LukBook LukBook komentáře u knih

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Jako vždy paráda. Samozřejmě se jedná o knihu, která má svou vlastní sortu čtenářů. Většina ostatních by z ní byla znechucena. Parádní myšlenka v podobě originálního postapo světa, hodně akce a šokující závěr.

03.03.2020

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Velice zajímavé young adult/sci-fi s napínavou zápletkou, mnoha zvraty a rychlým spádem. Rozhodně to není jen pro teenagery. Kniha je opravdu poutavá.

28.02.2020

Stella Stella Takis Würger

Zajímavá kniha. Věnuje se holocaustu, ale zároveň nabízí velice čtivý příběh, který jakoby se chvílemi odehrával v jiném světě. Více v mojí recenzi v odkazech

27.02.2020 4 z 5

Lidé roku 1989: Vítězové a poražení sametové revoluce Lidé roku 1989: Vítězové a poražení sametové revoluce Petr Zídek

Sbírka životopisů lidí okolo sametové revoluce. Ty jsou poměrně krátké, ale přesto se v nich najdou i nějaké zajímavosti. Poznáte díky nim nejen disidenty, ale i komunisty

15.01.2020 4 z 5

Samet 1989: Vzpomínky na revoluční rok Samet 1989: Vzpomínky na revoluční rok Tatiana Čabáková

Zajímavá kniha věnující se nejen Sametové revoluce, ale z velké části i životu za socialismu jako takovému z pohledu muzikantů, filmařů nebo disidentů

04.01.2020 5 z 5

Legendy: slavné sportovní okamžiky Legendy: slavné sportovní okamžiky Pavel Kovář

Krásná knížka o sportovních legendách. Dozvíte se v ní opravdu hodně zajímavostí ze života Jardy Jágra, Masopusta, Bicana, Zátopkových, Haška, Ledecké a mnoha dalších

16.12.2019

Zarua - ztracené město Zarua - ztracené město Suzanne Rogerson

Ze mě skvělá fantasy. Napínavý děj, plná akce a magie. Moc nechápu kritiku některých, protože kniha je fakt super

15.12.2019 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Za mě jedna z nejzajímavějších knih, co jsem letos přečetl. Atmosféra je opravdu fantastická, temná a strašidelná. Celé to působí velice realisticky a zanechává ve čtenáři silné emoce.

03.12.2019

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Za mě velice zajímavá kniha se silným tématem. Forma sice může být pro někoho trochu složitější, ale dá se v ní v pohodě orientovat. Naopak je díky ní kniha velice akční. Nenechte se odradit komentáři a jděte do ní

01.12.2019 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Zajímavá knížka pro všechny milovníka tohoto autora. Místo klasického dlouhého románu nabízí 2 krátké povídky, které ovšem vytěží z nabízeného prostoru maximum. Skvělé zápletky, nečekané zvraty i témata k zamyšlení

22.10.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Za mě velice zajímavá kniha. Z autorových děl posledních let patří rozhodně k tomu zajímavějšímu. Stephen King stále váli, i když v trochu jiném žánru a stylu

19.10.2019 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Zajímavý historický román. Kombinuje fakta s fikcí a nabízí velký spád. Velice čtivý

14.10.2019 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Za mě fakt výborný thriller. Jeden z nejlepších za poslední dobu a to čtu fakt hodně. Napínavé, super zvraty a zajímavý závěr...A teda poprvé jsem se zamiloval do literární postavy...Tilly :-)

13.10.2019 5 z 5

Skryté poselství Skryté poselství Elizabeth Bear

Nakonec docela dobrá kniha s trochu obtížnějším úvodem. Chvíli mi trvalo se do ní pořádně začíst, ale s postupem času začínala být napínavější a závěr slibuje zajímavý děj do dalších pokračování

28.09.2019

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Jeden z nejzajímavějších thrillerů poslední doby. Hodně temný, plný vražd a s velice smrtícím spádem. Knihu přečtete takřka na jedno,možná dvě, nadechnutí. A vrah vás bude ještě několik nocí strašit a způsobovat vám úzkosti.

14.09.2019 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Velice zajímavá kniha o čarodějnických proces, která zároveň románovým způsobem ukazuje, jak se žilo chudým rodinám v Británii 17 století. Navíc je to podle skutečných událostí, což je tedy strašné.

09.08.2019

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Furyborn je rozhodně jeden ze zajímavějších young adult románů. Vlastně se pohybuje téměř na hranici fantasy. I díky tomu může některým čtenářům young adult připadat trochu složitější. Prostě to není jen samá romantika apod. Tady máte velké množství akce, díky které děj plyne opravdu velice rychle...Rozhodně palec nahoru.

06.08.2019 4 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Jestliže máte rádi Zlatý kompas a celou trilogii Jeho temné esence, pak je pro Vás tato kniha povinností. Návrat do světa Lyry, i když tentokrát ji potkáte jako prťavé mimino. Skvělá kniha. Přečtěte si moji celou recenzi na Lukbook.cz. Odkaz v recenzích.

07.06.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Trochu drsnější horor. Je potřeba dopředu počítat s tím, že si prostě autor nebere žádné servítky a nic pro něj není tabu. Jeden z nejoblíbenějších slovenských hororových spisovatelů konečně v češtině. Přečtěte si moji celou recenzi na Lukbook.cz. Odkaz v recenzích.

07.06.2019

Inferium Inferium Roman Bureš

Pekelníci jsou tentokrát vlastně téměř kladnými postavy, protože dostali ještě horší protivníky - nacisty. Kniha skvěle zapadající do koncepce Fantastické Epochy. Přečtěte si moji celou recenzi. Odkaz v recenzích.

07.06.2019