Černá kniha sériových vrahů

Černá kniha sériových vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13994/cerna-kniha-seriovych-vrahu-13994.jpg 5 169 29

Autentické výpovědi vraždících monster Tato kniha je složena z životopisů sériových vrahů, počínaje Peterem Kürtenem, popraveným v červenci roku 1931, a konče Garym Ridgwayem, jenž byl v roce 2003 odsouzen na doživotí. Abychom mohli co nejlépe pochopit výjimečnou psychologii těchto sériových zločinců, jejichž motivy jsou většinou svázány s jejich sexuálními pudy, musíme zjistit, co se děje v jejich hlavách, proniknout do jejich představ a svým způsobem se "vžít do jejich kůže". Mravenčí práce Stéphana Bourgoina nám to umožní. Autor shromáždil a upravil všechna dostupná fakta a dokumenty, a na jejich základě podrobně zrekonstruoval tyto hrůzné případy. Rovněž obsahuje zápisy z vyšetřování i policejních protokolů a především autentické výpovědi samotných vrahů.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le livre noire des serial killers , 2003

edith79
11.05.2016 5 z 5

Tak tohle je opravdu hluboká sonda do vrahovy duše. Do hodně, hodně černé duše.

Lacerta.j
03.11.2015 4 z 5

Zajímavý čtení. Člověk si uvědomí, že by měl být neustále ve střehu. A když teď jezdím na kole lesem, tak už se na lidi kolem dívám jinak :)

kralicek86
14.10.2015

Dobrý den nemate někdo tuto knihu na prodej prosím děkuji

ttopi
21.02.2014 5 z 5

Je to zvlášní. Čtete knihu, kde jsou do nejmenších detailů popsány zrůdnosti, kterých se zmínění vrazi dopustili, ale přesto knihu nezavřete a čtete dál. Morbidní doslovné přepisy výpovědí, výslechů, rozhovorů, plus z počátku trocha teorie a uvedení do dnešního systematického postupu při vyšetřování, popis podpůrných programů a projektů, to vše tato kniha nabízí. Moc zajímavé, určitě doporučuji.

zahadum
06.12.2013 5 z 5

Precízna štúdia známych sériových vrahov podaná odborne a nestranne....celé je to prekladané výpoveďami samotnými vrahmi ako aj dobovými správami z médii...obsiahla životopisná štúdia ktorá je ale dosť podrobne opisná a slabšie povahy s tým môžu mať dosť problémy to čítať.

Matthias
16.08.2013 5 z 5

Přečetl jsem to za dva dny. Velice mě to chytlo a nemohl jsem přestat - mluvím o čtení :-p Je to samozřejmě velice akademicky poučné na stejně jedné a na straně druhé i perverzně fascinující (zní to divně, ale šokující věci jsou prostě přitažlivé pro většinu lidí). V některých pasážích jsem se i zasmál (i když bych se tomu smát neměl. Ale když Richard Chase spal s pomeranči kolem hlavy, protože doufal, že tak do sebe dostane hodně vitaminu C, nemohl jsem se nesmát). Za zajímavé také považuji, že autor několikrát zmínil NEvyřešený případ sériového vraha z Green River, který je ovšem dnes už vyřešený. Díky Bohu (Satanu?)

Hespik
14.08.2013 5 z 5

velmi napínavé zachycení průběhů vražd, okolností a i popis vlastních myšlenek sériových vrahů, Jeffrey Dahmer nebo Henry Lucas jsou popsáni skutečně brilantně

Levap8
04.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která zaujme. Problematika a psychologie vrahů, jakož i jiné násilí, metody používané k výslechům jakož i druhy mučení jsou mým koníčkem.Kdož máte podobné koníčky - vřele doporučuji :-))

Dexter
20.12.2011 5 z 5

Tak tohle je opravdu černá kniha. Když ji čtete, tak snad ztratíte úplně důvěru v lidi. Každopádně výborně zpracované, plné zajímavých faktů a dat o lidech, kteří se dopouštějí těch nejhorších věcí, který si ani nedokáže normální člověk představit.
Moje hodnocení: 95 %

vraždy sérioví vrazi