MaláKnihomolka MaláKnihomolka komentáře u knih

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Hledáte nějakou lehkou, vtipnou, čtivou knihu na léto? Pak můžu doporučit právě Můj klenot. Takhle jsem se u knihy už dlouho nenasmála. Z počátku je Spencer namyšlenec až na půdu, ale počkejte si, on vás ještě třeba překvapí. A překvapí vás už od první strany, to si buďte jistí. Charlotte, ta se mi líbila od začátku, fajn hlavní ženská postava, která mi sedla.
Někomu to možná přijde moc hrr, ale když si tu knihu přečtete celou, tak si myslím, že do sebe všechno krásně zapadlo. Hlavně jejich kamarádský vztah, ten se autorce povedl, užívala jsem si to, bavila se… například situace s těmi gumovými medvídky (ti co četli ví), potřebuju taky takového kamaráda.
Kromě humoru se tu dočkáte taky dost sexu, to vám dojde asi hned, už jen podle samotného názvu série "Těžká kláda".
Je to takový jednoduší příběh ve stylu Penelope Bloom, ale za mě o kus lepší. Zvlášť konec jsem popravdě nečekala, byla jsem překvapená co někdo naplánoval.
Nečekejte jednoduše žádné extra vážné téma nebo zvraty, je to prostě ideální vtipná jednohubka například někam k vodě, jak jsem psala na začátku.

18.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila, protože The Wall of Winnipeg and me je v zahraničí hodně oblíbená a vychvalovaná kniha od Zapaty. A víte co? Ani trochu ně nezklamala. Jediné co nechápu, proč se kniha nejmenuje Hradba z Winnipegu a já nebo tak nějak, protože tenhle český název mi úplně nesedí. Stejně jako bych byla radši za originální obálky, ale za to autorka nemůže.
Samotný příběh jsem si totiž naprosto zamilovala. Aiden byl od začátku nepříjemný mrzout, ale postupem času jsem si ho víc a víc zamilovávala. Na Vanesse se mi líbilo to, že si šla za svým, nebála se nikomu postavit a hlavně ze sebe nedělala hadr na vytírání. Vztah mezi nimi se vyvíjí postupně, uvěřitelně, žádné hop sem, hop tam a je to láska jako hrom. Vlastně si klasicky na nějakou pořádnou romantiku musíte počkat až ke konci knihy, ovšem i tak ty náznaky byly krásný a já si je užívala. Zvlášť když přišlo na oslovení laskonko, výtah, bouřku, tak moje srdíčko romantika zaplesalo. A u Vánoc už jsem měla na krajíčku.
Ač má kniha téměř 500 stran, tak mi to utíkalo a já bych klidně ještě nějakou tu stranu navíc mile ráda zvládla, vůbec jsem se nenudila a často se naopak právě bavila jejich pošťuchováním. Plus jsem si oblíbila Zaca, takového kamaráda chci taky. Celkově musím říct, že Kulti s Hradbou z Winnipegu jsou teď moji nej. Za mě jedno velké letošní doporučení!

Za poskytnutí eknihy v rámci spolupráce děkuju Humbooku #humbookblogeri.

09.06.2022 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Po přečtení další knihy zjišťuji jak talentované autory máme i tady v ČR. U Hry na druhou jde hlavně o emoce, city a celkově na vás kniha prostě zapůsobí. Navíc je napsaná neskutečně čtivě, takže vám stránky budou mizet před očima.
Jediné, co mě pak mrzelo bylo, že těch stran nebylo víc. Vůbec by mi nevadilo třeba trochu víc poznat Bena. Ten mi byl sympatický, hlavně mi byl blíž věkem a tak jsem pro něj měla větší pochopení. Nela byla zajímavá postava a bavilo mě, že jsme mohli pozorovat příběh z jejího pohledu. Tohle bylo poprvé, co jsem se v knize setkala s větším věkovým rozdílem a navíc ta starší byla žena.
Romana… já ani nevím. Nemůžu říct že by mi například vadila nebo bych ji vysloveně neměla ráda, ale úplně jsem jí asi na 100% neporozuměla, nesedělo mi zcela její chování, jenže nejsem matka, takže těžko říct.

