machrus machrus komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám snad ani slova,kterými bych napsala jak moc mě tato kniha dostala.Dočetla jsem poslední větu a vzlykala jak malé dítě ještě asi čtvrt hodiny.Tak strašnou,hroznou...příšernou knihu jsem nečetla hodně dlouho(tento popis neodpovídá pěti hvězdičkám,kterými jsem tuto knihu ohodnotila tak abych to upřesnila)... tak strašný,hrozný,příšerný a krutý příběh a přesto tak nádherný že se mi chce stále jen brečet.Já věděla že to dopadne jak to dopadlo,ale stále jsem měla naději...doufala že se jí ho podaří přesvědčit,že život za to stojí a přitom sama vím že bych za těchto podmínek udělala naprosto to samé co on. T_T

Včera jsem už nebyla schopna víc psát(skrz slzy jsem neviděla).Dnes se mě kolegové v práci ptali co jsem dělala,že mám tak oteklé oči.Celý den v práci a ještě teď mi odeznívají věty a děj knihy.Stále myslím na to...proč...a přitom je mi naprosto jasné proč nemohl dál.Prostě když mi příjde pod ruku kniha od které se nemohu odlepit ani v 01:30 s vědomím že jdu za 3 hodiny do práce a asi bych ji měla zavřít.Potom celý další den myslet na to že mi doma zbývá 60 stran,které vím jak dopadnou ale přesto doufám že to dopadne jinak a muset na dočtení vydržet až do 8 do večera kdy jsem se konečně zase dostala do postele a mohla si v klidu dočíst těch posledních pár stran,které jsem téměř celé už probrečela protože už jsem si byla jistá koncem.Miluju konce kde umírají hlavní hrdinové ale věřte mi že tady bych i ten šťastný konec uvítala protože to že dnes nemohu myslet na nic jiného ..stále se mi opakují věty jako...čekat ve tmě v posteli na to jestli tě někdo přijde otočit na druhý bok....už se nechci každé ráno budit a přát si, abych to měl za sebou.....buď se mnou.dopřej mi konec, jakej bych si přál.....Zaryla ses mi do srdce....Změnila jsi mi život mnohem víc,než ho tyhle peníze kdy změní Tobě...Prostě jen dobře žij.Prostě žij.
Samozřejmě že jsem se i smála...dokonce i na konci když jsem vzlykala a Louisa pronesla větu...vypadá to, že hotelová služba nic moc,co...i v tu chvíli jsem se musela zasmát a jiná popichování která mezi sebou Will a Lou prohazovali.Líbilo se mi,že spisovatelka neudělala vůbec dokonalé hlavní hrdiny.Každý měl své chyby a poukázala na ně.Vím že každému se nemusela zdát dokonalá,ale myslím si že jsem hodně dlouho tak dobrou knihu nečetla.

Já ještě teď...pátý den po dočtení knihy myslím na to jako kdybych knihu právě dočetla.Vím že už pár lidí v pár diskuzích zmiňovalo to,že Will neprojevil co k Lou cítil.Ale myslím, že to tam bylo naprosto jasně napsané.Stačí jen pozorně číst a všímat si drobností.Myslím si,že Will dal už na 90% jasně najevo city,když jel gratulovat Lou k narozeninám.Dal to najevo Patricovi.(můj názor)Pokud nestačí toto tak určitě to dal najevo na pláži,když pronesl slova ...Nemůžeš tušit,jak to budeš cítit třeba jenom za půl roku.A já se nechci každej den na tebe dívat,vidět tě nahou. pozorovat tě,jak chodíš po domě v těch svejch bláznivejch šatech, a přitom nemoct...nemoct s tebou dělat nic z toho,co bych chtěl. Bože Clarková,kdybys vůbec tušila,co bych s tebou teď rád provedl. A já...s tím já prostě nemůžu žít.Nemůžu.To nejsem já. Nemůžu být chlap,co jenom...přijímá.(ty první věty možná byla jenom popsaná jeho touha po ní,ale ty poslední věty byl jasný projev lásky.)Dal prostě najevo, že by jí nechtěl zničit život.A myslím si že pohled Willa tam prostě nemohl být.Nešlo by to.Nebylo by to fér.Mohl tam být možná leda tak ten Prolog,ale víc...nemělo by to ten efekt.Kdo z vás chodících lidí by jste byli schopni popsat jedinou myšlenku na vozíku?Je to kniha a prostě dopadla jak dopadla.Každý jsme si asi přáli jiný konec,ale to by nebyla asi tak dobrá kniha,kdyby neměla takový konec jaký měla. ;-D

Asi mi to ani nebudete věřit,ale já si celou dobu říkala že až tuto knihu zfilmují tak bych si Willa uměla představit leda tak s hercem Christian Bale...a jak to tak vypadá tak jsem nebyla jediná. http://www.imdb.com/list/VHynW2pdIcU/ tohle jsou jenom dedukce kdo by to mohl hrát nakonec to dostanou určitě nějací začátečníci,kteří potřebují protlačit,ale už jen to že někdo si ho představoval taky jako Willa.On by se na tu roli určitě hodil.

