Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Manažer Manažer Kristen Callihan

Na tento žánr to bylo super, samozřejmě je tam plno klišé a je to hned všechno jasné, ale i tak prostě fajn.
Kniha rozebírá i různé psychické problémy, ikdyž ta problematika není úplně rozpracovaná do detailu, spíš to tak klouže po povrchu.
Jo a taky to šlo trošku zkrátit, to nepopírám, ale bavilo mě to a rozhodně se pustím do dalších dílů.

10.03.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Popelka Bridgertonová. Klasika. Slaďák jako vždycky. :-)
Sophie nám pěkně zapadla do rodiny.
Benedict v knižní verzi je mnohem větší sympaťák, než v té filmové. Stejně tak Anthony.
Místo tří oříšků je tady Colin :-)

20.12.2021 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Kdo by to byl řekl, že "král železný a zlatý" byl takovej malej nevděčnej rebel? Každopádně to byla další zajímavá postava našich dějin.
A opět moc dobrá kniha. Já prostě tuhle sérii miluju. Škoda, že se nečte v hodinách dějepisu...

07.10.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Přečteno z lásky k tomu skotskému fešákovi a musím říct, že seriál knihu občas kopíruje skoro doslova, což se moc nestává.
Seriál za mě lepší.
Nápad knihy je podle mě skvělý, ale ten styl psaní mi připadal tak nějak obyčejný, bez toho "NĚČEHO" navíc... Bavil mě obsah, ale ne způsob toho popisování událostí, nevím jak to přesně popsat...
Napsat tohle Rowlingová, tak se zblázním nadšením, jestli mi rozumíte :-)
Atmosféra Skotska = nádhera.
Kontrast moderní poválečné doby (1945) s 200 let starou historií je taky super, přestože některé věci zůstávají stejné v každé době ;-)

22.07.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

To byla pekelná jízda...přestože to na startu bylo utrpení, protože na nás Sarah navalila tolik názvů a jmen a snažila se popsat celý ten nový svět, že jsem se vůbec neorientovala (ikdyž taky za to podle mě může ten překlad, místy nedával žádný smysl)
Každopádně jsem se ale ani od tak tlusté bichle nebyla schopná odtrhnout, ta ženská prostě umí psát.
Stále u mě sice i dál vede Rhys, ale to, co udělá Hunt, aby zachránil B... to je pro nás, snílky, prostě srdcovka ♥️

11.11.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Co člověk - to názor.
Mně se všechny příběhy o novodobém Sherlocku Holmesovi líbí...
Je to tlustá kniha a autorka na nás nenasype veškeré informace a poznatky v nějakém extra svižném tempu, takže se někomu může zdát, že se příběh vleče, ale ona prostě umí psát!
Tím, že se vše rozvíjí pomalu, působí to celé víc uvěřitelně, ať už detektivní práce a pátrání po odpovědích, nebo vztah hlavních hrdinů.
Já DOPORUČUJU :-)

15.05.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

B.O.M.B.A - Nic jiného se na to nedá napsat! První díl je oproti tomuhle hodně slabej čajíček! Nikdy jsem Tamlinovi nepřišla na chuť a od první chvíle je pro mě šampionem Rhys, kterého jsem s každou přečtenou stránkou víc a víc zbožňovala.

Tenhle díl měl všechno, co k autorce patří - nečekané zvraty, humor, napětí, naději, propracovaný originální svět a lásku.
Ta se může změnit v nenávist, stejně tak jako to může být i obráceně... narozdíl od Chaolovy a Calaeniny proměny, tady jsem to mu věřila, protože podle mě Sarah roste s každým dílem, a díky bohu za to. :-)

Dvůr mlhy a hněvu je tak skvělá knížka, že to asi budu číst pořád dokola, dokud nevyjde další díl...

13.04.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knížka, která vás chytí za srdce...Plná strachu a utrpení, stejně jako naděje, odvahy a lásky. A tak jak to má u správné knížky být, si z ní každý něco odnese, ať už o katastrofě jménem Wilhelm Gustloff, Jantarové komnatě a tehdejším Německu, nebo o skutečné hodnotě lidského života...

25.01.2017 5 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Nejlepší kniha na tohle téma, kterou jsem kdy četla.

Myslím, že je tady skvěle vykreslena atmosféra strachu, domácí odboj, vlastenectví a tenká hranice mezi životem a smrtí.
Každá postava má uvěřitelně popsaný charakter, způsob myšlení, názory, činy.

Neuvěřitelné hrdinství obyčejně neobyčejných lidí na jedné straně, oproti více, či méně pochopitelné zradě na straně druhé.

Nepřísluší nám soudit, naší povinností je nezapomenout.

