makynka911 makynka911 komentáře u knih

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Po sérii Božských jsem se pustila do čtení této série. V něčem horší než předchozí série, ale na odreagování od četby fantasy to stačilo. Čekala jsem, že příběh Loly a Olivera bude suchý, ale přišlo mi, že byl ještě o něco lepší než první díl :)

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Po sérii Božských jsem se pustila do čtení této série. V něčem horší než předchozí série, ale na odreagování od četby fantasy to stačilo. Určitě byl druhý díl nejlepší z celé série, stejně tak tomu bylo i u Božských. Finn byl kouzelný :)

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Po sérii Božských jsem se pustila do čtení této série. V něčem horší než předchozí série, ale na odreagování od četby fantasy to stačilo. Za mě 4 :)

Božský Božský Christina Lauren

Skvělé zakončení celé série. Sice už jsem se trošku ztrácela ve vazbách, které mezi sebou mají jednotlivé páry, ale většinou jsem si rychle vzpomněla. Líbilo se mi také epilogové zakončení knihy, takové připomenutí příběhů. Poslední kniha už trošku vázla, byla předvídatelnější než jiné, ale stejně si ty 4* zaslouží :)

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Otočená romantika, ale pořád skvělá kniha, dobývání od něžného pohlaví dopadlo skvěle :) Moc jsem se těšila na další díl :)

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Asi nejlepší z celé série, Ziggs mě bavila asi ze všech nejvíc. Sice tuctová romantika s troškou kořeněnosti, ale co :) Čte se rychle a dobře :)

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Leč předvídatelné, stejně to byl parádní relax :) Líbí se mi, že šlo zase o trošku něco jiného, občas mě kniha rozesmála. Za mě čtení na deštivé dny ideální :)

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Opět další kniha, která mě dostala do kolen. Uznávám, že jedinou chybičkou, a to mou, bylo, že jsem první šla do kina na film a pak četla knihu. Samozřejmě, že kniha je tisíckrát, ne, miliónkrát lepší než film. Ten byl sice skvělý a graficky zpracovaný jako žádný jiný, ale až potom, co jsem si přečetla knihu, jsem zjistila, jak moc scénáristé ořezali děj a hledání klíčů a bran. Chápu, že nemohli do filmu narvat všechno, ale s tím dnešním rozdělováním filmů na dvě části, mohli toho prostě využít.

Zpět ke knize. Bravurní zpracování, tajuplnost, akce, logika, flashbacky do filmů a písní. Kniha byla naprosto úžasná a mě jako hráče naprosto potěšilo vykreslování OASIS a herních návyků. Jediné co mě snad štvalo, bylo to místy přehnané řešení vztahu Arty s Percym. Zrovna v této knize by mi romantická linka vůbec nechyběla.

Určitě by mi nevadil seriál s tímto námětem :)

14.11.2018 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sice to není úplná romantika, občas mi přišlo, že kniha měla spíš šokovat, než se věnovat smysluplnému příběhu, ale čte se rychle, dobře a pobaví :) Nakonec jsme se trošky romantiky dočkali, a určitě si přečtu i další díly :)

14.11.2018 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Občas mi chybí půl hvězdičkové hodnocení. Nemůžu říct, že by byla kniha špatná, nebyla. Jen tam prostě něco chybělo, nějaká náboj, protože prvních 200 stran se příšerně vleklo, nic se nedělo, pořád se dokola psalo o tom samém. Ale na druhou stranu měla kniha dost překvapující (šokující) konec, za který si ode mě zaslouží půl hvězdy nahoru.

Nic co bych četla znovu, ale vcelku ucházející :)

07.11.2018 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Dočteno, ale nemůžu říct, že by šlo o něco extra. Z popisu jsem čekala něco krvavého, strašidelného, neuvěřitelného. Sice byl příběh zajímavý, ale ke konci všechno dostalo nesrozumitelný a rychlý spád. Teď čtu druhý díl, a čtu ho velmi pomalu, protože mám už teď pocit, že nedočtu.

Klad je určitě postava Anny, a příběh její minulosti a to, jak se proměňuje na svou temnější část. Cas je dle mého kluk, který vlastně ani neví, co takové "povolání" obnáší a víceméně zabíjí díky štěstí. Ale líbil se mi Thomas a Carmel, i když u té je dost prapodivné, že se královna školy přidá k podivínům.

