Steve Jobs ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113017/steve-jobs-113017.jpg 4.6781
Nahrávám...

Komentáře (166)

Kniha Steve Jobs

Elosha
27. března

Skvěle napsaná biografie. Oceňuji nesluníčkářský pohled a vyjevení také záporných povahových rysů bez kterých by ale Steve Jobs firmu jako Apple nikdy nevybudoval. Velmi čtivé i pro ty, kteří technice až tak neholdují. Stejně jako mě oslovila kniha Open o Agassim a přitom se nezajímám o tenis.

Teense
22. února

Je vcelku podstatné, že tato kniha kdy vznikla. Moc lidí by nemělo ani tušení, jaký ve skutečnosti byl jeden z největších vizionářů moderního světa. Kniha je navíc ještě přehledně napsaná a situovaná tak, aby šly věci chronologicky, ale i logicky po sobě a čtenář tak co nejlépe rozuměl obsahu. Well done!


T.Dino
22. ledna

Nejlepší biografie, kterou jsem zatím četl. Vše tak zevrubně popsané. Geniální!

Kendykenndy
22.11.2022

Skvělá kniha, která osvětluje nejen život Steva Jobse, ale i současného světa ve kterém žijeme.

nevermore3
17.11.2022

Hutná biografie, ale podaná fajn způsobem, kdy se odhalují jak geniální, tak i démonické rysy Jobsovy osobnosti. Nejvíc mě pobavila Jobsova myšlenka, že někdejším ovládnutím trhu firma Windows vyhrála cenu, navzdory vykrádačce a nevkusu, což je asi to, co lidi chtějí :) Zároveň je jeho smrt (kdy po odmítnutí operace rakovinou stižené slinivky nastupuje léčbu alternativní léčbou, aby posléze přiznal, že udělal chybu) ironicky tristní.

jjanca
19.07.2022

Audiokniha: Nikdy som nebola fanúšikom Apple výrobkov, ani nebudem. Nikdy som nebola fanúšikom Steva Jobsa, ani nikdy nebudem. Bol to nepríjemný, sebestredný a nesympataický človek. Ale bol to génius. Akokoľvek nesympaticky na mňa pôsobil, tak musím uznať, jeho prínos počítačovému priemyslu. Hviezdičku strhávam za dĺžku (audio)knihy. Na môj vkus to bolo príliž zdĺhavé, 100 strán by som zoškrtala.

smardice
01.02.2022

Neobyčejně zajímavý příběh (i pro mě - naprostém neznalci a nevlastníkovi jeho výrobků) o arogantním, despotickém, podivínském a přecitlivělém hulvátovi a vizionářském géniovi, který nám všem pomohl poznat úžasný svět počítačů a dalších produktů s tím spojených. Vzpomínky a názory spousty lidí od útlého mládí až do roku 2011.

Yorika
12.12.2021

Géniové jsou komplikování. Jobs nebyl výjimkou. Čtivě napsaný životopis o Adamovi a jeho jablku. Napsaný tak umně, že zaujme i technologického ignoranta. A to je nejlepší vizitka knihy.

1 ...