U konce mi bylo smutno, pomalu až do breku, ale celkově to byl moc krásný příběh Nely a Bena. Navíc na začátku každé kapitoly najdete citáty, které jsem vždy ráda četla. Jednoduše to shrnu: emoční jízda je u této knihy zajištěna.

29.05.2022 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Nejsem sice zrovna náruživý čtenář básní, každopádně občas si něco takového ráda přečtu. Osobně se mi líbily například sbírky od Amandy Lovelace, ale absolutně mi nesedla Rupi Kaur.
Teď jsem dostala příležitost přímo od Adama Pýchy, přečíst si jeho sbírku Držet břitvu na tepu doby. Samotná obálka se mi líbila hned, přesně jak se říká, v jednoduchosti je krása a i na dotek kniha působí příjemně. Teď však k samotnému obsahu. Bylo několik částí, které jsem nepochopila a něco bych do knihy asi ani nepoužila. To, co se mi líbilo, jsem si označovala lepíky a několik jich tak v knize mám. Nejvíc se mi líbila poslední část, tam mám lepíků nejvíc a kdyby byla celá kniha v podobném smyslu jako poslední část, tak si myslím že by se mi to líbilo o něco víc. Takže, zasmála jsem se, několik částí mě zasáhlo víc, u některých mi upřímně zůstával trochu rozum stát.
Stále u mě vede Druhá šance, v tom se dle mého autor našel víc než v básních a próze. I když jsem u toho musela mnohem víc držet pozornost.
Ještě jednou děkuju Adamovi za poskytnutí knihy k recenzi. Snad se jednou také dočká podpisu.

3/5 ⭐️ bylo to takové půl na půl, plus do hodnocení zahrnuji povedenou obálku.

27.05.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Již 7. díl ze série Strašidelných domů. Stále mě baví tyhle lehce strašidelné duchařiny číst, ale mrzí mě že Darcy stále jede podle jedné a té samé šablony. Knihy mají často mnohem větší potenciál, jenže toho není využito naplno. I když musím říct že mě Rookward docela bavil a znechutilo mě co se v něm stalo. Plus by mě zajímalo jestli byl tedy Guy příbuzný předchozí rodiny či ne. Měla bych víc otázek, ale tohle je asi jediná, kterou vám nic nevyspoileruju.
Ovšem zpět k opakujícímu se příběhu… hlavní postava nemá peníze, náhodou přijde levně k domu, ve kterém se ale událo něco strašného, proto dům nikdo nechce/ neobýval a prý tam straší. No, jenže proč tomu věřit, že? Nejlepší je tam na několik dní jet, ideálně úplně sám. A konec? Taky vždy stejný. Tím nechci říct že by to bylo špatné, ale 7 knih na hodně podobné bázi? Třeba Kořist nebo Hlasy v bouři jsou taky super, autorka psát umí, jen to chce prostě změnu. Já v jejích knihách pokračuju protože se lehce čtou a pro mě je tam strašení tak akorát, abych potom v klidu usnula. Oceňuji i doplnění ilustracemi, které to skvěle doplnily. Jenže někdy o pár stran dopředu a lehce vám tak spoilerují dopředu děj, což je škoda.

