Malíček Malíček komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu jsem přečetla jedním dechem a vůbec jsem se od příběhu Allie a Kadena nemohla odtrhnout. Jsem velmi mile překvapena, jak do sebe zapadly všechny dílky skládačky postupně, příběh nebyl tak předvídatelný, jak jsem předpokládala a styl psaní autorky mi naprosto sedl.
Monu Kasten mohu určitě doporučit zejména pro její smysl pro humor a lehkost, s jakou každý příběh podá.

22.10.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Kniha se mi velmi líbila, je napsaná čtivě a děj je poutavý. Konec mě překvapil a dostal, vůbec jsem to nečekala, takže jsem teď napnutá na pokračování. Rozhodně se chystám pustit i do dalších knih autorky, protože Zachraň mě se dle mého názoru povedla. Je to tedy taková klasická romanťárna pro mladé, žádné náročné čtivo, ale čtení jsem si užila a jsem ráda, že jsem si u této knihy příjemně odpočinula.

16.10.2021 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Knihu jsem četla poměrně brzy po přečtení Africké zimy od Tomáše Šebka a musím říci, že ta se mi líbila o něco víc. I když je divné používat v takovémto žánru sloveso "líbila".
Tichý dech je svědectvím českého lékaře, toho co viděl a zažil v Kongu a Haiti a rozhodně to nebyla procházka růžovou zahradou. Styl psaní mi asi moc nesedl, protože pro mě bylo poměrně náročné se knihou prokousat, kapitoly mě nenutily pokračovat a musela jsem se do čtení někdy i nutit. Přesto si ale myslím, že kniha je plná zajímavých příběhů a zážitků, u kterých často zůstává rozum stát a ježí se chloupky na rukou.

13.10.2021 3 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Tahle knížka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní neměla opravdu žádná očekávání a spíš jsem chtěla zkusit něco, co běžně nečtu. Musím říct, že zpracování poměrně důležitých a vážnějších témat v literatuře pro děti a mládež mi přijde docela náročné, ale autorka se toho zhostila odvážně a myslím, že výsledek se povedl.

13.10.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kasie West opět nezklamala a doručila přesně to, co jsem od knihy na začátku čekala. Příběh je moc milý, i když plný klišé. Čtení jsem si užila, hlavní postavy mi sedly a celkový dojem z knihy je rozhodně pozitivní.
Tuhle romantickou knížku zejména pro dívky v teen věku mohu doporučit i starším ročníkům.

13.10.2021 4 z 5

Logopedie Logopedie Jiřina Klenková

Za mě jedna z must have knih pro studenty speciální pedagogiky. Shrnuje věcně podstatná a důležitá témata z oblasti logopedie, je přehledná a stručná.

13.10.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Ani druhý, závěrečný díl této série mě nezklamal. Kniha se čte skoro sama, Luca je pořád sexy a skladkej, co víc by si člověk mohl přát.
DOPORUČUJU! Je to super čtivo na pozdní večery při svíčce a kakau. A já jsem trochu nešťastná, že už mám oba díly za sebou.

10.10.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Já jsem tak moc nadšená z téhle knihy, jako jsem už nějakou dobu ze čtiva nebyla. Román obsahuje pro mě všechny podstatné věci... poznávání, pomalou romantiku, dobré přátelství, sympatické hlavní postavy.
Lucu jsem si strašně oblíbila a rozhodně mi dokázal vytvořit motýlky v břiše. Autorka příběh úžasně napsala, takže se krásně a svižně čte a jednotlivé kapitoly končí zajímavě, takže nutí člověka do neustálého pokračování.
No já jsem si čtení téhle knihy rozhodně užila a mohu ji s čistým svědomím doporučit dál!

10.10.2021 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Musím se přidat k dalším komentářům zmiňujícím, že tato kniha je zejména oddechovkou. Je to milé, nijak překvapivé čtení, které si určitě získá své oblíbence. Já knihu řadím mezi lepší průměr, protože jsem se do příběhu dokázala hezky ponořit, autorka podle mě vystihla atmosféru prostředí velmi dobře.

04.10.2021 3 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Od knihy jsem neměla žádná očekávání a po přečtení si u mě na pomyslném žebříčku nevysloužila žádnou extrémní pozici. Styl psaní autorky je velmi zvláštní, někdy jsem byla v textu lehce ztracená a celkově na mě byla kniha asi moc "těžká". Přesto jsem si v knize našla pasáže, které se mi četly poměrně dobře a obsah knihy mě na chvíli zaujal.
Myslím, že na další autorčinu knihu se v nejbližší době chystat nebudu, protože ani Tapetáře nemohu doporučit.

04.10.2021 2 z 5

Stálo to za to Stálo to za to Miroslava Varáčková

Slovenská autorka Miroslava Varáčková je taková obdoba naší české Lenky Lanczové. Jejich knihy se mi výborně čtou a téměř vždy splní očekávání, která nejsou zbytečně přehnaná a náročná.
Ani u této knihy tomu nebylo jinak. Četla se mi velmi dobře, příběh se mi dostal pod kůži a konec mě velmi překvapil, i když nevím, jestli byl nutný, jestli spíš nepůsobí trochu násilně. Hlavní postava Barbora je docela sympatická, ale trochu hloupoučká, bych tak řekla.
Závěrem mohu knihu ale doporučit, zejména mladším dívkám, pro které je určena.