19.02.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Jako vždy u této autorky, dějová linka ustupuje té romantické, ale jelikož jsem ráda, koho si nakonec Layla vybrala, tak to odpouštím.
Konec je takový nemastný, neslaný, vždycky je vám dopředu jasné, co a kdy se stane a údajná záchrana světa je samozřejmě vysvětlena dost pofidérně, ale mně je to vlastně u téhle série nějak fuk.
Chyb to má spoustu, ale nemůžu si pomoct, prostě mě to bavilo.

Spoiler:
Co ale vážně nechápu, je trend cpát všude transgender téma, takže proč sakra musí být ďábel ženou i mužem?! A chudák Bambi...fňuk

28.11.2023 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Srdcovka, jednohubka.
Já vám nevím, ale klidně bych si dala dalších 300 stran takového popisování běžného dne Nathaniela, Elizabeth a Silase. :-)
Baví mě ty charaktery, vztahy mezi nimi, humor, záhady, ikdyž mě vážně mrzí, že nevidíme víc Silasovi do hlavy a do života, zvlášt po tom, co má za sebou.
Taky bych klidně zvládla ještě víc romantiky mezi panem magistrem a slečnou s mečem.
Každopádně je to milé a čtivé.

08.11.2023 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Asi teď hodně vybočím z řady pochval, budu kritizovat.
Celkově mi to nesedělo a hlavně druhá polovina knihy byla utrpení, zejména kvůli sexuálním scénám, které mi zvedaly kufr.
Děj byl takový hloupoučký, nezajímavý, žádná pořádná zápletka se nekonala.
Opět se potvrzuje, že co je v poslední době "osvědčený" hit, to se pro mě ukáže být naprostou podprůměrnou nudou.

15.09.2023 2 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Obrovské množství většinou neznámých jmen, zejména ze začátku bylo hrozně těžké se orientovat, co vlastně člověk čte...
Ale jsou to DENÍKY, tzn. nemůžeme v tom hledat napínavý příběh.
Pokud to akceptujeme, dostaneme rickmanovský humor, dostaneme ironii, nadhled, sebekritiku, dostaneme laskavost, lásku k rodině, přátelům, kolegům...Dostaneme kousek duše jednoho velikého herce.

31.05.2023 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

To se tak těžko hodnotí...
Já miluju tenhle svět, miluju Vélina, miluju Nortaha, miluju Vélinovy koně a nesnáším Šerin...
(Byla bych raději, kdyby Šo Caj zůstal v původní verzi)
Trochu mi vadily ty masakry podepřené Vélinovým "šílenstvím písně" a chyběly ty epické šermířské souboje, takže závěrečný boj tygra s vlkem mi prostě nepřišel dost uspokojující.
Přesto, pokud vyjdou další díly, tak je stejně všechny přečtu z úcty k dílu prvnímu, který už navždy zůstane nedosažitelným.

18.03.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Bylo fajn se vrátit k starým dobrým milovaným hokejistům, ačkoli musím říct, že už jsem si úplně nepamatovala všechny čtyři příběhy přesně, i tak jsem si to celkem užila.
Taková nostalgická, příjemná tečka za oblíbenou sérií.
A Alexandr byl boží spojovací prvek.
Jestli jste někdo ještě nečetli Off-campus, tak to napravte!

09.11.2022 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Masakr.
Jedna z mála knih, která fakt splní očekávání.
Surové, napínavé, tajemné.
Ten konec mě až tolik nepřekvapil, protože o čem by pak byli další díly?
Ale sakra nutně to pokračování potřebuju a štve mě, že ho nemám!

04.11.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Nebýt tam ten sex na veřejnosti, tak dám 4 hvězdy, a být tam trochu zajímavější a napínavější konec, tak jich dám klidně 5.

Nějak mi ta "veřejná představení" neseděla do toho jinak zajímavého příběhu.
Nebýt toho, Hádes je zlatíčko, takovej ťuťu mladší Rhysandův brácha, takže nechápu, jak někdo může věřit, že je zloduch, díky tomu, že provozuje sex jako představení pro publikum.

Kecám, chápu to moc dobře, má to být erotický román, takže o ten další děj ani tak nejde, ale mně by se to naopak mnohem víc líbilo, kdyby tam bylo víc děje, a míň sexu.

Celé to téma bohů na Olympu mě bavilo, až na ten sex, paradoxně :-D

20.09.2022 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

O malinko horší, než první díl.
Trošku mi vadilo, jak se to vyvinulo s Colem a jeho přípravou na natáčení.
Přesto super. Doporučuju. Každý si zaslouží ten svůj čokoládový koktejl. :-)

16.05.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Super to bylo. Nečekaně.
Navíc ty hory, sníh a lyžování.

10.05.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Anthony mě bavil víc, než Daphné, celkově tady vztah sourozenců Bridgertonových je velice pěkný a osvěžující. Pěkné pokračování série. Anthony je prostě ten "správný hejsek" :-)

08.11.2021 4 z 5