MaláKnihomolka Online MaláKnihomolka komentáře u knih

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Děkuji samotné autorce za možnost si její knihu přečíst (a také za trpělivost) v rámci #spoluprace.

Ačkoliv má kniha 300 stran, tak se mi po hodně dlouhé době povedlo ji přečíst prakticky za jeden den. Už to myslím vypovídá o tom, že se lehce čte, strany vám ubývají před očima a vy můžete u této knihy hezky vypnout.

Nahlédnete nejen do života Šárky, ale i několika jejích blízkých. Možná se budete divit, jako třeba já, kolik životů se může vzájemně proplést a zkřížit si cestu.
Nejprve tu máme právě Šárku, která nikdy neučila, nyní však nastupuje na průmyslovku jako nová češtinářka. Ovšem laťka je nastavená vysoko, a to díky předchozímu učiteli Ivanovi, jež odešel do důchodu. Co když se tihle dva setkají? Co když se Šárka zamiluje? Může vztah s věkovým rozdílem přes 30 let vydržet? Nebo podlehne nátlaku okolí?

Mimo to tu ovšem máme i osudy jejích rodičů, samotného sarkastického, protivného kolegy Chrousta, Šárčiných kamarádek A začíná spletitá jízda životem několika lidí.
Už jsem četla knihu, kde byl mezi postavami větší věkový rozdíl a není to pro mě problém. Jen mám radši, když je alespoň jedna z hlavních postav věkově cca jako já. Což tady úplně není. Jednoduše, tihle lidé už v životě dost zažili, lecčím si prošli a já jsem zvyklá na své NA romantiky. Takže asi tak.

Za mě je to opravdu fajn oddechovka teď na léto, třeba k vodě, na dovolenou apod. Lehce, ale čtivě napsané. Jediné co mně osobně trochu vadilo, bylo to, že zde nemáme názvy nebo číslování kapitol. Nebo ani z pohledu koho je zrovna ona část knihy. Jsou tu jen čtverečky a na to nejsem zvyklá. Pokud tedy chcete zkusit něco lehčího, od české autorky, pak Schovávanou nešlápnete vedle.

02.06.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Hned na začátek bych ráda poděkovala autorce @bajadolceautor a nakladatelství @venupress za tuto krásnou spolupráci.

Musím vás však upozornit, že jde o dark romanci. Vyskytují se zde témata jako násilí, drogy, prostituce, vulgarismy atd. Pokud jste čtenáři tohoto žánru, pak určitě můžu Habibiho doporučit. Pokud to chcete zkusit, pak s otevřenou myslí a bez předsudků.

Ani nevím kde začít, protože ve mně po dlouhé době kniha zanechala opravdu spoustu pocitů. Jsem ráda že vyšla i u nás v češtině, protože jestli hledáte dark erotiku se vším všudy, pak jste na tom správném místě.
Já se musím přidat k těm, kteří milují jak obálku s povedenou ořízkou (jež vám bude zdobit knihovnu), tak i příběh, který jsem dostala na těchto 400 stranách. Bylo to zvrácené, ale jak říká už titulek pod názvem Ukážu ti svět bez cenzury, tak to sedí.

Hlavní postavy jsou jak tu jako dva protiklady. Milá, nadějná spisovatelka Cassie se zde setkává s Harrym alias Habibim. Ten však vede život na míle vzdálený tomu jejímu a není to žádný princ na bílém koni, který ji přišel zachránit. Hned od začátku jí jasně dává najevo, že to s ním nebude jako na kopci z cukrové vaty. Ovšem ani Cassie se nebojí mu ukázat, že sebou nenechá zametat a to se mi na ní líbilo.

Navíc má autorka skvělý humor, který do knihy proniká přes Cassiiny kamarády Beu a Leviho. Víc potřeštěnou trojici jsem snad ještě nepotkala.

K ději něco možná předvídat či tušit budete, něco zase ne. Každopádně očekávejte tajemství, jiskření a hlavně pořádnou jízdu, kterou budete muset číst dál a dál. Já od druhé půlky nerada knihu dávala z rukou, protože jsem potřebovala vědět co bude dál. Hlavně vás tu nečeká žádná cukrovka, pokud nejste na přeslazené romanťárny. A ten konec? To bylo něco!
Doufám, že se brzy budeme moc těšit i na překlad Candyho. Jinak si to budu muset přečíst ve slovenštině. Takže tak či tak.

30.05.2023 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku, která se bude lehce číst a přesně to jsem dostala u této YA knihy.
Příběh má dvě dějové linky. Jednu v současnosti, kdy se Zoe poznává se svým otcem a lidmi okolo něj a druhou, která se odehrává před 20 lety, v níž sledujeme život její matky.
Postupně odhalujete tajemství, užíváte si pečení sladkého, až se vám sbíhají sliny na jazyku, užíváte si hudební prostředí, ale také život mladého fotbalisty atd. Nějaké to drama se zde taky najde, ovšem jen tak lehce. Je to opravdu spíš taková odpočinková kniha, která by mi vůbec nevadila delší a více rozepsaná. Plus nějaké to klišé se zde sice taky objeví, ale mě to přesto táhlo číst dál a bavilo mě to. Jednoduše jsem si Druhou šanci pro Zoe užila a už teď se moc těším na další autorčinu knihu.

06.05.2023 5 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Po tom, co jsem si ve štafetě přečetla první díl "Ztracena v bílém šumu", mi bylo jasné, že druhý díl si určitě nemůžu nechat ujít. Zvlášť když právě už ke konci prvního dílu se nám rozjíždí další případ a to v momentě, kdy novinářka Miren Triggsová dostane na autogramiádě fotku svázaného děvčete.
Osobně se mi těžko vyjadřuje jaký vztah mám s hlavní postavou Miren. Co se týká případů, tak jí vždy fandím, aby je vyřešila, ale jako člověk mi úplně nesedí.
Každopádně se zde setkáváme ještě s pohledem jejího bývalého učitele Jima Schmoera a také vyšetřovateli. Tentokrát se děj odehrává během několika dní a nenatahuje se nám tak do několika let, jak tomu bylo u Ztracené.
Tady mi úplně nesedl začátek knihy, který mě jednoduše nebavil a docela jsem se bála, aby nepřišlo nějaké větší zklamání. Jenže jak se děj konečně rozjel, tak mě to pohltilo a musela jsem číst pořád dál, protože autor usekával kapitoly/pohledy jednotlivých osob zrovna v tom nejzajímavějším. Takže vás to jednoduše nutí číst dál a dál.
Plus se nám tu prolínají osudy dvou mladých holek a na povrch vyplouvají dost ošklivá tajemství. A fanoušci knih, kde se lidé opírají o náboženství, aby tak obhájili své činy, si tu taky přijdou na své.
A ten konec? Rozhodně stál za to, protože se událo takových věcí, že mi zůstával rozum stát. Určitě se pustím do dalších autorovo knih, pokud se u nás přeloží.

16.04.2023 4 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Osobně mi zde byli hlavní postavy o dost bližší než Kate a Aidan z prvního dílu. I to, co milovali mi bylo bližší. Přeci jen jsem taky milovník rostlinek atd. Nechci tu hned na začátek vše vyzradit.
Hope byla takové milé, usměvavé sluníčko, ačkoliv přišla o někoho blízkého. Takovou osobu byste rádi měli za kamarádku. To samé platí pro Yeonjuna. Tihle dva mi jednoduše rychle přirostli k srdci.
Docela mě zamrzelo chování matky Hope. Ano, prošla si taky ztrátou a to nikdy není lehké, jenže způsob, kterým svoji bolest řešila Ačkoliv její táta mohl taky něco podniknout.
Plus děj, který se odehrával v Londýně, Brightonu (kde jsem sama byla a miluju to tam). Hned mi bylo bylo smutno, že se tam nemůžu zatím vrátit. Ale alespoň jsem si zavzpomínala na moře apod.
V tomto příběhu hraje velkou roli i hudba a přátelství. Takže pro hudebně nadané knihomoly tu máme jedno příjemné čtení. A pokud máte taky občas rádi změnu romantické linky, pak se zde můžete setkat právě s friends to lovers. Což já můžu. Postupné seznamování hlavních postav, kdy bylo poznat jak se ty city mění, rostou Bylo mezi nimi opravdu cítit pouto.

Kniha Všechno co jsme ztratili měla minimálně pro mě velký potenciál, který ale bohužel autorka nevyužila. Stejně jako ostatním mi tu chyběla nějaká akce, která by děj okořenila. Takhle se to místy už vcelku táhlo a pokazilo to hodnocení, protože na plný počet to není. I tak jsem si ji však ráda přečetla. Plus nevím zda jsem ráda, že na konci zůstala jedna věc otevřená, či nikoliv. Já jsem fanda úplně uzavřených konců, pokud možno.

07.04.2023 4 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Musím říct, že tohle byla asi první kniha, kde jsem se setkala s PPP. Důležité téma, o kterém se zas tak moc nemluví. Proto oceňuji linku s touto nemocí, kterou autorka do příběhu zakomponovala. Ukáže vám, jak to může vypadat, jak člověk s touto nemocí přemýšlí, jak se cítí, jak sám sebe vidí. Překvapilo mě, že může vědět jak to není dobré, ale přesto jej uspokojuje vidět v zrcadle jak postupně mizí. No, nejde o lehké téma. Přesto si myslím, že byste této knize měli dát šanci. Je to docela bichlička, ale mně se hned od začátku četla dobře. Stránky mi mizely před očima. Mít víc času a nálady na čtení, tak jsem ji přečetla mnohem dřív. Navíc autorka nevycházela z nějakých odborných knih apod., ale z vlastních zkušeností, takže se vám hlavní postavě lépe porozumí.