04.10.2021 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Tak jak mě nadchla kniha Na hraně zapomnění, tak moc mě zklamal tenhle díl. Sedne mi styl psaní autorky, ale obsah mi přišel zbytečně natažený a překombinovaný. Andrew mi nesedl, dělal unáhlená a hloupá rozhodnutí, Camryn mi zase přišla příliš citlivá a nedospělá. Kdybych zůstala u prvního dílu, určitě bych měla na tuhle sérii mnohem pozitivnější názor, než mám nyní. :(

04.10.2021 2 z 5

Knížka se mi četla skvěle, protože Lucka ji dle mého napsala tak, jak jí pusa narostla, což mi k tomuto žánru skvěle sedlo. Hlavní myšlenkou je předat zkušenosti a zážitky, které autorka nasbírala po (někdy strastiplné a nebezpečné, jindy zábavné a uspokojující) cestě americkou divočinou. Příběhy jsem si dávkovala, určitě nedoporučuju přečíst knihu najednou v kuse, to by člověka mohlo začít nudit, protože některé po sobě jdoucí dny byly dosti podobné. Velmi oceňuji fotky, kterých je v knize spousta a jsou super - vtipné, dechberoucí, výstižné.
Po přečtení knihy jsem měla velkou chuť se na tuhle šílenou cestu taky vydat. :D Ještě že je před námi zima, třeba mě to přejde do příštího roku, jinak bych měla začít šetřit.
Určitě mohu doporučit!

28.09.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha se mi bohužel nelíbila a dál bych ji určitě nedoporučila, myslím, že ve světové literatuře žánru "psychologický thriller" existují mnohem poutavější příběhy, které stojí za přečtení.
Nesedl mi styl psaní autora, kniha byla na můj vkus až příliš neuvěřitelná a postavy nebyly vykreslené do hloubky, ale jen povrchově. Je pravda, že obsah je poměrně originální, ale ke knize mi vůbec neseděl konec a vlastně celý zvrat v ději. Také jsem si všimla některých nesrovnalostí, kterých se autor dopustil, což příběhu určitě nepřidalo.
Za mě zkrátka ne, i když je mi to líto. Od knihy jsem určitě čekala víc. :(

18.09.2021 1 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tahle knížka je něco, co si opravdu potřebujete přečíst. Stránky plynou pod rukama jedna báseň a příběh člověka vtáhne na začátku a vyplivne na konci. Celá (love)story je uvěřitelná a zajímavá a plná lásky a strachu a smutku. Oblíbila jsem si hlavní dvojici i další postavy v knize. Příběh mě oslovil a dotkl se mě, dokázal mě pohltit a předat mi nejen slova, ale i pocity.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

13.09.2021 5 z 5

Bohužel mě kniha zklamala a znovu bych si ji nepřečetla, ani ji nemohu vyloženě doporučit dál.
Hlavní postavy mi úplně nesedly a měla jsem i problém s tím, jak je kniha napsaná. Celý příběh je takový zvláštní, někdy milý, jindy otravný a nepochopitelný.

13.09.2021 3 z 5

Musím se přiznat, že na první dobrou to není kniha, kterou bych si oblíbila a chtěla ji někdy znovu přečíst, ale něčím mě okouzlila. A design obálky a celkový vzhled tomu rozhodně pomohl.
Příběh je to zvláštní, ale četl se dobře. Měla jsem problém s poetickou stránkou, ale to je u mě normální, takže bych to vyloženě nevytkla. Celkově knihu hodnotím kladně, při jejím čtení jsem rozhodně opustila svou komfortní zónu a vyzkoušela jsem něco nového, čehož nelituji.
Myslím, že kdo bude chtít trochu zaexperimentovat (možná?), tak je to správná volba.

13.09.2021 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes se řadí v mé knihovně mezi přední autory romantiky. Příběh Jeden plus jedna se skvěle četl, skrývá v sobě opět hlubší myšlenku a ještě je napsaný tak uvěřitelně, až jsem z toho byla zaskočená.
Za mě jedině doporučení.

10.09.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Za mě rozhodně jedna z top knih od Colleen Hoover. Takhle autorka je pro mě královnou romantiky a její styl psaní mě vždy naprosto vtáhne do příběhu.
Sky a Dean... tahle knižní dvojice je pro mě srdcová záležitost. Knihu Bez naděje jsem přečetla během jednoho dne a u Ztracené naděje tomu nebylo jinak. Miluju jiskru, která v knize je, miluju celý příběh, který není založen na samotné romantice.
Obrovské doporučení!

10.09.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Na knihu Kulti jsem se nesmírně těšila, protože jsem viděla tolik nadšených recenzí a reakcí, že jsem si nemohla pomoct. Bohužel jsem pak byla zklamaná, protože mi celý příběh přišel zbytečně zdlouhavý. Obsah se mi líbil, a kdyby kniha byla kratší, určitě by si ode mě vysloužila víc hvězdiček.
Sal je vtipná a Kulti sympaťák jak se patří. Do tohoto neotřelého příběhu se skvěle hodí.

10.09.2021 3 z 5