Malinali Malinali komentáře u knih

Hana Hegerová... a láska klečí na hrachu Hana Hegerová... a láska klečí na hrachu Adam Georgiev

Moje velmi oblíbená zpěvačka. Už od mala jsem milovala její hlas. Byla snad vším, ale nejvíc si ji spojujeme jako zpěvačku, která má u nás i v cizině velké jméno. Francouzi mají Edith Piaf, my máme Hanu Hegerovou.

Knihu jsem si přečetla jako připomínku této velké osobnosti, která teď zpívá své šansony tam nahoře...

24.07.2021 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Mám ráda autorku a její knihy, proto jsem neváhala pořídit i toto nové vydání starší knihy. Četlo se celkem rychle, taková jednohubka na víkendový večer. Taková kniha s sebou na chalupu, když má večer pršet :-D

Problém prostě je, že lidi si nevěří, skrývají před sebou tajemství a nejsou k sobě upřímní, a pak se dějí věci, které by ani nemusely, nebo spíš musely, aby tato kniha vznikla :o)

Na Faerskou sérii to sice nemá, ale jako pohádka pro dospěláky fajn.

20.07.2021 3 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Knihu jsem dlouho hledala kvůli čtenářské výzvě s tím, že přečtu první díl a bude. Ha!! Dneska jsem mazala do knihovny pro druhý díl.

Napínavé čtení, fantasy, kouzla.. A já jsem se k tomu všemu do Rena zabouchla. Dokonce i Kelsey chápu, jak se ke konci rozhodla, ale věřím, že ona svůj názor změní a během dalších dílů také trochu dospěje ;-)

16.07.2021 5 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Jako námět a příběh fajn. Ale občas.. měla jsem pocit, že to píše více lidí najednou takové páté přes deváté. Retelling mám ráda, ale četla jsem lepší (ne přímo Sněhurku). Někdy jsem měla pocit, že autorka skáče sem a tam, jako něco se děje najednou fofr a už jsme zase jinde. Každopádně čtivé prázdninové čtení na večer, lehce strašidelné.

01.07.2021 3 z 5

Tohle je taková klasika. Každý zná, každý ví, přesto vždy najdu něco nového. Mám staré vydání, velkou knihu, velké písmo (tak jsem si trochu připadala jako ve škole) a krásné čb ilustrace. Zůstává v mé knihovně i do budoucna, každý by možná občas utekl za zrcadlo...

15.06.2021 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Šeherezáda.. co napsat víc? Kdo ji zná a má rád, bude mít rád i tento příběh. Moc se těším na druhý díl... Pořád dokola říkám a píšu, že ne vždy vše vypadá takové jako je.. kdo četl, pochopí když jen napíšu: Chálid... na prvních stránkách skoro nenáviděný, na konci milovaný...

04.06.2021 5 z 5

Doplňková kniha k sérii Krutý princ / Férska sága. Krásná ilustrace, pěkný příběh. Moc jsem se na ni těšila a moc se mi líbila. Kdo četl sérii, ocení. Knihu doporučuji ale až na závěr celé série, určitě ne dříve, protože hodně prozdradí.

A Cardan je prostě můj favorit.

04.06.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Takže jako nemá to díly na pokračování, což je taky po těch všech sériích fantasy fajn.. ale... mě budou chybět :-D bylo to super. Silas je můj favorit. Příběh, který tu ještě snad nebyl.. sem tam trochu romantika, ale nikam se nespěchá, taky fajn. Plno kouzel a akce, kniha mě nadchla už od prvních stránek. Za mě fakt super!!

24.05.2021 5 z 5

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

No jako jooo ale pořád bitvy a strategie.. Jinak celá tato série je fajn, ale je to přesně kniha, kterou nemusí obsahovat moje knihovna a po druhé už bych ji číst nechtěla. Každopádně pro milovníky YA fantasy určitě na čtení fajné.

12.05.2021 4 z 5

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Skvělé čtení, synovi (4) se moc líbí příběhy Adélky a Šišky a hlavně jak hračky dovádějí, když je nikdo nevidí.

