m_martina m_martina komentáře u knih

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Kniha sice nemá úplně nejlepší hodnocení, ale mně se líbila. A přečetla jsem ji za chvilku.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Báseň jsme se učili nazpaměť už ve škole. A i když si ji už nepamatuji, vybavuji si, že se mi líbila.

22.05.2020 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Tuto útlou knížečku jsem slupla za jedno odpoledne a dobře jsem se pobavila. I Nataša Gollová a Ondřich Nový ve filmu byli výborní.

22.05.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tohle byla další severská detektivka, která se ke mně dostala. A byla jsem spokojená. Autor píše čtivě a případ, který Holger a Mia vyšetřují, je brizantní.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bohužel se nepřipojím ke všem těm nadšeným komentářům. Knihu jsem četla před lety a vůbec se mi nelíbila. Určitě není pro každého a ne každý ji docení. A sem patřím i já.

22.05.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem si nutně musela přečíst, protože kam jsem přišla, všude se o ní mluvilo a psalo. Paní Mornštajnová umí psát a kniha se dobře čte. I nějaká ta slzička mi ukápla u toho smutného příběhu.

Granáty Granáty Vlasta Javořická

Tohle byla moje první kniha od Vlasty Javořické a líbila se mi.

22.05.2020 5 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

I v této knize ukázal Athur Conan Doyle. že umí dobře psát. Kniha je napínavá a oba případy Sherlocka Holmese skvělé.

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Knihu jsem četla před lety dceři a vzpomínám si, že Karkulín nás obě dobře bavil.

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Mám to podobně jako většina čtenářů zde, Harlan Coben je sázka na jistotu. I tato kniha je napsaná jeho skvělým stylem a dobře se čte.

21.05.2020 5 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

A Cipísek je kluk jak lusk. Bez něj by příhody neměly tu správnou šťávu.

21.05.2020 5 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

A když se v knize objeví Manka, hned jsou Rumcajsovy příhody pestřejší. Přece jenom se pořádný chlap bez ženské neobejde.

21.05.2020 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Knihy o Rumcajsovi a později i jeho rodině jsou klasika. I večerníček je dobře udělaný a vnučkám se líbí jak knihy, tak i televizní pohádky.

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Knihu jsem dočetla, i když mne nezaujala ani trochu. Se stylem psaní Agathy Christie nemá společného nic. A Hercule Poirot? Tak to vůbec není on! Jenom jeho silně nepodařená napodobenina.

21.05.2020 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Spisovatelka mne prozatím nikdy nezklamala. A tak tomu je i u této knihy.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tak jsem se projednou nechala zlákat pozitivními ohlasy na tuto knihu. Sice jsem ji dočetla, ale vůbec mně nesedla. Naštěstí jsem ji měla jen půjčenou z knihovny, takže jsem ji tam bez sebemenší stopy lítosti zase vrátila.

21.05.2020 2 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Knihu jsem si přečetla sama, když dcera dorůstala a ta ji četla také. Obě jsme byly nadšené a dcera Pollyaninu hru dokonce zkoušela hrát. A nyní kniha čeká na vnučky.

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Knihu jsem četla před dávnými lety společně s dcerou. Bohužel jsme nebyly tak nadšené jako u jiných podobných knih, proto jsme se už ke knize nevrátily.

21.05.2020 4 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tohle je další krásná kniha, která nepotřebuje reklamu. Je romantická, procítěně napsaná a prostě úžasná. Už se těším, až si ji vnučky přečtou samy, jsem si jistá, že se jim bude líbit.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kolem této knihy by nikdo neměl projít bez povšimnutí. Je opravdu krásná, čte se dobře a já i dcera jsme ji četly kdysi dávno s velkým nadšením. A teď už kniha hezky v koutku čeká, až vnučky dorostou do toho správného věku, kdy ji dokáží ocenit.