3,5/5 ⭐️

26.05.2022 3 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Krvavá magie, druhý díl Půlnočních kronik, který napsala Laura Kneidl se mi líbil o dost víc než Ve skrytu stínu, jež napsala Bianca Iosivoni. Přiznávám se, že s jejím stylem psaní si příliš nerozumíme, jenže mě zajímají osudy všech postav a proto hodlám v sérii dál pokračovat i v jejích knihách.
Neubráním se však srovnání s knihami Cassandry Clare, jejíž série o Lovcích stínů prostě miluju a nedám na ně dopustit. Dost věcí je tu právě podobných a ač je svět zajímavý, stejně jako postavy, Cassandra v tomhle za mě umí chodit lépe.
I když teda zvrat na konci Krvavé magie mě lehce šokoval a neměla jsem daleko k slzám. Skvělé prostředí Edinburghu, kam se příběh perfektně hodil. Pokud máte rádi příběhy s upíry, pak se vám Krvavá magie bude líbit. Stejně jako postavy, z nichž jsem si oblíbila většinu. Cain s Wardenem mi sedli o něco víc než Roxy a Shaw. Jen musím zmínit, že se mi lehce pletli Warden a Wayne. Celkově je tu dost postav, plus už je to nějaká doba co vyšel první díl, takže doporučuji využívat glosář na konci knihy.
Těším se na další díl.
4-4,5 ⭐️

20.05.2022 4 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Tohle byla oproti prvnímu dílu (který se mi také líbil, ale mělo to mušky) úplně pecka! Pokud se vám líbilo Cítit znovu od Mony Kasten, tak myslím, že se vám Co když zůstaneme bude také líbit. Ovšem nebojte, není to stejné, jen to má podobný náboj a máme tu opět "bad girl" a kluka slušňáka. Tohle obracení rolí mě baví.
I když jsem na začátku chvíli Amber nerozuměla a měla jsem chuť jí promluvit do duše. Postupem času si s ní projdete vývojem a budete ji mít rádi, stejně jako Emmeta, ten byl takový zlato, milý, starostlivý, ochotný pomoct, ač to v životě neměl lehké.
Kniha je docela bichlička, přesto jsem ji vždy hrozně nerada odkládala, protože jsem chtěla číst dál. Také se tu ukazuje, jak důležité je spolu mluvit, vyslechnout si druhé, když mají s něčím problém.
Navíc jsem se dozvěděla několik nových věcí, co se týče architektury.
Jinak nesmím opomenout další krásnou obálku, která vás jistě bude také lákat.
Nemám co bych vytknula, opravdu se mi to moc líbilo.

18.05.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Upřímně, nevím proč jsem Lilianu tak dlouho odkládala. Ze začátku to vypadá na klasickou zakázanou lásku, ale nenechte se zmýlit. To, co přijde po tom… no bylo to silné kafe, realistické, smutné, ale zároveň krásné. Emoční jízda, kterou jsem si naprosto užila, ač mi kolikrát bylo Lilky a jejího synka neskutečně líto. Silný příběh o silné ženě, se kterou se život nemazlil a to bohužel ani ke konci knihy.
Mata i Malvínu taky nejde nemít rád. Malvína byla skvělá, laskavá, moc se mí líbila. A Mat? Nejdřív takový mrzout, ale pak se ukázal jako báječný chlap, na Lilku netlačil, snažil se jí znovu ukázat, že láska je krásná věc. Ti dva byli skvělí a jsem ráda že se s Lilkou našli, protože to tak jednoduše mělo být. Stejně tak jako zbytek jejich přátel. Rodina jednoduše často nemusí být jen pokrevní.
Malý Oskárek byl úžasný, i přes jeho nemoc si ho oblíbíte a budete ho mít rádi. Co ještě říct? Asi to, že moc fandím Malvíně s Arkem a těším se tak na jejich příběh. Jestli to bude stejná emoční jízda jako s Lilianou, tak to abych si připravila zase balení kapesníčků.

Nemám absolutně co vyčíst, příběhu nechyběla čtivost, hloubka ani emoce. Liliana se mi dostala doslova pod kůži jako tetování. Jestli jsem vás alespoň trochu nalákala, tak prosím dejte knize šanci. Nebudete litovat. ️

5/5 ⭐️

08.05.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

„Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla. Nikdo není dokonalý, ať už je na jakékoli straně bariéry.”

„Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal.”

