Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Faidón Faidón Platón

Velmi zajímavý dialog. Nejvíce mne zaujala teze o reinkarnaci.

12.01.2015 5 z 5

Sluneční stát Sluneční stát Tommaso Campanella

Sluneční stát mi není tak sympatický jako Utopie od T.Mora. Je v něm především obraz samotného autora, který si přál vytvořit stát dle svého náboženského a vědeckého přesvědčení.

27.12.2014

Proces Proces Franz Kafka

Opravdu zvláštní dílo. Kafka byl prostě jedinečný svou osobností, což se projevilo i na způsobu jeho psaní. Stále nevím, co si o jeho dílech myslet.

16.09.2014 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Autor se dokonale dokáže spojit se čtenářem. Některé kapitoly mi přišly opravdu zbytečně dlouze popisované, zatímco jiné zase bohužel moc krátké - viz rozčarování na konci příběhu ohledně Oliverovy rodiny apod. - To si myslím, že autor vzal moc "hopem".

Každopádně úplně poslední kapitola na mne působila velice příjemně - ten jeho cit (pro někoho možná maličko sentimentální) pro postavy, příběh i čtenáře - nejednou jsem musela zamáčknout slzu :)

Celkové hodnocení: Velmi citlivý příběh, který dokáže zasáhnout, možná donutí se zamyslet, a který je příjemně napsán

23.07.2014 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Milé odpočinkové čtení :)

15.07.2014 4 z 5

Psychologie. Příručka pro studenty Psychologie. Příručka pro studenty Pavel Říčan

Rozhodně doporučuji všem, kteří se zabývají psychologií - především začátečníkům v tomto oboru.
Tato kniha je psána velmi jednoduchým jazykem bez zbytečných složitých výrazů. U každé kapitoly jsou skvělé srozumitelné příklady a mnohdy je i velice zábavná.
Rozhodně doporučuji.

09.06.2014 5 z 5

Symposion Symposion Platón

Pro mne, jako pro začátečníka v oboru filozofie bylo tohle dílo pro mne opravdu přínosné. Je jednoduché na čtení a pochopení. Jde z ní čerpat mnoho použitých prostředků pro předpoklad Sokratova života. Celkové sestavení se mi moc líbilo a doporučuji všem, kteří se zajímají o Sókrata či jen antickou filozofii :)

08.03.2014 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Kniha byla velmi čtivá a poučná. Člověk se dostal do zajímavého prostředí psychicky narušených dětí. Doporučuji

24.02.2014 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

wow.. Arnošta Lustiga mám velmi ráda jako spisovatele a především jako člověka. Přestože už není mezi námi, vážím si ho nesmírně. Odhodlala jsem se k přečtení Dity a přiznám se, že jsem několikrát chtěla knihu položit a otevřít ji až za pár let (což budu muset udělat stejně). Je to podle mého velmi náročná kniha. Na spoustu věcí přijdete až časem, když o tom budete přemýšlet. Na nějaké věci třeba nepřijdete vůbec. Rozhodně ale myslím, že není spisovatele, jako byl pan Lustig, protože jeho knihy jsou impozantní a budu je číst, dokud nepochopím. :)

26.01.2014 5 z 5

Já, Vergilius Já, Vergilius David Wishart

Úžasná kniha, která je moc hezky zpracovaná. Jen jsem se občas ztrácela v tom historickém pozadí, takže se budu muset nejprve doučit antické dějiny a pak si knihu přečíst znovu. Ale vřele doporučuji :)

03.01.2014 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Pravděpodobně si budu muset knihu znovu přečíst až trochu více dospěji. Nepochopila jsem zřejmě úplně, co těmito povídkami pan Kundera zamýšlel. Velmi mi pomohl ale doslov pana Jiřího Opelíka a samotné poznámky pana Kundery.
Ovšem jedná se vskutku o další zajímavá díla z Kunderovy tvorby, které pojednávají o člověku, jeho činech a případných následcích.

10.12.2013 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Zajímavé autobiografické dílo.
Časem mi vadily ty přehnaně-popsané pasáže, hraní baseballu. A je tam hodně jmen - člověk se v nich dokáže ztratit.

26.11.2013 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha, která mne naprosto uchvátila! I přes neobvyklou kompozici díla je to jedno z nejlepších děl, které jsem prozatím za svůj krátký "literární život" přečetla... už se těším, až si přečtu ostatní díla od tohoto velikého prozaika.

19.11.2013 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nádherně napsaná hra. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách, ale jedná se o mistrovské dílo :)

11.11.2013 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Úžasná sbírka povídek. Jediné, co mi dělalo problém byly výrazy, kterým jsem nerozuměla. Nejvíce mne dojaly povídky Včelař a samotná Němá barikáda. Doporučuji :)

31.10.2013 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Z této novely bych spíše udělala román. Obzvláště bych více rozvinula tu část s ruskými vojsky. Autorka píše dle mne takovým tím "suchým" stylem - krátké věty, výstižné. Líbilo by se mi to zkrátka trochu rozvinout :) Jinak námět je super nápad.

02.10.2013 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po shlédnutí filmu mi kniha přijde tak trochu hodně "pohádková" narozdíl od filmu. Jsem z dětství asi hodně ovlivněná filmem, proto mne kniha tak nezaujala. Příběh mi přijde zbytečně hodně zdlouhavý.

14.05.2013

Velice jednoduché pohádkové čtení. Doporučuji všem nadšencům do fantasy :)

18.04.2013

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Přestože historické romány nepatří k mým oblíbeným, musím říci, že kniha je opravdu velice zajímavá a může být přínosem každému čtenáři.

26.02.2013 3 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Také jsem se v knize celkem ztrácela.

26.02.2013