LukBook LukBook komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Za mě opravdu zajímavá young adult detektivka. Netradičně napsaná, s napínavou zápletkou. Doporučuji všema deseti.

10.09.2020 5 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Velice emotivní příběh, který je vlastně trochu jiný, než jak se na první pohled zdá. Napříč knihou sledujete příběh jedné ženy a její lásky i bolesti. Doporučím především ženám, ale třeba se bude líbit i mnoha mužům. Velká část děje se totiž odehrává během druhé světové války a nabízí hodně působivou atmosféru

07.09.2020 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Originální románový příběh vycházejí z reálných událostí, který vás chytí za srdce. Láska v něm dokáže překonat všechny útrapy a hrůzy druhé světové války a vytře nacistům zrak.

01.09.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvělý thriller s originální myšlenkou. Snaží se především šokovat a vybírá si k tomu ten nejsnadnější cíl - děti. Právě o ně totiž máme ten největší strach a udělali bychom pro ně cokoliv.

01.09.2020 5 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Za mě ještě o kousek lepší než první díl. Působí dospěleji, rozvíjí zápletku okolo viru, ale zároveň zůstává skvělou akční jízdou. Už aby byla trojka

26.08.2020 5 z 5

Konečná stanice Osvětim Konečná stanice Osvětim Eddy De Wind

Zajímavá kniha o Osvětimi, stavící především na faktu, že autor si zapisoval své poznatky a zážitky již během války. Díky tomu text nijak neovlivnily čas a nabízí bezprostřední zpověď o hrůzách holocaustu

24.08.2020 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Za mě opravdu skvělý thriller se super atmosférou, kopcem mrtvol a zajímavými postavami. Obsahuje dvě časové linie, přičemž jedna je hodně temná a ta druhá sice ze začátku trochu jemnější, ale nakonec....No nechte se překvapit, i závěr stojí za to

19.08.2020 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Za mě krásný příběh o hrdinství žen, které za války nasazovaly vlastní život, aby pomohly spojencům k vítězství. Dvě zajímavé dějové linie, které poukazují nejen na špionáž během války, ale i souzení nacistů krátce po jejím konci. Sice fiktivní román, ale inspirovaný skutečnými osudy několika agentek.

16.08.2020 5 z 5

Hirošima Hirošima John Hersey

Za mě opravdu zásadní kniha o událostech, o kterých se zase tolik nemluví. Titulů o koncentračních táborech vychází každoročně stovky, ale jaké hrůzy si zažili obyvatelé Hirošimi po shození atomové bomby se zase tolik nedočtete. Opravdu působivé vyprávění o šesti přeživších, kteří měli okolo sebe tisíce mrtvých

13.08.2020 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Mě se Válkotvůrci líběj. Jasně, není tam prostor na nějaké výrazné rozvinutí postav a dějů, protože povídky jsou většinou hodně krátké. Ale nabízejí řadu zajímavých někdy až mrazivých myšlenek o tom, jak by to v budoucnosti mohlo vypadat. A nechybí tam autorův rukopis. Leoš Kyša alias František Kotleta prostě umí vymyslet zajímavé příběhy

12.08.2020 5 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Snilci jsou zajímavým románem, který je momentálně hodně aktuální. Nabízejí fiktivní pohled na chování lidí během epidemie a v některých momentech až strašidelně připomínají současnou dobu koronaviru. Mají své mušky, ale přesto mě fakt bavili.

09.08.2020 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Občas i jako kluk dostanu chuť na nějakou tu romanťárnu a musím říct, že Kasie Westová si mě získala. Kluk odvedle je vážně zábavný, ale i dramatický romantický příběh, který vám zpříjemní jakkýkoliv den.

05.08.2020

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Za mě fakt úžasná kniha. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Jeden z nejlepších, jaké jsem kdy četl. Třikrát nebo čtyřikrát totální zvrat, který změní celou zápletku.

28.07.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Za mě je osvobození parádní knihou, která ukazuje odvahu lidí i v dobách temna. Nebýt lidí jako byla Nancy Wakeová, tak by válka mohla dopadnout jinak. Napínavý akční děj založený na skutečných událostech. Příznivcům tématiky druhé světové války rozhodně doporučuji

27.07.2020 5 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Zajímavá povídková sbírka se jmény jako je Mornštajnová, Kosatík nebo Stančík. Povídky se věnují nákaze v mnoha formách. Nejsou tedy jen o koronaviru, ale třeba i Choleře. Řada z nich se odehrává v minulosti.

26.07.2020 5 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Za mě velice důstojné ukončení série. Samozřejmě je nutné si uvědomit, pro jakou věkovou kategorii je určena. Padesátníky zřejmě povětšinou neosloví, ale řada čtenářů z kategorie teen by mohla být nadšená.

19.07.2020 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Za mě dobrý. Samozřejmě se nemusí líbit každému, prostředí lesa je už trochu ohrané, ale autor umí vytvořit hutnou atmosféru a hodně mě potěšila přítomnost black metalistů.

08.07.2020 4 z 5

Šedá Šedá Dalibor Vácha

Na jednu stranu poměrně náročné čtení, rozhodně to není žádná oddechovka. Na druhou obsahuje opravdu famózní akční scény. Možná, že část čtenářů bude mít rozporuplné názory, ale své fanoušky si určitě najde. Už z toho důvodu, že propojuje jedince s nadpřirozenými schopnostmi a bývalou komunistickou historii v Československu

01.07.2020 4 z 5

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

Pro mě parádní detektivka zejména díky zajímavým hlavním postavám a hudebnímu prostředí. Podíváte se do zákulisí festivalu Glastonbury a přitom se dočkáte i napínavého detektivního případu.

28.06.2020 5 z 5

Letopisy dračích jezdců Letopisy dračích jezdců Nicole Conway

Za mě parádní fantasy o dracích. Nic moc originálního, ale osvědčená klasika. Doporučuji hlavně mladším čtenářům.

24.06.2020 5 z 5