10.09.2013 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Já zbožňuji psané slovo...opět Jojo ukázala, že ona to prostě se slovy umí. A i když by se na první pohled zdálo,že použila rozdělení knihy opět na dva příběhy jeden z minulosti a druhý z budoucnosti stejně jako tomu bylo už u knihy Poslední dopis od tvé lásky, tak prvni 2 strany jsem si říkala aha tak tohle bude asi horší než předešlé knihy od teto autorky, ale hned následně člověka příběh tak pohltil, že i přes kruté a osudové zvraty v obou příbězích byla kniha prostě Krásná... Musím přiznat, že v ten závěr prvního příběhu už jsem ani nedoufala a přesto že se celý soud tak různě vlekl a protahoval autorka si s tim poradila tak že ja jsem se ani chvíli nenudila. Oba příběhy měla propracované až do úplného závěru i tím, že vlastně dala čtenářovi na výběr otevřeného konce.
Láska a příběh Sophie a Edouarda mě pohltil...
,,Nevěděl jsem, co je opravdové štěstí, dokud jsem nepotkal tebe."

09.04.2016 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

tohle mě fakt pobavilo
....
Tohle je fakt: muži myslí na sex dvacet čtyři hodin denně, sedm dní
v týdnu. Přesné číslo je každých 5,2 vteřiny nebo nějaká podobná hovadina.
Takže jde o to, že když se zeptáte: „Co chceš k večeři?“, my myslíme na to, že vás ošukáme na
kuchyňské lince. Když nám vyprávíte o připitomělém filmu, který jste minulý týden viděly s
kamarádkami, my myslíme na porno, které jsme sledovali na kabelovce včera v noci. Když nám
ukazujete modelové lodičky, které jste si koupily ve slevě, my myslíme na to, jak by vypadaly na
našich ramenou.
Jen jsem si myslel, že byste to chtěly vědět. Nestřílejte, jen tlumočím. Je to prokletí, fakt.
Podle mě za to může Adam. Tomu chlapovi ležel svět u nohou. Pobíhal si tu nahý, měl sexy
ženskou, která uspokojila každý jeho rozmar. Doufám, že to jablko bylo fakt dobrý, protože nám
ostatním to kvůli němu pěkně podělal. My se teď musíme snažit, v mém případě zoufale toužit,
abychom to nechtěli neustále dělat.
...
Krucinál, chlap může milovat jednu, a přitom ošukat deset jiných. Tak to prostě je.
Sex je relax, čistě fyzická záležitost. To je všechno. Aspoň pro muže.
Fajn, fajn. Uklidněte se a nezačněte po mně házet boty nebo tak.
Aspoň pro tohohle muže. Lepší?
Možná pochopíte můj postoj, když vám to řeknu jinak. Určitě si čistíte zuby. Řekněme, že nejradši
máte pastu Aquafresh. V krámě ji ale nemají. Mají jen Colgate. Co uděláte? Použijete Colgate, nebo
snad ne?
Můžete si chtít čistit zuby Aquafreshem, ale když dojde na věc, použijete prostě to, co máte, abyste
ty svoje perličky udrželi čistě bílé. Chápete, jak to myslím? Fajn.
...
Psi si hlídají své území. To snad víte. Proto se v parku každé čtyři vteřiny zastavují a čurají na
všechny strany. Myslí si totiž, že je park jejich, a chtějí, aby to ostatní psi věděli, aby věděli, že oni
tam byli první. Je to neverbální způsob jak říct: „Vypadni a najdi si svůj park.“
Muži jsou stejní.

04.06.2015 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Životní zkoušky je to co náš charakter a život utváří.

Přiznám se bez mučení vztah Noaha k bratrům mě několikrát dostal k slzám.
Kniha má mouchy, ale mě se prostě líbila a nevidím důvod nedat jí 5*.

20.02.2016 5 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Musím říct,že 3.díl série mě bavil zase o něco víc než 2.díl. Moc se těším na další dva díly. Jak jsem už psala v komentáři 1.dílu je naprosto jasné s kým bude Célie, což jsem psala že na to se hodně těším. A po 3.díle je i jasné s kým bude Gabriel a to si myslím,že bude o to zajímavější.No doufám,že to spisovatelka nepodělá jako u 2.dílu.Ten mi totiž přišel takový od věci.Je určitě také jasné,že pokud poslední díl ze série se týká Célie,tak přijde rozuzlení vraždy jejích rodičů,protože to vyřeší spolu s Pinterem.

