Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Knihu jsem si přečetla do čtenářské výzvy a bohužel mi její zpracování moc nesedlo. Jako útržky z facebookové stránky to dává smysl, ale dané do knihy ala do "příběhu" moc ne. Těšila jsem se na popis práce v psychiatrické léčebně nebo nějaké pikantní situace, že se podíváme pod pokličku tohoto zaměstnání. Ale bohužel toto nebylo naplněno.

11.05.2022 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Duo spisovatelek mám velmi ráda, skvělá oddychovka, místy vtipná a rozjetá správným směrem. Trochu mi vadily myšlenky a opakování stále dokola Hazel, jak je Josh pouze její kamarád. Nicméně povaha hlavních hrdinů byla skvělá a takovou spontánní Hazel bych brala za kamarádku.

23.03.2022 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tento příběh je slabší od autorky. Trvalo mi dva týdny se příběhem prokousat. Autorka dělala ofrky ohledně grilování. Myšlenka tam byla, bohužel na mě přišla pozdě, autorka mohla problém na grilování vysvětlit rychleji a pak se věnovat psychologii postav. Některé zápletky mi přišli zbytečné, vztah mezi Erikou a Clementine byl celkem zbytečný. Příběh mě bohužel moc nezaujal.

07.12.2021 3 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

No série konečně skončila a myslím, že i docela logicky. Upírala se tímto směrem dvě předchozí knihy. Ale série má velký potenciál a mě osobně velmi zklamala. Opravdu vražda jedné ze sester je odbyta jednou větou a velká očekávaná bitva je mezi lidma a mlhou. No za mě se mohlo z příběhu více vytřískat, ale jako série stojí za to.

20.07.2021 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Za mě nejpovedenější díl. Přesně jak tady ostatní píší, z romantiky se stalo krimi s prvky detektivky. A překvapivě mě to velmi zaujalo a zajímalo mě, kdo je ten pravý "padouch". Ella mě už ke konci dost štvala, nejraději by jen utíkala od problémů a Reed by se jen mlátil. Ze zvědavosti o jiných členech domácnosti v rodině si přečtu poslední dva díly.

08.06.2021 3 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Zase kniha dost napínavě skončila. Mirabella se trochu začíná vybarvovat a myslím, že nás v posledním díle dost překvapí. Líbilo se mi prolínání minulosti do přítomnosti, jen je škoda, že v předchozích dílech tam byli jen zmínky. Jak kdyby se spisovatelka rozhodla z fleku, že jde vysvětlit jak vznikala mlha (která je sama o sobě děsivá ..). Kathariny mi začínalo být na konci líto. Věřím, že poslední díl bude velkolepý a ukončí tuto sérii důstojně.

29.04.2021 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Takový příběh je nejlepší číst o Vánocích. Byl to příběh na zamyšlení, jak my se chováme k lidem a jaký tu zanecháme odkaz. Mrzelo mě, že začátku nebyl dán prostor, abychom viděli Holly před proměnou. Byla to velmi oddechová a hezká knížka.

12.03.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Byl to silný příběh mezi dvěma náctiletými hrdiny. Dávám vysoké hodnocení za to, jací byli hlavní hrdinové a že oba měli něco do sebe a velmi rychle si je oblíbíte. Každý měl jinou životní situaci se kterou se probíjel jinak. Jednu hvězdičku dávám dolů za trochu nerealistické "pokecání a tím vyřešení" problémů v rodině. Určitě vyřešení vztahů v rodině je běh na dlouhou trať a vyřešení problémů kvůli jednomu krátkému rozhovoru mi opravdu přišlo trochu mimo.

01.02.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kdo čeká psychothiler tak se nedočká, tento příběh je spíše rodinné drama. Tato kniha byla pro mě z těch slabších od spisovatelky. Příběh se četl rychle,svižně ubíhal, ale lži které se skrývaly pod povrchem jsem tak neprožívala jako kdysi. Postava Marnie mě přímo štvala, její oblíbenost všech okolo taky a očekávala jsem nějaký epický konec u kterého by to bylo to pravé ořechové a ten správný thiler, ale nic nepřišlo... je to škoda, kniha s jiným koncem by na mě jinak působila. Příběh mě jenom přesvědčil, že není dobré si ve vztahu tajit všechny tajemství za každou cenu a je lepší je někdy říkat.

