m_martina m_martina komentáře u knih

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha mne bohužel trochu zklamala. Asi je to i tím, že jsem na duchy nikdy nevěřila, proto mi to zde vadilo. Kniha se ale dobře čte, proto je možné, že dám autorce další šanci.

20.05.2020 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Před drahnými lety byla tohle moje úplně první kniha od Wodehouse. Pobavila jsem se výborně a výraz čunčík-munčík jsem potom pravidelně používala, protože moji prarodiče každoročně krmívali prase na zabíjačku.

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Kniha je zajímavá, možná i lehce hororová. Lidé se tam ztrácejí za záhadných okolností. Ale kapitán Exner všechno vyřeší, na to se čtenář může spolehnout. Doporučuji.

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Ladu jsem si nedokázala oblíbit až do konce, i když kniha se četla dobře. Jako nápad zajímavé.

20.05.2020 4 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Kniha napsaná krásnou češtinou. Přestože z dnešního pohledu už jen hodně těžko pochopitelné obětování se Evičky. Já jsem ho však ocenila, tohle se dnes už vůbec nevidí, i když je to svým způsobem škoda.

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Jak tady vidím, jedná se zde o první případ s Herculem Poirotem. Ale kniha je i přesto dobře napsaná a čtivá. Doporučuji.

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Verne uměl dobře psát, jeho knihy jsem dříve doslova hltala. Patnáctiletý kapitán je jedna z jeho nejlepších a doufám, že až moje vnučky dorostou, také si ke knize najdou cestu.

Polní žínka Evelínka Polní žínka Evelínka František Nepil

Půvabná kniha, kdysi dávno jsem koupila dceři LP, kterou namluvil pan Cupák, a nyní jsem ji přečetla i vnučkám.

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Ráda bych se zase do Itálie podívala. A když to zatím není možné z důvodu uzavřených hranic, tak aspoň prostřednictvím pana Wericha.

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Kniha je napínavá a romantická, dobře se čte. Mně se líbila, i když je napsaná tak trochu starodávným stylem.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Knihy s Herculem Poirotem se mi sice líbí všechny, ale tohle je jeden z jeho nejlepších případů. I film je dobře udělaný.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se mi poměrně dobře četla. Epilog mne překvapil, ale takové konce nemám ráda.

19.05.2020 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jedna z nejlepších knih od autorky. Přečetla jsem ji hodně rychle.

Černá země Černá země Vojtěch Martínek

Knihu jsem četla už před mnoha lety, ještě dávno před revolucí, ale vzpomínám si, že se mi líbila.

Případy Sherlocka Holmese Případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Všechny Doylovy povídky jsou na stejné vysoké úrovni a na každé setkání se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem se těším.

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Kniha se mi vůbec nelíbila, dočetla jsem ji jen se sebezapřením.

19.05.2020 1 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Řekla bych, že tohle je asi nejlepší kniha od autorky. Chci se k ní zase někdy vrátit.

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Kniha se mi docela líbila, hezky se četla.

19.05.2020 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knihu jsem teprve nedávno předčítala vnučkám a líbila se jim.

19.05.2020 5 z 5

K povídkám Karla Čapka se stále ráda vracím. Líbí se mi všechny.

18.05.2020 5 z 5