Steve Jobs ekniha

Kniha od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113017/steve-jobs-113017.jpg 4.6647

Osobnosti 20. století 6.

Biografie a memoáry
Vydáno (ekniha), Práh

Kniha Steve Jobs

tra-my5156

Isaacsonova biografická tvorba je čitelná a umí v člověku probudit cit po ambicióznosti. Nedělalo mi problém nijak pochopit Steva, neboť jeho cholerická povaha byla mnohdy zrcadlem mojí vlastní ohnivé osobnosti. Rozesmála mě část, kdy Steve Jobs vybuchl v restauraci, protože mu dali do jídla smetanu a on byl zaníceným veganem (Také jsem žila veganskou stravou). Totiž, mně se stala stejná událost, akorát namísto smetany jsem dostala slaninu. Sdílím s Jobsem myšlenkové pochody a náturu. Nutno podotýkat jako zajímavý fakt, že Steve Jobs označil braní LSD jako druhou nebo třetí nejdůležitější věc, kterou ve svém životě učinil.

Dejf_ano

Inspirativni, poucne, jednoduse genialni. Konecne jsem pochopil Apple !

gemi

Poměrně detailní pohled na pracovní i soukromou stránku Steva Jobse s relativně dobrým vyvážením obou součástí jeho života. Větší pozornost je ale přece jen věnována profesnímu životu, takže některé otázky nad vnitřní motivací či pohnutkami z osobního života zůstanou nezodpovězené. Většina je ale zodpovězena uspokojivě.

primavit

“Někteří v nich vidí blázny, ale my vidíme genie. Protože jedině ten, kdo je takový blázen, že si myslí, že může změnit svět, ho skutečně změní.”
Steve Jobs

MagdaFish

Slovy barona z Gorceny: "Byl to šílenec, nicméně génius." Žít, nebo pracovat s Jobsem bylo asi peklo, ale dokázal dostat z lidí to nejlepší. Škoda, že mu jeho zkreslené vnímání reality a totální ignorace toho, co se mu nelíbí, tak zkrátilo život.

franzkfk

Všechna dokonalá díla mají v sobě kaz.

slaska77

Perfektní biografie, měl by si přečíst každý. Díky této knize si člověk uvědomí tolik souvislostí, jak moc jeden člověk dokáže změnit svět i náš vlastní každodenní život, jak moc předběhl dobu a kolik toho ještě mohl dokázat. Nemohu než maximálně doporučit. Kniha mě bavila od začátku do konce, tolik poutavých detailů, tolik často i hrůzostrašných historek, ale žádná nuda. Pár let zpět jsem viděla i film, knížka je ale tradičně o mnoho lepší. (Březen 678 str.)

Venda32

Pokud se chcete dozvědět co nejvíce o jednom z nejúspěšnějších lidí 20. století (a částečně 21. století) s touhle biografií rozhodně krok vedle neuděláte. Z této knihy čerpá také životopisný film Jobs s Ashtonem Kutcherem. Doporučuji pro lepší složení mozaiky o Jobsovi přečíst také knihu Steve Jobs: Zrození vizionáře. Knihy se výborně doplňují.

Učinný lék
Učinný lék