LukBook

101 minut101 minutŠtěpán Kopřiva

Skvělý román. Štěpán Kopřiva je opravdu nadžánrový spisovatel. Tentokrát se vrhnul na velice realistický román z prostředí metra, při němž vás bude mrazit a už nikdy nebude vaše jízda tímto dopravním prostředkem jako dřív.

Moje máma z TerezínaMoje máma z TerezínaPavel Baroch

Jak je zde již napsáno, kniha má poměrně netradiční formu. Jedná se především o literaturu faktu, ale najdete v ní i románové prvky. Vypráví o spojení holocaustu se slavným rodem Frištenských. O krutostech Terezína, ale i nadějích nebo lásce

Houslistka z OsvětimiHouslistka z OsvětimiEllie Midwood

Další skvělá kniha spisovatelky Ellie Midwood. Tahle paní mě prostě bere. Dokáže skvělým způsobem zpracovat dění ve vyhlazovacím táboře Osvětim, vyzdvihnout osud jedné hodně zajímavé osoby a všechno to zabalit do čtivé románové podoby. U mě jeden z objevů minulého roku, přičemž se tato funkce předává i do toho letošního

Vztek a další příběhyVztek a další příběhyLucy Taylor

Zajímavá knížka, která rozhodně není jen hororovou sbírkou. Většina z povídek má žánrový přesah a nabízí násilné příběhy plné sexu i smrti. Autorka je hodně drsná dáma, její texty rozhodně nejsou pro romantiky

Zemřu o VánocíchZemřu o VánocíchT. Cohen (pseudonym)

Za mě paráda. Chápu, že to nemusí sednout každému, ale mě osobně styl psaní i celá zápletka nadchla. Druhá část je o něco méně svižná, ale protože se vlastně jedná o takový výklad k pochopení celého příběhu. Prostě to k sobě patří a pro mnohé to čtenáře to pevně věřím bude famózní záležitost.

Propast smrtiPropast smrtiRobert Bryndza

Další skvělá detektivka od jednoho z mých nejoblíbenějších autorů thrillerů a detektivek. Oproti předchozím dílům se trochu odlišuje, proto možná schytává i některé lehce negativnější reakce. Mě se ovšem tento vývoj velice libí.

Dívka, která utekla z OsvětimiDívka, která utekla z OsvětimiEllie Midwood

Za mě jeden z nejlepších románů na téma holocaust. Velice čtivý, opravdu silný příběh, nabízející dostatek informací o chodu tábora nebo odboji v něm. Skvěle zpracované postavy, ať už v podobě vězňů nebo dozorců. Doporučuji!!

České temnoČeské temnoSvatopluk Doseděl

Za mě parádní antologie hororových povídek. Jednotlivé příspěvky jsou opravdu rozmanité, nabízejí i historické horory, podíváte se za duchy na Nuselák nebo za upíry. Tohle je výstavní dílo českého hororu, který je někdy neprávem podceňován. Rozhodně doporučuji!!!

Život za nacistické okupace: Zápas o přežití za druhé světové válkyŽivot za nacistické okupace: Zápas o přežití za druhé světové válkyPaul Roland

Velice zajímavá kniha, jejíž název mluví za vše. Krátce popisuje situaci v jednotlivých státech během okupace nacisty. Nabízí pohled na to, jaké v nich byly restrikce i odboj. Nabízí ovšem i speciality jako sbližování se nacistů s civilními ženami. Hezky rozdělené kapitoly, mnoho informací, i řada fotografií

06.12.2021

Prameny VltavyPrameny VltavyPetra Klabouchová

Skvělá detektivka s příchutí historie. Troufám si tvrdit, že je v určitých aspektech podobná tvorbě Michaely Klevisové. Přesto je i velice originální a zejména nabízí pohled na jednu historickou záhadu okolo koncentračního tábora Prameny Vltavy. Vřele doporučuji

06.12.2021

MytomylyMytomylyRobert Asprin

Za mě vynikající a možná trochu nedoceněná fantasy série. Spojení humoru a magie je v tomto i ostatních dílech prostě geniální. Velké množství postav, chybějící krvavá jatka, ale odpočinková četba pro každého fantastu

02.12.2021

Vánoční prasátkoVánoční prasátkoJ. K. Rowling (pseudonym)

Za mě úžasná dětská kniha, kterou mohu jen doporučit. Autorka vypráví působí příběh, jenž dokazuje, že ještě rozhodně neřekla poslední slovo a její fantasie je snad bezbřehá. Navíc dokáže vedle pobavení i naprosto nenuceným způsobem děti poučit, takže z tohoto díla musí mít radost i každý rodič.

30.11.2021

Do smrti dalekoDo smrti dalekoMichal Březina

hodně zajímavá kniha, hodně netradiční, ale myslím si, že mnoho lidí určitě bude bavit. Jestli máte rádi drsnější detektivky okořeněné horou černého humoru a nadpřirozena, určitě ji zkuste. Michal Březina prostě napsat temný akčňák, který je tak šílený a odpudivý až je výborný.

21.11.2021

Číslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči - VzpomínkyČíslo na tvém předloktí je modré jako tvé oči - VzpomínkyEva Umlauf

Zajímavá kniha. Trochu jiná, než běžné knihy o holocaustu. Největší předností pro mě byly informace o slovenském táboře Nováky. Společně s autorkou ovšem putuje celým dvacátým stoletím až do současnosti.