Tahle kniha byla jízda od začátku až do konce. Po dlouhé době fantasy propojená s romantikou, která mě chytla a už nepustila. Mít na knihu víc času, přečetla bych ji tak za 2 dny. Věřte mi, tohle budete neradi odkládat. Za mě tam nebylo žádné hluché místo, pořád se něco dělo, což mě právě bez přestání nutilo číst dál. Myslím, že pokud stejně jako já, máte rádi knihy typu Krutý princ, Holubice a had, Shadowhunters apod., prostě fantasy s romantickou linkou, pak byste Polibek bez duše neměli minout. Pro mě originální nápad s chrliči, nic takového jsem ještě nečetla.
Hlavní postavy mi byli sympatické, navíc je na každém komu v tomhle trojúhelníku bude fandit, já už nejspíš favorita mám, ale to vám tu nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit.
Každopádně nutně potřebuju druhý díl, takže doufám, že bude co nejdřív. Prosím, nenechávejte mě čekat na něj třeba rok, já chci informace. Skončilo to totiž v tom nejlepším. To vždycky nevím jestli u autorek obdivovat, že vás navnadí na další díl a drží v napětí, nebo zda je za to proklínat.
Navíc se mi líbilo že Roth nebyl typický záporák. Za to další plus pro autorku. Jestli jsem si však někoho zamilovala, pak to byla Bambi (to jméno miluju, zvlášť pro takového tvora), to bylo takový zlatíčko, heh. ️
Příběh o boji s démony, hledání sebe samé, první zamilovanosti a všem okolo toho (je to opravdu YA, erotiky se prakticky nedočkáte, jen malilinko).

5/5 ⭐️ doporučuji

06.05.2022 5 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Na začátek chci pochválit obálku, ta se opravdu povedla. Stejně tak jako nápad na svět, který autorka měla. Tady ovšem přišel kámen úrazu. Většinu nás ten svět zajímal, ale děj jen klouzal po povrchu, moc jsme se toho nedozvěděli a celkově jsme z té fantasy stránky dostali jakožto čtenáři minimum. Což byla škoda, chtělo to dotáhnout do konce. Já fantasy s romantickou linkou jinak miluju.
Hlavní postavy byli fajn, jen mi nijak nepřirostli k srdci. Možná jediný Kal, kterého tam ale tolik nebylo. Co však bylo velkým plusem, je autorky humor. Několikrát jsem se smála a hlášky mě moc bavily.
Autorka má i čtivý styl psaní, jen jsem v tom postrádala nějakou jiskru a proto jsem knihu četla hrozně dlouho, bohužel.

Jednoduše, skoro 400 stran bylo jen o sázce mezi Lis a Romainem, což by asi ani tolik nevadilo, jenže mně ta jejich sázka nebavila, od začátku bylo jasné jak to skončí a bylo to pak jen takové motání v kruhu.

Nebylo to špatné, šlo spíš o nevyužitý potenciál. Jestli se dočkáme další knihy, tak autorce ráda dám ještě příležitost. A pokud se mi dostane více Kala, tak se zlobit nebudu, že jo.

30.04.2022 3 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tohle byla opravdu jízda pro někoho, kdo jako já má zkušenost hlavně s německými autorkami, jejichž příběhy jsou většinou milé, ač hlavní postavy mívají nějaký vážný problém. Ovšem zjišťuji, že polské autorky jdou více do hloubky, nebojí se ukázat stinné stránky života a používají více sprosté výrazy. Tudíž ne každému čtenáři sednou, co si budeme. Mně se příběh Molly líbil moc, čtení mě bavilo a stránky mi ubývaly před očima pokaždé, co jsem se ke knize vrátila. Molly to v životě neměla lehké, nevyrostla z ní čistá bílá lilie, ale i tak jsem si ji oblíbila. Viktor byl zpočátku docela slušňák, Robson mě štval, ale musím říct že ke konci mi ho bylo vážně líto.
Když už jsem u toho konce, ten mě emočně dostal, měla jsem na krajíčku, což pochopíte až si knihu taky přečtete. Doufám, že dáte Molly šanci, protože autorka má talent a byla by škoda kdyby u nás nevyšly další její knihy. Kdyby vás zajímaly mé pocity při čtení či citáty z knihy, najdete je ve výběru stories, který mám na profilu na ig.

