MaláKnihomolka MaláKnihomolka komentáře u knih

Candy Candy Baja Dolce

Série Habibi je dark romance, nebude to čtení pro každého, jelikož obsahuje drogy, násilí, prostituci, erotické show

Svatý Candybože! Tohle byla teda jízda, kterou si určitě budu chtít někdy zopakovat a přečíst znovu. Druhý díl hříšné série Habibi nás bere opět do prostředí klubu LocalX, kde se setkáváme s novým majitelem Candym a spolumajitelkou Virginií. Ti dva se zpočátku nemají zrovna v lásce, ale jak se říká: Nesuď knihu podle obalu. Tentokrát se tu dozvíte více o tom, jak klub funguje, dostanete více show, více nových informací, ale po dočtení budete mít i více otázek. Stejně jako já.
Neptejte se mě, zda jsem tým Harry nebo Dorian, já sama se momentálně nedokážu rozhodnout, jelikož oba mají něco, co vás bude přitahovat.

„Hřích má sladkou příchuť a já jsem jen ubohý hříšník bažící po tobě." Chemii mezi hlavními postavami nejde přehlédnout, to jiskření, narážky Tihle dva spolu byli senzační. Stejně tak jsem ráda, že se zde znovu objevují i Cassie s Harrym z prvního dílu, jelikož jsou taky skvělá dvojka.
Vyzdvihnout musím i Candyshow, které se nám dostalo bohužel jen jednou. Ovšem stálo to za to! Myslím, že většina z nás, čtenářek Candyho, by se jí ráda osobně zúčastnila. Stejně tak miluju autorčin humor, jež knihu okořenil skvělými hláškami. Například hláška „Co tu stojíš jako penis v pornu?“ mě v souvislosti se zbytkem děje v tu situaci vážně pobavila. Mohla bych tu takhle povídat dlouho, takže ještě zmíním Drag queens a Hříšné kluky, kteří mě taky opravdu bavili.

Na povrch se postupně dostávají další a další tajemství, jež vás budou nutit číst dál, abyste tomu všemu konečně přišli na kloub. Jenže co nám autorka opět neudělá? Skončí to v tom nejlepším! Takže, kde je Monroe?

Nemyslete si však, že dostanete příběh čistě jen o sexu. Ano, hraje tu velkou roli, jenže i tohle jsou lidé, kteří si v životě už něčím prošli. Mají své kostlivce ve skříních, se kterými se museli nebo musejí nějak vyrovnat.

Na závěr bych chtěla opět vyzdvihnout grafické zpracování knihy a další krásnou ořízku. Víc takových knih, prosím.

Za poskytnutí knihy k recenzi bych ráda poděkovala @bajadolceautor a @venupress v rámci spolupráce. Vážím si té důvěry a doufám, že se snad brzy budeme moct těšit na třetí, závěrečný díl.

12.12.2023 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

„I might take risks, but theyre always worth it.“

O téhle knize bych vám teď pravděpodobně zvládla vymluvit díru do hlavy, jak jsem nadšená. Nevím proč, ale svým způsobem jsem z Nespoutané Aljašky měla Nové začátky (Lilly Lucas) vibes. A já Nové začátky vážně miluju. Stejně, jako teď nejspíš budu milovat i tuhle sérii od K. A. Tucker.
Po opravdu dlouhé době jsem si navíc u knihy pobrečela, ke konci to jinak ani nešlo. Nechtěla jsem tu knihu dát z ruky a zároveň se ani s příběhem loučit.
Co se týče prostředí, hned bych se taky vypravila na Aljašku. O bush pilotech jsem četla poprvé, stejně tak o tomto prostředí, které za mě autorka zvládla hezky vykreslit a já si to o to víc užila.
Callu jsem většinou chápala, ona ani její otec to neměli lehké. Navíc se mi líbilo jak se postupně její postava vyvíjela. Jonaha si taky nejde neoblíbit i když se ze začátku ke Calle nechoval zrovna mile, jenže ho v průběhu pochopíte. A navíc slovní přestřelky těch dvou skvělý! Hrozně mě to bavilo. Stejně tak byli skvělí i Wren, Agnes, Mabel, Bandita..

Asi už jste pochopili, že jsem z Nespoutané Aljašky nadšená, takže tu žádné mínus momentálně asi nevyplodím. Maximálně to, že jsem si myslela, že další díl už je o někom jiném. A ono ne, je to pokračování tohoto. Takže doufám, že bude brzy. Jinak odkládám vše ostatní, abych nevím jak dlouho louskala druhý díl v aj. Třetí už by měl být o Marii, jež tu taky poznáte.

Příběh o vztazích mezi lidmi, odpuštění, porozumění, kompromisech, kterému nechybí ani humorná část.

Víc tu asi kecat nebudu, jelikož mě ig klasicky utne, když mám ještě hodně co říct. Takže co závěrem? Budu ráda pokud na mé doporučení dáte a NA si přečtete nebo si ji budete třeba přát i pod stromeček.

