Cipísek

Cipísek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11807/cipisek-11807.jpg 4 232 34

Rumcajs série

Cipísek je synek Rumcajse a Manky a chytrostí si s nimi v ničem nezadá. Však hned jak se narodil, vylezl k veverce do hnízda na borovici a louskal s ní ořechy. Umí přelstít lišku, jelena, ba i největšího medvěda z lesa! Dostane se z každé šlamastyky, vždycky si ví rady. A protože je dobrého srdce, má v lese spoustu přátel - víly, vodníka Volšovečka, ohnivého mužíčka a řadu dalších. Až si o něm všechno přečtete, jistě se stane i vaším kamarádem. Ilustroval Radek Pilař.... celý text

HŠ
01.11.2023

Neustále posloucháme v autě, skvěle načteno panem Högrem.

iv.ča
04.12.2022 5 z 5

Krásná knížka. Vrátila jsem se úplně do dětských let.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Tuto sérii jsem milovala a tuto knihu nejvíce.

Čmeláček
18.05.2022 5 z 5

Cipísek mi byl sympatický, knihu jsem četl jako hodně malý kluk a klidně bych si ho vzal za kamaráda :))).

666Jitka
31.01.2022 5 z 5

Také příběhy malého Cipíska, který svým důvtipem a chytrostí nezapře své rodiče, jsou vtipné a roztomilé. Václav Čtvrtek měl velký dar psát skvělé příběhy a pohádky pro děti, mám jeho knihy moc ráda.

klaraj093
24.01.2022 3 z 5

Oblíbená série z Večerníčků.

Sidonka3
13.02.2021

Mluvím za našeho potomka: "Rumacajse ne. Jedině Cipíska!" Nevím proč, ale naše Aninka odmala nemiluje chlápky s plnovousem, takže ani vlastní děda u ní neměl při polibku na přivítanou šanci. I když jsem jí koupila limonádu nebo cukroviku s těmito pohádkovými postavičkami na obalu, jedlej byl jenom Cipísek.
Rumcajs kniha, to bylo to samé. "Jedině Cipíska," stála si za svým. Co se mě osobně týče, ten zarostlej loupežník Rumcajs taky nebyl mojí sympatickou dětskou láskou. Při večerníčku jsem ho ještě dávala, ale měla jsem jiné priority. Jo, to takovej Křemílek s Vochomůrkou, to byla jiná liga! Z knižní trilogie "Rumcajs" jsem ovšem nedávala nikoho. Literární čest v naší rodině tedy částečně zachraňuje alespoň Aninka. :-)
Jinak hodně knih od Václava Čtvrtka jsem měla naopak velmi ráda.

Knihomolka506
08.02.2021 5 z 5

"Z doby kamenné "
Hodnocení celé série: četla jsem ji jako dítě a jak knihy tak večerníček si pamatuji dodnes . Dobrodružství třech lidi- kreslených postaviček v lese Řáholci , boj s tvdohlavymi zviraty/lupičinebo přátelství s panem myslivcem, lesní vílou nebo jelenem zná dnes asi každé malé dítě dospělý se na chvíli vrátí v čase svého dětství.

Hoshi
07.02.2021 4 z 5

Pokračování příběhů z lesa Řáholce, tentokrát v hlavní roli s loupežnickým synkem Cipískem, kterého mám už od dětství ráda. Příběhy jsou čtivé, doplněné stejně krásnými ilustracemi, bohužel po těch letech už mě nebavil tolik, jako při čtení v mém dětství. Ale třeba se to jednou obrátí:)

Barza
07.01.2021 4 z 5

Druhy dil triilogie Rumcajs-Cipisek-Manka. Zatimco Rumcajse jsem znala z detstvi temer zpameti z LP a vecernicku, nektere pribehy z Cipiska pro me byli nove. Cetla jsem se synem, nektere veci jsme uvadeli na pravou miru, presto se nam to obema libilo. Napsano pro deti srozumitelnym stylem. Hezka ukazka pocestovani nemeckych a francouzskych slov.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Loupežnickou rodinku jsem milovala, bylo to pro mně oddechové čtení. ráda jsem četla pod peřinou, když rodiče už nařídili zhasnout a já prostě musela si dočíst ještě kousek......... Je to klasika, moc se mi líbilo dobrodružství v lese Řáholci, bydlení v jeskyni, hňup knížepán a další. Fakt výborný.

Carcoolka
12.09.2020 5 z 5

Přesto, že příběhy o loupežnické rodince z lesa Řáholce nepochybně patří mezi dětskou klasiku, já jsem se k nim dostala až v dospělosti po přestěhování na Jičínsko a jsem teda okouzlena milou poetičností. A Cipísek je prostě správňák, jak má být :)

m_martina
21.05.2020 5 z 5

A Cipísek je kluk jak lusk. Bez něj by příhody neměly tu správnou šťávu.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Cipíska tohoto klučinu si musí zamilovat každý ...Syn ten tuto knížku hltal naplno , pak jsem jenom po přečtení pohádky čekala co si syn bude chtít vyzkoušet....

tynka65
16.12.2019 5 z 5

Moc pěkné pokračování Rumcajse. U nás jsou to asi nejoblíbenější pohádky.

jindrich7442
27.03.2019 4 z 5

Krásný soubor klasických českých pohádek :)

PanKrabák
14.01.2019 4 z 5

Fajnové příběhy na 3 minuty.

Damato
31.10.2018 5 z 5

Cipískovi jsem v dětství záviděla tu volnost a možnost žít v jeskyni. Tahle touha mě opustila při prvním nočním táboření- a to s rodiči za zády, teplem táboráku a kupou známých vedle sebe. Kdepak, uvědomila jsem si, že v jeskyni bych to nedala. Ale Cipísek zůstal mým favoritem celou mateřskou školku... a tím jak stárnu, tak se zas jeho preference zvyšují.... Byl - vlastně pořád je- to prostě borec.

85098211
26.09.2017 5 z 5

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a jeho rodiny. Cipísek je správný loupežnický synek, jak má být ;-).

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Rodinka z lesa Řáholce je taky taková dětská klasika. Moc ráda jsem poslouchala, když nám ji mamka v dětství četla.