Lumine Lumine komentáře u knih

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Knížka patří mezi mé první komiksy a úplně první manga a doslova jsem příběh hltala. Už jsem byla na vystoupení Snu noci svatojánské v divadle a líbilo se mi, tak jsem sáhla po tomto komiksu a nelituji toho.

26.06.2015 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Moc pěkná a velmi povedená knížka pro mladší generace.

26.06.2015 5 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Kniha se místy táhla a je to typická ždímačka, ale i tak je to krásný příběh u kterého si trochu pobrečíte. :)
Vše je psáno úžasným stylem, který již autorka skvěle předvedla v Amy a Rogerovi. Podtrženo, sečteno... těším se na další knihu autorky. :D

22.06.2015 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Rozhodně moc pěkná knížka se skvělým potenciálem.

22.06.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ehmm... wow.
Povinná četba, která mě konečně bavila. Doopravdy. Už jsem viděla filmy s Sherlockem. A jsem jejich fanynka (toho s Downey Jr. a toho s Benedictem - Elementary nemám ráda). Možná i kvůli tomu mě postava a chování Holmese překvapilo. Čekala jsem trochu víc arogance, ale i tak to bylo úžasné.
Na tu dobu vím, proč to byl a stále je takový hit. Je to tajemné i napínavé. Super!

14.06.2015 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Petr Kopl

Bylo to zvláštní.
Pro začátek musím uvést, že tohle je můj první komiks od dob Čtyřlístka ve třetí třídě. Celý tento komiks byl zajímavý.
Ilustrace jsou pěkné, postavy v pohodě, ale příběh trochu pokulhává. Vlastně tam pořádně není. Je to spíš úvod a to jediné, co by se mohlo zdát příběhem je tak příběhově odfláklé, že to nestojí za řeč. Doufám, že budou další díly a já tam budu moci najít příběh, kterého bych se chytila.
Přečteno na jeden zátah, jak radí v předmluvě.
Mno nic... 3* pro tuhle komiksovou knížku. :)

11.06.2015 3 z 5

Podivné sestry Podivné sestry Charles Gilman

Možná se podivíte 5*, ale teď nehodnotí mé 17 let staré já, ale to 12-13 schované stále ve mě. Tak to berte s rezervou. :)
Skvělé pokračování prvního dílu! V knížce se stále něco děje a málokdy se člověk nudí. Hrdinové mají své slabé i silné stránky a to je úžasné. Kouzelné bytosti, přátelství a taky se zase jednou zasmějete. :)
K tomu všemu je celá kniha protkaná skvělými ilustracemi a obálka je pomyslnou třešničkou na už tak skvělém dortu.
Takže mé 12-13 let staré já dává 5 červených hvězdiček!

28.05.2015 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Krásná kniha.
Příběh je kouzelný a s ním i jeho hrdina. Kdo má rád takové ty typy jako Sherlock (ten z akt. Londýna od BBC!) a Sheldon si určitě potyká i s Charliem. Je to milý kluk, který se chystá na střední a formou dopisů komusi, se vyzpovídává. Ovšem jeho minulost zas až tak milá není...
To si musíte přečíst sami. Někdo téhle knížce na chuť přijde a někdo ne. Záleží na člověku. :)

26.05.2015 5 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

Skvělá oddychová knížka!
Doopravdy se mi to líbilo. Bylo to vtipné, svižné a zajímavé. Konec, průběh i začátek byly poutavé části a hlavní hrdinka byť trochu svérázná byla taky skvělá! Konečně něco jiného, než příběh o roztřesené mert padesát vysoké hubené puntě.

Mooc se mi líbila.

21.05.2015 4 z 5

Tohle není kniha Tohle není kniha Keri Smith

Tak tohle je mnohem lepší než destrukční deník! Kniha je tvořivější, nápaditější, originální skvělá!

