malazluta malazluta komentáře u knih

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Bábi Zlopočasnou a Stařenku Oggovou musí milovat snad každý...

20.03.2013 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Čarodějky jsou úžasné a nejen ty, v této knize je spousta postav díky kterým se člověk při této knize skvěle pobaví.

20.03.2013 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Motýlka jsem přečetla jedním dechem, prostě nešlo se od ní odtrhnout. Krásný příběh, který napsal sám život.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha plná skvělého humoru, který je blízký mému srdci.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Těžko říct, zda je lepší kniha, nebo filmové zpracování ... mám ráda obojí:-)

20.03.2013 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Zajímavá kniha, bála jsem se:-)

20.03.2013 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem tuto knihu četla jako povinnou četbu, tak mě moc nezajímala... potom jsem se k ní dostala až po letech a ani nedokážu slovy popsat, jak dokonalým příběhem pro mě Malý princ je.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Toto je knížka, kterou člověk jen tak z hlavy nedostane. Mám ji hrozně ráda!

20.03.2013 5 z 5

Vyvolená dáma Vyvolená dáma Stephanie Laurens (p)

Od této autorky jsem četla lepší knihy.

20.03.2013 2 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Lucifer mi byl v ostatních dílech série sympatický, ale jeho vlastní příběh mi přišel poněkud slabý.

15.03.2013 2 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

Tuto knihu mám od této autorky nejraději, moc se mi líbila zápletka a vzájemný vztah hlavních postav.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Celá série je skvělá, hodně vtipná, některé pasáže jsem si přímo zamilovala. Trošku mi ale u všech dílů chyběl ten pocit, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a hltáte příběh od začátku až do konce.

15.03.2013 3 z 5

Svůdná čarodějka Svůdná čarodějka Stephanie Laurens (p)

Celá ta zápletka s Catrionou jako kněžkou Paní, se vší tou magií se mi moc nelíbila. Kdyby byla tato kniha o něco kratší, bylo by jí to ku prospěchu.

Ďáblova bible Ďáblova bible Richard Dübell

Knížku jsem dostala jako dárek a přečetla jsem si během hodně krátké doby. Autorův styl psaní mi přišel trošku chaotický, ale to nic nemění na tom, že jsem se při čtení dobře bavila. To že autor občas vycházel z faktů a občas si úplně vymýšlel mi vůbec nevadilo. Konec mi přišel trošku předvídatelný.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Už ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Většinu básní umím nazpaměť - to mluví za vše.

15.03.2013 5 z 5

Měla jsem období, kdy jsem tyto příběhy četla neustále dokola dokud to kniha neodnesla rozlepenou vazbou. Hororové povídky, které určitě stojí za přečtení.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Smutný a dojemný milostný příběh dvou mladých lidí v době protektorátu. Četla jsem ji, jako mnozí, ve škole jako povinnou četbu a doteď toho nelituju... tento příběh se mi dostal pod kůži.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příklad toho, že i málo je někdy hodně. Někdo umí popsat působivý příběh o Krysaři na 100 stranách, někdo umí napsat 600 stran o ničem... tuto knihu mám opravdu ráda.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížka mého dětství - příjemná, vtipná, zábavná.

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Byla mi zapůjčena, přečetla jsem ji a nevrátím se k ní.