22.02.2014 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Závěr mi vehnal i slzu do oka.Myslela jsem si, že tento díl už bude o ničem, ale J.Lynn opět dokázala,že i když stále stejné téma umí být neohrané a stále milé.

19.04.2016 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Tak konečně jsem se dočkala i Gabrielova příběhu. Nejvíc se však těším na Celii, protože snad od prvního dílu jsem měla tušení, že ona to prostě dá dokupy s Pinterem a hlavně se těším na rozzuzlení vraždy rodičů.
Gabriel byl sympaťák a Virginia byla také milá. Jsem ráda, že tu opět dostala dost velký prostor rodina, protože díky tomu byla khiha o Jerretovi nejslabší. Popichování a hašteření rodiny je vždycky zábavné a milé. Tak trochu mě dojala i pobavila scéna u společné večeře, kde rodina zjistila dávné tajemství o vánočním pudinku, až jsem málem uronila slzu (ale jen málem). Řekla bych po Oliverovi a Marii zatím druhý nej díl.

06.04.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak už jsem také podlehla této knize č snad sérii.Hned po dočtení prvního dílu jsem začala číst druhý.Tak uvidím.Netvrdím,že je to dokonalé,ale má to prostě něco co vás opravdu nutí číst další a další a další kapitolu a když zjistíte,že už jsou dvě hodiny ráno a taky ráno musíte vstávat a být funkční celý den tak knihu zavíráte,ale hned jak druhý den je možnost čtete dál. U knih se mi to občas stává,ale podle toho soudím,že je to můj šálek kávy... ;-D
SPOILER: Několikrát se mi oči opravdu zalily slzama.Jako například téměř na začátku kdy se vyhlašujou dva lidi do hladových her a Katniss se obětuje pro svou sestru a lidi z kraje jí projeví vyjádření díků a obdivu tím že tisknou tři prostřední prsty levé ruky ke rtům a pak je vztahují ke Katniss. Že je série dost krutá jsem si začala říkat u scény kdy smečka těch spolčených zabila tu holčinu co si rozdělala ten oheň a Katniss tomu přihlížela na stromě. A další bylo když umírala Routa. Tyhle tři okamžiky byly asi nejsilnějším čtením z první knihy. Jinak není to dokonalost sama. Kniha má i velice slabá místa,ale prostě nedonutím se dát tomu menší hodnocení. První díl hodně povedený. Asi než dočtu druhý díl podívám se na první část filmu.Jsem hrozně zvědavá. :-D

Filmové zpracování:
Musím sem dopřipsat že scéna při výběrů jedinců z 12 kraje byl úplně masakroidní...Připadalo mi to inspirováno koncentračníma táborama,,,oblečení lidí...jejich výrazy...Myslím si, že první díl hodně povedené zfilmování.

04.08.2015 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Nevím jestli se mi to jen zdálo,ale měla jsem pocit,že tohle psal úplně někdo jiný než sérii Božský. Nechci tím tvrdit,že to bylo úplně nudné a nezáživné,ale oproti sérii předešlé určitě tak o 30% nižší hodnocení a kvalita. Pro mě to tak je.Doufám,že další díly série si polepší.

18.02.2015 3 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Pěkné čtení.Líbilo se mi hašteření mezi Simonem a Annabell.A očividně další budou Lillian a Westcliff,ale to se nechám překvapit. ;-D

06.11.2013 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Asi takhle kdyby zemřel někdo jiný,někdo z hlavních hrdinů.Asi by to bylo to pravé ořechové.Byl by to ten zlom, který Twilight sága nemá.

16.11.2012 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tak takhle jsem si hodně dlouho nepobrečela...Opravdu brilantní kniha a příběh. Vztah otce a syna. Láska dvou lidí, která sice přetrvává ale není naplněna. Nejvíc mě asi ...ne asi určitě dostal závěr a Johnova slova :´´Tim mi řekl - a předvedl -, že taková láska znamená, že je pro vás něčí štěstí důležitější než vaše, i kdyby to pro vás bylo sebevíc bolestné.´´ ještě teď pláču.... ;-)

30.11.-0001 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

100% první díl byl lepší,ale neřekla bych že druhý byl horší jen neměl tolik propracovaný děj.Mně se líbila zápletka Johnovi rodiny. Spoiler: Byla jsem ráda, že Johnův otec přišel k rozumu. Trochu mi neseděl ten epilog o dva roky později, ale to je věc názoru.Já bych ho dala až do knihy, která bude uzavírat sérii.