16.05.2015 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Krásný a možná až moc krátký příběh.
Celý příběh se mi doopravdy líbil a možná i o kousek víc než Dárce. Asi to bude tím, že mě otázka Židů za druhé světová zajímá a vábí.
Příběh o přátelství, odvaze a odhodlání. :3

Jediná hvězdička dolů je za krátký příběh. Ano, některé příběhy nepotřebují moc slov, ale vzhledem k tomu, že rodinu i postavy si autorka vymyslela, tak mohla autorka potenciál knihy doopravdy rozvést a dát mu křídla.

10.05.2015 4 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Úžasné!
Naprosto úžasný závěr série. Eli - pradón Aronel - byla jako vždy úžasná. Charlik naprosto k nakousnutí. A všechno bylo prostě super. *w*
Já prostě nemůžu téhle sérii nic vytknout. Je kouzelná, skvěle napsaná a já ten příběh prostě miluji! Rozhodně doporučuji přečíst.
Je to vtipné, napínavé, dobrodružné, úžasné! :D

05.05.2015 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělé.
Mé hodnocení je spíš 4,5, ale tak známkovat nemůžu. Knížka se mi doopravdy líbila, jen tomu chybělo cosi... možná je to jen můj dojem.
Hlavní hrdinka je skvělá, sympatická a mírně sarkastická takže hvězdička za ni. *
Zvraty v příběhu jsou doopravdy zvraty. Zatočí příběhem o 360 stupňů. *
Zápletka je mooc pěkná. *
A ten svět. Svět nám skrytý jsem si moc užila. Doopravdy krásně vykreslený svět magických stvoření. *

02.05.2015 4 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Wow. V této kategorii knížek to bylo moje poprvé a jsem doopravdy příjemně překvapená! Moc se mi líbí styl vyprávění, zápletka i spád událostí. Bohužel zatím nemám s čím porovnávat, takže nevím jestli to bylo na detektivkové poměry úchvatné, ale pro mě určitě.

Vím jistě, že až se zase ukážu u dědečka, tak se tak stranit jeho nabídek "Přečti si tuhle knížku" nebudu. :)

24.04.2015 5 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

Je to skvělé, ale něco mě nutí dát o dvě hvězdičky méně. (dala bych hodnocení 3,5, ale to bohužel nejde. :P )
Styl psaní je fajn, příběh je fajn, všechno je fajn a to je možná ta potíž. Je to jenom fajn. Není to žádný nezapomenutelný hit. Ovšem jako oddychovka velmi pěkné a zdařilé. :)

23.04.2015 3 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Wow.

Tohle se mi moc líbilo. Má to sice náběh na typický slaďák sázka - láska - rozhod - láska - americký sen, ale nakonec vás příjemně překvapí.
Doopravdy jsem mi líbí styl psaní. Ten je opravdu obdivuhodný. Od této autorky si určitě ještě něco přečtu. :)

13.04.2015 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Tedy... jako... dobrý. O.o

Sama tomu pomalu nevěřím, protože do téhle knížky jsem šla s odporem. Doopravdy. Nevěřím povinné četbě. Prostě nejsme přátelé, ale tohle bylo fajn.
Doopravdy nenávidím Boučkovou a Kadlu. -,- Obě bych už od začátku nakopala a vůbec ve mně knížka vyvolávala všemožné silné pocity.
A pak ten konec. ._. Ten konec... inu... to si musíte přečíst

06.04.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Asi takhle.
Z pohledu člověka, který nečetl trilogii Divergence je moje hodnocení dvě hvězdičky. Žádný extra příběh, pražádný (vůbec žádný) konec. Netušíte jak je to s rivalitou frakcí, kdo je kdo, prostředí a tak dál a dál...
Ale!
Z pohledu někoho, kdo trilogii četl, musím zatleskat. Doopravdy. Celou knížku jsem si říkala. "Jo ahá!" nebo "Ty jsi byl sv*ně a sv*ní i budeš. ._." Zkrátka je to příjemné rozloučení s úžasnou trilogií.

03.04.2015 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Knížka je hodně zajímavá, ale nesedl mi autorův styl psaní. :/

30.03.2015 3 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider