maafa maafa komentáře u knih

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

On se mi neuložil komentář ? Tak tedy ještě jednou:-). Pořízeno za pár kaček v povánoční slevě a pro mě je to tedy z knížek tohoto autora to nejčtivější.
Jasně, není to žádná literární bomba, a navíc podobné téma už autor použil, ale i tak to nebylo zlé:). Oba hlavní hrdinové mi sedli, rozhodně ten jejich přechod z přátelství do jiných "vod" byl pro mě uvěřitelnější než u Neprofesionála. V knížce je celkem dost sexu, zajímavé prostředí, a kdyby nebylo "prcinky", a až moc sladkého konce, dala bych snad i pět hvězd. Takhle je to tři a půl, což tady nejde, takže čtyři:).

03.01.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Takhle si představuji čistokrevnou romantiku. Této knize v rámci žánru nechybělo nic. Má v sobě zajímavé hlavní hrdiny, tajemno, silnou lásku a konec jaký čekáte. Prostě sázka na jistotu. A krásná obálka jako bonus. Mia Sheridan je podle mě v žánru romantických knih jednou z nejlepších. Po dlouhé době dávám plný počet a můžu jen doporučit:).

02.01.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Téma domácího násilí se objevilo již v autorčině jiné knize, tady ještě přitvrdila. Tento příběh byl velmi čtivý, smutný i vtipný, ale že bych z toho nemohla usnout, to ne....Je to chvílemi trochu drsnější romantika spíše pro mladší čtenářky. Pro zpestření takového zachmuřeného prosincového dne, jako byl dnes, se však kniha hodí.

20.12.2020 4 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Přečteno víceméně náhodou v rámci stavu těžké prokrastinace:). Ale pro mě je to příjemné překvapení. Asi nejsem cílová skupina tohoto žánru, to mi ale nevadilo:). Je to čtivá mm romance, taková trochu naivní, ale příjemná, milá jednohubka od českého autora.

06.12.2020 4 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Mrzí mě to, ale od Božského bastarda hledám v knihách tohoto autorského dua stejný vtip, jiskru a šťávu, a ani v této novince jsem to nenašla. Kniha mě opravdu chytla až někdy od poloviny, ale jak píše čtenářka pode mnou, nic překvapijícího se tam v podstatě nestalo. Nemůžu říct, že by mi byli Mel a Reid nějak nesympatičtí, ale že bych s nimi nějak soucítila, to vlastně taky ne. Za mě to byla taková jednohubka se slabším rozjezdem, jednou přečíst mi stačilo. Škoda.

05.12.2020 3 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Po přečtení mám podobné pocity jako čtenářky pode mnou. Knize se nedá upřít čtivost, dala jsem jí za jeden večer. Je to taková slaďoučká milá pohádka. Tato autorka to tak má. Bylo to hezké, ale nijak to nevybočovalo z řady. Mám od této autorky raději knihy, které píše s Vi Keeland, v těch je dle mého víc šťávy, akce a humoru.

04.12.2020 3 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Ačkoli celá tato trilogie patří do romantické, oddechové literatury, neznamená to, že vás nechá vydechnout:). Tedy aspoň mě ne. Já jsem dostala dobrodružný pohádkový přibeh o rozmanité lásce rozmanitých lidí:). Na to, že je to erotická oddechovka, tam byla napsána spousta krásných vět. Pro mě je to zajímavé překvapení v tomto žánru, na jedné straně tím, že je to až porno:), a na druhé tim až poetickým popisem lásky. Ačkoli je taková láska mimo realitu, stejně jsem jim fandila:).

30.11.2020 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Po přečtení prvního dílu se teď už nedostavil ten prvotní šok:)....Ale byla jsem zvědavá, chtěla jsem se dozvědět něco víc o malém princi...Ano, už vím (a myslím, že tím fakt nic neprozrazuji), že i druhý díl je v podstatě porno, zasazené do naprosto nereálného prostředí Oválné pracovny, se všemi těmi spletitými intrikami. Uvědomuji si, že píšu komentář k erotické knize pro ženy. Ale způsob, jakým autorka píše, včetně překladu, mě zaujal, některé části na mě působí.....až skoro lyricky. Asi jsem se úplně zbláznila:), ale mě to dostalo a už louskám třetí díl, s obavami, jak to s nimi dopadne....

29.11.2020 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Tak přesně musím říct, že je to typická young adult, prostě dívčí románek. Asi jsem moc nečetla anotaci, a předchozí dvě knihy, vydané u nás byly pro ženy, takže mě to překvapilo. Nicméně dějem a postavami mě nepřekvapilo nic. Přečteno rychle, ale mrzí mě to, za mě žánrový průměr. Věřím ale, že mladým holkám se líbit bude.

27.11.2020 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Musím uznat, že tomto žánru tyto autorky fakt umí. Ačkoli mám občas pocit, že mi děj místy připomíná jinou jejich knihu, nijak mě to neuráží a stejně si to s chutí přečtu:). Oba hrdinové si mě získali, nechyběl humor ani vážná témata, až mě to místy dojalo.
No a zmínka o Pixiem mě překvapila, to bylo boží:)...
Jen mi u těchto knih trochu vadí ty obálky a někdy i názvy, ale to je jen můj problém:).
Každopádně v tomto žánru můžu jen doporučit:).

22.11.2020 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Já jsem dostala, co jsem čekala. Velmi čtivou pohádku pro ženy, plnou lásky, nenávisti, smutku, veselí a navíc v krásném prostředí vinic. Tato autorka mě opravdu baví, přináší mi v mém světě plném spěchu a zmatků chvíle, kdy zapomenu úplně na všechno. A za to děkuji. Tu jednu hvězdu jsem ale musela strhnout. Hlavní hrdinové totiž tak často "svraštěli obočí", až mi to v té ich formě přišlo srandovní:)....

20.11.2020 4 z 5

Pátek třináctého Pátek třináctého Sandra Chastain

Stejně jako čtenářka pode mnou jsem ji četla kvůli výzvě. A nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Bylo to milé, nenáročné čtení na jeden večer. Taková jednoduchá červená knihovna, ale čtivá. Dala bych 3,5 *, kdyby to šlo, ale nejde, tak 3:).

18.11.2020 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Tak přesně tohle jsem potřebovala, čtiivou romantiku. Nápad s Pixy je možná trochu moc praštěný, ale vlastně mi to nevadilo:). Druhá část knihy byla taková trochu sladkobolná, připomnělo mi to knihy od Mii Sheridan, ale mně to sedlo. Za mě parádní oddechovka.

15.11.2020 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Z prvního dílu jsem úplně nejásala, na koupi toho druhého mě nalákala sleva. Ale....ani nevím, jestli bych si to chtěla někdy přečíst znovu. Jedna část knihy, ta dramatická, byla podle mě dobrá, ale pak se to zase zvrtlo, a poslední asi třetina byla růžovější, než asi snesu:). Hlavní hrdinové si tolikrát říkají "miluji tě", že už mi z toho trnuly zuby....A scéna "Santa a elf"....tedy pardon, to už příště ne:)....Tohle je prostě čtení pro velké romantičky, co létají celý den na obláčku, což já už asi úplně nejsem:).Pardon.

14.11.2020 3 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Jsem mile překvapená, po předchozích dílech mě Maddox mile překvapil:). Tento díl byl pro mě čtivější, i když tam byly momenty, které byly i na červenou knihovnu pro mě až moc červené:). Celkově za mě ale nejlepší z této série.

14.11.2020 4 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Jsem příjemně překvapená, za tím vším sexem je schován velmi dojemný příběh, plný lidskosti, smutku, i naděje. Moc hezky podané, s hlavní hrdinkou jsem soucítila, byly tam i vtipné momenty. Jen chvílemi mi úplně neseděl překlad, ale to může být jen můj dojem. Romantickým duším na tyto deštivé večery můžu ale jen doporučit:).

17.10.2020 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Ačkoli je toto další ze současných erotických romancí, se kterými se roztrhl pytel, musím přiznat, že mě celkem zasáhla. Po prvních pár stranách jsem jí chtěla i odložit, když mi došlo, co všechno autorka na hlavní hrdinku naložila. Za mě je to rozhodně nejlepší díl této série a jedna z nejlepších knih v této kategorii vůbec. Dokazuje, že knihy v tomto žánru nemusí být jen hloupoučké přeslazené marmelády. Pro to všechno, i pro ženy, které byly někdy oběťmi, ale tak dobře to s nimi nedopadlo, dávám plný počet...

27.09.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak to byl pořádný úlet:)...Asi jsem to nečekala:). Ale ty tři hvězdy dávám za nevšední nápad a čtivost. Ovšem místy mi bylo až trapně, jak to bylo ujeté:)...Ale vlastně proč ne, je to erotická tak trochu fantasy jednohubka...Jestli seberu odvahu na další díl, až vyjde, to ale netuším:)...

26.09.2020 3 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Hmmm, co napsat ? Asi už jsem četla lepší knihy od této autorky. Přečteno za dva večery, ale úplné nadšení nesdílím. Je tam spousta nedomyšlených momentů, navíc v druhé půli jakoby si člověk dal opáčko:)...Ale na zpříjemnění takového deštivého dne, jaký je zrovna dnes, proč ne:).

26.09.2020 3 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Chtěla jsem zkusit tento žánr, ale pardon, vlkodlaci, čarodějnice a podobné věci asi nejsou nic pro mě...Ke konci už jsem přeskakovala stránky...Něco se mi tam líbilo, Charles a Anna byli svým způsobem zajímaví, ale ty zápletky, ta dramata, moc mě to nechytlo. Možná kdyby mi bylo o x let méně, byla bych nadšená, kdoví:)...

20.09.2020 3 z 5