Malíček Malíček komentáře u knih

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Nicholas Sparks je autor, který si u mě drží minimálně tři hvězdičky a jinak tomu nebude ani dnes. Je pravda, že jsem od něj četla i lepší knihy, ale i tak bych noci v Rodanthe doporučila.
Příběh hezky plynul, postavy byly vcelku sympatické, jen mi chyběla trocha nepředvídatelnosti. Od samého začátku jsem si dokázala nastínit, jak se příběh bude vyvíjet, a proto mě čtení chvílemi nudilo.
Kniha je to opravdu tenká, takže ji za jedno odpoledne určitě sfouknete.

15.08.2018 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Nicholas Sparks prostě nezklamal ani u této knihy.
Kniha je opravdu čtivá, postavy mi byly sympatické a děj krásně plynul. Ještě jsem neviděla film, takže nemohu srovnávat, ale mně se příběh Nezapomenutelné cesty takhle v knižní podobě moc líbil.
Je to jedna z knih, které mě dokázaly rozbrečet a zároveň jsem se u některých scén usmívala. Je to jednohubka, kterou člověk zvládne za jedno odpoledne a určitě nebude litovat takto stráveného času. Za mě velké doporučení nejen této romantické, a přesto smutné knihy, ale i dalších autorovývh počinů.

15.08.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla, a rozhodně ne poslední.
Příběh Anny a celé její rodiny mě posadil na zadek. Je pravda, že film jsem viděla několikrát a zamilovala jsem si ho, i přesto že je opravdu smutný a vždy si u něj vybrečím oči. Trochu jsem se bála, jestli kniha může přinést něco nového a nečekaného a rozhodně může! Pokud se vám líbil film, kniha nebude výjimkou.
Jodi Picoultová píše stylem, který je velice čtivý. Je pravda, že lékařské prognózy a záznamy nebo hasičské či astronomické poučky byly o level výš, ale i tak si čtenář čtení této knížky užije a tyto dejme tomu trochu vědecké popisy ho v knize určitě nebudou rušit.
Jak jsem psala výš, dle mého je tento příběh smutný, zároveň jsem se u knihy ale usmívala a bavila.
Rozhodně doporučuji!

18.07.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare je pro mě opravdu královna young adult fantasy. Věřím, že série Temné lsti bude světově minimálně tak úspěšná jako Nástroje smrti.
Sice má Paní půlnoci zhruba 600 stran a musím se přiznat, že zhruba prvních 100 stran jsem se moc neorientovala, kdo je kdo a kdo co a proč dělá, příběh byl minimální, autorka se nás spíš snažila dostat do celého světa lovců stínů, ale přesto bych knihu s čistým svědomím doporučila dál. Já osobně jsem si zamilovala celý nápad se světem lovců stínů a upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Na tuhle knihu jsem si ale asi nevybrala ten správný čas, protože jsem víc četla a míň se učila na zkoušky, což může mít fatální následky.
Ihned jsem se vžila do postavy Emmy a záviděla jí celý vztah, který prožívá s Julesem jako jeho parabatai. Během čtení jsem se usmívala i zírala s pusou dokořán. Maličký Tavy mi přirostl k srdci a u scény s cukrem jsem se opravdu bavila.
Pokud jste četli Nástroje smrti, tak neváhejte ani nad touto knižní sérií. A pokud ne... tak asi také neváhejte. Možná budete potřebovat nějaký čas na vstřebání docela dosti postav, ale jakmile se začtete, děj se rozjede a celý tento imaginární svět vás naprosto pohltí.
Za mě 5 hvězdiček bez debat.

15.05.2018 5 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Knihu jsem přečetla během pár hodin a zamilovala jsem se do ní. V první řadě bych ráda ocenila vizuální stránku, protože design se vážně povedl. Místo nudného a klasického číslování kapitol, počítáme kousky (koláče, řekla bych), až skončíme u posledního kousku.
Knížka na mě působila občas trochu moc naivně, ale zároveň mi to nikdy nepřišlo až příliž přitažené za vlasy. Do Oskara jsem se zabouchla po pár stránkách, to snad ani nejde jinak, a i k Meg jsem si cestu snadno našla. Příběh plný lásky i nenávisti a jablečných koláčů vás vtáhne takřka okamžitě.
Rozhodně doporučuji na nedělní odpoledne, jako oddechovku do vlaku nebo pokud si chcete číst něco s mladšími ročníky.

