Malíček Malíček komentáře u knih

Pokání Pokání Ian McEwan

Naprostá bomba! Kniha se mi opravdu líbila, situace byly dobře popsány, takže si člověk snadno představí, co a jak se děje. Jen v jeden moment jsem se v knize maličko zamotala.
Hlavní postavy byly dobře vykreslené a knihu jsem zhltla během pár dní, i když jsem ji četla hlavně kvůli povinné četbě k maturitě. Poté jsem viděla ještě filmové zpracování a vše mi do sebe zapadlo ještě víc. Za tuhle knížku palec nahoru.

25.11.2017 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem původně četla jen kvůli maturitě, ale nakonec jsem nelitovala. Film jsem neviděla, tak se mi kniha četla dobře a rychle, nevěděla jsem moc, co čekat.
Spalovače mrtvol jsem si z vyprávění kamarádek představovala více morbidního, více popisových částí, ale to se nekonalo. Nakonec mi to ale nevadilo.
Asi to nebude nic pro slabé povahy, ale mně se kniha líbila.

25.11.2017 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha je tenká, proto jsem ji měla přečtenou za dva dny. Nenadchne, neurazí, to je mé hodnocení. Asi na tyhle filozofické knížky nejsem ta pravá osoba, jelikož mě posléze neoslovil ani Alchymista.
První půlka byla fajn, zajímavé prostředí, občas dobrá myšlenka k zamyšlení, ale jinak jsem se docela nudila.
Největší plus má ode mne opět obálka, ta se mi líbí.
Poslední šanci dám Coelhovi nejspíš ještě u knihy Jedenáct minut.

25.11.2017 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Můj historicky první psychologický thriller a jsem nadšená! Knihu jsem si domů pořídila rovnou, protože obálka je naprosto super.
Příběh je chytlavý, opravdu hodně, vzhledem k tomu, že jsem u téhle knihy vydržela do půl 4. do rána, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Přesně jak už se objevuje v dalších komentářích - příběh je čtivý a postavy byly vykreslevy dost přesvědčivě, až mi někdy lezl mráz po zádech. Dům ve Folgate Street byl hodně zajímavý a jeho atmosféra člověka úplně pohltí.
Knihu doporučuji jak milovníkům tohoto žánru, tak i těm, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

25.11.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Ráda bych řekla, že mi kniha učarovala tak jako ostatním, ale bohužel. Dílo je to tenoučké, proto jsem Alchymistu měla zfouknutého raz dva. Děj je první polovinu relativně zajímavý, objevují se zde určitě poutavé pasáže a myšlenky, které nutí čtenáře k zamyšlení. Druhou polovinu knihy jsem se však nudila a posledních 30 stran jsem jela opravdu jen "abych to dočetla".
Knížku bohužel doporučit nemohu, i přesto, že znám lidi, kteří Coelhovi naprosto propadli. Plusové body ode mne obdrží obálka, ta se mi líbí.
Jo, a bylo to o fous lepší než Veronika se rozhodla zemřít.

25.11.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla během pár dní. Příběh se mi opravdu líbil a navíc styl autorčina psaní je tak... lehký, kniha se čte v podstatě sama. Hlavní hrdinka je sympaťanda od pohledu a Will je ... prostě Will.
Kdybych já hlupanda nejdřív přečetla knížku a až poté se podívala na filmové zpracování, určitě bych Než jsem tě poznala v knižní podobě ocenila víc. Film se mi líbil moc a je vskutku prakticky identický s knihou.
Za obálku připisuji další plusové body.
Určitě doporučuji všem nenapravitelným romantičkám!

25.11.2017 5 z 5

Od této knihy jsem asi očekávala příliš, a proto jsem po dočtení mírně zklamaná. Oceňuji vtipné pasáže a jednoduchost, s jakou je kniha napsaná, proto je dost čtivá, zázoveň mi ale přišlo, že se příběh hrozně táhne, spoustu detailů a někdy jsem měla problém si zapamatovat, kdo je kdo a co se kdy stalo, aby mi to dohromady dávalo smysl. Přijde mi fajn, že si člověk osvěží i historické události a postavy, to je skvělé zpestření. Celkově bych knihu doporučila jako "četbu do vlaku".