04.11.2023 5 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Šestadvacetiletá Elena žije se svým přítelem Radimem klidný, zdánlivě spokojený život. Má vše, co by kde kdo mohl chtít ke spokojenému životu. Jenže pak potká Francesca. Sicilského farmáře a zároveň majitele obchodu s loveckým vybavením a zbraněmi. Najednou vidí, že ve svém dosavadním vztahu s Radimem není šťastná, chybí jí v něm vášeň. Tím se Eleně převrací celý život vzhůru nohama. Opustit život v zajetých kolejích, kde už není šťastná, pro vášnivý život s jedním sicilským mužem? To přece bude skvělé! Jenže není vše, jak se zdá a Elena se musí vypořádat s několika zapeklitými situacemi po svém.

Autorčin styl psaní je něco jako - co na srdci, to na jazyku. V tomto případě spíš v knize. Kdybych nevěděla o co jde, řekla bych, že jsem četla autobiografii. Celou dobu mi to tak jednoduše přišlo a o to víc, mě to bavilo.
Navíc je zde i značné množství humoru, sebeironických promluv hlavní postavy, kulturních rozdílů a dalšího, což knihu autenticky okořenilo.

Co se týká děje, Elena byla opravdu taková dáváš říci česká verze Bridget Jones. Komická, neřízená střela, která šla do všeho co ji napadlo a co ji život přihrál do cesty. Radim, no, takového chlapa bych osobně nechtěla, ačkoliv nebyl úplně špatný, nemohla bych asi unést ten životní stereotyp. Každopádně pořád lepší než Francesco. Prosím, pánové, nebuďte jako Francesco! Ten mi pil krev víc než ti neúnavní komáři do teď.
Myslím, že Eleně mohlo dojít několik věcí dřív, ale zároveň sama vím, že láska a zamilovanost nasazují člověku takové krásné růžové brýle, přes které není vidět opravdová realita. Víc asi neřeknu, ať se máte na co těšit. Každopádně si ke čtení vemte něco k jídlu i pití, jinak bude váš žaludek protestovat.

Co říct závěrem? Teorii býka zvládnete přečíst za den dva, zasmějete se, zamyslíte nad svými vztahy, protože kdo vybírá, přebere.

P.S. Nebojte se dát šanci českým autorům.

31.10.2023 4 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Ráda bych poděkovala autorce @lepsi.knihy za důvěru a poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace.

Jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do rukou. První díl Hrdinek budoucnosti, konkrétně příběh Cornelie Fetterlyové rozhodně stojí za přečtení. Ani nevím, kdy naposledy jsem četla sci-fi, ale tuhle knihu bych asi doporučila spíše ženám.

Zpočátku se mi příběh zdál pomalejší, seznamovali jsme se s prostředím, virem, postavami. Možná bych tomuhle seznamování dala prostor v průběhu děje, protože takhle se začátek zbytečně táhnul, na čtenáře se navalilo dost informací. Zbytek knihy už měl spád a bylo to vážně něco.
Nel byla nejdřív jednoduše poslušná žena, která se nechtěla dohadovat se svým přítelem a ve všem mu ustupovala, užívala si pozornost okolí jakožto slavná herečka. Proto se mi líbilo, že se postupně její charakter rozvíjel, takže byla pro čtenáře hned zajímavější a její osud ho zaujal, chtěla jsem vědět jak to s ní bude dál. Po tom, co se jí stane, pozná Nel kdo ji celou dobu pouze tahal za nos a komu může věřit. Ačkoliv i přesto jsem podezírala kde koho, že má nekalé úmysly a bylo to opravdu zamotané. Kdo je dobrý a kdo špatný? Komu věřit, komu ne?

Co se týká viru, jež si autorka pro svůj příběh vytvořila, docela rychle mi to připomnělo nedávnou situaci s covidem. Ovšem neberte to tak, že by si to bylo nějak podobné, děj je originální. Jen to vzhledem k situaci vyvolá vzpomínky.

Kniha od druhé poloviny byla čtivá, líbila se mi i slow burn romantická, nenásilná linka. Konec jsem tak nějak postupně čekala. Navíc se díky němu těším na další díl, autorka si pro něj hezky připravila půdu. Za mě jednoduše opravdu povedená prvotina.

3,8/5

24.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

*Miluju tě, ale sebe miluju taky. A zasloužím si něco lepšího. Prožila jsem si toho moc na to, abych se spokojila s tím, že pro někoho nebudu první volbou.*

Ti co mě sledují už nějakou chvíli asi ví, že tuhle sérii začínám milovat čím dál tím víc. Trochu jsem se bála, aby druhý díl neklesnul, jak to občas u jiných sérií bývá. Ale ne, Nezkrotná říše mě chytla hned od začátku a až do konce nepustila. Neustále se něco děje, což vás nutí pokračovat ve čtení, protože Brexley ty výbuchy snad sama přitahuje.