27.04.2022 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Na českou romantickou knižní scénu přichází další německá autorka, která mě svým příběhem nadchla, ač menší výtky mám. První polovina pro mě postrádala nějakou jiskru, díky které bych si to opravdu zamilovala. V té druhé jsem tomu už ale propadla, četlo se to samo.
Tessa se mi moc líbila hned od začátku, po delší době opravdu milá hlavní ženská postava, kterou nejde nemít rád. Zvlášť když přijdete na její tajemství, co ji potkalo, že i přesto je taková jaká je.
Cole byl ze začátku docela mrzout, ale postupem času si najdete cestu i k němu a zjistíte že je vlastně taky fajn. Plus jsem si oblíbila i vedlejší postavy, proto se těším na druhý díl s Julianem a chci si ještě nechat v hodnocení prostor.
Musím pochválit i prostředí a námět, ocitnout se uprostřed natáčení filmu a zároveň propojení s novinařinou bylo super. Hate to love romantická linka to potom jen okořenila, navíc když si na první pusu musíte docela počkat. Na Zapatu to sice ještě nemá, ale bylo to docela slow-burn. Jednoduše, tu chemii mezi nimi cítíte a tu lásku jim opravdu věříte. Mě si autorka získala a těším se co si pro nás připravila v dalším díle, snad se ho dočkáme brzy.
Miluju tu obálku, mám z ní takový milý, pozitivní vibes a taková je přesně i kniha.

Než zapomenu, dost mě rušilo hodně časté používání slova perplex. Vůbec to do překladu nesedí, ještě v takovém množství a bohužel to má pro čtenáře opravdu jen rušivý efekt. Nevím jak vy, ale já to slovo do teď snad ani neznala.
4/5 ⭐️

19.04.2022 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Máme tu další autorku z německé stáje, hezky se nám to rozrůstá, že? Upřímně zpočátku jsem se bála že budu číst další knihu na styl Strmého pádu, který mi úplně nesednul. Prvních 100-150 stran je dost pomalých, táhlých, nic se neděje, ale nenechejte se tím odradit, protože pak je to lepší. I když by knize přesto neuškodilo mít o několik stran méně. Ale ta obálka! To je láska na první pohled. Nejsou na ní praskliny, ale mapa.

Příběh Noaha a Lii se mi nakonec líbil, věřila jsem jim tu chemii mezi nimi. Navíc se s Liou konečně ocitáme opravdu v Berlíně, když už je autorka z Německa.
Vedlejší postavy byly skvělé, těším se na další dva díly, které budou o nich.
Děj vám asi víc nepopíšu, jelikož se točí okolo tajemství a já nechám na vás, abyste se k nim dočetli a dali tak knize šanci, protože si to zaslouží. Věřte mi, že vás to bude nutit číst dál. Zvlášť konec mě pak chytil za srdce.

V knize se střídají pohledy obou hlavních postav a najdete tu také playlist se skvělými songy. Jediný problém, za který autorka nemůže je text, to množství chyb už nás snad všechny opravdu bilo do očí, zvlášť když z chudinky Phuong (holky), několikrát byl kluk.

Jak to shrnout? Máte rádi objevování tajemství, pomaleji plynoucí knihy, nějaký ten zvrat, který zamíchá dějem? Pak s chutí do toho.
I když tomu chyběl nějaký wow efekt, který na mě má třeba Lilly Lucas, tak knize dávám zasloužené 4/5 ⭐️.