18.11.2021

Dívka č. 37Dívka č. 37Christian Gálvez

Krásná kniha o tom, že i v dobách temna se objevili lidé, kteří neváhali riskovat vlastní život pro druhé. Navíc se odehrává v umění plném městě Florencie. Více v mojí recenzi v záložkách

03.11.2021

Krásky a vetřelci: Pulp storiesKrásky a vetřelci: Pulp stories* antologie

Skvělá antologie plná akce a sexu. Užijte si nahé krásky, hnusné emzáky, hromadu mrtvol i napínavé zápletky.

26.10.2021

Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. RainierDevoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. RainierMax Brooks

Další skvělá kniha Maxe Brookse. Tentokrát autor vyměnil zombíky za Seskveče nebo chcete-li Bigfooty či Yetti. Zůstává ovšem mnoho podobných rysů s jeho slavnější Světovou válkou Z. Po trochu uspávajícím začátku se to rozjede v hodně slušnou jízdu

22.10.2021

Hitlerův nevěstinecHitlerův nevěstinecSteve Matthews

Velice zajímavý fiktivní příběh, obsahující ovšem i řadu skutečných věcí. Popisuje chod koncentračního tábora, vyhlazování v plynových komorách, ale i vznik nevěstince, podle nějž se ostatně jmenuje. Ostatně podobný podnik opravdu v Osvětimi existoval. Vedle toho opravdu poutavá zápletka o dvou sestrách s přesahem až do současnosti.

14.10.2021

Hlasy v bouřiHlasy v bouřiDarcy Coates

Za mě moc sympatická kniha se skvělou atmosférou. Navíc vedle hororu nabízí i prvky postapa a na své si přijdou i romantici. Rozhodně se jedná o napínavou záležitost, vhodnou do nadcházejících podzimních i zimních večerů.

11.10.2021

RudáRudáDalibor Vácha

ZA mě o hodně lepší než první dík. Méně okecávání a více akce. Vlastně je z toho opravdu slušná akčňárna se zajímavou zápletkou i postavami

10.10.2021

Ruce houslistyRuce houslistyAlena Ježková

Krásná kniha. Kombinuje pohled na rodinnou historii (fiktivní) s několika významnými momenty dějin 20. století. Najdete v ní momenty smutné (často) i veselé (o hodně míň),. V konečném součtu jednoznačně ukazují, že v těžkých chvílích musí rodina stát při sobě

04.10.2021

Poslední knihkupectvíPoslední knihkupectvíMadeline Martin

Emotivní příběh plný knih. Spíše pro ženy, ale i mě jako muže prostě dostal. Velice přesvědčivě popisuje atmosféru druhé světové války v bombardovaném Londýně.

28.09.2021

SamotkaSamotkaAlexander Gordon Smith

Mě naopak přišel druhý díl zajímavější než první. Zatímco první díl se ještě dal řadit k young adult, v tomto případě se daleko více blížíme k řekněme fantastickému hororu. Každopádně má skvělou atmosféru, hodně akce a zajímavé dramatické okamžiky. Doporučuji

22.09.2021

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Jasně, není to klasická detektivka od Michaely Klevisové. Přesto má podle mého skromného soudu řadu společných věcí s předchozími knihami, pouze se tentokrát vydává trochu jiným směrem. Určitě jí ovšem musím hodnotit jako kvalitní knihu. Více se dozvíte v mém článku v záložce Recenze

19.09.2021

Obr z mlhyObr z mlhyJérôme Loubry

Za mě parádní thriller. Líbil se mi o kousek víc než Útočiště. Má skvělou atmosféru, hodně strašidelného pachatele, skvělé zvraty a nečekaný závěr. Více v mojí recenzi v záložkách

16.09.2021

Spící městoSpící městoMartin Vopěnka

I po deseti letech od vydání je to skvělý román pro mládež. Nyní navíc podpořen za mě velmi dobrým filmovým zpracováním získává druhý dech. Více o knize se dozvíte v mém příspěvku pod záložkou Recenze

12.09.2021

… stačilo jen říct Jáchymov… stačilo jen říct JáchymovAnna Strnadová

Velice silný příběh podle skutečných událostí, ukazující krutosti komunistického režimu. Věnuje se létům, které byly zřejmě nejhorší. Jen několik let po válce byli lidé opět bezdůvodně zavíráni a mučeni. Člověku je při čtení těchto ukrutností opravdu smutno.

06.09.2021

Pořád jsem tadyPořád jsem tadyMcGarvey Black

Velice zajímavý psychologický román. z části je vyprávěn zavražděnou ženou, přesto to není žádná duchařina. Daleko blíže má k detektivce, ale nabízí i reálná vážná témata jako jsou zneužívání a manipulace žen od jejich mužských protějšků. Více se dočtete v mém článku v záložce Recenze.

05.09.2021

Ještě jedna ležJeště jedna ležJ. M. Winchester (pseudonym)

Velice napínavý thriller plný lží. Pravda vás nakonec určitě ohromí a napětím nebudete dýchat až do samotného konce. Velice dobře propracovaná zápletka.

13.08.2021

Deník Marie K.Deník Marie K.Ivana Andrews

Krásný romantický příběh, částečně z války, s velice dojemným závěrem. Spíše pro ženy, ale třeba i muži si díky válečné tématice najdou své.

10.08.2021