06.05.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Já jsem si to užila, oddechovka a super příběh. Sofie mě bavila.. Todd mě lákal. Děj hezky plynul, sice jsou tyhle knihy předvídatelné, ale je to super relax. Celá série spisovatelky je skvělá a ještě lepší je, že není nutné číst knihy za sebou, jak vyšly... Také se prolínají různě postavy z jednotlivých knih a je to jako byste potkali staré známé.

05.05.2021 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Krásně napsané, příběh o zapomenuté hračce a o tom, jak hračky ožijí ve školce, když tam děti nejsou. Akorát jsem si všimla, že tam píšou, že Adélka odešla v úterý a najednou se řeší, že je vlastně pátek přitom se jedná o stejný den, a následně že druhý den mají přijít děti, pokud je ale pátek, tak v sobotu školka přeci není :-D Buď uniklo něco mě, nebo ti, co kontrolují vydání a tisk nepřemýšlejí :-D Za to jednu hvězdičku ubírám.

22.04.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Celá tato série je perfektní. Jiný svět, jiný nápad "fantasy" a Anastázii jsem si fakt hodně oblíbila. Napínavé, zvláštní svět.. A Nimbus? Podle mě může být jednou realita našeho světa!!

17.04.2021 5 z 5

Eda Eda Eliška Straková

Krásná kniha, nádherné ilustrace. Koupila jsem si knihu kvůli čtenářské výzvě, ale nechám si ji ve své knihovně. I jako dospělá jsem z ní nadšená.

Doporučuji jak dětem, tak i dospělým milovníkům hodně ilustrovaných knih.

01.03.2021 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Knihu jsem vybrala do čtenářské výzvy a nelituji. Nechybí tajemno, romantika, láska, ale také šikana, hrozivé zážitky i tragédie.

Taková víkendová jednohubka. Lehce předvídatelná, ale zábavná a pořád se něco děje. Ačkoli jsem o dost starší než hlavní hrdinka, přesto mě tato kniha moc bavila.

01.03.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Tohle je prostě naprostá bomba. Jako mě u toho bolelo břicho, furt jsem na příběh myslela, v noci jsem se bála i na wc. Nejsem fanda hororů apod., ale tohle jsem musela číst stejně jako kdysi Drakulu od Brama Stokera. Tohle je pecka pro všechny fandy Draculy. Skvěle psáno jako příběh... Ubíhá, napínavý děj celou dobu.

Tahle kniha si zaslouží čestné místo v mé knihovně a věřte, že je to pocta. Knihy totiž nesyslím, mám jen pár mě cenných.

Ještě chci pochválit krásně udělánou obálku knihy, to okénko je díra a líbí se mi jako nápad.

21.02.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Upírka a vlkodlak. Kreslený příběh. Vtipný. Krásné kresby. Odpolední jednohubka. První kniha pro mně od této autorky a určitě ne poslední.

21.02.2021 5 z 5

Strašlivý příběh Prospera Reddinga Strašlivý příběh Prospera Reddinga Alexandra Bracken

Je to prostě pohádka. A na obale je bílý lišák :) pro zvědavce. Pořád jsem přemýšlela, co to je. Příběh super, jako myslím, že kdyby zfilmovalo, také by mělo úspěch. Příběh hezky plyne, stále se něco děje. Je to pohádka pro dospělé, ale i pro starší děti - kluky i holky.

Tímto plním čtenářskou výzvu - knihu, kterou po přečtení darujete :) a to své sestře k narozeninám, také se na knihu moc těšila. Věřím, že úspěch mít bude.

08.02.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle je prostě klasika. Četla jsem jako malá, soutěžila s jeho básněmi na recitaci (i vyhrála). Četla jsem na střední a jako dospělá už několikrát. Nesmrtelné básně, strašidelné, ale něco v nich prostě je a nutí k zamyšlení. Zapadnou do každé doby, když se nad tím zamyslíme..

06.02.2021 5 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Knihu jsem zvolila kvůli čtenářské výzvě. Ale je to takový styl (a nechci nikoho urazit) pro starý. Nepřišlo mi to ani vtipné, ale přečetla jsem ji. Věřím však, že třeba mé babičce jako dárek se bude moc líbit, protože si tu dobu také pamatuje.

25.01.2021 3 z 5