Polní žínka Evelínka

kniha od:

Polní žínka Evelínka https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19900/polni-zinka-evelinka-19900.jpg 4.5 43
Koupit Koupit eknihu Bazar

Půvabnou, lehounkou Evelínku mají rádi všichni – polní zvířátka, ptáčci i děti. Však jim také pomáhá, seč jí síly stačí – zachraňuje lasičku, zouvá křepelátka a učí zajíce hrát polku... Ze všech nejvíc ovšem učarovala Francínkovi. Milovat polní žínku však dá obyčejnému smrtelníkovi pořádně zabrat! Z nového vydání příběhů dýchne na malé i velké čtenáře laskavý svět českých pohádek. 4. vydání... celý text

Komentáře (8)

Komentáře 8 Recenze 0

simca9342
simca9342
29.01.2023 5 z 5

"Víkendovka"
Krásný příběh o malé , ale bystré víle Evelínce. Nejen ilustracemi a krátkými příběhy, ale hezky mi pasuje do dětské výzvy v letošním diáři DK. (Téma: název knihy o třech slovech)
Včetně zvířat a děti si ji oblíbil kluk Francínek a to tak,že jí na přivítanou švihl bičem za bolestné od něho dostala jahody ( teda, vlastně si je mohla leda tak namalovat ) a sama otevřela ordinaci , aby pomohla svým zvířecím svěřencům.

Sidonka3
Sidonka3
13.02.2021 5 z 5

Knížku ani LP s úžasným hlasem Eduarda Cupáka už nemám, tak musím dát zážitky z paměti. Je to roztomilá knížka, která voní českou přírodou, na polích se vlní v obilí mák, heřmánek a chrpa a mezi nimi kráčí ladným krokem víla, polní žínka Evelínka. Má krásné dlouhé zlaté vlasy, zelenomodré oči, pas útlý jako vážka a každý jí má rád a chtěl by se s ní kamarádit. Od bezkonkurenčně nejvtipnější postavičky z příběhu, nevymazleného sysla až po kdejaké jiné milé i trudomyslné zvířátko. Sysel je nejčastějším návštěvníkem, potřebuje každodenně různé masáže, hnětení nožiček a hlavně hrozně moc, moc pomazleníčka, protože jeho maminka měla moc dětí a na hlazení neměla čas.
Milují jí i lidé, nejvíc Francínek, který jí myslím i srdce z lásky na pouti koupil, do šátku zabalil a s tím srdíčkem to dopadlo nějak polámaně. A co přesně to bylo za příhody s tím chlapečkem (Ondrouškem?), který v horku hltavě pil ledovou vodu, div se z toho nezalknul? Evelínka je dobrá víla, která nad každým bdí, každý jí potřebuje a která léčí bylinkami, úsměvem i dobrým slovem.
Jedna z nejoblíbenějších dětských knih, která voní nejenom českou krajinou, ale i mým vlastním městským domovem. Když se snesl večer a já byla v župánku připravená jít do postýlky, sedla jsem si ještě na chvilku ke kvetoucím květinám v květináčích, z okna se dívala na noční oblohu a snila o létě a dobrých bytostech, které tu jsou pro nás všechny. Pro zvířátka, lidi i pro malé čtenáře.
A ilustrace i grafická úprava knihy, ta byla taky moc fajn. Mám jenom já dojem, že takové kouzelné, typicky české, nepodbízivé knížky, už dneska nikdo psát neumí?


m_martina
m_martina
20.05.2020 5 z 5

Půvabná kniha, kdysi dávno jsem koupila dceři LP, kterou namluvil pan Cupák, a nyní jsem ji přečetla i vnučkám.

Terisek99
Terisek99
28.09.2019 3 z 5

Krásná kniha.

tatafa
tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

martinkaCT
martinkaCT
08.08.2016 5 z 5

krasna knizka. Cteme stále dokola, nejoblibenejsi je syslojed. :-)

majík1
majík1
05.07.2016 5 z 5

Oblíbená kniha jak mé maminky tak mě :)

maryzka
maryzka
16.05.2012 3 z 5

oblíbená kniha mého dětství. Doporučila bych ji dnešním dětem místo Haryho Potera