luksky luksky komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Jedná z mých nejoblíbenějších knih...nejdříve jsem viděl filmové zpracování, ale kniha mě nadchla mnohem více. Příběh je více rozšířen a má větší náboj. A jsem rád za přežití některých postav v knize.

23.04.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Příběh mě mile překvapil, četlo se mi to fakt dobře. Líbily se mi odkazy na minulá díla :-) Hlavní hrdiny jsem si zamiloval a ač někdy má King problémy s ukončením, tak tady si myslím, že je to zakončeno "dobře"

06.01.2023 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Neyblo to špatné, ale chtělo by to trošku víc..nebo míň? Kniha mohla být klidně kratší, neboť některé postavy a rozbory byly zbytečné.. myšlenka příběhu byla fajn..napětí bylo tak akorát, ikdyž se lehce dalo předvídat jak vše dopadne... Kniha neurazí, ale ani nijak nevynikne.

12.05.2020 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Od Kinga bych čekal trošku více hororových prvků, ono kdyby se z ní vytáhlo násilí, tak je to pohádka pro děti, ale četla se dobře, postavy byly fajn, nějaké prvky překvapení tam jsou, ale taky dost předvídatelnosti a neoriginality. Ale i tak doporučuji přečíst. :-)

12.10.2023 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pokračování Osvícení mě příjemně bavilo a potěšilo. Příběh byl super.

18.10.2022 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Mám rád Deaverovky, ale todle mě zklamalo. Nějak jsem to ani neuměl dočíst. Doufám, že bude další díl lepší.

11.02.2022 2 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Bylo zajímavé číst knihu o hekrech, virech a počítačích o více jak dvacet let později ale bavilo mě to. Napínavý příběh, plno zajímavých změn atd, tohle mám rád

18.01.2024 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Pozor obsahuje spoilery: Wow, příběh mě hodně uchvátil, nevím proč jsem jej tak dlouho odkládal. mělo to nějaké slabší části a spojení s Temnou věží bylo sic fajn, ale zase předem byl jasný konec "záporného" hrdiny. Překvapilo mě hodně úmrtí některých hlavních postav, hlavně třeba Nicka, toho jsem měl rád. Jen asi škoda vcelku rychlého konce. Ono bych asi klidně snesl ještě dalších 200 stran o některých postavách hlavně ze západní strany. Ale jinak super, k dokonalosti chybí jen málo ale i tak dám 5* :-)

01.08.2023 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Knihu jsem si přečetl hlavně kvůli filmového zpracování, které hodnotím také 5*, knižní zpracování je od filmového rozdílné, ale jsem za to rád. Super.

23.04.2023 5 z 5

Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Stephen King

Časožrouti - *****
Skryté okno - ***

24.01.2023 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Kniha přečtena znovu asi po 20ti letech a hodnotím stejně. Příběh není špatný, ale mně by to stačilo jako kratší povídka.

07.11.2022

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

(SPOILER) Kniha mě spíše zklamala. Parta kluku jen jde a jde a čeká je smrt...jaký měli důvod do toho pochodu jít? To nikomu nevadilo, že tam umírali lidé? Nevím, žádné vysvětlení. a k tomu jejich věk. Jako tento příběh má spousty ale..

26.03.2022 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Kniha se dobře četla, trošku bych vytkl ten rychlý a podivný konec, ale jinak super 4*

16.01.2022 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Příběhy a dobrodružství Roberta Langdona mám hodně rád a těšil sem se na další příběh..ne že bych byl zklamán, ale moc hesel a šifer v příběhu není a hlavní zakončení ,na které jsem z napětím a nadšením očekával, ve mně moc nadšení nevyvolalo...ale jen menší zklamání, i tak dávám 5*z šesti :-)

21.03.2020 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Nejlepší povídky - Bojiště, Muž, který miloval květiny a Nekuřáci

24.01.2023 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Asi jsem čekal více :-( Jako není to špatná kniha...ale nic extra..zamotaný a ničim nezajimavý střed a pak náhle konec..

01.04.2019 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak todle byla pěkná nuda..škoda

20.01.2019 1 z 5

Beren a Lúthien Beren a Lúthien J. R. R. Tolkien

Čekání je u konce Ale kniha a příběh mi nedal o moc více než v Silmarillionu.
Za mě je dobře, že se změnil původní příběh v nový s účastí Saurona.
Ale i tak je pro mě příběh Berena a Lúthien vrchol Tolkienovy tvorby

08.02.2024 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Mám rád sérii o Lincolnovi a tato kniha se mi četla velmi dobře. Začátek byl trošku slabší, ale dál se to vyvinulo k mé spokojenosti. Jedná z něj knih celé ságy a těším se na další případ a jelikož už není tajemství o koho tam půjde... šup, překládat

05.09.2023 5 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

Jedna z mála knih, kdy je lepší filmové zpracování. Přečetl jsem, ale se zklamáním, možná ale z důvodu právě toho filmu, který sem viděl dříve.

23.04.2023 2 z 5