Rozplétají a zároveň se objevují nová tajemství, která se neměla dostat na povrch. Opět se setkáváme s Warwickem, který zde dostal více prostoru a tudíž ho tak i čtenář může lépe poznat. Brexley se klasicky dostává z jedné prekérné situace do druhé, tudíž o akci a napětí není po celou knihu žádná nouze. Mám ji ráda, protože je to přesně hlavní ženská postava, jakou mám ráda. Žádná křehká květinka, nýbrž holka co se umí prát a jen tak něčeho se nezalekne.
Pokud jste si v prvním dílu stejně jako já oblíbili Opieho s Mrňouskou, pak se v Nezkrotné říši máte na co těšit. Tihle dva provedou nejednu lumpárnu, jímž se nejde nesmát.
Jediné, co mě tu už dost deptalo bylo to sexuální napětí na každém rohu. Bohové! Na akci si počkáte ještě pomalu celý druhý díl.

Na závěr bych chtěla pochválit krásnou obálku, stejně jako u Divoké říše. Plus mám otázku jak dlouho budu muset čekat na třetí díl? Nutně ho potřebuju, jinak už se vážně nejspíš hecnu a začnu číst v angličtině. Dead lands (Mrtvá říše?) se navíc hodně odehrává v Praze. O to víc se už teď těším.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuju @humbook_blogeri, @humbook a @endlessbibliophile.

18.10.2023 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Kluk potká holku.
Kluk odkopne holku.
Kluk holku požádá o ruku

Začnu asi z té estetické stránky. Už samotná obálka mi ke knize zrovna moc nesedí, zvlášť onen fešák (můj typ to není, což je jen taková vsuvka mimo), který má být Asher? A celkově mi to nějak odkazovalo na to, že to bude dark romance. Osobně se mi v tomhle směru víc zamlouvala obálka Nelítostného prince s jahodami, ty měly alespoň v příběhu opodstatnění a celkově to byla mnohem lepší mafiánská kniha než tato.
I podle anotace jsem čekala drsňáka a holku, která se jen tak nedá. Jenže to jsem se spletla. Tudíž jsem z knihy byla spíše zklamaná.

K hlavním postavám, Asher mi byl sympatický. Ačkoliv to tedy nebyl ten drsňák, jakého jsem původně čekala, ale co už, to se dalo v klidu přejít. Ovšem Lucy? Panebože ta holka byla na ránu a moc mi teda nesedla. Její chování mi většinou vtipné nepřišlo a na to, jak údajně asi měla být chytrá, když se dostala na školu, kam bylo těžké se dostat, jsem občas o té její inteligenci docela pochybovala.

Asher býval zabijákem a měl pletky s mafií, v minulosti. Tady už se toho dočkáte jen okrajově. Neočekávejte úplně zrovna erotiku, té se taky zrovna moc nedočkáte.

Zatím nevím, jestli budu v téhle sérii chtít pokračovat. Možná ještě dám šanci druhému dílu, jelikož mě zajímají hlavní postavy, které by se tam měli objevit. Uvidím, asi si počkám na recenze.

Zpátky k prvnímu dílu. Mám ráda citáty na začátku kapitol, je to takové zpestření pro mě a ráda si je čtu. Tady jsou všechny citáty takové na jedno brdo a to už mě moc nebavilo.
Bylo to prostě jako na horské dráze. Chvíli to bylo v pohodě, některé slovní přestřelky mě bavily a předvídatelnost děje mi nevadí. Už jsem takových příběhu četla víc. Tenhle se jim ovšem bohužel nevyrovnal. Ani ta chemie mezi nimi tu nebyla, prostě nic.

11.10.2023 2 z 5

Velký Gatsby (komiks) Velký Gatsby (komiks) Pete Katz

Tentokrát ode mě nečekejte sáhodlouhou recenzi, ale spíš doporučení na jeden grafický román. Děj tu tentokrát také popisovat nebudu, pro ty, které čtení teprve chystají a ti co už četli, tak stejně ví.
Pro mě je Velký Gatsby jedna z několika knih, jež jsem si na střední škole oblíbila. A dobrovolně se přiznávám, viděla jsem jen film, který nám pustila češtinářka.
Proto jsem si Gatsbyho chtěla i přečíst, ale na klasicky psanou knihu bych si asi netroufla. Tudíž byl komiks skvělé řešení. Škoda, že už se F. Scott Fitzgerald nedozví, jaké mělo jeho dílo nakonec úspěch.

Tohle zpracování vám nezabere tolik času přečíst, ale budete se určitě kochat těmi krásnými ilustracemi, stěně jako já. Bylo to i zábavnější číst s ilustracemi než jen samotným textem. Navíc je vidět, že ilustrátor si s tím dal opravdu záležet. Zachytil na obrázcích lesklé pozlátko „jazzového věku“. Dočkáte se tu onoho slavného domu, večírků, automobilu. Je to elegantní a zároveň skandální.
Navíc je mi stále líto, jak se nakonec všichni ke Gatsbymu zachovali. Především Daisy s Tomem. Co všechno lidé udělají kvůli penězům..
Za mě tedy opravdu povedené zpracování této klasiky.