Líbilo se mi, že okolí nebylo lhostejné jak na tom Rose je. Zajímali se, snažili se jí nějak, alespoň trochu pomoct. Sice se to nezlepší tím, že do toho člověka jednou za čas dostanete kousek jídla, ale alespoň se snažili.

Nemusíte se bát, že byste četli přes 550 stran jen o PPP. Někdy se i zasmějete, budete číst o strastech i radostech studentů maturitního ročníku a hlavní linka, která se prolíná příběhem, je romantická. Fandové zakázaných lásek si tu přijdou na své, protože jde o vztah učitel x studentka.

Pár menších výtek mám. Například konec byl na mě trochu hrr. A zajímalo by mě například co matka Rose. Každopádně citát na konci knihy je top.

Děkuju autorce @terka_pise a @nakladatelstvi_canc za možnost přečíst si eknihu. :)

24.03.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Jak vždycky zmiňuju, jsem čtenář thrillerů jen okrajově, takže u nich nemám takový rozhled jako u romantických knih.
Avšak tohle byl za mě opravdu povedený kousek, i když nějakou tu výtku mám. Vím, že dítě se ztratí snadno, ovšem tady bylo pár věcí, které mi úplně neseděli.
Hlavním problémem pro mě byla asi hlavní postava, Miren Triggsová. V jednu chvíli jsem jí vážně fandila, líbilo se mi, jak nevzdávala hledání malé Kiery. Jenže pak udělala něco, co mi úplně nešlo do hlavy a neměla pak ani maličko výčitky svědomí. No, nevím. Najednou z ní byla prostě pomalu superhrdinka.
Autor zde dost střídá časové linie, pohledy postav a místa. Občas jsem se ze začátku lehce ztratila, ale pak jsem si zvykla a už jsem věděla. Četlo se to samo, doslova jsem se nemohla od téhle knihy odtrhnout, protože jsem chtěla vědět co bude dál. Jak už jsem psala, nějaké nesrovnalosti nebo zvláštnosti by se našli, ale jinak mě to opravdu hodně bavilo číst. Přemýšlím jak to napsat, abych vám nic nevyzradila, ale důvod, proč Kiera zmizela bylo mi líto, že kdyby se to někdo rozhodl vyřešit jinak, nemuselo se to stát. Ale to bychom tu pak neměli tuto knihu.
Shrnuto podtrženo, do plného počtu tomu něco chybělo, ale jinak jde o napínavé čtení, které nebudete chtít odložit a konec vás naláká na další díl, protože se v něm pomalinku rozjíždí další případ pro Miren Triggsovou.

18.03.2023 4 z 5

ᴍᴀ sᴍʏsʟ ᴀʙʏᴄʜ ᴛᴜ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ɴᴇᴊᴀᴋ sᴀʜᴏᴅʟᴏᴜᴢᴇ ʀᴏᴢᴇʙɪʀᴀʟᴀ? ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ᴜᴢ ᴊsᴛᴇ ᴊɪ ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴠɪᴅᴇʟɪ, ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴊsᴛᴇ ᴏ ɴɪ ᴄᴇᴛʟɪ ᴀ ᴠᴇᴛsɪɴᴀ ᴜᴢ ᴊɪ ᴅᴏᴋᴏɴᴄᴇ ɪ ᴄᴇᴛʟᴀ. ᴊᴀ (ɴᴇᴊᴠᴇᴛsɪ ᴏsᴛᴜᴅᴀ) ᴘʀᴏ ɴɪ ɴᴀʙᴇʜʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴛᴇɴ ᴅᴇɴ, ᴄᴏ ᴜ ɴᴀs ᴠʏsʟᴀ, ᴀʟᴇ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴋ ɴɪ ᴀᴢ ᴛᴇᴅ. ᴄʜᴛᴇʟᴏ ʙʏ ᴛᴏ ᴅᴇʟsɪ ᴅɴʏ.
ᴏʙᴠʏᴋʟᴇ ᴀᴜᴛᴏʙɪᴏɢʀᴀғɪᴇ ɴᴇᴄᴛᴜ, ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴀ sɴᴀᴅ ᴍᴀ ᴘʀᴠɴɪ ᴠ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ ᴀ ᴊᴀ sɪ ᴊɪ ᴜᴢɪʟᴀ. ʜᴀʀʀʏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀ ᴍᴇ ᴘʀᴏᴠᴀᴢᴇʟ ᴜᴢ ᴏᴅ ᴍᴀʟɪᴄᴋᴀ ᴍʏᴍ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪᴍ, ᴠʏʀᴏsᴛʟᴀ ᴊsᴇᴍ ɴᴀ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ᴀ ᴋɴɪʜʏ ᴍɪ ᴜᴋᴀᴢᴀʟʏ ᴋᴏʟɪᴋ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏ ғɪʟᴍᴜ ɴᴇᴅᴏsᴛᴀʟᴏ. ᴋᴀᴢᴅᴏᴘᴀᴅɴᴇ ᴛᴇɴʜʟᴇ sᴠᴇᴛ ᴍɪʟᴜᴊᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴘʀᴇᴄɪsᴛ ɪ ɴᴇᴄᴏ ᴢᴇ ᴢᴀᴋᴜʟɪsɪ. ᴄᴏᴢ ᴍɪ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ sᴘʟɴɪʟᴀ. ᴛᴏᴍ ᴠᴛɪᴘɴᴇ ᴘᴏᴘɪsᴜᴊᴇ sᴠᴇ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪ, ᴘʀᴠɴɪ ʀᴏʟᴇ ᴀ ᴊᴀᴋ sᴇ ᴋ ɴɪᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟ, ᴏ sᴠᴇᴍ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ, ᴏ ᴛᴏᴍ ᴅᴏʙʀᴇᴍ, ᴀʟᴇ ɪ sᴘᴀᴛɴᴇᴍ ᴀ ᴅᴏᴢᴠɪᴛᴇ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏsᴛ ɪ ᴏ ᴊᴇʜᴏ ʀᴏᴅɪɴᴇ.
ᴋᴅᴏ ʙʏ ɴᴇᴢɴᴀʟ ʙʟᴏɴᴅᴀᴛᴇʜᴏ ɴᴇᴘʀɪᴛᴇʟᴇ sʟᴀᴠɴᴇʜᴏ ʜᴀʀʀʏʜᴏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀᴀ? ᴅʀᴀᴄᴏ ᴍᴀʟғᴏʏ ᴍᴏᴢɴᴀ ɴᴇʙʏʟ ᴠᴀsɪᴍ ғᴀᴠᴏʀɪᴛᴇᴍ ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ sᴠᴇᴛᴇ, ᴀʟᴇ ᴛᴇɴ ᴋʟᴜᴄɪɴᴀ, ᴋᴛᴇʀʏ ʜᴏ ᴛᴇʜᴅʏ ʜʀᴀʟ, sɪ ᴠᴀsɪ ᴘᴏᴢᴏʀɴᴏsᴛ ᴏᴘʀᴀᴠɴᴇɴᴇ ᴢᴀsʟᴏᴜᴢɪ. ᴜᴢ sᴀᴍᴏᴛɴᴀ ᴘʀᴇᴅᴍʟᴜᴠᴀ ᴏᴅ ʜᴇʀᴍɪᴏɴʏ ᴀʟɪᴀs ᴇᴍᴍʏ ᴡᴀᴛsᴏɴ ʙʏʟᴀ ᴋʀᴀsɴᴀ. ᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ ᴊᴀᴋʏ ᴊᴇ ᴛᴏᴍ ғᴇʟᴛᴏɴ ᴅᴏᴏᴘʀᴀᴠᴅʏ ᴄʟᴏᴠᴇᴋ? ɪ ᴏɴ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴅɪᴛᴇ, ᴅᴇʟᴀʟ ᴠʏʟᴏᴍᴇɴɪɴʏ, ᴅᴏsᴘɪᴠᴀʟ ᴠ ᴄʟᴏᴠᴇᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀʏᴍ ᴊᴇ ᴛᴇᴅ, ᴘʀᴏsᴇʟ sɪ ɪ ᴘsʏᴄʜɪᴄᴋʏᴍɪ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍʏ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜsᴇ ᴊsᴇᴍ ʀᴀᴅᴀ, ᴢᴇ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇʜᴏ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀᴇᴄᴇᴛʟᴀ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢᴇ ᴛᴏ ɴᴀᴘsᴀʟ ᴀsɪ ɴᴇᴊʟᴇᴘᴇ, ᴊᴀᴋ ᴍᴏʜʟ. sᴠᴇᴛ ɴᴇɴɪ ᴄᴇʀɴᴏʙɪʟʏ, ᴀɴɪ ᴜ sʟᴀᴠɴʏᴄʜ ʜᴇʀᴄᴜ.
ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ғᴀɴᴏᴜsᴄɪ ᴋᴏᴜᴢᴇʟɴᴇʜᴏ sᴠᴇᴛᴀ sɪ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴜᴢɪᴊɪ. ᴀ ᴛʀᴇʙᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛᴇ, ᴢᴇ ɴᴇ ᴋᴀᴢᴅᴇ ᴅɪᴛᴇ, ᴋᴛᴇʀᴇ ᴠᴇ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ʜʀᴀʟᴏ, ᴘᴏ ᴛᴏᴍ ᴢʀᴏᴠɴᴀ ᴠʏsʟᴏᴠᴇɴᴇ ᴛᴏᴜᴢɪʟᴏ.