11.10.2017 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

*MOŽNÉ MALÉ SPOILERY*
Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Je to klasická romanťárna, která se krásně čte a od první chvíle tušíte, co se stane. Neobvyklé bylo, že autorka spolupracovala s hudebníkem, který ke knize složil i hudbu. Neumím to vysvětli, ale jakmile jsem četla v pozadí právě s touto hudbou, bylo to... úžasné. Texty jsou fakt pěkné a je to úplně můj vkus.
Ač byla kniha opravdu čtivá, chvílemi jsem měla pocit, že se tam nic zajímavého neděje. Osobně upřednostňuji, když je příběh vyprávěn z pohledu dívky, proto mi to někdy přišlo zbytečně zdlouhavé.
Co se postav týká, hlavní hrdinka Sydney se někdy chovala jako pěkná husa. Co si budeme povídat. Také mi někdy přišla až příliš ubulená. Ridge byl sympaťák a jeho hluchota podle mě nebyla v knize braná jako problém.
Kniha se mi celkově hodně líbila, i když bych si ji dokázala představit o několik desítek stran kratší. Příběh vás buď pohltí a nebo vůbec nenadchne. Jsem ráda, že spadám do té první kategorie. Za obálku jedině plusové body!

15.09.2017 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Děj mi přišel opravdu jednoduchý, žádná velká zápletka nebo převrat v ději. Často jsem si dopředu uměla představit, co se stane, a proto mě kniha nijak moc nenadchla. Čekala jsem asi trochu víc, protože v provní kapitole se člověk dozví, že hlavní hrdinka je těhotná a v poslední porodí. Takže jsem s ní prožívala těch pár měsíců, které ale nebyly zase tak zajímavé. Občas jsem se pobavila nad některou frází, ale to je asi vše. Myslím, že na zabití času je to fajn. Ale jinak? Asi ne.

31.08.2017 3 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Kniha mě nejdřív vůbec neoslovila, postavy byly na mě moc dětské a děj dost okoukaný. Ani jeden z hlavních hrdinů mi nebyl dostatečně sympatický. Knihu jsem nakonec úspěšně dočetla, ale dál bych ji nedoporučila, snad jen mladším ročníkům, kteří s žánrem Young adult teprve začínají. Za mě tedy zklamání, až na obálku, která se mi líbí, a pár zajímavých pasáží v knize.

31.07.2017 2 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Knihu jsem četla opět jen kvůli maturitě. A myslím, že jsem byla dost hloupá, když jsem koukala na to, kolik má kniha stran a jak je tlustá, protože kdybych vybírala podle obsahu, možná bych teď neměla v seznamu tolik blbostí, pardon. Každopádně, Evžen Oněgin mi dal fakt zabrat! Půlku knihy jsem vůbec neměla tucha, o co jde. Nechápala jsem, vůbec. Na konci jsem byla fakt ráda, když jsem ji dočetla. Myslím, že tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Pro někoho asi fajn oddechovka, pro mě rozhodně ne, bohužel...

09.05.2017 1 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Knihu jsem původně četla jen kvůli povinné četbě k maturitě, nic jsem od ní tedy neočekávala. Jelikož nejsem milovníkem válečné prózy, docela jsem se knihy bála. Ale musím přiznat, že kniha je dobrá. Jak říkám, tento žánr není můj šálek kávy, ale i přesto jsem knihu vždy ráda otevřela. Hlavní hrdina vypadal jako sympaťák od první chvíle a do příběhu se člověk snadno dostal hlavně díky propracovaným popisným pasážím. Knihu bych určitě doporučila!

23.02.2017 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

S touto knihou jsem strávila překrásné dva dny. Nehla jsem se od ní na krok. Bez naděje mi dala nový pohled na určité věci. Navíc jsem se naprosto zamiovala do hlavní dvojice. Sky byla milá, sympatická, občas přecitlivělá a výbušná, zatímco Holder má divné jméno, na začátku mi přišel neskutečně divný sám o sobě a potom jsem si dokonce myslela, že je stalker (za tohle se ti Deane omlouvám). Vždycky mi dokázal ale vykouzlit úsměv na tváří, dostal mě do kolen svými textovkami a rozkošnými dolíčky.
Trochu pošahaná kámoška Six (vlastním jménem Seven, haha) mi přišla neskutečně... pohodová. Navíc mi přátelství těchto dvou hrdinek připomnělo mě a mou nejlepší kámošku, což jsem ocenila hlavně na začátku, kdy jsem se do knihy potřebovala pořádně dostat.
Colleen a její Bez naděje tak ode mě získávají plný počet hvězdiček a kdybych mohla, klidně bych ještě jednu navíc přihodila za koníček, který Sky milovala- běhání.

12.04.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak k Divergenci už toho není moc co dodat. Kniha je skvělá. Miluju zasazení děje (Chicago to je moje), postavy (protože Čtyřka je boží) a celkově se mi moc líbí nápad. Kniha je čtivá, nenáročná, napínavá, rozkošná.

02.04.2015 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tato kniha se od prvních stránek stala jednou z mých nejoblíbenějších. Zamilovala jsem si oba hlavní hrdiny, i když mi přišlo, že občas to Eleanor malinko přeháněla, prostě dávala své city moc najevo a na to já nejsem zvyklá. Park byl... kouzelně zajímavý.

02.04.2015 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha mne dostala do kolen hned na první pohled - strašně se mi líbí ta obálka - jednoduchá, ale přesto krásně vystihuje obsah knihy. Jakmile jsem začala číst, nechtěla jsem přestat. Kniha je až neuvěřitelně čtivá, přičemž má i své vtipné, mysteriózní a romantické chvíle. Určitě bych knihu doporučila. :)

08.08.2013 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

K mé smůle jsem se k této knize dostala až po shlédnutí celé první řady seriálu, což se také odráží na mém hodnocení. Kniha byla celkem čtivá, ale jelikož jsem tak nějak tušila o čem to celé je, do čtení jsem se musela až nutit. Nakonec jsem zjistila, že polovina informací se neshoduje, a to byl takový ten první krok k tomu, abych od knihy čím dál víc upouštěla. Knihu jsem po delší době dočetla, ale na další díl se v knihovně už ani nepodívám.

08.08.2013 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Dle mého jeden z nejpoutavějších prvních dílů, které jsem kdy četla. Do děje jsem se dostala ihned, protože je kniha psána tak pohodově a nenáročně - zkrátka u toho nemusíte moc přemýšlet. Daniel mne dostával do kolem už od prvního okamžiku, kdy se v knize objevil a občas jsem zjistila, že mám s Luce něco společného, což mě do děje vtáhlo ještě o něco víc. Knihu bych doporučila. :)

08.08.2013 4 z 5

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

(SPOILER) Kniha "Schody do Nebeského pokoje" je jediná kniha, která mě kdy dokázala rozbrečet. Do rukou se mi dostala pár dní před tím, než přijel pan spisovatel k nám do školy na besídku, věnovanou právě této jedinečné knize. Do řádků jsem se začetla téměř okamžitě. Kniha krásně vykresluje pocity, které člověk prožívá během dospívání, pocity, které člověk zažívá se svou první láskou. I když jsem od prostředka počítala s Mileninou smrtí, stejně mne to dokázalo zasáhnout. Pokud bych tedy měla knihu doporučit, neváhala bych a dala ji přečíst snad každému člověku na Zemi.

08.08.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha "Město z kostí" se ke mně dostala úplnou náhodou, když jsem při vybírání v knihovně zavadila o její roh. Obálka mě nijak moc nezaujala, protože mi přijde tak nějak moc "dětská" a prostě nezajímavá, ale přeci jenom mě něco donutilo si ji půjčit. Do knihy jsem se začetla hned po prvních asi 20 stránkách, přičemž mě vtáhla do děje tak, že jsem skoro přestala vnímat realitu. Děj mi přijde docela táhlý a nekonečný, ale přesně takové knihy mám ráda. Vše je dle mého dobře promyšlené, každá postava má svůj osobitý styl, který se přesně hodí do příběhu. Na další díl se už nějaký ten pátek chystám celá nadšená z toho prvního. :)

08.08.2013 4 z 5