Malinali Malinali komentáře u knih

Doplňková kniha k sérii Krutý princ / Férska sága. Krásná ilustrace, pěkný příběh. Moc jsem se na ni těšila a moc se mi líbila. Kdo četl sérii, ocení. Knihu doporučuji ale až na závěr celé série, určitě ne dříve, protože hodně prozdradí.

A Cardan je prostě můj favorit.

04.06.2021 5 z 5

Eda Eda Eliška Straková

Krásná kniha, nádherné ilustrace. Koupila jsem si knihu kvůli čtenářské výzvě, ale nechám si ji ve své knihovně. I jako dospělá jsem z ní nadšená.

Doporučuji jak dětem, tak i dospělým milovníkům hodně ilustrovaných knih.

01.03.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Upírka a vlkodlak. Kreslený příběh. Vtipný. Krásné kresby. Odpolední jednohubka. První kniha pro mně od této autorky a určitě ne poslední.

21.02.2021 5 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Knihu jsem zvolila kvůli čtenářské výzvě. Ale je to takový styl (a nechci nikoho urazit) pro starý. Nepřišlo mi to ani vtipné, ale přečetla jsem ji. Věřím však, že třeba mé babičce jako dárek se bude moc líbit, protože si tu dobu také pamatuje.

25.01.2021 3 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Nenadchne, neurazí. Fantasy je jenom to, že je tam strom, co se živí lží... První stránky takové nudné zdlouhavé. Pro milovníky fantasy to určitě není. Kdo má ale rád netradiční styl detektivky, tak bude číst rád.

11.10.2020 2 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Loucim se s serii Mesicnich kronik timto poslednim dilem. Cela serie je skvela. Zde byly jednotlive pribehy z detstvi hlavnich postav + pribeh (na motivy Ariel) navic. Nadhera.

17.09.2020 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Dokonalé zakončení Měsíčních kronik.

10.09.2020 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Celá série je báječná a tahle doplňková kniha o Levaně vysvětluje její povahu. Vlastně byla docela chudák. Výborně napsané...

09.09.2020 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Hlavní hrdinka je sice 3x mladší jak já, ale kniha mě velice bavila.

Děj je napínavý celou dobu, chvílemi jsem si připadala jako dítě a uvědomila si, že se i trochu bojím.

Výborné čtení. Děj se odehrává v zimě, takže v létě je kniha skvělým osvěžením ;o)

14.08.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Jako já tuto sérii můžu. Napínavá, zábavná a vždycky mě něco překvapí. Mojí favoritkou je Cinder, a pak Vlk... A samozřejmě Iko ❤️

01.08.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Mě se líbila celá série, naprosto všechny díly jsem hltala. Jude mám moc ráda a svět víl, byť je krutý, mě úplně pohltil.

28.07.2020 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

To je tak nádherný příběh, kvůli běžným povinnostem jsem se musela odtrhávat a přes den jsem na knihu myslela, než jsem se k ní večer zas mohla vrátit. Krásná fantasy, nenašla jsem k ní srovnání, konečně něco trochu nového...

18.07.2020 5 z 5

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

Historické jen postavy. Tři příběhy v jednom, které spolu souvisí, ačkoli se každý odehrává v jiném čase. Je to spíš oddechovka. Příběh běží rychle. Taková kniha na pohodu, ale ne do vlastní knihovny pro opakované čtení.

30.06.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Hodně se to na konci rozjelo teda, finále super. Celá série se mi moc líbila. Velice čtivé.

05.06.2020 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Oddechovka. Mě se líbila, jen někdy zbytečně roztahané popisky, ale i tak jdu na další díl. Prostředí Osmanské říše mám ráda, a příběh mě baví.

30.05.2020 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Kdo nerozumí hudbě, toho bude tohle čtení štvát. Čekala jsem od knihy trochu víc, děj se děsně táhne...

11.05.2020 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Jak už tu někdo psal, taková zmatená Kráska a zvíře. Moc smíchaných věcí, chvilku tak pak jinak... Jako když má někdo oblíbené hodně různé potravinya namixuje koktejl ;o) přesto fajn oddechovka a přečtu si i druhý díl / i když to je nenavazující série/

01.05.2020 3 z 5

Vládkyně kouře Vládkyně kouře Laura Sebastian

No hurá, tak tohle mě bavilo mnohem více než 1., a těším se tedy na finále. Některé části byly trochu moc roztahané, ale jinak za mě super.

20.04.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Jako mě se tahle série neskutečně moc líbí. Je to prostě něco jiného. Nikoho nenapodobuje, víly jsou zlý, krutý a velice dobře se čte. Pořád se něco děje, trochu nechápu ten vztah hlavních postav, ale doufám, že poslední díl mi vše objasní. Hlavní hrdinka Jude je mi sympatická, i když mi štvala v první knize, jak se nechala šikanovat. Každopádně pro mně je tohle fakt jízda :)

05.04.2020 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kruté a velmi čtivé. Hned se vrhám na druhý díl.

Konečně zase něco trochu jiného ze země víl. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, i když z počátku sama nevěděla, co vlastně chce. Příběh mě bavil, i když je hodně krutý (smrt, násilí a šikana). Hrdince fandím a nakonec i samotnému krutémuprinci, jehož jméno zde nechci vyzradit ;o)

31.03.2020 5 z 5