06.03.2023 5 z 5

Ghibliotéka Ghibliotéka Jake Cunningham

Myslím že většina z nás zná alespoň jeden film, který vzniknul ve filmovém studiu Ghibli. Já osobně jsem jich během dětství viděla několik a po téhle knize mám chuť si je znovu pustit. Plus mě zaujaly ještě další. Konkrétně jsem viděla (a můžu doporučit) tyto:

Laputa: Nebeský zámek
Můj soused Totoro
Doručovací služba čarodějky Kiki
Cesta do fantazie
Zámek v oblacích
Ponyo z útesu nad mořem

Ráda bych pak zkoukla ještě minimálně tyto dva filmy:
Léto s Marine
Království Koček

Hlavní co bych na této knize ocenila, je grafické zpracování. Na první pohled mě zaujala krásná, milá obálka a samotná kniha je plná fotek z filmů, které mě tak hned vrátily do dětství, kdy jsem na ony filmy koukala. Jediné, co bych v tomhle ohledu vytknula, bylo opravdu malinké písmo. To se nečetlo vůbec dobře, navíc když je kniha většího formátu.
Nejsem skalní fanda, tak omluvte mou případnou neznalost, kdybych napsala něco, co nesedí. Každopádně je kniha plná informací o již zmíněných 24 hlavních filmech. Mě zajímaly především ty, které jsem viděla a moc ráda jsem si o nich něco přečetla. Navíc mě kniha nalákala na další filmy, ačkoliv teď na ně moc nekoukám, protože nemívám čas ani náladu a radši si čtu. Pokud jste fanda tohoto studia, je tato kniha pro vás jako dělaná. Najdete tu spoustu fotek, obrázků, historie studia, informací a recenzí.

27.02.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

ᴄ̌ᴇᴛʟɪ ᴊsᴛᴇ ᴜᴢ̌ ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ, ᴜ ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴠᴀ́ᴍ ʙʏʟᴏ ɴᴇᴠᴏʟɴᴏ?
ᴛᴀᴛᴏ ᴍᴀɴɢᴀ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ɴᴇɴɪ́ ᴘʀᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅᴇ́ʜᴏ. ᴜᴘᴏᴢᴏʀɴᴇ̌ɴɪ́ ɴᴀ sᴛʀᴀ́ɴᴋᴀ́ᴄʜ ᴋᴅ ᴛᴀᴋ ᴘʀᴏsɪ́ᴍ ɴᴇᴘʀ̌ᴇʜʟɪ́ᴢ̌ᴇᴊᴛᴇ: „ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊᴇᴍᴇ ᴘʀᴏ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴇ sᴛᴀʀšɪ́ 18 ʟᴇᴛ. sᴇ́ʀɪᴇ ᴏʙsᴀʜᴜᴊᴇ ᴇxᴘʟɪᴄɪᴛɴɪ́ ᴢᴏʙʀᴀᴢᴇɴɪ́ ᴋʀᴠᴇ, ɴᴀ́sɪʟɪ́ ᴀ sᴇxᴜᴀ́ʟɴɪ́ᴄʜ sᴄᴇ́ɴ ᴀ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇ ɴᴀ ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴇ ᴘᴜ̊sᴏʙɪᴛ ᴢɴᴇᴘᴏᴋᴏᴊɪᴠᴇ̌.”
ᴊᴀ́ ᴅᴏ ᴛᴏʜᴏ šʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴠ ᴘᴏʜᴏᴅᴇ̌ ᴢᴠʟᴀ́ᴅɴᴜ ᴀ ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴘʀ̌ɪᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴊᴇɴ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴍɪ́ᴛ ᴢᴀ sᴇʙᴏᴜ ᴠšᴇᴄʜɴʏ ᴛʏ ɴᴇᴄʜᴜᴛ̌ᴀ́ʀɴʏ. ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴍᴇ̌ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ɴᴜᴛɪʟᴏ ᴄ̌ɪ́sᴛ ᴅᴀ́ʟ. ᴀsɪ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴏsᴛ ᴊᴀᴋ sᴇ ʙᴜᴅᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴠʏᴠɪ́ᴊᴇᴛ. ᴄᴏ sᴇ ᴛʏ́ᴄ̌ᴇ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ, ᴛᴇ̌ᴢ̌ᴋᴏ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ ᴊᴀᴋ ʜᴏ ʜᴏᴅɴᴏᴛɪᴛ. ɴᴀ ᴊᴇᴅɴᴜ sᴛʀᴀɴᴜ ʙʀᴀʟ ᴅᴏ sᴠʏ́ᴄʜ ʀᴜᴋᴏᴜ sᴘʀᴀᴠᴇᴅʟɴᴏsᴛ ᴀ ᴛʀᴇsᴛᴀʟ ᴢʟᴏᴄ̌ɪɴᴄᴇ, ᴊᴇᴢ̌ sᴇ ᴠʏʜɴᴜʟɪ sᴘʀᴀᴠᴇᴅʟɴᴏsᴛɪ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴊᴀᴋʏ́ᴍ ᴢᴘᴜ̊sᴏʙᴇᴍ. ɴᴇᴊᴇɴ ᴢ ᴛᴏʜᴏ ᴍɪ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ɴᴇʙʏʟᴏ ᴅᴏʙʀ̌ᴇ. ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ́ ᴘᴏᴊᴇᴛɪ́ ᴅᴇᴛᴇᴋᴛɪᴠᴀ.
ɴᴇᴊsᴇᴍ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋʏ́ ᴇxᴛʀᴀ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ ᴍᴀɴɢʏ, ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴀ ᴍᴀ́ ᴅʀᴜʜᴀ́, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴍᴏᴊɪ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ʙᴇʀᴛᴇ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴏʙᴊᴇᴋᴛɪᴠɴᴇ̌. ᴘɪ́šᴜ ᴊᴀᴋ ᴘᴜ̊sᴏʙɪʟᴀ ɴᴀ ᴍᴇ̌, ɴᴇᴠɪ́ᴍ ᴏ ᴛᴏᴍ ᴛᴏʜᴏ ᴛᴏʟɪᴋ ᴊᴀᴋᴏ ᴊɪɴɪ́. ᴀʟᴇ ᴋʀᴇsʙᴀ ᴍɪ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴘᴏᴠᴇᴅᴇɴᴀ́, ᴛᴇxᴛ sᴇ ᴄ̌ᴇᴛʟ ᴅᴏʙʀ̌ᴇ, ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ sɪ ɪ ᴢᴠʏᴋʟᴀ ɴᴀ sᴍᴇ̌ʀ/sᴛʏʟ ᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ᴍᴀɴɢʏ. ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ᴊsᴇᴍ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ sᴛɪ́ᴢ̌ɴᴏsᴛ ɴᴀ ᴘᴀᴘɪ́ʀ, ᴛᴏ ᴏᴠšᴇᴍ ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ᴘᴏsᴏᴜᴅɪᴛ. ᴊᴀ́ s ᴛɪ́ᴍ ᴘʀᴏʙʟᴇ́ᴍ ɴᴇᴍᴇ̌ʟᴀ.
ᴏʙᴇᴄɴᴇ̌ ᴠšᴀᴋ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴛᴜšɪ́ᴍ ᴊᴀᴋ ᴍᴀ́ᴍ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋᴏᴠᴇ́ʜᴏ ʜᴏᴅɴᴏᴛɪᴛ. ᴄ̌ᴇᴛʟᴏ sᴇ ᴛᴏ ʀʏᴄʜʟᴇ, ᴅᴏʙʀ̌ᴇ, ʙʏʟᴏ ᴛᴏ ᴢᴀᴊɪ́ᴍᴀᴠᴇ́, ᴀᴠšᴀᴋ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊᴜ ᴛᴏ ʟɪᴅᴇᴍ sᴇ sɪʟɴᴏᴜ ᴘᴏᴠᴀʜᴏᴜ, ᴋᴛᴇʀ̌ɪ́ ᴢᴠʟᴀ́ᴅɴᴏᴜ ᴍʀᴛᴠᴏʟʏ, ɴᴀ́sɪʟɪ́, ᴋʀᴇᴠ ᴀᴘᴏᴅ.

25.02.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Předem upozorňuji, že vám tu můžu svojí recenzí vyspoilerovat první díl.

„I love you Layla, do you hear me? I’ve loved you since the first moment I heard your voice and I will continue to love you. No matter what. I love you.“

V tomto dílu se čtenáři dostane především milostného trojúhelníku mezi Laylou, Zaynem a Rothem. Jak jsem si nejdříve oblíbila bad boye Rotha, tak tady si mě docela získal i hodný Zayne, ačkoliv u mě náš démoní princ před strážcem stále o kousek vede.

Děj byl nabitý akcí od začátku až po konec. Tajemství, zrady, intriky, úmrtí. Prakticky pořád se něco dělo a vás to tak nutí číst pořád dál. Je teda pořád poznat, že to není zrovna nejnovější knižní trilogie, ale mně to na tom vůbec nevadí. I tak si vždycky užívám ten humor, pošťuchování a narážky mezi hlavními postavami. Například Rothovo přezdívku pro Zayna aka Kameňáka si budu pamatovat ještě dlouho.
Taky nesmím zapomenout zmínit moji oblíbenou hadí pokrevnici Bambi. Takové tetování bych brala taky. Plus doufám, že ve třetím dílu dostaneme konečně víc Rothova draka, hah. A na závěr - koťátka! Proč tam nebyly víc? Já ty nezbedy vážně žeru!

Co se týče posledních cca 100 stran knihy, tak to byl vážně nářez. Od začátku jsem sice tušila kdo za přízraky a mrtvými stojí, ale ten zbytek? To bylo vážně nečekaný a já ty stránky naprosto hltala. Opět tu máme dost otevřený konec, takže nám zase nezbývá než čekat na ten poslední třetí díl, který nám doufám zodpoví všechny otázky.

Pokud máte jako já rádi fantasy s romantickou linkou, pak určitě dejte příležitost této sérii.

08.02.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

„ɴᴇɴᴇᴄʜᴀ́ᴍ ᴛᴇ̌ ᴢᴇᴍʀ̌ɪ́ᴛ.“ … „ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴊsᴇᴍ s ᴛᴇʙᴏᴜ ᴛᴏᴛɪᴢ̌ ɴᴇsᴋᴏɴᴄ̌ɪʟ.“

ᴜᴘʀ̌ɪ́ᴍɴᴇ̌, ᴅᴏ sʟᴀᴅᴋᴇ́ ɴᴇᴠᴇ̌ᴅᴏᴍᴏsᴛɪ ᴊsᴇᴍ šʟᴀ s ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ᴇʀᴏᴛ̌ᴀ́ʀɴᴀ s ᴍᴀғɪᴀ́ɴsᴋʏ́ᴍ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́ᴍ.
ᴍᴀғɪᴀ́ɴʏ ᴊsᴇᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊsᴇᴍ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴀᴋᴄᴇ, ᴘʀ̌ᴇsᴛʀ̌ᴇʟᴇᴋ… ᴠʀᴀᴢ̌ᴅʏ ᴛᴜ ʙʏʟʏ, ᴀʟᴇ ɴɪᴄ ᴇxᴛʀᴀ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ʜᴏ. ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ sᴄᴇ́ɴᴋᴀ s ʙᴇɴᴢɪ́ɴᴋᴏᴜ, ᴛᴀ ʙʏʟᴀ . ᴊᴇɴ ᴊsᴇᴍ ᴀsɪ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴛᴇᴍɴᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́, ᴠᴇ ᴋᴛᴇʀᴇ́ᴍ sᴇ ᴅᴇ̌ᴊ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀ́. ᴋ ᴛᴇ́ ᴇʀᴏᴛɪᴄᴋᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴄᴇ ᴋɴɪʜʏ, ᴛᴀᴋʏ ᴛᴜ ʙʏʟᴀ ᴀ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴀᴋᴏʀᴀ́ᴛ. ɴᴇᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴄᴇʟᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ ᴊᴇɴ ᴏ sᴇxᴜ, ᴠ ᴛᴏᴍʜʟᴇ ᴍɴᴏᴢ̌sᴛᴠɪ́ ᴊᴀᴋ ᴛᴏᴍᴜ ʙʏʟᴏ ᴛᴀᴅʏ ᴍɪ ᴛᴏ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴠʏʜᴏᴠᴏᴠᴀʟᴏ. ᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴘʀᴏᴠᴏᴋᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ɴᴇʙᴏ ʟᴇᴛᴍᴇ́ ᴢᴀᴋᴀ́ᴢᴀɴᴇ́ ᴅᴏᴛᴇᴋʏ.

ᴇʟᴇɴᴀ ʙʏʟᴀ ʟᴇʜᴄᴇ ɴᴀɪᴠɴɪ́, ᴀʟᴇ ᴢɪ́sᴋᴀʟᴀ sɪ ᴍᴇ̌ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ʙʏʟᴀ sᴠᴀ́, ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏʀ̌ɪ́ᴢʟᴏᴜ ᴘᴜsᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴀʟᴇsᴘᴏɴ̌ ᴄ̌ᴀ́sᴛᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ᴏᴅᴄ̌ɪɴɪᴛ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴢ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ᴋ ᴛᴏᴍᴜ ᴘᴀᴛʀ̌ɪʟ ᴘʀsᴛʏ́ɴᴇᴋ, ᴊᴇᴢ̌ ɴᴇᴜsᴛᴀ́ʟᴇ ɴᴏsɪʟᴀ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴛɪ́ᴍ ɴɪᴄᴀ šᴛᴠᴀʟᴀ. ɴɪᴄᴏ ʙʏʟ ᴅʀsɴ̌ᴀ́ᴋ, ᴢ̌ᴀ́ʀʟɪᴠʏ́ ᴀ ᴍᴀᴊᴇᴛɴɪᴄᴋʏ́, ᴊᴇɴ ᴍɪ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴊᴇʜᴏ ᴘᴏᴠᴇ̌sᴛɪ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴏ ᴀsɪ ᴜᴋᴀ́ᴢᴋᴀ ᴛᴏʜᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏᴍᴜ ᴛᴀᴋ ᴊᴇ. ᴀɴᴏ, ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ʀ̌ᴇᴋʟᴀ, ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴀ́ ᴛᴀ ᴠʀᴀᴢ̌ᴅᴀ ᴄ̌ɪ ɴᴀ́sɪʟɪ́ sᴇ ɴᴀšʟᴏ, ᴀʟᴇ ᴊɪɴᴀᴋ sᴇ ᴄʜᴏᴠᴀʟ ᴠᴄᴇʟᴋᴜ ᴊᴀᴋᴏ ʙᴇʀᴀ́ɴᴇᴋ, ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴠšɪ́ᴍ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴇʟᴇɴʏ.

ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴘᴀ́ʀ ᴠᴇ̌ᴄɪ́ ᴍɪ sɪᴄᴇ ɴᴇsᴇᴅʟᴏ, ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴢᴀᴛɪ́ᴍ ᴊᴇᴅɴᴀ ᴢ ɴᴇᴊ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ. ɴᴀᴊᴅᴇᴛᴇ ᴛᴜ ᴍɪᴍᴏ ᴊɪɴᴇ́ ɪ ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴍ ᴅᴏᴍʟᴜᴠᴇɴᴏᴜ sᴠᴀᴛʙᴜ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ғᴇᴍɪɴɪsᴍᴜs ᴅᴇᴊᴛᴇ ᴀsɪ ʀᴀᴅšɪ sᴛʀᴀɴᴏᴜ. ᴛɪ ᴅᴠᴀ sᴇ ʙᴇᴢᴛᴀᴋ ʜʟᴇᴅᴀʟɪ ᴀᴢ̌ sᴇ ɴᴀšʟɪ ᴀ ᴊᴇ šᴛᴇ̌sᴛɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴀᴅʀɪᴀɴᴀ (sᴇsᴛʀᴀ ᴇʟᴇɴʏ) ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ᴢᴀᴘᴇᴋʟɪᴛᴇ́ sɪᴛᴜᴀᴄᴇ.
ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ sᴇ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴠʏᴊᴅᴇ ᴜᴢ̌ 19.4.2023 s ɴᴀ́ᴢᴠᴇᴍ šɪ́ʟᴇɴᴀ́ ᴘᴏsᴇᴅʟᴏsᴛ.

02.02.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

ᴋɴɪʜʏ ᴄ̌ᴇsᴋʏ́ᴄʜ ᴀᴜᴛᴏʀᴜ̊ ᴍᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟɪ ʙᴀᴠɪᴛ ᴠ ʟᴏɴ̌sᴋᴇ́ᴍ ʀᴏᴄᴇ ᴀ ᴊsᴇᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ɴᴀ ᴛᴜʜʟᴇ ᴠʟɴᴜ ɴᴀᴠᴀ́ᴢᴀʟᴀ ɪ ʟᴇᴛᴏs s ᴋɴɪʜᴏᴜ ᴀɴᴏ, ᴘᴀɴᴇ ʀ̌ᴇᴅɪᴛᴇʟɪ ᴏᴅ @ʟᴜᴄʏsʀɴᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴛɪ́ᴍᴛᴏ ᴍᴏᴄ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ ᴢᴀ ᴍᴏᴢ̌ɴᴏsᴛ sɪ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ɪ́sᴛ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴛᴏ sᴛᴀ́ʟᴏ ᴢᴀ ᴛᴏ.
ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴘsᴀʟᴀ ɴᴀ sᴛᴏʀɪᴇs, ᴍɪ́šᴀ sᴇ ᴍɪ ʟɪ́ʙɪʟᴀ ᴛɪ́ᴍ, ᴊᴀᴋ sᴇ ɴᴇʙᴀ́ʟᴀ ᴏᴛᴇᴠʀ̌ɪ́ᴛ ᴘᴜsᴜ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊᴀ́ ʙʏᴄʜ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴀsɪ ᴜᴢ̌ ᴍᴀʟɪɴᴋᴏ ʙʀᴢᴅɪʟᴀ. ᴀ ᴀᴅᴀᴍᴀ ʙʏᴄʜ ɴᴇ̌ᴄ̌ɪ́ᴍ ᴍᴀᴊᴢʟᴀ, ᴢᴀ ᴊᴇʜᴏ ɴᴇᴜsᴛᴀ́ʟᴇ́ ʀ̌ᴠᴀ́ɴɪ́ ᴀ ᴄʜᴏᴠᴀ́ɴɪ́. ᴏᴠšᴇᴍ ʙᴇᴢ ᴛᴏʜᴏ ʙʏ ᴛᴇɴʜʟᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ɴᴇᴍᴇ̌ʟ ᴘᴀᴋ ᴛᴇɴ sᴘʀᴀ́ᴠɴʏ́ ɴᴀ́ʙᴏᴊ. ᴀ ᴋ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠɪ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴛᴀᴋʏ ᴄᴇsᴛᴜ ɴᴀšʟᴀ.
ʜɴᴇᴅ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴊsᴇᴍ ʙʏʟᴀ ʟᴇʜᴄᴇ ᴢᴀsᴋᴏᴄ̌ᴇɴᴀ́ ᴀ ᴍᴜsᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ ᴠᴇɴᴛɪʟᴏᴠᴀᴛ sᴠᴇ́ ᴘᴏᴄɪᴛʏ ᴋᴀᴍᴀʀᴀ́ᴅᴄᴇ ᴠ ᴄʜᴀᴛᴜ (ᴀʜᴏᴊ ᴋᴀ́ᴊᴏ ). ᴏᴠšᴇᴍ ɪ ᴛᴀᴋ sᴇ ᴍɪ ʟɪ́ʙɪʟᴏ ᴊɪsᴋʀ̌ᴇɴɪ́ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴀ ɪ ᴛᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴊsᴇᴍ ᴊɪᴍ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪʟᴀ. ᴛᴀᴋʏ ᴊsᴇᴍ ʙʏʟᴀ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ᴊᴀᴋᴀ́ ᴢᴀ́ᴘʟᴇᴛᴋᴀ ᴘʀ̌ɪᴊᴅᴇ, ᴘᴏᴅʟᴇ ᴀɴᴏᴛᴀᴄᴇ ᴏ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠᴇ̌ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ɴᴏ, ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴛᴀᴋʏ ɴᴇᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ʙʏʟᴀ ᴊsᴇᴍ ᴢ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴠʏᴋᴏʟᴇᴊᴇɴᴀ́. ɴᴇᴠɪ́ᴍ ᴊᴀᴋ ʙʏᴄʜ sᴇ s ᴛɪ́ᴍ ᴠ ᴊᴇᴊɪᴄʜ sɪᴛᴜᴀᴄɪ ᴠʏᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅᴀʟᴀ.
ᴊᴀᴋ ᴋɴɪʜᴀ sᴋᴏɴᴄ̌ɪ́? ʙᴜᴅᴇ ᴛᴏ ʜᴀᴘᴘʏ ᴇɴᴅ ᴄ̌ɪ ɴᴇ? ᴛᴏ ᴠᴀ́ᴍ ɴᴇᴘʀᴏᴢʀᴀᴅɪ́ᴍ, ᴀᴛ̌ ᴛᴏ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ sᴀᴍɪ, ᴋᴅʏᴢ̌ sɪ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ᴛᴇᴛᴇ. ᴊᴇɴ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴘᴏᴄ̌ɪ́ᴛᴇᴊᴛᴇ s ᴇʀᴏᴛɪᴋᴏᴜ ᴀ ᴇʀᴏᴛɪᴄᴋʏ́ᴍɪ sᴄᴇ́ɴᴀᴍɪ, ᴊᴇ ᴊɪᴄʜ ᴛᴜ ᴅᴏsᴛ, ᴀʟᴇ ᴍᴜsɪ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴢᴠʟᴀ́ᴅʟᴀ ɴᴀᴘsᴀᴛ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ, ᴛᴀᴋ ᴀᴋᴏʀᴀ́ᴛ.
ɴᴀᴋᴏɴᴇᴄ ᴊsᴇᴍ sᴘᴏᴋᴏᴊᴇɴᴀ́, sᴛʏʟ ᴘsᴀɴɪ́ ɪ sᴛʀ̌ɪ́ᴅᴀ́ɴɪ́ ᴘᴏʜʟᴇᴅᴜ̊ ᴍɪ ᴠ ᴛᴇ́ʜʟᴇ ᴋɴɪᴢᴇ sᴇᴅʟᴏ, ᴠᴀᴅɪʟᴏ ᴍɪ ᴊᴇɴ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠᴏ ᴄʜᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴀ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴍᴀ́ ᴋɴɪʜᴀ 50 sʜᴀᴅᴇs ᴠɪʙᴇs. ᴄᴏᴢ̌ ɴᴇɴɪ́ šᴘᴀᴛɴᴇ̌, ᴊᴇɴ ᴛᴏ ɴᴇ̌ᴋᴏᴍᴜ ᴀsɪ ᴜᴢ̌ ᴘʀ̌ɪᴊᴅᴇ ᴏᴛʀ̌ᴇᴘᴀɴᴇ́. ᴊᴀ́ sɪ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ᴛᴜ ᴅᴀʟšɪ́ ᴋɴɪʜᴜ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋʏ.

29.01.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Autorka si mě získala už svými knihami Malibu v plamenech a Daisy Jones, proto jsem si nemohla nechat ujít ani příběh Evelyn Hugo a tímto děkuju @knihydobrovsky za překvapení v podobě recenzního výtisku.

K téhle knize bych mohla napsat dlouhou recenzi, ale budu se snažit to zkrátit, protože o ní určitě ještě nejednou uslyšíte.
Trochu jsem se zpočátku bála toho množství manželů, protože sedm není zrovna málo. Ale Reid to pojala asi nejlépe jak mohla a já chápala proč si kterého z nich Evelyn vzala. Tehdejší doba nebyla příznivá pro lidi jako ona, musela udělat těžká rozhodnutí, jež častokrát někomu ublížila. Kam až byste kvůli slávě a penězům zašli vy?
Osobně se mi nejvíc líbil Harry Cameron, chováním mi k srdci přirostl asi nejvíc. Co se týče Evelyn, opět jsem měla chuť ji hledat na internetu. Asi bych i upozornila, že se tu vyskytuje LGBT téma a tak by s tím někteří možná mohli mít problém.
Jednoduše řečeno, dostala jsem realistický příběh, plný úspěchu i pádů, osobních problémů… a zda si k Evelyn najdete cestu, to je na vás, až si přečtete její životní příběh.
Ovšem ten konec? Já to tedy nečekala. I když napadnout mě to mohlo. Ale alespoň mi tím hezky zapadl poslední dílek puzzle do skládačky. Určitě se k této knize někdy vrátím i v originálu, který jsem si taky pořídila.

24.01.2023 5 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ ᴛᴇ́ᴛᴏ sᴇ́ʀɪᴇ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴏᴋᴀᴍᴢ̌ɪᴛᴇ̌ ᴢᴀᴍɪʟᴏᴠᴀʟᴀ ᴀ ᴛᴀᴋ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴛᴇ̌šɪʟᴀ ɪ ɴᴀ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ sᴇ ᴍᴇ̌ʟ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀᴛ ᴠ ᴋʀᴀ́ʟᴏᴠsᴋᴇ́ ʀᴏᴅɪɴᴇ̌, ᴄᴏᴢ̌ ᴊᴀ́ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ.
ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴍɪ ᴠɪ́ᴄᴇ sᴇᴅʟɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ ᴢ ᴘʀᴠɴɪ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ, ᴛᴀᴅʏ sᴇ ʀᴏʟᴇ ᴘʀᴏᴍᴇ̌ɴɪʟɪ ᴀ sɪʟᴠᴇʀ ʙʏʟᴀ ᴛᴀᴋᴏᴠᴀ́ ᴛᴀ ᴅʀsɴ̌ᴀᴄ̌ᴋᴀ, ᴢᴀᴛɪ́ᴍᴄᴏ ᴘʀᴇsᴄᴏᴛ ᴍɪɴɪᴍᴀ́ʟɴᴇ̌ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴘᴜ̊sᴏʙɪʟ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ɴ̌ᴏᴜᴍᴀ. ᴄᴏᴢ̌ ᴍɪ ᴋ ɴᴇ̌ᴍᴜ ᴜ́ᴘʟɴᴇ̌ ɴᴇsᴇᴅᴇ̌ʟᴏ, ᴠᴢʜʟᴇᴅᴇᴍ ᴋ ᴊᴇʜᴏ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊɪ́ ʙᴜᴅᴇ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ᴅᴇ̌ʟᴀᴛ ɴᴀsᴄʜᴠᴀ́ʟʏ ɴᴇʙᴏ ᴢ̌ᴇ ᴘᴜ̊ᴊᴅᴇ ᴏ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ ᴢᴀᴋᴀ́ᴢᴀɴᴏᴜ ʟᴀ́sᴋᴜ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴛɪ́ᴍ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴍɪʟᴇ ᴘʀ̌ᴇᴋᴠᴀᴘɪʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴊɪɴᴀᴋ. ᴄᴏ ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴏ ᴀsɪ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ, ʙʏʟ ᴘᴀᴋ ʜᴜᴍᴏʀ ᴠ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪᴢᴇ. ᴢᴀ ᴛᴏ ᴍᴀ́ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴘʟᴜs.
ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴍᴇᴢɪ sɪʟᴠᴇʀ ᴀ ᴘʀᴇsᴄᴏᴛᴇᴍ ᴛᴜ ᴛᴀᴋᴇ́ ʙʏʟᴀ ᴀ ғᴜɴɢᴏᴠᴀʟᴀ, ᴏᴠšᴇᴍ ᴘᴏᴄ̌ɪ́ᴛᴇᴊᴛᴇ s ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ sᴘɪ́š ᴘᴏʜᴀ́ᴅᴋᴏᴠʏ́ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴀ ᴇʀᴏᴛɪᴋᴜ ᴛᴜ ᴢʀᴏᴠɴᴀ ɴᴇʜʟᴇᴅᴇᴊᴛᴇ.
ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀᴇ́ (ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴇ̌) ᴘᴏᴛᴇ̌šɪ́, ᴋᴅʏᴢ̌ ᴠᴀ́ᴍ ᴏᴢɴᴀ́ᴍɪ́ᴍ ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴛᴇ̌šɪᴛ ɪ ɴᴀ ᴢɴᴏᴠᴜ sᴇᴛᴋᴀ́ɴɪ́ s ʀʏᴀɴᴇᴍ ᴀ ɪᴠʏ. ᴍɪᴍᴏᴄʜᴏᴅᴇᴍ, ʀʏᴀɴ sᴇ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴢᴍᴇ̌ɴɪʟ, ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴠᴇʟᴋʏ́ ᴏᴄʜʀᴀ́ɴᴄᴇ.
ᴘᴏʟɪʙ ᴍᴇ̌ ᴢɴᴏᴠᴜ ᴊᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴘʟɴʏ́ ᴢʀᴀᴅʏ, ɪɴᴛʀɪᴋ, ᴘʀ̌ᴀ́ᴛᴇʟsᴛᴠɪ́, ᴀʟᴇ ʜʟᴀᴠɴᴇ̌ ʟᴀ́sᴋʏ. ᴍɪɴɪᴍᴀ́ʟɴᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴇ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴇ̌ ʙʏᴄʜ ᴛᴜ ᴠšᴀᴋ ᴊᴇᴅɴᴜ ᴠʀᴀᴢɪʟᴀ. ᴢᴠʟᴀ́šᴛ̌ ᴠ ᴊᴇᴅɴᴇ́ sɪᴛᴜᴀᴄɪ, ᴋᴇ ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴠᴀ́ᴍ ᴠɪ́ᴄ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ, ᴀʙʏᴄʜ ɴᴇsᴘᴏɪʟᴇʀᴏᴠᴀʟᴀ.
ᴋᴏɴᴇᴄ ʙʏʟ ʜᴇᴢᴋʏ́ ᴀ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴇ́ ᴅᴜšᴇ ᴊɪsᴛᴇ̌ ᴘᴏᴛᴇ̌šɪ́.

11.01.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

„ᴛʜᴀᴛ’s ᴛʜᴇ ᴛʜɪɴɢ ᴀʙᴏᴜᴛ ᴀ ᴋɴɪɢʜᴛ ᴡʜᴏsᴇ ᴀʀᴍᴏʀ sʜɪɴᴇs, ᴛʜᴏᴜɢʜ. ɪᴛ’s ɴᴇᴠᴇʀ ʙᴇᴇɴ ɪɴ ʙᴀᴛᴛʟᴇ.”

ᴊᴀ́ ᴠᴀ́ᴍ ɴᴇᴠɪ́ᴍ, ᴀʟᴇ ᴍᴀ́ᴍ ᴘᴏᴄɪᴛ ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ᴊɪɴᴏᴜ ᴋɴɪ́ᴢ̌ᴋᴜ ɴᴇᴢ̌ ᴏsᴛᴀᴛɴɪ́. ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴊsᴍᴇ ᴄ̌ᴇᴛʟɪ ᴠ ʀᴀ́ᴍᴄɪ ᴅᴏʙʀᴇ́ ᴄʜᴀʟʟᴇɴɢᴇ ʙʏʟ ᴘᴇᴄᴋᴀ ᴀ ᴘᴏ ᴛᴏᴍ ᴋᴏɴᴄɪ ᴊsᴇᴍ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴠᴇ̌ᴅᴇ̌ᴛ ᴊᴀᴋ ʙᴜᴅᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴀᴠᴇʀʏ ᴘᴏᴋʀᴀᴄ̌ᴏᴠᴀᴛ. ᴛᴇᴅ̌ ᴊsᴇᴍ ᴀʟᴇ ʟᴇʜᴄᴇ ᴢᴋʟᴀᴍᴀɴᴀ́.
sʟᴏᴠɴɪ́ sᴘᴏᴊᴇɴɪ́ "ᴍᴀʟᴀ́ ᴘᴀɴɴᴏ" ᴍɪ ᴜᴢ̌ ᴘᴏᴍᴀʟᴜ ᴢᴀᴄ̌ɪ́ɴᴀʟᴏ ᴠʏᴠᴏʟᴀ́ᴠᴀᴛ ᴛɪᴋ ᴠ ᴏᴋᴜ. ᴢᴠʟᴀ́šᴛ̌ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴜᴢ̌ sᴇ ᴛᴏ sᴇᴍ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ᴀɴɪ ɴᴇʜᴏᴅɪʟᴏ. ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴠʏᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀ́ ᴋʀᴀ́ᴛᴋᴇ́ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟʏ ᴀ ᴄ̌ᴛᴇ sᴇ ᴛᴏ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜšᴇ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴛᴀᴅʏ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴏ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴍɪ ᴛᴜ ᴀᴠᴇʀʏ sᴘɪ́š ʟᴇᴢʟᴀ ɴᴀ ɴᴇʀᴠʏ, ɴᴇᴢ̌ ᴀʙʏᴄʜ ᴊɪ́ ғᴀɴᴅɪʟᴀ. ᴠᴇ̌ᴛšɪɴᴜ ᴋɴɪʜʏ ɢᴀʙʀɪᴇʟᴀ ɴᴇsɴᴀ́šɪ́ ᴀ ᴘʀ̌ɪ ᴊᴇᴅɴᴇ́ ᴠᴇ̌ᴄɪ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ ᴋɴɪʜʏ, ʙᴜᴍ, ʟᴀ́sᴋᴀ ᴊᴀᴋ ᴛʀᴀ́ᴍ. ᴋᴅʏ? ᴊᴀᴋ? ᴘʀᴏᴄ̌? ᴊᴀ́ ᴠ ᴛᴏᴍ ɴᴇᴠɪᴅᴇ̌ʟᴀ ᴘᴀᴋ ᴀɴɪ ᴛᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ. ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴛᴜ ᴘʀᴀ́ᴠᴇ̌ ɢᴀʙʀɪᴇʟ. ᴛᴇɴ ᴛᴏ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴢᴀᴄʜʀᴀɴ̌ᴏᴠᴀʟ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴋʟᴀsɪᴄᴋʏ ᴋᴜs ᴄʜʟᴀᴘᴀ ᴀ ᴛᴏ ᴍʏ ᴠ ᴛᴇ̌ᴄʜᴛᴏ ᴋɴɪʜᴀ́ᴄʜ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴍᴇ, ɴᴇ?
ʟɪ́ʙɪʟᴏ sᴇ ᴍɪ ᴛᴏ ᴛᴀᴊᴇᴍɴᴏ ᴏᴋᴏʟᴏ ᴊᴇᴊɪ́ ʀᴏᴅɪɴʏ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ sᴇ ɴᴀᴋᴏᴜsʟᴏ ᴛʀᴏᴄʜᴜ ᴠ ᴘʀᴠɴɪ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴜ ᴀ ᴛᴀᴅʏ sᴇ ᴋᴏɴᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴅᴏᴢᴠɪ́ᴍᴇ, ᴏᴅʜᴀʟɪ́ᴍᴇ ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴀ́ ᴛᴀ ᴀᴋᴄᴇ ᴊᴇ ᴀᴢ̌ ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴋɴɪʜʏ, ᴊɪɴᴀᴋ sᴇ ɴɪᴄ ᴍᴏᴄ ɴᴇᴅᴇ̌ᴊᴇ. ᴍʏsʟɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴢ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴀʟᴏ ᴅᴏsᴛᴀᴛ ᴏ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴠɪ́ᴄ ᴀ ɴᴀ ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ ᴛᴏ ʙᴏʜᴜᴢ̌ᴇʟ ɴᴇᴍᴀ́.

2,7/5 ⭐️ ᴀʟᴇ ᴍᴏᴢ̌ɴᴀ́ sɪ ᴛᴏ ᴊᴇšᴛᴇ̌ ʀᴏᴢᴍʏsʟɪ́ᴍ…

29.12.2022 3 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ ʟᴀ́sᴋʏ ᴢᴇ sᴏʜᴏ ᴠᴀ́s ɴᴀʟᴀ́ᴋᴀ́ ᴜᴢ̌ ᴊᴇɴ sᴠᴏᴜ ᴋʀᴀ́sɴᴏᴜ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴏᴜ.
ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́ ʟᴏɴᴅʏ́ɴᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴢᴀᴍɪʟᴏᴠᴀʟᴀ ᴀ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ ᴢᴍɪ́ɴᴋᴀ ᴍᴇ́ ᴏʙʟɪ́ʙᴇɴᴇ́ ғɪʟᴍᴏᴠᴇ́ sᴀ́ɢʏ, ᴛᴀᴋ sɪ ᴜ ᴍᴇ̌ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴜᴅᴇ̌ʟᴀʟᴀ ᴍᴀʟᴇ́ ᴘʟᴜs.
ᴄᴏ sᴇ ᴛʏ́ᴄ̌ᴇ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴇ́ ʟɪɴᴋʏ, ғʀɪᴇɴᴅs ᴛᴏ ʟᴏᴠᴇʀs ᴊᴀ́ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ. ᴘʟᴜs ᴛᴜ ᴢɴᴏᴠᴜ ᴍᴀ́ᴍᴇ ᴛᴇ́ᴍᴀ sᴘᴏʟᴜʙʏᴅʟᴇɴɪ́ ᴠʏsᴏᴋᴏšᴋᴏʟᴀ́ᴋᴜ̊, ᴊᴀᴋᴏ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ᴠ ᴢᴀᴄ̌ɪ́ᴛ ᴢɴᴏᴠᴜ ᴏᴅ ᴍᴏɴʏ ᴋᴀsᴛᴇɴ. ᴀ ᴘʀᴏᴛᴏ sᴇ ɴᴇᴜʙʀᴀ́ɴɪ́ᴍ sʀᴏᴠɴᴀ́ɴɪ́. ᴢᴀᴄ̌ɪ́ᴛ ᴢɴᴏᴠᴜ ᴊᴇ ᴘᴏᴅʟᴇ ᴍᴇ̌ ᴘʀ̌ᴇᴄɪ ᴊᴇɴ ᴏ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴠʏ́š. ᴋɴɪʜᴀ ʟᴇᴛ̌ & ᴢᴀᴘᴏᴍᴇɴ̌ sᴇ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ sᴀᴍᴀ, ᴄ̌ᴛɪᴠᴏsᴛ ᴊɪ́ ᴛᴇᴅʏ ɴᴇᴄʜʏʙɪ́, ᴀʟᴇ ᴘʀᴏʙʟᴇ́ᴍᴇᴍ ʙʏʟʏ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ. ᴘʀ̌ɪᴊᴅᴇᴛᴇ sɪ ᴊᴀᴋᴏ ɴᴀ ʜᴏʀsᴋᴇ́ ᴅʀᴀ́ᴢᴇ - ᴊᴇᴅɴᴏᴜ ɴᴀʜᴏʀ̌ᴇ, ᴊᴇᴅɴᴏᴜ ᴅᴏʟᴇ. ᴋᴅʏᴢ̌ ᴜᴢ̌ ᴛᴏ ᴠʏᴘᴀᴅᴀ́ ʜᴇᴢᴋʏ, ᴛᴀᴋ ᴊɪᴍ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ᴘʀ̌ᴇᴘɴᴇ ᴀ ᴜᴅᴇ̌ʟᴀᴊɪ́ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ ʙʟʙᴏsᴛ, ᴢᴇ ᴋᴛᴇʀʏ́ᴄʜ ᴍɪ ᴘᴀᴋ ᴢᴜ̊sᴛᴀ́ᴠᴀʟ ʀᴏᴢᴜᴍ sᴛᴀ́ᴛ. ᴋɴɪᴢᴇ ɴᴇᴄʜʏʙɪ́ ᴇᴍᴏᴄᴇ, ʙᴏʟᴇsᴛ, ᴘʀ̌ᴀ́ᴛᴇʟsᴛᴠɪ́, ᴢᴛʀᴀ́ᴛᴀ… ᴄᴏ sᴛᴀ́ʟᴏ ᴢᴀ sᴍʀᴛɪ́ ʟɪᴠɪɪɴᴀ ʙʀᴀᴛʀᴀ (ᴅᴏᴢᴠɪ́ᴛᴇ sᴇ ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴋɴɪʜʏ) ʙʏʟᴏ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴘʀ̌ᴇᴋᴠᴀᴘᴇɴɪ́ᴍ, ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ᴍᴇ̌ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋᴏᴠᴇ́ʜᴏ ɴᴇɴᴀᴘᴀᴅʟᴏ.
ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ, ᴘᴏᴅᴛʀᴢ̌ᴇɴᴏ sᴇᴄ̌ᴛᴇɴᴏ ᴘʀᴠɴɪ́ ᴘᴏʟᴏᴠɪɴᴀ ᴋɴɪʜʏ sᴋᴠᴇ̌ʟᴀ́, ᴠ ᴛᴇ́ ᴅʀᴜʜᴇ́ ᴜᴢ̌ ᴛᴏ ᴋᴏʟɪ́sᴀʟᴏ. ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴋᴀ ᴘᴇ̌ᴋɴᴀ́, ᴠᴇ̌ʀ̌ɪʟᴀ ᴊsᴇᴍ ᴊɪᴍ ᴛᴜ ʟᴀ́sᴋᴜ, ᴀʟᴇ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋ ᴍɪ ᴛᴀᴍ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟ ᴛᴇɴ ᴡᴏᴡ ᴇғᴇᴋᴛ ᴊᴀᴋᴏ ɴᴀᴘʀ̌ɪ́ᴋʟᴀᴅ ᴜ ᴊɪᴢ̌ ᴢᴍɪɴ̌ᴏᴠᴀɴᴇ́ ᴍᴏɴʏ ᴋᴀsᴛᴇɴ, ᴄ̌ɪ ᴋɴᴇɪᴅʟ, ʟᴜᴄᴀs ᴀᴘᴏᴅ. ᴀʟᴇ ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ sᴇ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅᴠᴀ ᴅɪ́ʟʏ ᴏ ᴍᴀᴛʏʟᴅᴇ̌ ᴀ ʙʀɪᴏɴʏ (sᴘᴏʟᴜʙʏᴅʟɪ́ᴄɪ́ ʟɪᴠ ᴀ ɴᴏᴀʜᴀ). ʙʀɪᴏɴʏ sɪ ᴍᴇ̌ ʜɴᴇᴅ ᴢɪ́sᴋᴀʟᴀ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴠ ᴅʀᴜʜᴇ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴇ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍ ɴᴇᴘʀ̌ɪ́ᴊᴇᴍɴᴏᴜ sɪᴛᴜᴀᴄɪ.

3,5/5

27.12.2022 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

ᴅɴᴇs ᴊsᴇᴍ ᴋɴɪʜᴜ ᴅᴏᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ᴀ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ sᴘᴏᴋᴏᴊᴇɴᴀ́ ᴀ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ sᴍʀᴛᴋʏ ᴇʟʟɪᴇ sᴛᴏᴊɪ́ ᴢᴀ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ᴛᴇɴɪ́.
ʟɪ́ʙɪʟᴏ sᴇ ᴍɪ, ᴊᴀᴋ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ sᴠᴇ̌ᴛ sᴍʀᴛᴇᴋ ᴠʏᴍʏsʟᴇʟᴀ ᴀ ᴊᴀᴋ ʜᴏ ᴘᴏᴊᴀʟᴀ. ʜɴᴇᴅ ɴᴀ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴠʏʀᴀᴢɪ́ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀ s ᴋᴀᴍᴀʀᴀ́ᴅᴇᴍ ᴅᴏ ʜᴏsᴘᴏᴅʏ, ᴄᴏᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ɴᴇᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ᴀʟᴇ ʙʏʟᴏ ᴛᴏ ғᴀᴊɴ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ғᴜɴɢᴏᴠᴀʟᴏ ᴊᴀᴋᴏ ᴜ ɴᴀ́s.
ᴢᴀ́ʀᴏᴠᴇɴ̌ ᴊᴇ ᴋɴɪʜᴀ ᴘʟɴᴀ́ ɪɴᴛʀɪᴋ, ᴢʀᴀᴅʏ ᴀ ᴛᴀᴋᴇ́ ɴᴀᴘᴇ̌ᴛɪ́, ᴘᴏ ᴄᴇʟᴏᴜ ᴅᴏʙᴜ ᴅᴇ̌ᴊᴇ, ᴄᴏᴢ̌ ᴊᴇ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴅᴀʟšɪ́ ᴘʟᴜs, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴠᴀ́s ᴛᴏ ɴᴜᴛɪ́ ᴄ̌ɪ́sᴛ ᴅᴀ́ʟ. ᴇʟʟɪᴇ ᴍɪ ʙʏʟᴀ ʀᴇʟᴀᴛɪᴠɴᴇ̌ sʏᴍᴘᴀᴛɪᴄᴋᴀ́, ᴏʙᴄ̌ᴀs ᴛᴇᴅᴀ ɴᴀ ᴍᴇ̌ ᴀᴢ̌ ᴍᴏᴄ ᴛᴠʀᴅᴏʜʟᴀᴠᴀ́, ᴀʟᴇ ᴊɪɴᴀᴋ ᴊsᴇᴍ ᴊɪ́ ғᴀɴᴅɪʟᴀ ᴀ ᴘʀ̌ᴀ́ʟᴀ, ᴀʙʏ ᴊɪ́ ᴛᴏ ᴠʏšʟᴏ. ᴏᴠšᴇᴍ ᴊᴇᴊɪ́ sᴏᴜᴘᴇʀ̌ɪ… ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀ̌ɪ́ sᴇ ᴄʜᴠɪ́ʟɪ ᴛᴠᴀ́ʀ̌ɪʟɪ ᴛᴀᴋ ᴀ ᴘᴀᴋ sᴇ ᴢᴀᴄʜᴏᴠᴀʟɪ ᴜ́ᴘʟɴᴇ̌ ᴊɪɴᴀᴋ. ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ɴᴇᴠɪ́ᴛᴇ ᴋᴏᴍᴜ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪᴛ.
ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴠʏᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀ́ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴋʀᴀ́ᴛᴋʏ́ᴄʜ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟ, ʙᴏʜᴜᴢ̌ᴇʟ ᴠšᴀᴋ s ɴᴀ́ᴢᴠʏ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴠᴀ́ᴍ ᴄ̌ᴀsᴛᴏ ᴘʀᴏᴢʀᴀᴅɪ́ ᴅᴇ̌ᴊ ᴅᴏᴘʀ̌ᴇᴅᴜ. ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴍɪ́ɴᴜs ᴛᴇ́ʜʟᴇ ᴋɴɪʜʏ, ᴀʟᴇ ᴠ ᴅʀᴜʜᴇ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴜ ᴜᴢ̌ ᴛᴏᴍᴜ ᴛᴀᴋ ᴘʀʏ́ ɴᴇɴɪ́. ᴘʟᴜs ᴍɪ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ɴᴇsᴇᴅᴇ̌ʟᴀ ᴊᴍᴇ́ɴᴀ, ᴋᴅʏ sᴇ ᴍɪxᴏᴠᴀʟᴀ ᴄ̌ᴇsᴋᴀ́ ᴊᴍᴇ́ɴᴀ s ᴄɪᴢɪ́ᴍɪ. ᴀ ɴᴀ ᴢᴀ́ᴠᴇ̌ʀ ᴄᴏ ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴢᴍɪ́ɴɪᴛ, ᴊᴇ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴀ́ ʟɪɴᴋᴀ. ᴏᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴅᴏsᴛ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠɪ́ᴅᴀᴛᴇʟɴᴀ́, ᴀʟᴇ ᴍɴᴇ̌ sᴇ ʟɪ́ʙɪʟᴀ.

23.12.2022 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ_ʙʟᴏɢᴇʀɪ ᴀ @endlessbibliophile.

ɴᴇᴅᴀ́ ᴍɪ ᴊɪɴᴀᴋ, ɴᴇᴢ̌ ᴢᴀᴄ̌ɪ́ᴛ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴀ sᴇ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴘᴏᴠᴇᴅʟᴀ. ᴊᴀᴋ sᴇ ʀ̌ɪ́ᴋᴀ́… ᴠ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜᴄʜᴏsᴛɪ ᴊᴇ ᴋʀᴀ́sᴀ.