„Doufám, že bude hloupá. To je to nejlepší, co může holčička v tomhle světě být, hloupoučká kráska.”

„Až někdy dostaneš chuť někoho kritizovat, vzpomeň si, že ne všichni lidé na tomhle světě měli takové výhody jako ty.”

01.10.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tahle kniha mě zaujala už na bookstormingu a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože stojí za to.

Příběh je psán z pohledu obou hlavních postav. Setkáváme se zde s Aidou, dcerou šéfa italské mafie. Navíc se v příběhu docela často setkáváme s jejími bratry Dantem, Neronem a Sebastianem, kteří jak jsem koukala, dostanou více prostoru v dalších dílech této série. Aida není žádná křehká dívka, nýbrž mladá holka s prořízlou pusou, která nikomu ani Callumovi nedá nic jen tak.

Callum Griffin je princ aka dědic irské mafie. Jeho první setkání s Aidou je opravdu žhavé, doslova. A když se jejich životy kvůli jedné chybě musí propojit, je připraven ji zlomit. Callum má dvě sestry Nessu a Rionu, jejichž příběhy nás také čekají v dalších dílech.

První, co mě na téhle knize z mafiánského prostředí zaujalo, byly jahody na obálce. Vymýšlela jsem si kde jaké nápady, jak se v příběhu objeví, ale přiznávám se, že ten skutečný důvod mě nenapadl.

Nejvíc se mi na knize líbil humor, slovní přestřelky hlavních hrdinů, jejich rýpavé/kousavé poznámky a taky to, jak pro ně očividně rodina znamenala hodně. Ani jeden se nebál bránit toho druhého. Zvlášť scéna, kdy Aida provede něco Callumovi a je u toho jeden z jejích bratrů.

Co se týče zápletky, nechybí tu akce, chemii mezi hlavními hrdiny, spicy scénky a potěšeni budou fandové hate to love romancí. U téhle knihy se rozhodně nudit nebudete.

Mně tahle kniha vážně sedla, takže se už teď nemůžu dočkat již zmíněných dalších dílů. První díl nasadil laťku vysoko, ale můžu vám ho s klidným srdcem doporučit k přečtení. Jedinou výtku mám k předvídatelnosti, vůbec bych se nezlobila, kdyby tam byl nějaký víc wow efekt, kdy by se stalo něco, co čtenář opravdu nečeká.

29.09.2023 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Máte rádi romantické pohádky? Pokud ano, pak tu pro vás mám tip na začátek nové série od Melanie Harlow. Já osobně mám ráda, když je v knize nějaké to drámo, větší zápletka apod., ale občas taky potřebuju zvolnit, upustit páru a jen číst. Aniž bych musela přemýšlet proč se v ději stalo to či ono.

V Neodolatelné poznáváme Frannie, jednu z Sawyerovic dcer, která by se ráda osamostatnila z "nadvlády" svých rodičů, především své matky. Frannie je už nějakou dobu zakoukaná do finančního ředitele Macka, jenže ten je otcem tří malých dcer a rozvedený. Jakožto svobodný otec toho má už takhle nad hlavu a myslí si, že o deset let mladší Frannie nemá co nabídnout.
Stačí však jedna zasněžená noc, která měla skončit jen polibkem, aby se vše pěkně zašmodrchalo.

Věkový rozdíl mi v této knize nepřišel zas tak strašný, ovšem chápu záměr autorky. Osobně se mi nejvíc líbily Mackovi dcery, byly skvělé, vtipné, rozumné, ale pořád děti. Chemie mezi Frannie a Mackem je naprosto jasná hned od začátku. Ona je laskavá, milá, vstřícná. On býval mariňákem, teď je otcem na plný úvazek. Snažil se, jak jen mohl, aby všem třem dal zaslouženou lásku, postaral se o ně, zabezpečil je. To mě bavilo. Jinak celkově vás, jak už jsem zmínila, děj ničím obzvlášť nepřekvapí. Navíc se zde najdou i docela spicy scény, které jsem si užila, jelikož příjemně zpestřily děj. Heh. Jen teda například označení "mušlička" mi už po x knihách přijde docela úsměvné.

Asi už to víc nemusím okecávat. Pokud hledáte milou oddechovku, potom doporučuju zkusit tuto.

*Někdy mám pocit, že je vychovávám správně a jindy zase, že jim škodím. Ale většinou spíš vůbec netuším co dělám.*

15.09.2023 4 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

*Jen si pamatuj, že nehledě na to, jak moc špatná se situace zdá, všechno je jen dočasné. Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří.*

Úplně bych si od téhle knihy neslibovala retelling pohádky Petra Pana. Autorka se inspirovala jmény, takže zde najdete například Petera Michaelse, Jamese, kterému se říká Hook, Tinu Belle a pár dalších prvků. Jinak jde o úplně jiný, temný příběh, který je plný touhy po pomstě, krvi, zrady a touhy.