24.04.2018 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Druhá kniha od Sparkse a opět nezklamala. Děj je poutavý a hezky plyne, hlavní postavy mi byly sympatické a závěr knihy je podle mě nepředvídatelný, což každý čtenář jistě ocení.
Za mě rozhodně plný počet hvězdiček, jelikož jsem si knihu opravdu užila. Smála jsem se u ní, strachovala se o Gabby a byla napjatá, jak to celé vlastně dopadne.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

17.03.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Coleen prostě umí. Její styl psaní je tak chytlavý a přitom jednoduchý. Děj se krásně proplete a ani nevíte jak a máte dočteno.
Postavy jsem si oblíbila ještě víc než v Možná jednou a možná jednou napíše ještě něco lepšího, ale prozatím je tohle moje nejoblíbenější kniha od ní.
Rozhodně doporučuji přečíst. Doma v posteli, ve vlaku, v kavárně, pod lavicí při hodině chemie. Kdekoliv.

14.03.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Když jsem viděla film, okamžitě jsem věděla, že si potřebuji přečíst i knihu a doufala jsem, že bude stejně skvělá. Po přečtení můžu říct, že nelituji času stráveného nad touto literaturou, ale zároveň nemohu dát všechny hvězdičky, protože jsem našla pár mínusů, které mi čtení mírně znepříjemnily.
Osobně jsem myslela, že v knize bude víc nahlíženo do soukromého života Chrise a u pasáží, kde popisoval zbraně, jsem se neorientovala a tudíž trochu nudila.
Určitě bych tento příběh doporučila někomu, kdo se zajímá o téma války nebo se jen ze zvědavosti chce dozvědět něco víc o amerických sniperech a jak to v takové válce třeba vypadá.
Knížka je čtivá a 400 stran celkem rychle uteče, přesto jsem po přečtení upustila od toho si ji domu pořídit (výpůjča v knihovně mi stačila).

14.03.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá kniha s nádhernými ilustracemi!
Fejetony se mi moc líbily a během čtení jsem se stále usmívala. Není to nic, co by vám nedalo spát, zato je to čtivé, vtipné a zároveň smutné, milé, ze života a jsem si jistá, že pokud se začtete, hodně si tohle dílko oblíbíte.
Za mě určitě palec nahoru a doporučuju.

21.02.2018 4 z 5

Tahle kniha se mi neskutečně líbila svou obálkou a celkovým designem, navíc mám ráda příběhy autorek, které do knihy přispěly (Gayle Formanová, Stephanie Perkinsonová a Rainbow Rowellová), takže jsem si myslela, že kniha mě nemůže zklamat.
Opak je pravdou, bohužel. Z 12 příběhů se mi líbily asi 3, další tak 3-4 byly průměrné, a zbytek? Nezajímavé, nudné nebo přitažené za vlasy. Celkově na mě kniha neudělala takový dojem, jaký jsem čekala. Což mě mrzí.
Co se druhé knihy "Letní dny a noci" týče, tak mě opět láká si ji přečíst a mít ji doma jen to krásné a originální designové zpracování.

17.02.2018 2 z 5

Past na myši Past na myši Agatha Christie

Tuto hru jsem četla jen díky dobrým ohlasům mých kamarádů a maturitě. No, nevyšlo to. Agatha Christie asi není úplně moje krevní skupina, a i když to nebylo tak velké mučení jako Evžen Oněgin, znovu bych do této autorky nešla.
Musím se ale přiznat, že moc nečtu ani detektivky, takže to také hraje velkou roli.

28.01.2018 3 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Lenka Lanczová je podle mě jedna z autorek, která prošla pod rukama snad každé holce. Když jsem byla na základce, její knížky mě hodně bavily, ale potom přišla éra upírů a padlých andělů a vlkodlaků, tak šly klasické romanťárny na chvíli stranou.
Dnes se k některým autorům opět vracím a tohle je jedna z knížek, kterou jsem měla na seznamu "Chci číst" už celkem dlouho. Příběh jsem zhltla během pár dní a jsem si jistá, že holky potěší. Je zde velká dávka kluků, prolémů, holčičích neshod a vše je psáno tak... přirozeně. Příběh má poutavý děj a nikdy jsem se nenudila, i když občas pro mě bylo něco trochu moc předvídatelné.
Celkově si ode mě kniha zasloužila 4 hvězdičky, takže podle mě hodně dobrý.

