Já, Vergilius

Román o životě a díle slavného starořímského básníka Publia Vergilia Marona. Básník sám vypráví o svém životě na venkově v dětství, studiích až po pobyt v Římě a tvorbě jeho nejdůležitější sbírky Aeneis. Pozornost věnuje všem historickým událostem doby, které se staly na konci starého letopočtu v obtížném období říms... celý text

Román o životě a díle slavného starořímského básníka Publia Vergilia Marona.
Básník sám vypráví o svém životě na venkově v dětství, studiích až po pobyt v Římě a tvorbě jeho nejdůležitější sbírky Aeneis. Pozornost věnuje všem historickým událostem doby, které se staly na konci starého letopočtu v obtížném období římských dějin, kdy se republikánské zřízení za neustálých občanských válek přerodilo v císařství. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329/ja-vergilius.jpg 4.118

I, Virgil (1995)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Oldag

cori
19.07.2016

Tento román věnovaný Vergiliovi mě oslovil více než série detektivek s Corvinem. Škoda jen, že autor dal přednost popisování vývoji politické situace (kdo s kým proti komu a proč) před popisem Vergiliova soukromého života v pozdějším věku. Líbila se mi různá přirovnání, která autor použil (např. obraz zničeného úlu). Už jsem se radovala, že tentokrát bude kniha prosta věcných chyb, ale bohužel, nevěřila jsem svým očím, když jsem na s. 151 opakovaně narazila na slovo hubris! Překladatel asi netuší, že pýcha, zpupnost, rouhání vůči řádu světa či bohům je řecky hybris.

Luxiee Axony
03.01.2014

Úžasná kniha, která je moc hezky zpracovaná. Jen jsem se občas ztrácela v tom historickém pozadí, takže se budu muset nejprve doučit antické dějiny a pak si knihu přečíst znovu. Ale vřele doporučuji :)

princesse
01.07.2012

Skvělý historický román. Úžasně čtivý a zajímavý. Moc se mi líbil. Doporučuji, stojí za to.

starověký Řím antická literatura básníci

David Wishart