Příběh jako takový se mi líbil, ale měl několik nelogičností, které vám tu nemůžu říct, protože bych vám spoilerovala děj. Každopádně to by se ještě dalo přejít a pochopit, jelikož vás kniha vtáhne a do poslední strany, dokud nevíte jak to všechno dopadne, vás nepustí. Ale hlavní postava Wendy byla taková naivní loutka všech. Mám ráda hrdinky, které se umí za sebe postavit, jsou drzé, nedají se hned na první dobrou, a to Wendy bohužel nebyla. Jediné, co jsem na ní ocenila bylo to, jak se starala o svého bratra, narozdíl od někoho jiného, ale to po přečtení pochopíte. Hook.. bad boy, který postupně trochu vyměkne mi nevadí, na to už jsem zvyklá a byla jsem i ráda že to skončilo tak, jak to skončilo. Osobně se víc těším na druhý díl, který má být inspirovaný Lvím králem. Je to moje nejoblíbenější pohádka z dětství, tak doufám, že to bude jízda.

Takže suma sumárum, nápad na příběh se mi opravdu líbil, až na pár nedotažených drobností. Možná to bylo i mým velkým očekáváním, že nejsem nadšená tak, jak jsem doufala.

*Tvou hodnotu neurčuje to v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří.*

10.09.2023 3 z 5

Každé ďalšie leto Každé ďalšie leto Carley Fortune

Co se stane, když se rodiče rozhodnou vzít své dítě na prázdniny z ruchu města na chatu u jezera? Šest letních prázdnin strávených se sousedovic kluky, z nichž se jeden stane nejlepším kamarádem mladé Persefony. Co když přátelství postupně přeroste v první lásku, která se bohužel rozpadne jednou nepěknou chybou?

Myslím, že tuhle knihu si užijí i ti, kteří spíše preferují enemies to lovers. Já jsem fanda jak toho, tak i friends to lovers, protože tak to kolikrát v životě chodí.
Autorka dokázala naprosto bravurně vykreslit prostředí, kde se její příběh odehrává. Úplně jako bych se s hlavními postavami koupala v jezeře, skákala do vody ze "skákacího kamenu", trávila s nimi čas v chatě, ve sklepě u sledování hororů. Na to nemůžu říct ani ťuk. Navíc je tohle ten typ knihy, který otevřete a chcete pořád číst dál, dokud nekoukáte na poslední řádky. Na Goodreads má kniha hodnocení 4,25 a přes 420 000 hodnocení.

Sledujete dvě dějové linky. Přítomnost, kdy se Pers se Samem setkávají po více jak 10 letech kvůli smutné události (ze které bylo smutno i mně) a minulost, kdy spolu strávili jako děti již zmíněných několik prázdnin. Já osobně měla radši části z minulosti, bavily mě o kousíček víc. Jejich poznávání, oťukávání, pošťuchování, radosti Sam mi k srdci přirostl hned, byl skvělý. Pers jsem taky měla ráda, ale po události, jež se stala ke konci mě docela zklamala. Chápala jsem jak se cítí, jenže tohle se nedělá. Nemůžu jinak.

Přemýšlela jsem jak budu knihu hodnotit a až na to jedno zakopnutí se mi hodně líbila, takže to vidím na 4/5.

05.09.2023 4 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Ve čtvrtém díle z šesti se setkáváme s nám už trochu známými lovci Ellou a Waynem. Už jsme se s nimi mohli setkat, ale zatím jen tak okrajově. V Řece času jsou však tito dva hlavními postavami a střídají se zde jejich pohledy, což mám ráda, protože se na děj můžeme podívat očima obou.

Ella pomáhá na pražské základně (kam utekla před událostmi z minula) s přemnoženými duchy, když se zde znovu objeví i Wayne. Ten s ní má již určitou linku, ale ona si od něj snaží udržet odstup a tak tu máme nejen lovení a posílání duchů tam, kam patří, ale i romantickou linku. Ta se nám zamotá o další události, jež se v tomto dílu stanou, ale víc neřeknu, ať vám něco nevyzradím a máte se na co těšit.

Úplně tu nebudu asi knihu rozebírat do detailů, protože je to již čtvrtý díl série a já vám nechci zkazit překvapení, zápletky atd., které na vás čekají, pokud se Půlnoční kroniky rozhodnete číst. Každopádně si myslím, že je skvělé to, že se děj odehrává z velké míry v Praze. Protože kolik zahraničních autorů umístí svoji fantasy knihu k nám do Prahy?
Také velké plus za to, že na začátku knihy je opět shrnutí toho, co se stalo v předchozích a hlavně třetím dílu. Ono pokud nečtete hezky po sobě, ale hltáte ty díly hned jak vyjdou (máte můj obdiv jestli vydržíte dokud nevyjde celá série), pak tohle shrnutí rozhodně bodne. Na konci knihy je potom seznam všech postav a kdo je např. Blood hunter. Tyhle věci by měla mít každá fantasy série.
Jak už jsem psala, máme zde především romantickou linku. Ta potěší čtenáře romantiky jako jsem já, protože je docela peprnější. Ovšem nějakou extra eroťárnu jako 50 odstínů v tom nehledejte.

Půlnoční kroniky si u mě zatím drží takovou linii okolo 4 hvězdiček, díly nemají tendenci klesat, za což jsem ráda a těším se na poslední dva díly, které mi doufám doplní skládačku o chybějící dílky.

02.08.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tahle kniha pro mě byla velkým, ale milým překvapením. Pokud se stále vyhýbáte knihám od českých nebo slovenských autorů, potom není proč, jelikož stále zjišťuju, jak skvěle umí psát. A kniha Konflikt je toho jasným důkazem.

Syn italského mafiánského bosse Nero se musí vydat do Ameriky, aby si přivedl svou budoucí nevěstu. Dceru jejich nejlepšího přítele, která bude poslušná a vzorná manželka.
Že jsme ve 21. století? Na to se v tomhle světě nehraje, dohodnutá svatba stále platí.
Nerova představa jeho ženy? Bude krásná, bude kultivovaná, bude se umět podřídit a nebude jí vadit, když v jeho životě a posteli nebude jediná. Řídí se pravidly. Na vztahy si nehraje. Kompromisy nevyhledává.

Jenže ne vždy jde všechno podle našich představ.

Hned na začátek bych chtěla ocenit to, že je příběh psán z pohledu obou hlavních postav, takže se dočkáme myšlenek jak Nera, tak i Elisy. Autorka má skvělý smysl pro humor, což se ukazuje právě v knize, takže se určitě budete bavit stejně jako já. Minimálně u scénky, kdy se Nero snaží vyprat oblečení jsem se neskutečně pobavila.

Ona ho nemůže vystát a od začátku mu to jasně dává najevo. Jenže co se škádlívá, to se rádo mívá. Nebo ne?
Nebudu kecat, Nero si mě získal. A Elisa se svojí prořízlou pusou také. Co se týče romantické linky, na své si přijdou fandové hate to love romantiky, která je tu skvěle zpracovaná. Není to sice nejoriginálnější příběh z mafiánského prostředí, ale autorka ho dokázala pojmout tak, aby vás to vtáhlo a už nepustilo. Stránky vám budou mizet před očima.

Přemýšlím co říct na závěr asi to, že konec knihy mě málem rozsekal. A jsem ráda, že v tom nejsem sama, jak jsem zjistila.
Doufám, že se dočkáme překladu i dalších knih od této autorky.

23.07.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Již počtvrté se vracíme do městečka Green Valley. Krásného prostředí Skalistých hor, které si jednoduše zamilujete a nejradši byste se tam také podívali.

Jednou z hlavních postav v Nových vyhlídkách je Cole, kterého známe z druhého dílu - Nových slibů. Seriálová hvězda z Netflixu, jenž sem utekl před novináři a jedním velkým skandálem.
Potom tu máme Annie, ta se objevila ve třetím dílu - Nové sny. Annie se probudila po několika měsících z kómatu a musí se znovu naučit základní věci jako je chůze, psaní, řeč, ale také jak zase znovu začít žít.
Lehce se nám zde mihnou i ostatní postavy z předchozích dílů, nejvíc se však dočkáte Leny, která se s Annie skamarádí. Jsem ráda že má autorka díly takhle hezky propojené a pořád se tak vídáme se známými tvářemi.

Co se týče děje, Annie převezme nácvik Betlémské hry, aby se pak v návaznosti mohl konat její letní tábor pro děti. Ale co se nestane? Jako pomocný režisér se k Betlémské hře připlete i herec Cole Jacobs a začne hru převádět do současného světa. Což se Annie nezamlouvá a jasně mu to dá najevo. Reportér? Bloger? Airbnb? Jednoduše se nedokáží na ničem shodnout. Najdou si k sobě nakonec cestu? Nebo jsou z až moc rozdílných světů?

Já osobně rozhodně oceňuji kombinaci automechaničky a herce. Skvělá kombinace. Potom taky humor, i ten kousavý mezi hlavními postavami. Romantická linka? Třešnička na dortu. Chemie fungovala a scénka se sáňkováním ? Za mě nejvíc top! První díl zůstává sice moje numero uno, Nové vyhlídky jsou však v těsném závěsu. Bohužel konec byl docela rychlý a snesl by o pár stran navíc, jinak je to úžasný návrat do mého milovaného knižního prostředí. Nerada se s ním zase loučím, takže snad brzy zase vyrazíme za Samem v New Chances. Sama tu mimochodem už taky lehce poznáte a já se na něj vážně těším.

