Malíček Malíček komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Bohužel musím narovinu říct, že tohle jedna z mých nejméně oblíbených knih od Colleen Hooverové. A to knihy téhle autorky fakt miluju.
Celý příběh mi přišel takový nemastný, neslaný. Nedokázala jsem se do příběhu ponořit tak, jak bych chtěla a celkově jsem měla problém autorce soustu věcí uvěřit. Hlavní hrdinka mi přišla nesympatická a často otravná, což příběhu určitě nepřidalo na kráse.
Co se stylu psaní týče, tak ten mi u Colleen sedí a její knihy se čtou dobře, tahle není výjimkou. Obsahově je za mě To nejlepší v nás ale slabší.

10.09.2021 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha která mě rozesmála i rozesmutnila. Líbí se mi zpracování a moc mi sedl autorčin styl psaní. A přesto že jsem měla na knihu obrovská očekávání, tak mě rozhodně nezklamala. Co si budeme, už jen obálka člověka táhne k přečtení.
Myslím, že se mě kniha dokázala určitým způsobem dotknout a dokonale mě vtáhla do děje. Hlavní postavy mi přišly super a Lennon je podle mě totálně #bookboyfriendmaterial. Je to zkrátka boží kniha a jedna z nejlepších young adult romantických knih, které ale skrývají hlubší téma, co jsem letos četla.
Obrovské doporučení!

08.09.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Autorčiny knihy mám moc ráda a vždy si je užívám. Jojo Moyes píše skvěle a dokáže člověka vtáhnout do děje s takovou lehkostí. Od začátku je kniha čtivá, plná emocí a zvratů. Je sice poměrně předvídatelná, ale řekla bych, že to tady ničemu nevadí.
Rozhodně doporučuji!

19.08.2021 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Jsem z téhle knihy opravdu nadšená a rozhodně ji mohu doporučit všema deseti. Hlavní postavy mi sedly, zasazení děje se k celému příběhu skvěle hodilo a kniha navíc obsahuje téměř vše, co bych od dobrého čtení chtěla. Láska, romantika, zrada, strach, hněv, přátelství i bolest. Kniha se dotýká vážného tématu, které by nemělo být zanedbatelné.

15.08.2021 5 z 5

Společnost kouzelných jednorožců Společnost kouzelných jednorožců Selwyn Phipps

Kniha je nádherně graficky zpracována a líbí se mi i obsahově, protože působí velmi mile a kouzelně. :)

25.07.2021 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Bohužel se musím připojit k ostatním zklamaným komentářům a recenzím na tuto knihu. Rozhodně jsem od ní očekávala mnohem víc, zvláště po zhlédnutí filmu. Děj se na můj vkus hrozně táhl, styl psaní mi asi vcelku sednul, ale příběh sám o sobě byl prostě nudný.

14.07.2021 2 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Kniha se mi líbila, protože to bylo přesně to, co jsem od ní očekávala. Jednoduchá a čtivá kniha s poměrně sympatickými, a ne příliš výstředními hlavními postavami. Děj předvídatelný tak akorát, protkaný humorem i láskou.

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Já jsem bohužel byla z téhle knihy zklamaná. Po Polibku pro Annu, který se mi líbil, jsem se s chutí pustila do téhle knížky, ale ne. Za mě fakt ne.
Hlavní hrdinka Lola mi nesedla, nebyla mi moc sympatická a nedokázala jsem se vcítit do její postavy.
Jinak stejně jako další knihy této autorky se i tato hezky četla, protože S. Perkins prostě psát umí. Teda oddychovky pro holky. :D

14.07.2021 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ale tak to by šlo...
Po filmovém zpracování jsem moc nevěděla, co od knihy očekávat a zda být natěšená nebo ne. Film se mi líbil a kniha byla ve výsledku taky fajn.
I přesto, že je to poměrně bichle, tak se četla hezky a svižně.

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Skvěle zakončená série! Určitě doporučuji všechny díly a tento třetí se mi líbil asi nejvíc.
Můj oblíbenec Luca se vybarvil a já si ho zamilovala ještě víc. Sofie mi přišla mnohem odvážnější než v předchozích dílech a jsem ráda, že autorka dokázala postavy posunout na trochu jinou úroveň.

14.07.2021 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Druhý díl série Krev za krev mě rozhodně nezklamal, naopak jsem si ho možná užila ještě o něco víc než díl první.
Místy mě malinko štvala rozhodnutí Sofie, ale naprosto jsem si zamilovala Lucu.
Opět musím negativně hodnotit zpracování obálky, ale na druhou stranu to rozhodně vyrovnává příběh samotný.
Styl psaní autorky mi velmi vyhovuje a tematika mafie mi přijde čím dál tím víc zajímavější.