28.01.2018 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tahle knížka se mi od začátku líbila. Oceňuji nápad napsat celou knihu v dopisech, navíc autorčin styl psaní mi byl opravdu sympatický, a tak se to četlo skoro samo.
Co se příběhu týče, tak byl někdy tochu nudný, ale jindy zase ohromně zajímavý. Nechala jsem se vtáhnout mezi řádky, dozvěděla se nějaké zajímavosti o zahraničních celebritách a tuhle neobčejnou love story si užila, i když o kluky tam ani tolik nešlo, jak jsem nakonec zjistila.
Obálka je podle mě fakt skvělá. Moc se mi líbí.
Knížku bych doporučila, je to celkem oddechovka a pro holky podle mě fajn.

28.01.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Přečetla jsem to během jedné cesty ve vlaku. Děj se mi docela líbil, bylo to pro mě něco nového, neobvyklého. Normálně totiž tenhle žánr nečtu, ale když jsem tuhle knížečku uviděla v knihovně, rozhodla jsem se jí dát šanci.
Párkrát mi naskočila i husí kůže, ale tahle povídka mě neoslovila natolik, abych si ji koupila domů.
Za přečtení člověk nic nedá, protože to ani nesežere tolik času, ale že by to byla nějaka bomba? Za mě asi ne, pardon.

28.01.2018 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tahle kniha se mi moc líbila. Příběh mě zaujal, styl psaní pro mě taky dobrý a ten konec? Nečekaný.
Pokud tohle má někdo třeba v seznamu četby na maturitu, okamžitě to berte. Je to fajn a budete to mít přečtené raz dva.

03.01.2018 4 z 5

Knížku jsem četla pouze díky čtenářské výzvě 2017, jelikož se mi hodila do kategorie pohádek. Je to hodně tenké dílko, takže to budete mít přečtené během chvíle.
Co se obsahu týče, tak moc nevím, co si o tom myslet. Knížka byla milá a dobře se četla, ale znovu bych se do ní nezačetla, natolik mě opravdu nezaujala. Komentáře jen pro rodiče byly někdy fakt vtipné, jinak mi ale knížka nic nedala.
Pokud zvažujete zda číst nebo ne, možná bych se na to vyprdla a našla si nějaké lepší pohádky.

02.01.2018 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green. Tak jak se mi líbila kniha Hvězdy nám nepřaly, takové zklamání pro mě byla Aljaška. Bohužel. Možná jsem od příběhu čekala víc, nevím. Každopádně předvídavý děj, nesympatické postavy v čele právě se sebestřednou Aljaškou a celková jednoduchost příběhu. To je pro mě tahle knížka.
Snad jediným plusem jsou pro mě hlášky autora. Ty jsem si opravdu vychutnávala.

10.12.2017 1 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tahle kniha se mi četla dobře. Minimálně 4 hvězdičky si podle mě zaslouží za originalitu a nepředvídavost děje. Díky častým odborným výrazům jsem byla někdy zmatená, co že to tedy Mark Watney udělá nebo s čím bude pracovat, ale to mi ani náhodou nezkazilo dojem z celé knížky. A taky je to přeci jen moje mínus, že tomu nerozumím.
I když tento žánr nevyhledávám a běžně jej nečtu, jsem ráda, že se mi Marťan dostal do rukou. Hlavní hrdina mi byl velice sympatický a svým humorem mi zlepšil každý den, kdy jsem se mezi řádky ponořila.
Doporučila bych knihu hlavně pro milovníky vědy a technických oborů. Je skvělá pro dlouhý podzimní večer nebo časné ráno trávené ve vlaku cestou do školy.

10.12.2017 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Nevěřila jsem, že by kniha mohla být až tak realisticky napsána. U některých pasáží mi běhal mráz po zádech a přemýšlela jsem o nedočtení, u jiných jsem hltala každé slovo a chtěla jsem víc a víc. Tohle téma mi přišlo hodně zajímavé a jsem velice ráda, že jsem knihu zkusila. Nejsem si sice úplně jistá, zda bych šla ještě do nějaké od tohoto autora, protože jeho styl psaní mi chvílemi dost nevyhovoval a nelíbil se mi. Času stráveného u čtení Mise Afghánistán však nelituji a doporučuji především lidem se silným žaludkem (protože i některé fotky jsou docela masakr).

02.12.2017 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Tak jak se mi líbila první knížka od této autorky, tak mě tato lehce zklamala. Celý příběh mi přišel zdlouhavý a zčásti nudný. Posledních tak 50 stran jsem četla už jen proto, že jsem knihu chtěla dočíst.
Bohužel, tohle se podle mě moc nepovedlo, i když se mi líbí autorčin styl psaní.

25.11.2017 3 z 5