Děkuju @knihydobrovsky a @katevalter za možnost být ambasadorkou této knihy

19.07.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Série Začít je moje velká srdcovka, série Zachraň byla taky skvělá, ale víc by si mě získala pár let zpět. A teď Mona opět nasadila laťku dost vysoko hned prvním dílem ze série Scarlet Luck - Osamělé srdce. Kniha, která vás provede internetovou šikanou, panickými atakami, ale i jinými, vážnými problémy.
Mně tahle kniha padla do noty už z principu, že tu máme mladou Rosie, jež má svoji show, kde dělá rozhovory s kapelami, zpěváky a zpěvačkami a na druhé straně tu máme kapelu Scarlet Luck, která pro ni mnohé znamená. Já sama jsem před lety prožívala svoji Wattpad éru, kde jsem četla jednu fanfikci za druhou na mé oblíbené skupiny, takže tohle byl jednoduše příběh jako dělaný pro mě.
Rosie byla moc fajn, taková holčina, jež bych i brala za kamarádku. S kluky z kapely byla sranda a i je jsem si hned oblíbila. Nejvíc si mě zatím získal právě bubeník Adam, jelikož se z něj v průběhu příběhu vyklubal opravdu sympaťák. Ale jsem zvědavá co skrývá za démony, proč mu tolik vadí cizí doteky snad se to brzy dozvíme v dalším dílu.
Dost mě mrzelo jak se k Rosie zachovali fanoušci i to, co se událo ke konci Adamovi.
Romantická linka je tady dost slow-burn, což mi vůbec nevadilo, jelikož tu hlavní postavy dostali možnost se z části poznat, být přátelé a nepřehoupli se okamžitě do vztahu. Plus fanoušci sexuálních scén si tentokrát na své úplně nepřijdou, hah.
Jednoduše mi tahle kniha až moc rychle utekla a po tom konci doufám, že druhý díl bude brzy. Nutně ho potřebuji.

12.07.2023 5 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuju @humbookblogeri, @humbook a @endlessbibliophile. #humbookblogeri

Tahle kniha je jednoduše jedna velká pohádka. Takže fanoušci pohádek (jako jsem já) si zde přijdou na své. Každopádně jsem se zpočátku docela lekla, že moje hodnocení bude spíš tak průměr.
Micah byl hned na začátku knihy jako neřízená střela. Honem najít kluka číslo 100, se kterým bude mít svůj vysněný vztah. A když ho potká, tak na všechno jdou dost zhurta. No, nebudu kecat. Taky jsem hrrr člověk, takže jsem ho částečně chápala, ale místy už jsem měla sama chuť ho krotit. Micah mi celkově několika povahovými rysy úplně nesednul, ale Elliot to zachraňoval.
Nechci vám tu moc rozebírat další postavy, ať se máte na co těšit při čtení, až budete spolu s Micahem zjišťovat zda je stý kluk ten pravý. Jenom řeknu, že ke Grantovi bych měla nějakou tu výhradu, ačkoliv to jinak byl asi milý kluk.
Jestli je tu něco opravdu skvěle ukázáno, potom síla přátelství.
Na konci si spolu s Micahem uvědomíte, co je správně, pochopíte jeho pocity a vše do sebe jak jinak, než pohádkově zapadne. I když mu to mohlo docvaknout teda dřív, jelikož čtenáři je to od začátku nejspíš jasné.
Největší plus knihy jsou i moc povedené ilustrace, které příběh hezky dotváří a já jsem ráda, že se tam objevily.
Závěrem bych řekla, že je to fajn oddechovka pro duhové čtenáře. :)

11.07.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Pořád nevíte co si teď přes léto vzít na dovolenou ke čtení? Pak tu pro vás mám ještě tip, který potěší kde jakou romantickou duši jako jsem já.
Lily mi zpočátku přišla dost naivní a já doufala, že z toho co nejdřív procitne, jelikož se tím obírala o čas s Alexanderem. Ale jinak byla skvělá a bavila mě. Co se týče Alexandera, tak k tomu asi nemám co říct. Při prvním setkání sice nebyl největší milouš, ale po zbytek knihy si mě obmotával okolo prstu.
Navíc jsem typ, který se u knihy i rád zasměje a u téhle knihy jsem byla vážně spokojená, protože to jejich pošťuchování (i s Jackem, dalším čelenem týmu) apod., mě moc bavilo.

Děj pak propojuje dva světy. Fyzioterapii (se kterou jsem se v knize setkala poprvé) a svět sportu, konkrétně rugby. Tahle kombinace byla skvělá. Navíc tu je ještě jedno téma, s nímž jsem se setkala poprvé, ale víc vám neřeknu, ať máte překvapení, pokud jste knihu ještě nečetli.

Romantická linka je milá, bez nějakých nesmyslných vytáček, kdy se oba chovali na svůj věk. Jediné co, tak ten konec mi přišel docela rychle uspěchaný.

Za štafetu děkuju samotné autorce @mkhardy.

04.07.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Vždycky se za tebou vrátím, miláčku. Jsi královna, ne pěšák.

První díl Zvrhlého krále byl pecka a obzvlášť konec naláká čtenáře na druhý díl.
A tak tu teď jsem samozřejmě i já s recenzí na Ocelovou princeznu. Asi to tu nebudu raději moc okecávat, ať vám náhodou něco nevyspoileruju.

