Bestiální vrazi

Bestiální vrazi https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86711/bestialni-vrazi-86711.JPG 4 56 7

Tato kniha je věnována fenoménu sériových vrahů, kteří zabíjejí v sériích, bez zřejmého motivu, nejčastěji poháněni sexuálními pudy, a kteří své zločiny páchají během několika měsíců, někdy i let. Psychopati? Psychotici? Moderní definice sériových vrahů nezahrnuje teroristy, některé hlavy států, ani najaté zabijáky, které žene fanatismus, politika nebo peníze. ... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Nava

Serial Killers-Enquête sur les tueurs en série , 1993

monudostal
09.09.2016 5 z 5

Velmi dobře napsaná, srozumitelná, už jsem přečetla spoustu knih s touto tématikou a tato je napsaná i pro neodborníky, není tam tolik cizích slov jako v některých jiných. Rozhodně doporučuji přečíst a jak je psané, dobré je se občas od knihy odtrhnout a kouknout se na sebe jak jsme rádi že tu hrůzu jen čteme. A chudáci ti co zrovna v daný moment někde trpí.Člověk si víc váží svého života.

genie
11.01.2016 3 z 5

Pár zajímavých (teď už přes 20 let starých) statistik, metod FBI, názorů renomovaných psychiatrů a informací o nejvýznamnějších sériových vrazích, a pak hrůzná sonda do několika zvrácených "lidských" duší. Varování v podtitulu "jen pro ocelové žaludky" neberte na lehkou váhu ...

Tygřička
26.10.2015 5 z 5

Perfektní kniha pro toho, koho tohle téma zajímá, pro slabší povahy je lepší vybrat si nějakou úplně jinou knihu... za sebe mohu říct, že toho bylo zoufalé málo, vzhledem k tomu kolik sériových vrahu bylo chyceno, by tahle knížka mohly mít i tisíc stran a pořád by to bylo neskutečně zajímavé čtení.

Lenyaa
01.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem s vyjímkou pár přestávek kdy mi bylo nevolno a některé pasáže - zvlášť popisy činů samotných vrahů - jsem musela chvíli rozdýchávat..... Když si člověk uvědomí že to není fikce, ale skutečnost tak je to opravdu hnus, ale jinak byla kniha dechberoucí......

Shimargh
25.07.2013 5 z 5

Brilantní veledílo plné dekadence a perverzity z nejhlubších zákoutí narušených duší sériových vrahů.

Snow
20.02.2012 5 z 5

Jak to jen napsat...
Kniha je velmi zajímavá a za mě jí hodnotím plným počtem hvězd, ale zároveň je DOST nechutná. Aby taky ne, zabývá se zrůdami, proto absolutně nedoporučuji číst knihu lidmi, co mají slabší povahu. Pokud se vám zvedá kufr třeba i u "Černá kniha českých bestiálních vrahů" toto dílo opravdu nečtěte. V pár pasážích jsem chtěl knihu přestat číst, protože se mi na pár minut udělalo blivno, ale nakonec sem to dočetl a udělal jsem dobře, protože popisující případy jsou to vskutku zajímavé.
Pokud si tedy věříte a jen tak vás nic nerozhází, směle do toho a knihu si přečtěte až do úplného konce!
Hrozné je to, že kniha není fikce a vše co je popisované se i stalo.

netty.vanity
20.12.2011 2 z 5

Kniha je bezpochyby dobře napsána,oceňuji výzkum autora a také to, že měl žaludek sepsat takovýhle hnus. Statistiky a informace o tom, jak sérioví vrazi přemýšlejí je ta dobrá část knihy, ale ta, ve které se autor věnuje už jednotlivým případům je pro mne naprosto nechutná. Nemohu uvěřit, že taková svinstva umí spáchat obyčejný člověk. Tohle je daleko horší než kdejaký horor,protože je to skutečnost. Nemám nic proti knize samotné, ale nechápu ty, kteří čtení téhle knihy dotáhnou do konce.

Stéphane Bourgoin
francouzská, 1953