Ale kniha byla čtivá, poutavá a líbily se mi výrazy, kterými autorka popisovala např. Anninu transformaci. Za mě slabší 4* :)

01.11.2018 4 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Poutavá série o nevšední dvojici, město, kde se může stát cokoliv a můžete potkat i to, o čem jste si do té doby byli jistí, že neexistuje.

Tento díl byl pro mě přelomový. Díly se mi líbily, tento díl byl skvělý, ale na další díl už se prostě necítím. Možná někdy :)

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Půlnoční hry vnesly do knih víc akce, drama a řežby. Třetím dílem série opět nabrala dech, snad si knihy udrží tuto úroveň :)

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Druhý díl opět dobrý. Nejvíc se mi líbil boj Brana s Curranem, občas jsem to víc přála Branovi. Na konci mi ho bylo dosti líto. Každopádně opět skvělé, čtivé a dramatické :)

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

První díl byl jedním slovem úžasný. Moc se mi líbí chlad, který ze začátku Kate obklopuje a s jakou jistotou celý díl jedná. Navíc ty její hlášky ... :)

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Přes počáteční nedůvěru k vesmírné literatuře a poté, co jsem zhltla Šamana a Jiný svět, jse mmile překvapena. Kniha mě bavila, utíkalo to, nikde jsem nenarazila na nesrozumitelné výrazy. Příběh se mi líbí, rozvíjí se a já čekám, co se z toho dál vyklube.

Jediná hvězda mínus - chybí mi tam nějaké ty herní popisky, levelování, ty hlášky o reputaci nejsou špatné, ale jsou málo.
Ale za 4* to určitě stojí :)

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jako spousta další jsem knihu četla víceméně ze zvědavosti, protože na ni blahořečili lidé tady a také na Facebooku a dalších skupinách věnovaných knihám. Pořád jsem si říkala, že každému se líbí něco jiného a tak číst nebudu. Nakonec jsem se k tomu dokopala, protože jsem nechápala, jak z knihy mohl vzniknout takový boom.

Už chápu. Příběh je natolik silný a protkaný bolestí Hany, že mi nezbylo nic jiného než jej prožívat s ní. I když jsem na knihu neměla tolik času, musela ji sem tam odložit, nakonec jsem to zvládla za dlouhé tři dny. Už úplně chápu názory ostatních, byl to silný příběh vyprávějící kus naší historie a já smekám před Hanou, která i když pošramocená na těle i na duchu, dokázala svůj životní úděl přežít.

23.10.2018 4 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Ke knize jsem se dostala až teď, opravdu jsem měla snahu ji přečíst, ale tu jsem asi po 50 stranách vzdala. Určitě se mi líbí nápad napsat o tomto knihu, odvaha Babiše knihu napsat a vydat. Takže hvězdička pro něj *, ale jinak už nikdy :)

19.10.2018 1 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Konec. A já mám v hlavě prázdno. Ti dva a všichni ostatní, kteří se na příběhu podíleli, mi budou hrozně moc chybět. Nějak jsem si zvykla to s nimi všechno prožívat. Tento díl byl taky skvělý, sice ze začátku to bylo takové nudné, ale ten konec to naprosto vyvážil. Za mě určitě plnohodnotný konec série.

PS: Určitě by se mi líbila třeba kniha nebo povídka o Marcusovi a Pheobe nebo Gallowglassovi, kterého mi bylo opravdu moc a moc líto :(

19.10.2018 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Stejně dokonalá jako předchozí díl. Výlet do minulosti se mi moc líbil, alchymie s Mary, Matthew a jeho společníci (i ti otravní). Zasazení do Prahy, postavy z naší historie, to všechno dávalo knize správný náboj, a jak napsala LiLLu, u této série nemůže být žádný díl samostatný. Dvojka skvěle navazuje na první díl a celkově se mu vyrovná. A taky se mi líbí, že od začátku se všechno mění, pokaždé jsem měla nějakou teorii a pak mi ji autorka na dalších stranách vyvrátila.

Za mě skvělé čtení, doporučuji :)

19.10.2018 4 z 5