malagelo malagelo komentáře u knih

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Nejtěžší pro mě bylo dostat se přes 1. kapitolu a pak už to byla jízda. Pro mě je to po Enderově hře ( resp. Mluvčím za mrtvé) rozhodně nejlepší sci-fi a potěšením je pro mě, že je napsána českou autorkou. Moc bych jí přála mezinárodní úspěch.

22.02.2015 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Knihu jsem přečetla za den, pěkně odsýpá. Člověk si musí zvyknout na trochu ostřejší nadávky a brát to tak, že v originále mají asi jiný význam než jak jsou přeloženy do češtiny. Mně kdyby řekl chlap, že jsem kráva, tak bych s ním pěkně vyběhla :-). Možná se měla překladatelka zamyslet a přeložit to trochu volněji, třeba mrcha nezní tak strašně, jako kráva.
Jinak dle mého názoru je tato knížka mnohem erotičtější než Padesát odstínů šedi a trhání kalhotek mě rozhodně neotravovalo tolik, jako nasazování kondomů v Šedi.

08.08.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je to Twilight pro dospělé. Úroveň písemného projevu naprosto stejná, postavy také úplně stejné. On krásný, bohatý a neodolatelný, ona obyčejná, hnědovlasá, nešikovná. Láska a zbožňování na první pohled.
A proč je to tak populární no to je jasné, ženy prostě rády čtou oddechovky, červené knihovny, kde je vzorec předem jasný - zamilování - nějaký problém - řešení - happy end.
Každá náctiletá by chtěla potkat krásného upíra, který ji bude milovat až za hrob a každá žena má své vnitřní touhy, které přibližuje a rozebírá hlavní hrdinka Ana.
Meyerová byla první, která začala psát o upírech, a pak se s nimi roztrhl pytel a Jamesová je první, která píše o tématu D/S.

Zkuste českou autorku Sylvu Lauerovou a její knihu HRAČKA a porovnejte!

05.03.2013

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha, velmi skvěle napsaná, ale musím dát hvězdičku dolu za ten otevřený, nevyřešený konec. Je to jen můj osobní pocit, ale já jsem prostě byla strašně zklamaná. Tolik práce hlavní postavy a vniveč. Bezprostředně po přečtení jsem prohlásila - kdybych věděla, jak to dopadne, tak to vůbec nečtu.

31.01.2013 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Přečetla jsem jedním hltem a doporučuji přátelům se slovy - takové fantasy mixlé se scifi a ještě od českého autora jste ještě nečetli. Hlavní hrdina je upír proměněný za Jana Lucemburského, což mě, jako čtenářku Vaňkové nesmírně pobavilo.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Jako čtenářka Ludmily Vaňkové musím tento román jednoznačně doporučit. Čte se lehčeji, protože není přehlcen detaily o historickém pozadí postav. Václav IV. je tu vylíčen o trochu lépe než v jiných knihách a Hynek Tas je prostě akční hrdina, jak vyšitý. Je to tvrďák, který má svůj pohled na život a vyznává jen svá pravidla pro které je ochoten zemřít bez mrknutí oka.
Kdyby si některý čtenář Kulhánka nebo Kotlety chtěl rozšířit obzory v historickém románu, vřele doporučuji právě tuto knihu.

31.01.2013

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Myslela jsem si, že každý má právo na svůj názor, ale někdy to vypadá dle komentů u této knihy, že ne. Na ČSFD také někdo filmu napaří odpad! a jiný dá 5 hvězd a nezažila jsem, že by se tam uživatelé mezi sebou osočovali. Takže si prosím příště sedněte na ruce.
Autorka si vybrala jinou cestu než asi každý očekával a od romantiky přešla k větší drsnárně. Mě to nevadí, protože autorek alá Twilight je mraky. Ruben také není můj favorit, takže větší zapojení Mikaela je naopak pro mě super a doufám, že v dalším díle dostane stejně ne-li větší prostor. Asi nejvíc by se mi líbilo, kdyby se autorka přesunula do Čech. Prohánějící se vlci někde na Šumavě nebo Jeseníkách by mě fakt pobavili.

03.03.2014 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Tento životopis je především velmi kvalitně napsaný. Autor dokázal život Steva Jobse podat jako napínavý román. Pro uživatele Applu je to snad i nezbytnost přečíst si, kde se vzal název Apple, proč Macintosh, proč iPod, iPhone, iPad....
Je neuvěřitelné číst o Jobsovi posedlosti dokonalostí techniky a designu. Před přečtením jsem neměla ani ponětí, že měl i prsty ve vzestupu Pixaru. Každopádně po přečtení tohoto životopisu člověk pochopí, proč jsou výrobky Applu tak uzavřené a snad i kultovní a proč Jobs nenáviděl androidy, Microsoft a adobe flash. Byl to pedant, perfekcionista, egoista, ale především génius.