03.12.2020 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Už od kamarádky jsem věděla, že nemám čekat extra příběh. Jo bylo to milé, rychlé a svižné čtení, ale na druhou stranu tam bylo přespříliš chyb v textu a dokola opakování věcí a monologů hrdinky. Kulti nepromluvil celou knihu pomalu ani slovo, ale hned po skotačinkách se Sal z něho vypadly jen samé slohovky.. no na oddech to bylo fajn.

21.08.2020 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Sledujeme zde příběh dvou žen. Dvou nejlepších přítelkyň na život a na smrt. Celou knihu vás provází svými nezdary, myšlenkami na výchovu a nad tím zda jsou dobré matky. Nevšimla jsem si ani jiných forem vyprávění. Trochu mi chyběl popis přátelství mezi ženami, nevěřila jsem tomu přátelství, že je pevné jak skála. Vyprávění mi zkazil trochu odpouštěcí happyend a Hollyina neschopnost řešit problémy.

14.07.2020 3 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Ah to byl ale sešup. Oddechová, jednoduchá kniha s rychlým příběhem a se sympatickými postavami, které vás chyti za srdce. Franka jsem si velmi oblíbila a tato linka mě zasáhla více než příběh Cassie.

10.07.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Vůbec netuším, jak tuhle knihu popsat. To byl zmatek. Na jednu stranu odhadnete konec příběhu, ale ikdyz přijde rozuzlení tak je to stejně úplně přitažené za vlasy.. no hlavní postava tady byl jen Theo a to mě mrzelo.. jeho myšlenky v hlavě mě místy nezajímaly. Alicie by byla zajímavější.

02.07.2020 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

"Když nosíš masku moc dlouho, přiroste ti ke tváři".. Tak přesně na mě příběh působil. Motáte se v myšlenkách hlavní hrdinky, která sama neví, kdo je a co se děje. Autor si s vámi hraje celou knihu. Čekala jsem jiný konec, ale i tenhle docela překvapil.

25.06.2020 2 z 5

Dar Dar Louise Jensen

Celý příběh byl jenom o Callie a vlastně na konci jsme se ani nedozvěděli jak zemřela. Na mě docela dost překombinovaný příběh plný náhod. Konec to trochu vylepšil, ale stále je to průměrný příběh.

28.10.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mám takové smíšené pocity z příběhu. Zjistíme, že vlastně labilní je Tom a jen s ostatními manipuluje. Pro mě příběh nebyl moc uvěřitelný a mohl se vyzuzlit dříve.

21.10.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tohle byla lepší kniha než Manželé odvedle. Celou dobu jsem byla napjatá, jak tohle skončí. O zvraty nebylo nouze. Konec mě příjemně překvapil.

18.10.2019 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nový neotřelý příběh v young adult. Postavy i odehrávání jejich příběhů v životě bylo reálné a já si některé postavy oblíbila. Zase jde vidět, jak sociální sítě a tajemství dokáží zruinovat některým celý život..
Nakonec jsem i moc ráda za tu romantickou linku na konci. Bylo to dobré čtení jen doporučuji.

13.10.2019 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Zase milý druhý díl, rychlé čtení, má to spád, lásku, akci. Ale když se dočtete až do konce a shrnete si knihu, zjistíte, že se vlastně nic moc nestalo. Možná jenom postavy trochu dospěly.

22.09.2019 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Příběh silný o lásce, ale zdá se, že se láska odehrává tak u třináctiletých. Moc sladké na můj vkus, i když se tam řešilo u Eleanořiny rodiny důležité téma, tak nebylo více rozvíjeno. Trochu více minulosti by to chtělo, ale ono nic. Chyběl tomu šmrnc.

21.08.2019 3 z 5