makynka911 makynka911 komentáře u knih

Tajemství Tajemství Anna Todd

Hodnocení celé série - jsem z toho naprosto paf. Nechci spoilerovat, takže to okomentuji jen obecně.
Vztah hádáme se - usmiřujeme - hádáme se -.... Ano, točí se kolem toho všechny knihy v sérii. Ale prostě pořád je tam to něco ... Něco co Vás donutí přečíst si ty hromady stran a to co nejrychleji.
Co se mi hlavně líbí je ta psychopatická, majetnická a nestabilní stránka Hardina. Naopak Tessa byla místy docela na vraždu. Na druhou stranu kdyby neměla takovou povahu tak by Hardin nebyl Hardin :)

Od začátku série prošli oba výraznou změnou, která je opravdu viditelná na posledních stranách. Na hodnocení knihy jak hvězdičkami tak slovy jsem si nechala hodně velký odstup. U mnoha knih se mi stane, že si třeba po měsíci nevybavuji děj. U těchto dvou si ho pamatuji naprosto přesně, teď zvažuji, že si sérii přečtu znovu. Celkový dojem a hodnocení mi nedá jinak než 5* :)

Polibek Polibek Anna Todd

PS - pokud si nechcete zkazit zážitek z knihy, nechoďte do kina.

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Hodně se mi líbilo asi prvních 200 stran, a to nemyslím z první knihy, ale z celé série. Věděla jsem, že to bude dalších 50 odstínů, ale na relax dobré.
Dalších xxx stran série nebylo přímo zlých, ale už to určitě nebylo něco, co bych si chtěla zopakovat. Hlavně se některé věci v knize, viz Evina noční můra, řešili dost zvláštním, až neuvěřitelných způsobem.

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Po přečtení série After jsem chvilku myslela, že čtu kopii. Ale nakonec to nebylo tak hrozné. Líbí se mi prostředí školy, zápasy, sázky. Po dočtení série z ní mám celkově dobrý pocit, navíc se četla rychle a sama, 4* :)

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Klasická romance stylu on ji nechce - ona si nedokáže představit proč - on ji vlastně chce, ale to by mohlo mít špatný dopad, apod. No na oddech nebyla série špatná, i když na to, že je Blaire nějakých devatenáct, tak to berou docela hopem :) Relax za 3* :)

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Opět hodnotím celou sérii - princ vs. zabiják - samozřejmě, že jsem fandila úplně obráceně :) Ale o to lepší dojem z knihy. Příběh celé série byl poutavý, moc se mi líbilo, jak se to celé zamotávalo, to jak byla Lia silná ať se dělo cokoliv. Rysy Kadena a Rafa se měnili postupně napříč knihou, vzájemnou rivalitou ale také přístupem k Lii. Zajímavé je porovnat si jejich charakter v první a v poslední knize. Opravdu ušli kus cesty.

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha se mi líbila. Svělé zpracování, kvalitní příběh, který byl hlavně originální a postava Temnyje ... no, vždycky se nám ti záporáci budou líbit víc než ti hodní. Nicméně do dalšího dílu už jsem se nedonutila. Třeba časem :)

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Pokračování zhruba stejné kvality jako první díl. Oplakávání Hidea, chybělo hraní (což mi moc nevadilo), rozuzlení příběhu Zera. No ... zajímavé, tohle jsem nečekala. Každopádně si autorku pohlídám, ráda bych si od ní přečetla i další knihy :)

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha se četla velmi rychle. Moc jsem nepochopila svět Warcrossu, nebo spíš jsem si hru jako takovou nedokázala představit. Ale zápletka knihy je vcelku ucházející a nakonec mě donutila koupit druhý díl. Zprůměrováno na 4- :)

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

K prvnímu dílu jsem měla nějaké výtky. Ale tento díl mě překvapil. Četl se rychle, na každé straně čekala nová překvapení, situace a dobrodružství. Konec překvapivý, ale víceméně je jasné, že hra bude pokračovat, v plánu jsou další dva díly. Už se těším :)

03.05.2019 5 z 5