13.04.2022 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Mám vážnou otázku… Můžu se odstěhovat do Green Valley? Ale vážně, chci se naučit na snowboardu a trávit čas na svahu s Willem, Izzy, Ryanem a Lenou.
Po Nových začátcích, které jsem si zamilovala a doporučuju je kudy chodím, vychází u nás druhý díl série od Lilly Lucas - Nové sliby. Zde se setkáváme opět s Izzy, jež už několik let miluje svého nejlepšího kamaráda Willa. Jenže Will v ní vidí pouze kámošku a láme jí srdce tím, že je každou chvíli v posteli s jinou ženou. Teď se ovšem na scéně objevuje navíc ještě Cole, slavný herec s neskutečně modrýma očima, který kompletně zamíchá kartami, když si Izzy najme jako svou instruktorku lyžování a donutí Willa žárlit. V tu chvíli začíná asi největší sranda, kterou si užije snad každý čtenář. S kým nakonec Izzy skončí? Nebo zůstane sama?
Jednoduše, měla jsem motýlky v břiše stejně jako u Nových začátků. Will byl teda dost často na ránu, ale i tak si toho troubu oblíbíte. Kill Will se předvedl že dokáže být neskutečný zlato. Izzy byla skvělá stejně jako v prvním díle, konečně jsme ji mohli lépe poznat. Plus mám díky ní chuť na zmrzlinu s příchutí sušenkového těsta. Tihle dva byli jednoduše skvěle sehraná dvojka.
Moc mě potom bavil i humor, který autorka v knize použila, často jsem se opravdu smála. „Co mám dělat s deseti dolary?” „Kup si páteř.”

Plus jsem ráda, že se zde objevoval i Ryan a Lena, která si očividně s Izzy taky sedla a jsou to dobré kamarádky.
Celkově jsem si tuhle knihu užila a doufám, že už máte Nové sliby předobjednané. Stojí za to, Lilly psát umí. Od přátelství k lásce, je to čtivé, milé, uvěřitelná chemie mezi hlavními postavami.
Doufám, že se již brzy podíváme opět do Skalistých hor v Nových snech.

5/5 ⭐️

Tuhle recenzi musím zakončit jedině takto: „Find me in Green Valley.”

06.04.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Závěrečný díl série Maxton Hall od Mony Kasten, který si jistě nemohlo nechat ujít mnoho z nás.

Popravdě, nebudeme si tu mazat med kolem pusy, ale série Znovu je pořád o chlup lepší. Ač ani tato trilogie se mi nečetla vůbec špatně. Jen by mi o Ruby a Jamesovi stačil asi jeden díl. Takhle, měla jsem je ráda, jenže už mi to přišlo zbytečně natahované. Ovšem velké plus jsem našla v tom, že v Zachraň nás dostalo větší prostor víc postav, například Alistair, Ember, Graham, Lýdie…
A právě třeba Ember s - víme kým, ale pro ty, kteří ještě nečetli, jméno vynecháme - mohli mít svůj díl, jejich vztah mě zajímal, ale bohužel se tu na ně moc nedostalo.
Otec Lýdie a Jamese se nezměnil, naopak mi celou knihu nesnesitelně pil krev. Jinak si postavy prošly znatelným vývojem, přehodnotily co chtějí od života… Díky Jamesi za to, že jsi nám ukázal, že máme jít za svými sny. Díky Ember za tvoji pozitivní energii a dávku sebelásky. Lýdie nám ukázala že láska je někdy nevyzpytatelná, ale stojí za to… Mohla bych pokračovat, ale to bychom tu byli celý den. Jednoduše, prakticky všichni mi něco dali a za to jsem této sérii vděčná. Zachraň nás považuji za nejlepší díl této milé série. Maxton Hall končí, Oxford začíná.

