Luluhappy Luluhappy komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milá to knížka. Jen jsem se ze začátku lekla, že se všechny povídky budou týkat aut a to by mě nebavilo. Nejvíc mě bavila úvaha o Kardashian a jejích dětech a jménech těch dětí :D a pak cukroví, to bylo dokonalé!
V některých případech mi připadaly Markovy názory trochu zvláštní, ale on je prostě stará škola, no :))

29.11.2022 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

(SPOILER) DO-KO-NA-LÉ!
Skvěle napsaná kniha, vykreslena atmosféra, pořád tapete nad tím, kdo je vrah a rozhodně nepodezirate toho, na koho to nejvíc míří. Říkáte si, co ten Bussi zas vymyslel za zápletku..
Bude to Fanette matka? Bude to samotná Stephanie? Bude to stará čarodějnice?
Do poslední chvíle tapete... A já taky.
Závěr je ve finále neskutečně smutný, protože ona s tím monstrem strávila a ztratila celý život. :/
Jaký nechutný anděl strážný.

Jo a v den, kdy jsem to dočetla, jsem byla v muzeu ve Francii a viděla jsem tam čirou náhodou Lekniny od Moneta, boží.

29.12.2023 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

To je tak krásná knížka. Plná emocí... Lásky, ale i zklamání z lidí. Určitě doporučuju všem, co mají rádi psy a vlastně i těm, co je rádi nemají, protože by jim to třeba otevřelo oči :)

10.04.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi citlivě popsané trauma jedné mladé dívky, která žije jako poustevnice na Šumavě v chajdě, kam jezdila jako malá s rodinou.
Její problémy z dětství pomalu vyplouvají na povrch a vysvětlení pro to, jak žije, se dozvíme někdy v polovině knihy.
Její rodina jsou jen odporní lidé. Otec, kterého milovala a který jí naučil lásku k houbaření, ji ve finále ublíží nejvíc, poznamená ji na celý život. Matka, která je neustále zasněná a nepřítomná, naší hlavní hrdinku nechá na holičkách. Nezastane se jí, upřednostni své pohodlí a vyloženě dovolí otci, ať malou dál zneužívá. Nechutný.
Bratr Evžen, nejstarší, je odporný narcista, který chce mít vždy navrch a Milan, prostřední dítě, by měl Sisi rád, ale jakmile je s Evženem, tak malou šikanují.
Sisi ubližuje celá rodina nikdo ji nechrání. Dítě, které v rodině oporu nenachází.
Chvílemi mi bylo i do breku, fyzicky nevolno a nemohla jsem uvěřit chování postav.
Bylo mi hlavní hrdinky neskutečně líto.
Měla jsem radost, když se sblížila s Vojtou, trochu mě mrzelo, že se na něj takhle vykašlala... Ale s jejími psychickými problémy se vlastně nedivím.

No a takové 3 záhady z knihy.
1. Několikrát zmiňovaný dopis od matky.. recept.
2. Poslední věta s Milanem- brácha, já na houby už nikdy nepůjdu. (Nejspíš měla popsat to, že se vzchopi a vrátí se do normálního života?)
3. Boty po otci, které jí byly velké a každé ráno v nich chodila 20 km? Zvláštní.

30.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Námět knihy rozhodně zajímavý. Kdo ze čtenářů nezačal přemýšlet nad tím, jak by jeho život vypadal, kdyby tenkrát místo gymplu nešel na tu uměleckou školu, kam chtěl? Nebo proč se vlastně nesešel s tím fajn spolužákem, se kterým si tenkrát tolik rozuměli.. mohlo z toho být něco víc? Nebo proč jsem sekla s atletikou, když jsem vyhrávala všechny závody? Mohla jsem být dnes někde úplně jinde?
Ty paralelní životy, které půlnoční knihovna nabízela k vyzkoušení, to bylo něco skvelyho! Ale jak už hodně komentářů zmiňuje, po desítkách těch životů už to začala být trochu nuda.
Tahle kniha vás možná donutí se zamyslet nad vlastním životem a rozhodnutími, mozna nás má namotivovat a nakopnout. Ale jako příběh to mohlo být zpracováno o něco lépe.

31.07.2023 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

(SPOILER) Líbilo se mi to moc. Dočetla jsem kapitolu a chtěla číst dál. Byla jsem hladová po konci, po té tajné informaci. Za mě velmi dobrá detektivka. Určitě si od autora přečtu další.
Co ale musím vytknout.
1. Vztah těch dvou je prostě úchylný. Vyrůstali spolu 18 let a chovají k sobě i přesto tyhle city. Takže Marc mě dost štval.
2. Autor se o ženách neustále vyjadřuje k jejich vzhledu. Ano, v knížce je fajn, když se nastíní, jak postava vypadá, ale aby za celou knihu tak 20x opakoval, jak má babi Nicole dobrý kozy, to mi přišlo trochu přes čáru. Nebo jak je Malvína odporná s tváří babice. A ve finále by stejně mohla být hezká, kdyby se jinak oblékla - dle Marca.
Proč takhle nepopisuje chlapy?...
3. Grand ducuv deník je ok do té doby, než na konci každé kapitoly začne psat "ale o tom vám povím později" apod...
4. Děj je těžko uvěřitelný, ale proč ne. Jen ten závěr z porodnice? Proč?! Trochu červené knihovny? Děkuji, nechci...
5. Nějak nevím, kdo je větší svině v téhle knize, ale každá postava mi ve finále přišla dost záporná - hlavně detektiv. To asi není výtka, spíš poznatek :))

