 odsouzen na doživotí. Abychom mohli co nejlépe pochopit výjimečnou psychologii těchto sériových zločinců, jejichž motivy jsou většinou svázány s jejich sexuálními pudy, musíme zjistit, co se děje v jejich hlavách, proniknout do jejich představ a svým způsobem se "vžít do jejich kůže". Mravenčí práce Stéphana Bourgoina nám to umožní. Autor shromáždil a upravil všechna dostupná fakta a dokumenty, a na jejich základě podrobně zrekonstruoval tyto hrůzné případy. Rovněž obsahuje zápisy z vyšetřování i policejních protokolů a především autentické výpovědi samotných vrahů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13994/cerna-kniha-seriovych-vrahu-13994.jpg 4.6150
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , XYZ (ČR)

Le livre noire des serial killers, 2003

Kniha Černá kniha sériových vrahů

lucid
05. lednaodpad!

Kdysi dávno jsem si ji se zájmem přečetl, proč tedy to nulové hodnocení? Protože Stéphane Bourgoin je podvodník a patologický lhář, který si vymyslel i vraždu vlastní partnerky. Jak potom věřit údajům v knize?

Kluvo
15.05.2020

Kniha poskytuje nicim neprikrasleny pohlad nielen do zivota a myslenia sériových vrahov ale aj do paralelneho sveta zlocinu, drog a prostitucie. Sokovalo ma nielen spravanie vrahov ale aj obeti. V case ich besnenia pustili do bytu cudzieho chlapa skontrolovat tapety, stopovali, ci sa sli fotografovat k chlapovi, s ktorym sa stretli v gay bare,... Neschopnost policie bola pre mna, odchovaneho na vseliakych CSI, ci mentalistoch tiez dost nepochopitelna. Ale treba priznat, ze DNA testy prisli az pri poslednom zo 7 spominanych seriovych vrahov a hned ho pomohli usvedcit, hoci 2x presiel detektorom lzi. Zrejme dnes nezanechat stopy je ine nez pred 30 ci dokonca 100 rokmi... No a psychologovia a vseliaki odbornici na profili vrahov od FBI tiez moc dobre nedopadli.

LilianaNox
17.12.2019

Slovo od slova úplně ta stejná kniha jako Černá kniha sériových vrahů z r. 2005. Jen nevím, proč se jmenuje jinak. Možná jen kvůli tomu, že toto vydání není černé... :-/

Iva B.
15.11.2019

Z těch příběhů mi běhal mráz po zádech!! Navíc to nejsou žádné výmysly, ale skutečnost. Navíc o všech jsem četla úplně poprvé, neměla jsem o žádném z nich ani potuchy.

Efesus
26.01.2019

Knih s podobnou tématikou jsem četla více a tato patří k těm nejlepším. Je zajímavé sledovat zvracenou psychiku některých jedinců. Autentická výpověď těchto „lidí“ je děsivá, zvracená, ale i zajímavá. Je pozoruhodné jak se může lišit lidské uvažování a nepochopitelné jak někdo může o tak hrůzných činech mluvit s takovou lhostejností. V knize je popsáno více rozdílných aspektů, které mohou udělat z člověka nestvůru. Pokud někoho tato tématika zajímá, doporučuji si knihu přečíst. Je zajímavým oknem do duše, těchto duševně chorých jedinců.

irskádívka
03.10.2018

Kniha patří k velmi dobrým, i když dnes lehce zastaralým. Popisuje některé méně známé sériové vrahy a jejich jednání a způsob myšlení. Umí zaujmout, dobře popsat myšlenkové procesy psychicky narušených jedinců, ale jak už jsem zmínila, je lehce zastaralá.
Dávám čtyři hvězdičky, protože v tématice jsem už četla lepší, zejména od Johna Douglase, Mindhunter, kde mi více vyhovuje pohled zkušeného vyšetřovatele, než jen popis vraždy a vraha, se kterým se setkávám v knize pana Bourgoina. Přesto - velmi dobrá (tedy, trochu nechutná, temná..ale dobře napsaná).

malkina11
15.08.2018

Normálně bych tenhle žánr vůbec nečetla...dala jsem ale na doporučení...Po první kapitole jsem si stáhla film Normal...,ale v téhle knize rozhodně není popisováno jednání, které by se blížilo normě...Vskutku hrůzostrašné, ale neskutečně strhující čtení.

calfa
05.01.2018

Hrůzné čtení o monstrech žijících a vraždících bez slitování, jako by pro ty tvory zabít člověka, bylo něco takového jako si zajít do kina.