03.04.2022 5 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Víte proč tak miluju knihy od Laury Kneidl? Protože nepíše klasické přeslazené romanťárny. Její příběhy jsou nejen krásně napsané, ale vždy mají i nějakou přidanou hodnotu a to se mi líbí.
V knize Někdo jiný se konkrétně setkáváme s rasismem, předsudky a cukrovkou. Zrovna s rasismem a předsudky se setkáváme určitě každý dost často a tenhle příběh mi ukázal jak nepříjemné to může těm lidem být. Skrývat své koníčky, protože by vás okolí nepochopilo. Nebo láska mezi lidmi rozdílné pleti.
Auriho s Cassie jsem si oblíbila již v prvním díle této série - Někdo nový. Tady jsem si k nim však vyšlapala cestičku ještě blíž a osobně mi ti dva sedli o něco víc než Mikey s Julianem (jejich příběh mě ale dostal víc emočně).
Mrzelo mě chování lidí k Aurimu, ale zároveň mě mrzelo i to, že se nedokázal postavit za Cassie a nechal hlavně shazovat i sám sebe.
Jinak to byla jednoduše milá, krásná romantika, kdy přátelství přerůstá v lásku. Konec nepřekvapí, což mi nijak nevadilo, asi by mi to naopak zlomilo srdce.
Mimochodem, pokud jste četli duologii Nedotýkej se mě, tak se zde můžete těšit na chvilkový návrat někoho dvou postav.
A nesmím zapomenout že už teď jsem si zamilovala jednu postavu, která bude mít hlavní roli v třetím dílu - Někdo, kdo zůstane. Tak prosím, prosím ať už je. Potřebuju ho víc.

26.03.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Od autorky už jsem četla Jeho banán a Její třešničky. Ovšem Její tajemství se mi zatím líbilo nejvíc. Ano, nemůžete do toho jít s očekáváním, že dostanete knihu ve stylu Mony Kasten, Laury Kneidl apod. Penelope Bloom sází na jednoduchou, odpočinkovou a hlavně humornou romantiku. Což mně osobně se dost líbí, protože ač knihy miluju, tak někdy chci u svého oblíbeného žánru i úplně vypnout, užívat si chemii mezi dvěma postavami a nezatěžovat hlavu ještě extra přemýšlením nad dějem.
U Jejího tajemství mě mrzel akorát uspěchaný konec. Kdyby se ona jedna událost konala až v epilogu, bylo by to pro mě uvěřitelnější. Takhle to bylo moc hrr, víc říct nemůžu, abych nespoilerovala. Avšak ti kteří už četli, tak nejspíš tuší. A možná tuší i ti, kteří nečetli.
Plus autorka jede asi každou knihu z této série podle stejné šablony, což by mohla taky malinko pozměnit. Jinak mě to vážně bavilo a dost jsem se i nasmála. Malá Zoey byla skvělá a babička? Ta to celé zabila nejvíc, její humor je pecka.
Takže, pokud chcete vtipnou jednohubku na přečtení, pak s chutí do toho. Prolínají se zde postavy, ale myslím, že to nijak extra nevadí a můžete číst i na přeskáčku.
3,7/5 ⭐️

05.03.2022 4 z 5

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

Mám pocit, že tahle kniha nám v té záplavě trochu zapadla a to je škoda. Novinka doporučovaná T. J. Reid, mojí hodně oblíbenou autorkou.
Příběh, který na vás dýchne velkou dávkou nostalgie, to je příběh Cassidy Holmesové. Obyčejná holka, pěvecká soutěž, dívčí skupina, tour, intriky, zrady… toho všeho se dočkáte. Není to úplně jízda ve stylu Daisy Jones & The Six, která na mě působila víc realisticky a s větším spádem.
Autorka píše lehce, čtivě, vždycky když jsem knihu vzala "na chvíli" do ruky, ubývaly mi stránky před očima jako nic. Jenže díky škole jsem i tak knihu četla na mě docela dlouho. Jinak bych ji měla tak na 2-3 dny. Plus jsem občas měla trochu problém s chybami v textu, třeba opakující se slova v jedné větě. Nebo jsem se někdy ztrácela v postavách a místech.
Jinak se mi ale líbilo jak autorka knihu pojala. Nahlédnutí do psychiky celebrity a že sláva může někdy být dost trnitá. Proč se Drzá rozhodla ukončit svůj život? Jaké to je cestovat, koncertovat, mít spousty fanoušků, kteří vás pronásledují na každém kroku? Tím vším vás příběh provede. Autorka ovšem kromě pohledu Cassidy zakomponovala do děje i pohledy zbylých tří členek skupiny, a tak dozvíte i jejich pocity.

