Lukeronka Lukeronka komentáře u knih

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Posloucháno jako audiokniha a bylo to skvělé, po dlouhé době profesionálně a příjemně načtená knížka. Knížka mě překvapila, nečekala jsem, že bude až tak skvělá, za mě se vyrovná i autorům jako Bryndza, Kepler, Carter... Super zápletka, zajímavé postavy, originální nápad.

18.01.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělé. Série, kde je každá další kniha snad lepší a lepší. Bryndza nezklamal a musím hned začít další. Trochu se bojím, že při takto nasazené laťce se mi pak nebude nic dalšího líbit :D Děj je skvělý, prolínání příběhů dokonalé, originální nápady... Za mě fakt top série.

13.01.2021 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Posloucháno jako audiokniha. Na můj vkus je to moc strojeně napsané, extrémně spisovně, a to i v konverzacích mezi dvěma mladými holkami. Nechci slang, ale když se dvě 20 leté holky baví jak když píší sloh na češtinu, tak mi to nějak nesedí.
Když odhlédnu o tohoto, tak mi nebyly moc sympatické hlavní postavy. Holka naprosto zaslepená láskou se bojí udělat cokoli mimo nalinkovanou budoucnost, o které se dočte... tak když už tomu začala věřit, proč s tím něco nedělá?
Ale jinak se to dalo, takové oddechové do auta do kolon... člověk se nemusí až moc soustředit a zároveň to nenudí...

04.01.2021 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Super, po delší době se vracím k Bryndzovi a jsem nadšená, po X přečtených detektivkách mezi tím je prostě poznat, že je toto o třídu výš... :) Hned jdu na další díl i přes to, že mě tu čeká např. nový Kepler nebo Carter a to už je co říct!

04.01.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další skvělý díl, možná ještě lepší než ty předchozí. Jediné mínus je, že je to tak krátké, přečteno za chviličku

11.12.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bylo to nečekaně dobré, takové oddechové, každá kapitola je o osudu jedné ženy, jejižch životy jsou úžasně propletené a zamotané, vždycky jsem i musela v hlavě přeříkat kdo je kdo a nejradši bych si nakreslila nějakou mapku k tomu :D Poslouchala jsem jako audioknihu v autě a perfektně načtené, každá postava měla jiného interpreta. Otevřené osudy lidí mě udržely v takovém napětí jako - sakra, co bylo pak??? První knížka autorky a překvapila.

07.12.2020 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Čtivé to bylo, ale zajímavé moc ne :( Až ten konec byl napínavý, člověku uplně trnulo z toho, jak se to odvíjelo, ale jinak se celou knihu nedělo nic jiného, než že hlavní hrdinové, každý ve své vlastní kapitole, řeší, jak druhému říct své tajemství... To ale od začátku víte, takže je to v podstatě jen čekání na to, kdy to teda přijde. Ostatní knihy autorky mám v oblíbených, tahle bohužel zklamala.

23.11.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zklamání.. nechápu, že kolem toho ve své době bylo takové halo.. Kdybych to neposlouchala během nudných cest autem jako audiknihu, asi bych to ani nedočetla, takhle to v kolonách bylo lepší než nic... ale ničím mě to nenadchlo, aspoň konec byl takový, že to nebylo úplně zbytečné čtení, ale jinak... Další knihu autorky si určitě nepřečtu.

18.11.2020 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Další super díl, nijak se u toho nebojím, i když v kůži hrdinů bych být nechtěla. Nepřežila bych tam ani jednu noc :D Čtivé, hezky napsané, duchařina jak má být a napínavé, jak to dopadne... Těším se na poslední díl!

05.11.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Bohužel odloženo, to se fakt nedalo.. posloucháno jako audiokniha a když jsem v jedenácté kapitole zjistila, že mě jich čeká ještě přes 50, musela jsem vypnout a smazat... Nudné, nic se tam neděje, obě hlavní postavy nesympatické, ženská postava načtena s tak rozdílnými hlasitostmi (šeptání a křik), že jsem to musela pořád štelovat... Člověk pořád čeká, že se to nějak rozjede a nic... Mám moc plný seznam knížek ke čtení na to se zabývat tímto...

24.10.2020 odpad!

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak tohle bylo super, zezačátku mi připadalo, že jde všechno až moc rychle a moc "jednodušše", ale nakonec mi to vadit přestalo a bylo to napínavé od začátku do konce, druhá půlka věnovaní řetězu byla snad ještě lepší než ta první a konec byl tak napínavý, že jsem nemohla u čtení ani v klidu sedět.

23.10.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Bylo to zase skvělé, je to originální, hlavní hrdina občas trochu chytrák, ale takový on prostě je. A konec? Hmmm, co bude dál? :)

20.10.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Začátek velmi slibný, chvilku i strašidelný, ale bohužel bylo vždycky moc brzy prozrazeno, co se děje a tím to na strašidelnosti ubralo a až do konce už to strašidelné nebylo. Ale jinak to byl příběh hezký a originální, jen hlavní hrdina byl trošku moc velký slušňák. Četlo se to rychle a určitě si přečtu i další knihy autorky.

20.10.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Wow, tak to byla pecka! Skvělý nápad, originální námět, pořád napínavé, žádná hluchá nudná místa, zvraty, a ten konec! Za mě super!

09.10.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Konečně knížka, na kterou jsem se těšila podle vzhledu obálky a pak mě nezklamala - poslední dobou byl problém takovou najít. Za mě skvělá detektivka se sympatickými vyšetřovateli, zajímavý případ a rozuzlení, čtivé, napínavé, silný příběh, u kterého se mi nestalo, že bych si nepamatovala, o čem jsem četla po týdenní pauze od čtení. Už se těším na další díl, za mě TOP!
Jediná malá výtka je, že jsme se možná až moc brzy dozvěděli pachatele, ale to je detail, na konec to bylo zachráněno vysvětlením celého případu.

08.10.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvních 30 kapitol jsem poslouchala jako audioknihu a přišlo mi to málo strašidelné - ale chybou byla právě asi audio verze, protože když jsem dočítala dalších 14 kapitol knižně, docela strašidelné to bylo. Příběh se mi celkově moc líbil, zajímavé rozuzlení, čtivě napsané. Vyloženě horor, ze kterého bych neusnula to není, ale po tmě sama doma koukat do zrcadla chvíli nebudu :)

02.10.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Moje první kniha tohoto žánru a od té doby žánr nejoblíbenější... skvělé, byla jsem nadšená propojeností příběhů a čtivostí. Od té doby přečteny desítky takových knih ale stejně si vždy zpětně vzpomenu, jak mě tato do žánru uvedla a nadchla.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Na knihu koupenou za pár korun v levných knihách jsem byla mile překvapena, apokalyptický příběh se vším všudy, čtivý, napínavý.

25.09.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tyhle zápletky spojující minulost a současnost mě moc baví a v kombinaci se super čtivou detektivou se Servazem to bylo top čtení. Už se těším na další díl!

Kořist Kořist Paul Finch

Moje oblíbená série, knížka nezklamala, doporučuji, pokud se vám líbily předchozí díly. Zajímavý námět, čtivé, akční.