24.07.2016 4 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Začínám mít pocit, že Sparks neumí psát líp než výborně. Sparks je pro mě vždy jasná volba. Mě ty jeho knihy prostě vždycky dostanou. Jeho příběhy nejsou nikdy nudné a musíte se nutit jít spát. Dala jsem ji na jeden zátah. Končila jsem ve tři ráno a ještě musela ohodnotit knihu zde.

Příběh plynul lehce, nenuceně, ale zarazilo mě to rozdělení knihy... říkala jsem si jestli Sparks nenapsal první část někdy před lety a potom se k ní vrátil a dopsal tu druhou část. Ale celkový příběh a děj navazoval na sebe bez nějakých nenávazností. První část romantická příjemná oddechovka. Druhá část zasáhla životní zkouška, tragédie, která lidi zničí nebo posilní do konce života. Vlastně obě části byly o VOLBĚ. Hlavní postavy byly sympaťáci.
SPOILER: Ať jsem zvyklá u Sparkse na jakékoli konce ( a že většinou bývají špatně končící pro hlavní postavy), tak tady jsem ten Happy End ocenila a přesto druhou část jsem potřebovala kapesník.

02.04.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

No nevím, co jsem od knihy čekala, ale nějak mě to zvlášť neoslovilo.Já se ale prostě asi nikdy nedonutím dát knize méně než 3* protože pokud se kniha dá dočíst do konce nevidím důvod proč někomu brát naděje jen proto že mně se kniha nijak extra nelíbila. Prostě číst se to dalo, ale mochy se tam našly. ;-D

29.02.2016 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak tohle byla opravdu moc příjemná kniha.Z toho příběhu na mě působilo něco tak příjemného.Lehkost příběhu a žádné ohrané pasáže,které teď kolují tolika knihami.Prostě naprosto jednoduchý příběh,který zahřeje,rozesměje ale i pár slz mi skáplo.A ať už je kniha určená pro náctileté nebo ne může si ji s klidem přečíst kdokoli.

02.02.2015 5 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Přiznám se, že na ten závěr jsem čekala dost dlouho a čekala od něho mnohem, ale mnohem víc.Sice to nebylo velké zklamání, ale prostě to nemělo takový spád, který jsem čekala.Snad až sérii opět jednou vezmu do rukou a tentokrát si ji budu moc přečíst díl po dílu hned spolu snad na poslední díl, na který jsem se po prvním díle těšila snad nejvíc změním názor a pohled.

13.07.2016 4 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Po dlouhé době jsem zase sáhla po této autorce. Tyto romantické knihy už se někdy až moc dějem opakují a říkáte si, je to stále to samé, ale Enoch si najde vždycky děj, že je to opět něco co vás prostě baví. Její knihy mě zatím vždycky bavily. Prostě se u nich nenudím.

16.03.2016 4 z 5

Uloupená láska Uloupená láska Sabrina Jeffries

Opět čtivý příběh od této autorky.Musím uznat, že stejně dobrý jako 1. díl této série ne-li lepší. Zápletka měla spád a děj se netáhnul tolik jako 1. díl. Opět rodinné drama jako u 1. dílu, ale úplně jiný děj. Prostě neočekávala jsem víc než jsem dostala.

06.03.2016 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nechce se mi srovnávat její knihy,ale musím.Prostě moje první kniha,kterou jsem od Jojo četla byla samozřejmě kniha Než jsem tě poznala - tu už asi nic nepředčí,ale....už jak jsem psala u druhé knihy,kterou jsem od Jojo četla Poslední dopis od tvé lásky tak i teď to píši pro Stříbrnou zátoku. Scéna jak popsala snahu o záchranu mláděte kosatky byla tak dojemná až jsem se z toho fakt rozbrečela...což nepopírám se Jojo povedlo u všech jejich knih,ale tato kapitola byla opravdu dojemná. Musím přiznat,že touto knihou...tímto příběhem mi trochu připadalo jako styl Nicholase Sparkse...ale je to jen má domněnka.Jojo prostě umí psát. Její knihy se čtou s krásnou lehkostí.Umí přeskakovat z postavy na jinou postavu a příběh přesto plyne dál a vy se snažíte říct si...Tak a dnes už jenom Lisu a půjdu spát,ale stejně se přistihnete,že si ještě přečtete další dvě kapitoly. ;-D A někdy prolistujete i kapitoly další...;-D Nesnáším to ale někdy to prostě udělat musím. :-DPak toho však lituji.Těším se na další díla této autorky.

04.03.2015 5 z 5