Většina knihy se točí okolo jednoho a toho samého. Navíc hlavní postavy své problémy neřeší tím, že by spolu komunikovali. Ne, oni je řeší sexem. Což asi není úplně novinka, minimálně od Aidena nikdo z nás nic jiného nečeká. Není to žádný bad boy, kterého může napravit a přivést na světlou stránku jedna dívka. Stejně jako u Šílené posedlosti, i Aiden je hrozně majetnický, nedovolí Else se přiblížit k nikomu mužského pohlaví, kromě jezdců. On už prostě takový je a bude. Avšak Elsa byla jako na houpačce. Chvíli jsem si říkala jo, budu jí fandit, teď se chová docela rozumně. No, chvíli na to bum a zase jsme sklouzli tam, kde jsme byli.

Koho jsem si tu však docela oblíbila byli právě jezdci. Jsem zvědavá na jejich příběhy. Plus musím zmínit, že nad Ronanovými hloupostmi/hláškami jsem se opravdu bavila.

Posledních cca 100 stran je pak vážně jízda, kdy vás Rina Kent přesvědčí, že další díl prostě chcete číst. Jelikož to co se dozvíte, co se všechno stane musíte vědět jak to dopadne!

Jednoduše dark-bully romance Královská elita není pro každého. Ovšem stojí to za přečtení. A já jdu nedočkavě vyhlížet Zvrácené Království.

20.06.2023 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Kdo mě sleduje už nějakou dobu tak ví, že první díl série Made jsem si zamilovala. Napsat dobrou eroťárnu (romanťárnu) s mafiánským prostředím se zdá asi docela lehký, ale napsat to tak, aby to nepůsobilo lacině, si myslím že je docela oříšek. A za mě v tomhle Danielle Lori umí chodit. I druhý díl se mi četl prakticky sám, ale nějak mi nedosahoval na první díl, který tak u mě pořád o něco vede.
Christian a Gianna měli skvělou chemii, o tom žádná. Plus to jiskření by nepřehlédnul ani slepý. Jenže až tak moc posedlého chlapa jako byl Christian bych teda úplně nechtěla, co si budeme. Pomalu se bát mluvit třeba s kamarádem (mužského pohlaví), aby ho ten můj nezabil, nevím nevím. Jinak je to prostě kus chlapa, za kterým se otočí pomalu každá sukně. Ačkoliv to, čím si v minulosti prošel je silný kafe, to musím uznat.
Gianna mě docela bavila, nevadila mi její výstřednost, ale místy jsem jí nechápala a možná bych jí někdy i majzla za její chování #sorrynotsorry. Ovšem její přeřeky, kdy ji Christian opravoval, stály za to. A ano, její otec by potřeboval přejet bagrem, za to jak se k ní choval. Jednoduše, být ženou v mafiánském gangu není procházka růžovým sadem.

Osobně mi tu chyběl nějaký zvrat, akce přeci jenom to prostředí si o to úplně říká. Navíc jedna situace se vyřešila dost rychle s bez problémů, přitom se z toho dal krásně vytřískat právě nějaký zvrat v kombinaci s chladným Allisterem, kdy by si čtenář řekl wow!

Konec byl pak takový no, nebudu lhát, čekala jsem že to tak bude, což by mi nevadilo, ale zase to bylo vyřešeno stylem hop šup konec.
Sladká nevědomost u mě zůstává na pomyslné první příčce.

16.06.2023 4 z 5

Hradní intrikáři Hradní intrikáři Lena Valenová

Na Hradní intrikáře jsem se hodně těšila, zvlášť po konci prvního dílu. Už podle samotného názvu asi tušíte o co zde především půjde.
Ale setkáváme se zde i s lidskými vztahy, láskou a taky jedním aktuálním tématem, které vám úplně nechci říkat, ať právě nespoileruju. Děj sleduje především mladé Bohemian Royals, i nový král Albert je ještě mlaďoch a má své plány, které by v životě rád uskutečnil. Co jsem na něm ocenila je to, že se snaží vládnout správně, nerad by něco pokazil, ALE díky tomu musí udělat i těžká rozhodnutí, která nepotěší každého a samozřejmě jsou tu lidé, kteří z monarchie a královské rodiny zrovna nadšení nejsou.
Osobně mi z postav nejvíc sedí Leontýna, která zde řeší nejen první lásku, ale potýká se i s následky toho, co se jí stalo v prvním dílu. Udělala to ona sama či jí někdo pomohl? Pak jsem si ještě oblíbila Konstanci, u které doufám v jednu věc ve spojení s jinou postavou.
Co se týče děje, tak bohužel první polovina knihy mě moc nebavila, táhlo se mi to a docela jsem se jí musela prokousat. Ovšem druhá půlka knihy? To byla jízda, kdy jsem hltala každou další stranu! Kdyby to tak bylo hned od začátku, pak bych byla nadmíru spokojená.
Jsem hodně zvědavá jak se příběh české královské rodiny vyvrbí.
Na závěr bych ráda vyzdvihla grafické zpracování knihy, od obálky po vnitřek. Na začátku najdete mapku a na konci seznam postav, který se vám zajisté bude hodit.

Třetí díl Bohemian Royals nás čeká na jaře 2024.

3,5/5

13.06.2023 4 z 5