27.12.2012 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Moc krátká, ale za to velmi humorná a romantická. Kdo by řekl, že i v Čechách se vyskytuje Božský ;-)

20.03.2014 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Ke knize jsem se dostala až po shlédnutí filmu, takže to mám trochu zkreslené. Je to zřejmě moje první sci-fi kniha, ale nadchla jsem se pro žánr. Nechápu některé komentáře, kdy termiťané jim přijdou normální a geniální děti ne? Přistupovala jsem ke knize s vědomím, že je psaná v osmdesátých letech, kdy ještě nebyl internet a informační technologie, tak jako dnes. Musím ocenit autorovu představivost. Nebudu ho přece odsuzovat za zastaralost, to bych se musela vysmát i sérii filmů SW 4-6.
Za mě to tedy k legendám patří, ale o hvězdičku víc dostal druhý díl, ten je perfektní.

16.03.2014 4 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Pěkně ukončený příběh. Hal a jeho posádka by se mohli setkat s Willem a Horácem a zažít něco dohromady, to by bylo pěkné propojení obou světů. No jsem každopádně zvědavá kam se děj posune.

08.08.2013

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Tak jsem se konečně dozvěděla celý příběh, který jsem si v náznacích přečetla v Rudé kapce a Polibku temnot a možná právě kvůli tomu, že jsem přišla o všechna překvapení, mě tento díl tolik nestrhl, jako ostatní.
A opět musím napsat, že miluju Vlada, každá scéna s ním je skvělá.

28.06.2013 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Přečetla jsem všechny knihy Báry a jelikož jsem téměř stejná generace, tak se nacházím i ve stejných životních fázích a můžu říct, že tohle je její nejdepresivnější kniha. Dokonce mi tématem a stylem připomíná slovenskou autorku Urbaníkovou - Stalo se mi všechno.
Kdo má manželský život v pohodě, tak tu depresi nechá po sobě stéct pryč, kdo však řeší nějaké životní trable, ať to snad ani nečte.

27.06.2013

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Vyděděnci se čtou stejně skvěle, jako Hraničář. John Flanagan umí psát lehce a děj odsýpá. Zejména jeho knihy doporučuji pro děti 10+, přivede je to ke čtení. Mám vyzkoušeno ;-)

17.04.2013 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Kdo čte sérii Noční lovce s Cat a nechce znát spojlery k dílu, který ještě nevyšel, tak tuto knihu nečtěte, protože se v ní dozvíte co se stane s Cat zřejmě ve 4 dílu.
Zmatek je v tom, že Svět nočních lovců vydal Baronet, jako první, protože je to celkem romantika a sérii Noční lovce vydává Fantom print, protože je to ostřejší a více to zapadá mezi jejich knihy. A série s poloupírkou Cat se ještě nedostala tak daleko, jako tato kniha!

Autorka jede hlavní linii v sérii Noční lovci tedy s hrdiny Cat a Bonesem, zde se dozvíte vše o upířím světě a jeho hierarchii.
Tato série Svět nočních lovců slouží k vykreslení vedlejších postav ze série předchozí a to tedy kamarádky Cat Denise a přítele Bonese Spade.
V druhém dílu je to Velmistr Bonese Mencheres.
Jsem zvědavá jestli existují další díly a zda je Baronet vydá.
Např. Vlad Tepeši by si taky zasloužil svůj díl :-)

07.03.2013

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Pěkný díl o velmistrovi Bonese. Mohl by být taky díl o Vladovi Tepeši :-) , protože jak ho začala autorka vykreslovat v náznacích se mi moc líbí :-)

07.03.2013

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Ke Kulhánkovi jsem se dostala přes Kotletu. Zajímalo mě, kdo ho natolik ovlivnil, že začal psát. A Jiří Kulhánek mě opravdu nezklamal.

Richenza Richenza Antonín Polách

Hradec Králové je krásné město a určitě k tomu přispěla i královna vdova Richenza, která ho dostala věnem. Vždycky jsem si myslela, že Eliška Přemyslovna byla silná, hrdá žena, která by byla dokonalá královna a škoda toho, že následník musel být muž. Ale autor ji očividně nemá rád, protože ji vylíčil, jako pěknou potvoru. Oproti tomu Richenza je dokonalost sama a člověk ji prostě musí obdivovat. Její vztah s Jindřichem je vylíčen romanticky a zejména scéna, jak ho nepustila do města mě opravdu pobavila. Prostě to s chlapami uměla a to i s Janem Lucemburským.

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

I druhá kniha série šlape dobře. Cat vede speciální protiupíří jednotku a scény s kolegy vojáky mě fakt bavily a ani by se v tomto díle nemusel objevit Bones. Těším se na třetí a doufám, že se její mužstvo nerozpadne.

06.01.2013 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Musím říct, že po prvním přečtení jsem si říkala, že takový normál. Po čase jsem se k ní vrátila a skvělá. Asi jsem se prostě jen potřebovala přecvaknout z něčeho romantického do něčeho o trochu drsnějšího. Funguje tu perfektně napětí mezi hlavními postavami. Konec se mi líbil v očekávání dalšího dění.

06.01.2013 5 z 5