LukBook LukBook komentáře u knih

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Mě se kniha celkově líbila. Svižný děj napříč celým vyprávěním, postupná gradace, napětí. Nemám ani žádný problém se závěrem jako mnozí tady. Naopak mi přijde zajímavě promyšlený, procítěný. Rozhodně zajímavý thriller, který stojí za přečtení.

23.03.2024 5 z 5

Decimus Fate a Řezník z Guile Decimus Fate a Řezník z Guile Peter A. Flannery

Druhý díl zajímavé fantasy série za mě o kus lepší než jednička, přímočařejší se spoustou akce. A taky hodně magie. Více v mé recenzi

05.03.2024 5 z 5

Fotbalový kemp Fotbalový kemp Markéta Bolfová

Další skvělé dobrodružství kluka Tomáše. Týká se opět nejen fotbalu, ale i klukovských rošťáren, zvířat či kamarádství. Skvěle napsaná dětská knížka, v níž najdete i ukrytá ponaučení.

04.03.2024 5 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Zajímavá krimi na pomezí thrilleru. Postavená na kombinaci případu v současnosti a flashbacích do minulosti, které jsou vlastně takovou samotnou kapitolou. Dramatické. Nemám s touto knihou žádný problém

26.12.2023 4 z 5

Dopad Dopad Victor Pavic Lundberg

Za mě velice zajímavá kniha. Označil bych ji vlastně jako román s detektivní zápletkou. Ústřední roli tu nehrají vyšetřovatelé od policie, ale novináři, což mě velice potěšilo. Kniha je v některých částech docela emotivní, protože popisuje silná traumata z minulosti.

14.12.2023 5 z 5

Národ Sparta Národ Sparta Lukáš Pečeně

Krásná publikace pro fanoušky Sparty, ale i fotbalu jako takového. Na své si ovšem mohou přijít i milovníci různých životních příběhů. Najdete jich tu hned 130. Některé jsou šťastné, jiné smutné. Rozhodně vás ovšem alespoň nějakým způsobem zasáhnou. Pro každého sparťana určitě emotivní záležitost.

07.12.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist David Lagercrantz

Za mě možná trochu zbytečně podceňovaná série. Osobně mě totiž hodně baví. Má skvělou atmosféru. Hodně zajímavé postavy ať už kladné nebo záporné. A závěr ve vás rozbouří emoce.

28.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Za mě další skvělá kniha od tohoto autora. Jasně, je to prostě něco jiného než jeho klasické krimi a tak je k tomu potřeba přistupovat. Napínavé, dramatické, často až mrazivé. Skvělé budování atmosféry. Po rozjetí se i čtivé.

13.11.2023 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Za mě opravdu skvělý thriller/detektivka. Má v sobě velkou porci napětí i akce. Skrývá v sobě mnoho temných tajemství, která čekají na odhalení. S hanbou se přiznávám, že v době psaní tohoto komentáře jsem nečetl první díl série, ale určitě to brzy napravím. Zápletka je skvěle zapletená a při jejím rozplétání vás bude mrazit v zádech a určitě vás nejedna věc překvapí.

03.10.2023 5 z 5

Černobylský deník - Zápisky stalkera Černobylský deník - Zápisky stalkera Richard Ritchie Šmíd (p)

Krásné fotografie, ale i dramatické vyprávění o cestě autora do Černobylu. Jasně, není to zrovna špičkové spisovatelské dílo, ale to asi nikdo nečekal ne? Pro Urbexery povinnost a pro všechny ostatní velice zajímavé dílo o dané lokalitě, kde leží historie.

21.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Zajímavý thriller s překvapivými zvraty. Nabízí hororovou atmosféru nejen díky zápletce, ale až vlastně strašidelně modernímu domu. Psaný méně typickou formou dopisů, ale najdete v nich vlastně popis oněch událostí. Za mě docela pecka

30.07.2023 4 z 5

Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Jonathan Freedland

Za mě skvělá kniha, který významně rozšiřuje informace okolo života Rudolfa Vrby. Významné jsou zejména popisy jeho poválečných skutků, ale podrobněji se zaměřuji i na předání zprávy o Osvětimi. Samozřejmě nechybí řada emotivních momentů, bolesti a smrti, která bohužel byla v polském pekle každodenní záležitostí.

13.07.2023 5 z 5

Doktor Doktor John Nicholl

Musím se přiznat, že mám rád podobné brutální až šokující thrillery. Ve skutečnosti bych přitom neublížil ani mouše. Zajímavě vystavěný thriller, v němž znáte pachatele a sledujete, zda bude napaden a co ještě napáchá za zlo.

09.07.2023 5 z 5

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Další ze skvělých knih Jaroslava Mosteckého, o to významnější, že se jedná o jeho poslední. Připravte se na drsnou dobu plnou krvavých šarvátek, intrik a bojů o moc. Potkáte tu Franky, Kelty i Vikingy. Velice dramatická a napínavá záležitost, zároveň ovšem i dostatečně promyšlená.

04.07.2023 5 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Za mě vynikající thriller s detektivní zápletkou, který by si klidně zasloužil překlad do dalších jazyků. Prozkoumáte BDSM komunitu, dostanete notnou dávku násilí a zvrácenosti, ale především se nakonec dočkáte skvělého zvratu, který vás rozseká. Paráda.

28.06.2023 5 z 5

Vzpomínky na Ukrajinu Vzpomínky na Ukrajinu Chrystyna Lucyk-Berger

Zajímavá jednohubka. Věnuje se méně provařenému tématu ohledně vlivu druhé světové války na Ukrajince. Emotivní, čtivé.

13.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice silný příběh. Skvěle napsáno, působí to vlastně dost realisticky a je to plné emocí. K ústřední postavě většina ze čtenářů natolik přilne, že ji nebude chtít opustit. Naopak jí budete chtít pomoct a dát trochu své lásky.

30.05.2023 5 z 5

Dým nad Březinkou Dým nad Březinkou Seweryna Szmaglewska

Kniha je přeložena na základě původního vydání, které vyšlo krátce po válce. Jazyk a sloh je tedy dobový, ale především je znát, že autorka měla spoustu informací ještě v hlavě, a především v sobě řadu emocí. Nesmírně silný příběh života a smrti na místě, které by se dalo označit jako skutečné peklo. Nechcete to číst, ale musíte.

12.05.2023 5 z 5

Zbabělci a vrazi Zbabělci a vrazi Jakub Zachrdla

Za mě parádní detektivka s historickým pozadím. Podíváte se zpět v čase na hrůzy komunismu i nacismu. Poznáte českého superhrdinu Péráka. Do toho budete sledovat pátrání po největším sériovém zabijákovi českých dějin. Ten je sice fiktivní, ale přesto vás při čtení o něm bude mrazit v zádech. Poměrně akční zápletka, při níž se ani chvíli nebudete nudit. Doporučuji!!!

29.04.2023 5 z 5

Gottwaldovy oprátky - Poslední adresa Cejl Gottwaldovy oprátky - Poslední adresa Cejl Luděk Navara

10 lidských osudů, které mají jednu společnou věc. Zprotivili se komunistické moci a za to zaplatili nejvyšší cenu - vlastní život. Velice emotivní kniha plná bolesti, utrpení a smrti,

11.04.2023 5 z 5