28.02.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha vám hezkým způsobem zlomí srdce - jde to tak vůbec říct, dává to smysl? Teď možná ne, ale po přečtení si myslím, že mě pochopíte. Život je plný nečekaných zvratů, překážek a málokdy takový, jaký jsme si ho vysnili. Tak to funguje u nás všech, ať jsme slavní či ne.
S autorkou už jsem se setkala, četla jsem od ní Daisy Jones, kterou jsem si zamilovala. Proto jsem se trochu bála, aby mě Malibu nezklamalo, ale zároveň jsem se neskutečně na tenhle příběh těšila.
Ze začátku sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost (rok 1983) a minulost, retrospektivní vyprávění Taylor jde a bavilo mě možná i o malinko víc. Postav je sice víc než dost, ale každá je jiná, každého něco trápí a musí se s tím nějak poprat. Někomu to množství postav bude možná vadit, mně nevadilo, líbilo se mi, že je do příběhu zapojila a krátce nám je popsala.
Jednoho člověka bych ovšem poslala do míst, kde slunce nesvítí a poslala bych ho na jeden lékařský zákrok, víc říct nemůžu, o koho jde zjistíte asi docela rychle při čtení. June s Ninou (matka s dcerou) sdílely stejnou naivitu, ovšem Nina se ke konci "pochlapila" a tím si u mě vylepšila reputaci.
Co víc k Malibu v plamenech říct? Opravdu velmi čtivý, realistický (během čtení jsme zase snad všechny chtěly postavy googlit, až tak to bylo realistické), plus ta atmosféra Malibu - úplně cítíte písek pod nohama, pálení sluníčka na kůži…
Konec byl nečekaný. Už jsem si v hlavě představovala svůj scénář, jak to všechno dopadne a ono ne. Za to taky plus, líbí se mi, když pro změnu děj neodhadnu na první dobrou.
O téhle knize bych mohla povídat dlouho, jenže to bych vám pak všechno vykecala, hah. Máte se na co těšit.
Moje letos první kniha, které s klidným srdcem dávám 5/5 ⭐️ a dám za ni ruku do ohně.
Protože hořet je pro Malibu přirozené.

28.02.2022

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Nemůžu si pomoct, pořád si stojím za tím, že anotace úplně neodpovídá ději. Na Hejno havranů se teprve chystám, ale všichni z toho byli unešení, tak doufám, že to bude lepší než Kluk napravo. Jak už jsem psala na stories, tohle bylo jako na houpačce, jednou nahoře, jednou dole. Celkově příběh neurazí, ani nenadchne.
Hlavní zklamání pro mě bylo to, že obávaný spolubydlící Thea - Troy, se v příběhu objeví sporadicky. A právě onen zvrat ke konci mi přišel do příběhu natlačen hrozně na sílu, aby se jakože něco stalo. Přitom to bylo vlastně o ničem, zbytečný výbuch Teddyho. Jinak se prakticky celou dobu řeší jeho sexuální (ne)zkušenosti. Laney je jednoduše potřeštěná holka, která neví co chce (v tom jsme si podobné ), avšak je na ní ke konci vidět nějaký vývoj.
Jinak je to pěkná, čtivá oddechovka, při které můžete přestat myslet a jen si užívat čtení. Ne vše mi přišlo vtipné, ale bavit se budete určitě, zvlášť u kapitol 20 a 21. jsem nemohla. Taky se budete culit nad hezkými chvilkami Laney a Thea.
Další díl Outsiderů si docela ráda přečtu, především proto, že dostane hlavní roli Troy, na kterého se těším.

3/5 ⭐️

03.02.2022 3 z 5