ᴠ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜᴜ sɪᴄᴇ ɴᴀᴊᴅᴇᴍᴇ ɴᴇ̌ᴋᴏʟɪᴋ ᴋʟɪšᴇ́, ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ᴜᴢ̌ sᴀᴍᴏᴛɴʏ́ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴇᴋ, ᴀʟᴇ ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴏ ᴍᴏᴄ ɴᴇᴠᴀᴅɪ́, ᴛᴀᴋ sᴇ ᴍᴀ́ᴛᴇ ɴᴀ ᴄᴏ ᴛᴇ̌šɪᴛ. ᴇʟᴇɴᴀ ʙʏʟᴀ ғᴀᴊɴ ʜᴏʟᴋᴀ. sɪᴄᴇ ᴠ ʟᴀ́sᴄᴇ ᴏᴄ̌ɪᴠɪᴅɴᴇ̌ ɴᴇᴢᴋᴜšᴇɴᴀ́ ᴀ ᴛᴀᴋ ʙʏʟᴀ ɪ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ɴᴀɪᴠɴɪ́ (ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴏʙᴄ̌ᴀs ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ᴠɪᴅɪ́ᴍᴇ ʀᴜ̊ᴢ̌ᴏᴠᴇ̌ ᴠšɪᴄʜɴɪ), ᴀʟᴇ ᴠʏᴠᴀᴢ̌ᴏᴠᴀʟᴀ ᴛᴏ sᴠᴏᴜ ᴍɪʟᴏᴜ, ᴇᴍᴘᴀᴛɪᴄᴋᴏᴜ ᴘᴏᴠᴀʜᴏᴜ. ᴛᴀᴅᴇᴀ́šᴇ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴀ́ᴢᴇʟᴀ ᴊᴇʜᴏ ᴘᴏᴠᴇ̌sᴛ, ᴀʟᴇ ᴇʟᴇɴᴇ̌ ᴄʜᴛᴇ̌ʟ ᴅᴏᴋᴀ́ᴢᴀᴛ ᴢ̌ᴇ ɴᴇ̌ᴋᴅʏ ɴᴇɴɪ́ ᴅᴏʙʀᴇ́ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪᴛ ᴠšᴇᴍᴜ ᴄᴏ ᴏ ᴅʀᴜʜʏ́ᴄʜ sʟʏšɪ́ᴛᴇ. ᴍʏsʟɪ́ ᴛᴏ ᴠšᴀᴋ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ɴᴇʙᴏ ɴᴇ? ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴍᴜsᴇᴛ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ sᴀᴍɪ, ᴊᴀ́ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴏ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴜᴊɪ. ᴏᴅ ᴍᴀᴛᴜʀɪᴛʏ ᴍᴀ́ᴍ ᴅᴠᴀ ʀᴏᴋʏ, ᴏ ᴍᴀᴛᴜʀɪᴛ̌ᴀ́ᴋ ᴊsᴇᴍ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ, ᴀʟᴇ ɪ ᴛᴀᴋ ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴏ ᴘʀᴏᴄʜᴀ́ᴢᴇᴛ sɪ s ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴘᴏsʟᴇᴅɴɪ́ ʀᴏᴄ̌ɴɪ́ᴋ šᴋᴏʟʏ. ᴊᴇɴ ᴛᴇɴ ᴋᴏɴᴇᴄ ᴍɪ ʟᴇʜᴄᴇ ᴢʟᴏᴍɪʟ sʀᴅᴄᴇ. ᴍᴏᴢ̌ɴᴀ́ ᴊsᴇᴍ ᴛᴏ ᴛᴀᴋ ᴛʀᴏᴄʜᴜ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ᴀʟᴇ ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴜᴠɴɪᴛʀ̌ ᴍᴇ̌ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪʟᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ɴᴇᴜᴅᴇ̌ʟᴀ́.
ᴋᴀᴢ̌ᴅᴏᴘᴀ́ᴅɴᴇ̌ ᴊᴀ́ sɪ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴜᴢ̌ɪʟᴀ ᴀ ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴅᴏᴄ̌ᴋᴀ́ᴍᴇ ᴅʀᴜʜᴇ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ. ᴍᴀ́ᴍ ᴛᴏᴛɪᴢ̌ ᴅᴏsᴛ ɴᴇᴠʏsᴠᴇ̌ᴛʟᴇɴʏ́ᴄʜ ᴏᴛᴀ́ᴢᴇᴋ. ᴍᴏᴄ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊɪ ɪ ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ @ᴍɪᴄʜᴀᴇʟᴀᴅᴏᴘɪᴛᴏᴠᴀ ᴢᴀ ᴠᴇ̌ɴᴏᴠᴀ́ɴɪ́, ɴᴀ #ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋғᴇsᴛ2022 ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴀ ɪ ʙᴇsᴇᴅᴀ ᴊᴀᴋ ᴘsᴀ́ᴛ ʟᴀ́sᴋᴜ, s^x ᴀ ɴᴇ̌ᴢ̌ɴᴏsᴛɪ.

05.12.2022 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

„ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴠšᴇᴄʜᴇɴ ᴄ̌ᴀs ɴᴀ sᴠᴇ̌ᴛᴇ̌ ʙʏ ʙʏʟ ʙᴇᴢᴄᴇɴɴʏ́, ᴋᴅʏʙʏᴄʜᴏᴍ ʜᴏ ɴᴇsᴅɪ́ʟᴇʟɪ s ʟɪᴅᴍɪ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴍɪʟᴜᴊᴇᴍᴇ.“

ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ʀ̌ᴇšɪ́ ʟᴀᴜʀᴀ ᴋɴᴇɪᴅʟ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜᴀ́ᴄʜ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴀ́ ᴛᴇ́ᴍᴀᴛᴀ, ᴊsᴏᴜ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ɪ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴍ ᴍʏ́ᴍ sᴀғᴇ ᴘʟᴀᴄᴇ. ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴍᴇ̌ ᴍʀᴢɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴍᴀ́ᴍ ᴢᴀ sᴇʙᴏᴜ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ sᴇ́ʀɪɪ. ɴᴇᴅᴏᴛʏ́ᴋᴇᴊ sᴇ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ᴀ ᴏᴅ ᴛᴇ́ ᴅᴏʙʏ ɴᴇᴅᴏᴄ̌ᴋᴀᴠᴇ̌ ᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴍ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ ᴋɴɪʜᴜ.
ɴᴇ̌ᴋᴅᴏ ᴢᴜ̊sᴛᴀ́ᴠᴀ́ ᴊᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴍɪʟʏ́ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋʏ́ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ, ᴋᴅᴇ sᴇ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ s ᴀʟɪᴢᴏᴜ, ᴋᴛᴇʀᴀ́ sɪ ᴛᴏʜᴏ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ 19 ʟᴇᴛᴇᴄʜ ɴᴀ sᴇʙᴇ ɴᴀʟᴏᴢ̌ɪʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ɴᴇᴢ̌ ᴅᴏsᴛ ᴀ s ʟᴜᴄɪᴇɴᴇᴍ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ʙᴇʀᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴏᴠɪɴɴᴏsᴛ ᴠᴢᴅᴀ́ᴛ sᴇ sᴠʏ́ᴄʜ sɴᴜ̊ ᴀ ᴘᴏsᴛᴀʀᴀᴛ sᴇ ᴏ ᴍʟᴀᴅšɪ́ sᴇsᴛʀᴜ. ᴛʏ ᴅᴠᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴏʙʟɪ́ʙɪʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪ́ sᴛʀᴀɴʏ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴍᴇᴢɪ sᴇʙᴏᴜ ᴍᴇ̌ʟɪ ᴋʀᴀ́sɴᴏᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴀ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴠᴢᴛᴀʜ sᴇ ʜᴇᴢᴋʏ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴠʏᴠɪ́ᴊᴇʟ, ɴɪᴄ ᴜsᴘᴇ̌ᴄʜᴀɴᴇ́ʜᴏ. ᴘʟᴜs sᴇ ᴢᴅᴇ ᴏᴘᴇ̌ᴛ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ ɪ s ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴢ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ᴄʜ ᴅᴠᴏᴜ ᴅɪ́ʟᴜ̊, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴛᴇ̌šɪᴛ ɪ ɴᴀ ɴᴇ̌.
ɴᴇᴍɪ́ᴛ ᴛᴏʜᴏ ᴛᴇᴅ̌ ᴠᴇ šᴋᴏʟᴇ ᴍᴏᴄ, ʙʏʟᴀ ʙʏ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ ᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ɴᴀ ᴅᴠᴀ ᴅɴʏ. sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴜʙʏ́ᴠᴀᴊɪ́ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴏᴄ̌ɪᴍᴀ, ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴇ́ sᴛʀᴀɴʏ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴇᴍ sᴋᴏʀᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅᴇ́ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟʏ ʙʏ́ᴛ ɴᴇᴍᴜsᴇʟʏ. ᴊᴇᴅɪɴᴏᴜ ᴠʏ́ᴛᴋᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴋ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ᴍᴜ ᴘᴏᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀ́ɴɪ́ ᴏ.ᴋ., ᴘᴏᴍᴀʟᴜ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴠᴇᴅᴀʟᴏ ᴢᴇ ᴢ̌ɪᴅʟᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴇʀᴘʟᴇx ᴠ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́ ᴠ ɴᴀ́s.
ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴇɴɪ́, sᴋᴠᴇ̌ʟʏ́ ᴢᴀ́ᴠᴇ̌ʀ sᴇ́ʀɪᴇ.

23.11.2022 5 z 5