29.06.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Mně se to tak líbilo. Byla jsem nadšená číst každou další kapitolu. A když jsem nestíhala a jeden večer třeba vynechala, tak se mi už stýskalo. Je to taková vtipná odpočinková kniha, která vypráví příběh o osudu členů dvou rodin. A jsou nadmíru neobvyklé a zajimave. I když, jsou tak neobvyklé? :)

15.07.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje první a rozhodně ne poslední kniha od Třeštíkové. Moc se mi líbila.
Od promyšlené obálky, přes obsah až po hrdinku.
Narozdíl od většiny hodnotících, mně hrdinka připadala sympatická, sice nevěděla, co chce, ale kolik z nás to reálně ví? A to, že hledala lásku, kde se dalo, no co... Tak vystřídala víc chlapů. Popsání odchodu otce bylo velmi citlivě popsané. Mrzelo mě, že Eliška s rodiči neměla o něco lepší vztah, že se s nimi nemohla bavit o životě víc. Byly tam chvíle, kdy jsem se smála nahlas a chvíle, kdy mi bylo fakt smutno.
Děj byl celkově spíš smutnější, veselých chvilek tam ale bylo dost. Radky humor mě baví. Bylo zábavné pozorovat i osudy druhých lidí. Bavilo mě, jak děj jen tak plyne a my vnímáme vývoj osudu nejen hlavní hrdinky, ale i její rodiny a kamarádů.
Závěr hodnotím taky kladně, protože Eliška konečně dospěla.. sice se nedozvíme, s kým skončí, může nam to připadat neukončene, ale třeba skončí sama a zaměří se na sebe a na svou budoucnost.

26.11.2022 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

No... Jak už hodně lidí zmiňovalo, je to psané takovým tím otravným americkým stylem. Kniha je fajn - jestli chcete ušetřit čas, doporucim přečíst kapitolu o každém jazyce a kapitolu jazyk lásky a děti. Dvě věci, co mě dost naštvali - když radí ženě, ať spí se svým mužem, který je očividně děsný pedant a abuser, co jí nadává a ona s ním spát nechce, ale jeho jazykem lásky je přece fyzicky kontakt. Haló! A další věc, v kapitole láska je volba, že se člověk lásky cítí méněcenný a zbytečný... Mám kolem sebe lidi, co naopak v single letech rozkvetli a zjistili, co chtějí. Takze s tímhle nesouhlasím. Jo a popisování každého případu, jak jim pomohl a ukázal, jak milovat správně, trochu jsem z toho vycítila honění ega. Ale jinak fajn :)

05.05.2021 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Skvělé, nadčasové, romantické... Zamilovala jsem se :) ne, opravdu. Taková poezie pro každého.

17.05.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Proč si to druhé dítě pořizovala, krava..
"Vy si snad myslíte, že jsme nějací násilníci?"
Přečteno na jeden zátah. Silný a velmi smutný příběh..

23.03.2024

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nechápu, jak tahle kniha může být bestseller. Nic moc nového se v ní nedozvíme, dialog je jak výstřižek z teleshoppingu.. já vám nevím, ani dočíst to nemůžu, to se prostě nedá. Samotne myšlenky seberozvoje nejsou spatne, ale ta forma, jakou je to psané... Bla, bla, bla... Hrůza

17.04.2023 odpad!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato kniha neomrzí. Námět, který zná snad každý. Je to příběh k zamyšlení, ve kterém se skrývá tolik pravdy...

17.05.2021 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Geniální. Scifi, které neomrzí.

17.02.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Nevím. Nečetlo se mi to moc dobře. Byla to chvílemi i nuda. Taky mi vadilo, jak se vracel k opruzenym prsům, jak se lékařka vzdala svého povolání, aby vyráběla parfémy, jak holčička podřezala králíka.. celé přitažené za vlasy. Všichni mají problémy, ale zároveň i dost peněz, které všechno vyřeší.. Všechny holky jsou úspěšné v podnikání.. za mě nejhorší Hartlova kniha, co jsem četla.

04.03.2024 3 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Hezké povídky, co Vas zabaví na jedno odpoledne. Všechny spojuje vánoční tématika. Jsou většinou smutné, ale takový život už někdy bývá. Za mě nejlepší byly povídky: vánočka od Petry Soukupove, rovnováha od Alice Nellis, vánoční přání od Marka Epsteina. Na ty jen tak nezapomenu :)

27.12.2021 5 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Docela síla. Zajímavé rozhovory. Smýšlení některých lidí nikdy nepochopím. Někdo sáhne na mě nebo moje dítě a já v tom vztahu setrvam dalších 13 let kvůli církvi?

14.01.2024 3 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Hezky se to četlo. Příběh vás doopravdy vtáhne do Florencie, kterou spolu s Carli objevujete.
Sice tak nějak tušíte už od půlky, jak kniha skončí, ale to vůbec nevadí. A teď nutně potřebuju do té Florencie, prosím :)

16.06.2022 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha byla vtipná, celkem čtivá a vizuálně krásná. Aňa popisuje vtipné okamžiky svého rodinného života.

27.11.2020 3 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Milá kniha na jízdu vlakem. Opět každá povídka jiná se stejným motivem.
Kuchyně slečny Irmy 3 *
Řezníkem 4 *