Malíček Malíček komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Čtivý, milý, krásný, roztomilý! Za mě doporučení. :)

09.03.2021 4 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Knížka byla milá, vtipná a hezky se četla, ale protože holky už docela dlouho sleduju na YT a občas zavítám i na jejich blog, tak jsem se těšila na něco víc asi. Myslela jsem, že víc nakouknu do jejich života. Něco nového jsem se sice dozvěděla, ale prostě jsem asi čekala trochu víc.
Každopádně čtení to bylo příjemné, takže proč ne. :)

09.03.2021 3 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Pořádně nevím, jestli se mi tahle kniha líbila nebo spíš ne, proto jsem byla nucena dát průměrné hodnocení.
Chvílemi se mi příběh četl dobře a jindy jsem s tím měla problémy, ale vlastně nechápu, čím to bylo. Souhlasím s ostatními komentáři, že tato kniha není pro každého, a že téma bylo zajímavé, ale tak nějak zvláštně uchopené.
Jsem v rozpacích, ale znovu už si Dívku, která četla v metru, nepřečtu.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má první přečtená kniha od Aleny Mornštajnové a musím říct, že rozhodně předčila všechna má očekávání. A to že jsem měla obrovská očekávání po tom, co se na Hanu strhla tak obrovská vlna pozitivních reakcí.
Autorčin styl psaní mi velmi sedl a příběh jsem přečetla prakticky jedním dechem, protože jsem se do děje tak vžila a opravdu jej prožívala s hlavními postavami. Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí, jak už krásných, tak i smutných. Téma objevující se v knize je samozřejmě velmi náročné a těžké, ale řekla bych, že autorka ho dokázala podat s jakousi lehkostí a nadhledem.
Za mě jedna z nejvýraznějších knih, které jsem přečetla, která ve mně opravdu něco zanechala a cosi mi předala.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

08.03.2021 5 z 5

Přežít svou smrt Přežít svou smrt Radka Zadinová

Já se omlouvám, ale tohle fakt ne. Celá knížka byla tak moc depresivní, až se to skoro nedalo číst. Hlavní postava mi byla nesympatická jako už dlouho nikdo, v příběhu jsem se ztrácela a spoustu věcí jsem asi ani nepochopila tak, jak to bylo autorkou zamýšleno. Styl psaní mi nebyl příjemný, některé části jsem musela číst vícekrát, protože jsem se nemohla začíst.
Za mě bohužel opravdu ne. Byla to jedna z nejhorších knih, které jsem za poslední dobu četla.

08.03.2021 odpad!

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Markéta Lukášková je jedna z českých autorek, kterou fakt můžu. Autorčin styl psaní je jednoduchý a její knihy se tak skvěle čtou.
Myslím, že tenhle příběh je velmi originální, zábavný, odpočinkový a občas donutí člověka se zamyslet.
Za mě můžu doporučit!

08.03.2021 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Jedna z knížek, která mě na začátku vcucla a vyplivla mě opravdu až na konci. Přečteno během jednoho dne a od té doby se k ní moc ráda vracím.
Styl psaní mi sedl velice, děj byl neotřelý a navíc se točil kolem poměrně důležitého tématu podle mě. Hlavní postavy mi byly sympatické.
Haha taky musím souhlasit s jedním z posledních komentářů, že obálka možná trochu odrazuje, ale když se přes to člověk přenese a pustí se do příběhu, tak podle mě rozhodně nebude litovat.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

08.03.2021 5 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Tak já nevím, co si o téhle knížečce myslet. Přečetla jsem ji poměrně rychle, ale občas jsem se hodně ztrácela v tom, o kom zrovna mluvíme, nebo kde v "ději" zrovna jsme. Styl psaní mi asi taky úplně nesedl. Zase bych to neviděla jako úplný propadák, ale asi bych ji spíš nedoporučila.
Možná už nejsem cílová skupina a navíc jsem na intru nikdy nebydlela, takže to v tom hraje asi taky roli.

08.03.2021 2 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Tohle byla snad první knížka se sci-fi tématikou, kterou jsem kdy četla. Normálně jsem spíš na romanťárny a fantasy knížky, ale hrozně se mi líbila obálka, tak jsem se jí rozhodla dát šanci.
Nebylo to špatné, četlo se mi to poměrně dobře, ale přišlo mi, že děj se tak nějak hrozně táhnul a byl docela dost předvídatelný. Celkově ale hodnotím knížku spíš kladně a myslím, že stojí za přečtení. :)

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha se mi líbila, ale asi ve mně nevyvolala tolik pocitů jako předešlé knihy od Colleen. Rozhodně bych ji ale doporučila, protože je to podle mě odpočinkové čtení na dlouhé večery. Autorčin styl psaní je super příjemný a téma je zajímavé a neotřelé podle mě. :)

Klan Klan Adrienne Young

Kniha se mi celkově líbila. Ráda jsem se ponořila do světa vikingů, kam běžně nezalétnu, a oblíbila jsem si i hlavní postavy.
Bohužel si myslím, že kdyby byl příběh rozebrán víc do hloubky, určitě by mu to neuškodilo. Ale příběh se četl pěkně a knihu můžu s klidným srdcem doporučit. Hlavně pokud jinak čtete romanťárny a chcete trochu něco drsnějšího.

04.02.2021 3 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Přijde mi, že názory na tuhle knihu jsou rozdělené na dva ostrovy a nic mezi tím. Buď se vám to bude šíleně líbit, nebo naopak. A já jsem ve skupině, která vůbec nechápe, jak něco takového mohlo vyjít. :O
Kniha je strašně zmatená, hlavní postava je otravná a Josh Harris je všude, ale zároveň nikde. Tohle už nikdy znovu!

04.02.2021 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

No tak ale toto mě posadilo na zadek!
Výborná fantasy kniha s neotřelým a originálním příběhem, která se skvěle četla díky četným dialogům, ale zároveň jsem se dostala bez problémů do děje díky popisným částem. Svět, který autorka vykreslila je pozoruhodný.
Jsem ohromená a opravdu ráda, že jsem po dlouhé době sáhla opět po české autorce. Kniha rozhodně nezklamala a těším se na druhý díl.

28.01.2021 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Knížku jsem si vybrala, protože se mi hodila do Čtenářské výzvy a musím říct, že nezklamala. Určitě je to čtení spíše pro mladší věkovou kategorii, ale líbí se mi nápad i zpracování. Navíc se pěkně čte.

28.01.2021 3 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Nejlepší co na téhle knize je, tak je obálka.
Příběh se táhnul, úplně postrádal romantickou linku nebo cokoliv, co by aspoň připomínalo napětí, nebo ve mně vyvolalo jakoukoliv jinou emoci. Hlavní postava Sophie, kolem které se celá kniha točí, mi nebyla vůbec sympatická, asi proto, že byla dost zahleděná do sebe a řešila jen a pouze svoje problémy. Její nejlepší kamarádka Ella jí na zahnání nudy a opuštění komfortní zóny naplánuje celé léto, přičemž o tom Sophie musí blogovat a sdílet to snad s celým světem.
Nemyslím, že by nápad na knihu byl špatný, jen celkové pojetí a uchopení tématu mi přišlo fakticky nudné, nezáživné. Kniha ve mně zkrátka nezanechala vůbec nic, až na pár fajn nápadů, které bych třeba tohle léto mohla sama zkusit.

26.01.2021 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Běžně detektivky ani krimi příběhy nečtu, ale tuhle jsem měla náhodou doma (protože má skvělou obálku!) a navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy.
Musím říct, že se mi to celkově líbilo. Bylo to brutální, nepředvídatelné, tajemné i napínavé, zároveň ze začátku poměrně matoucí (zvláštní jména postav i měst haha) na orientaci a ke konci už jsem měla pocit, že se to docela táhne.
Knihu ale hodnotím velmi pozitivně a myslím, že milovníkům severských krimi by se rozhodně mohla líbit.

24.01.2021 4 z 5

Mojich 10 rande naslepo Mojich 10 rande naslepo Ashley Elston

Tohle je přesně ta knížka, kterou člověk dokáže přelouskat za jediný den. Nejlepší je strávit s ní chvilky u krbu, za okny sněhová nadílka a na stole horké kakao.
Příběh byl miloučký, krásný, vykouzlil mi úsměv na tváři a stejně tak jsem si oblíbila i hlavní postavy, které jsou reálně vykreslené.
Kniha mě pobavila a potěšila a rozhodně bych ji doporučila všem jako skvělou oddechovku.

24.01.2021

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Knihu jsem si vybrala hlavně kvůli Čtenářské výzvě. Je opravdu tenoučká a člověk ji poměrně rychle přelouská, i když je psaná samozřejmě poměrně starší češtinou. Což musím ale říct, že pro mě byla pozitivní změna a některé výrazy jsem si oblíbila.
Celkově hodnotím knihu jako lepší průměr. Nic, co bych musela číst znovu, ale k nahlédnutí do minulých časů určitě fajn. Bohužel na mě ani nezapůsobila tak velkým dojmem jako na ostatní, které znám.

24.01.2021 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Kniha se mi celkově hodně líbila, pustila jsem se do ní hned po prvním dílu, protože ten byl neskutečně čtivý a poutavý. Zklamaná určitě nejsem, protože autorka prostě píše skvěle a dokáže čtenáře vtáhnout do děje během prvních stránek, ale kdybych si měla vybrat, který díl se mi líbil víc, tak to bude Temné a osamělé prokletí.
Nemám pocit, že tenhle příběh byl ztrátou čas, pobavila jsem se u ní a zamilovala si Greye ještě o něco víc než v jedničce.
Těším se na pokračování a jsem fakt napjatá, jak se příběh bude vyvíjet dál.
Pokud jste četli jedničku, tak doporučuju pustit se i do dvojky. Je to fajn oddechovka plná kouzel a magie.

24.01.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kniha se mi moc líbila. Po dlouhé době jsem sáhla po young adult fantasy a vyplatilo se.
Naprosto miluju humor, který se v knize objevuje, a hlavní hrdinka Harper mi charakterem sedla.
Skoro bych nepoznala, že jde o retelling na Krásku a zvíře, což ukazuje, že kniha je dost originální. Jsem zvyklá na autorčin styl psaní, který je velmi čtivý.
Knihu doporučuju, jen ne číst ji ve zkouškovém. :D

24.01.2021 5 z 5