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Tahle knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou a na první dobrou mě dosti odradila svým vzhledem. Dala jsem jí ale šanci a rozhodně nelituju!
Příběh je originální, nic podobného jsem zatím nečetla, zajímavý a poměrně dobře uchopený. Hlavní postava Sofie je nebojácná, tvrdá, ale zároveň má srdce ze zlata.
Knihu jsem si moc užila a rozhodně se těším na další díl.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Knihu jsem četla v originále a byla to opravdu jednohubka. Děj hezky plynul a styl psaní mi sednul.
Vzhledem k tomu, že jsem viděla i film, se ale v tomto případě musím postavit spíše na stranu filmového zpracování. To mi přišlo více propracované, detailnější. Zvraty se v knize staly vždy během pár stránek (jestli vůbec). Postrádala jsem také více emotivních částí, hlavní postava -Maddy- byla jako z ledu. Olly mi na druhou stranu přišel moc milý, a i když romantická linka se mi zdála být spíše v pozadí, tak jsem si ji užila.
Celkově knihu asi spíš doporučuji, ale myslím, že jsou na trhu i lépe zpracované příběhy s lékařskou problematikou určenou pro mladé dospělé. :)

14.07.2021 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Skvělé čtení na zimní odpoledne strávené u horkého kakaa, když za okny padá sníh a vy chcete jen lenošit.
Kniha je předvídatelná, ale detaily se vám podle mě budou líbit. Hlavní postavy jsem si oblíbila hned na začátku a příběh jsem si s nimi opravdu prožila a užila.

30.06.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Kasie West je prostě taková holčičí klasika, která snad nezklame.
Kniha se mi opět velmi líbila, protože příběh byl čtivý, hlavní postavy sympatické, a i když od začátku víte, jak to dopadne, prostě si celou tu dobu při čtení užíváte, usmíváte se, červenáte a vzpomínáte na vaše první zaláskované chvíle.

30.06.2021 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Tak já nevím, ale jsem lehce zklamaná z téhle knížky, protože kolem ní byl opravdu velký boom a já byla připravená na pecku ... která se nakonec bohužel nekonala.
V prvé řadě mi Prudence nebyla tak sympatická, jak bych od hlavní hrdinky chtěla, a vlastně i Quint se v některých věcech choval jako blbec podle mě. Celkový styl psaní mi sedl, a i když kniha byla čtivá, tak jsem měla pocit, že dvě třetiny knihy se nic moc neděje a všechno se hrozně táhne a potom jako kdyby autorka už nechtěla psát dál, tak v poslední třetině na nás poslala úplně vše.
Kladně musím hodnotit nápad a téma knihy, to mě opravdu zaujalo, protože jsem snad nic podobného nečetla. Zpracování obálky se mi taky moc líbí.
Knihu bych ve výsledku asi doporučila, protože je fakt originální, ale varuji dopředu, nemějte příliš velká očekávání, jinak skončíte zklamaní jako já.

30.06.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Tak tohle bylo ale velmi boží! Moc jsem se u téhle tenoučké knížečky zpracované komiksovou formou nasmála. Je to opravdu jednohubka, díky které se lehce vrátíte do doby boomu Stmívání.
Rozhodně můžu doporučit!

30.06.2021 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Tereza Salte je česká influencerka a upřímně na stylu psaní je poznat, že to není žádná velká spisovatelka. Její styl je jednoduchý a možná díky tomu jsou její knihy čtivé. V Karamelové džungli mě dokázala vtáhnout do svého životního příběhu, který je bezpochyby zajímavý, plný vzletů i pádů.
Knihu celkově hodnotím jako lepší průměr, velmi se mi líbí grafika doprovázející každou kapitolu. :)

30.06.2021 3 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

Musím se přiznat, že od knihy jsem čekala něco víc. U jednotlivých příběhů, které jsem už měla přečtené, jsem se nedozvěděla prakticky nic nového. Na druhou stranu mě ale autorka dokázala svým nápaditým popisem navnadit na některé světy, do kterých bych se jinak asi nepouštěla.
Za mě je to lepší průměr. Kniha, kterou si jednou projdete, protože je nádherně graficky zpracovaná a pak si ji uložíte jako "ozdobu" vaší knihovny.

30.06.2021 3 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Já jsem opět nadšená. Po prvním díle jsem měla poměrně velká očekávání, i když nejsem cílovka, pro kterou autorka tuto sérii zamýšlela, tak jsem si v prvním díle hlavní hrdinku oblíbila a neskutečně mě zajímalo, jak to s ní bude dál.
Musím říct, že druhý díl mě nezklamal. Autorčin styl je neskutečně čtivý a kniha opravdu mizí pod rukama. Příběh byl opět zajímavý a originální, plný dobrodružství, zábavy i strachu. Za mě jedině doporučení! :)

28.05.2021 5 z 5