lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Perfektnní popis zážitků z jednoho z nejtěžších trailů. Lucka je opravdu zlatá holka a machr za to, co dokázala. Její kniha se mi líbila mnohem více, než kniha Moniky popisující zvládnutí stejného trailu. Byla nejen obsáhlejší, ale obsahovala více humoru a popisu komunikace a mezilidských vztahů mezi hikery.

01.01.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pěkná inspirativní kniha.

30.12.2019 3 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Důležitá kniha o tématu, který je v současném tisku téměř tabu. Mnoho zajímavých a rozhodně ne optimistických informací o negativních důsledcích neřízené migrace do Evropy.

29.12.2019 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Celkem zajímavé a pozitivní informace, že na tom svět není až tak špatně, jak si všichni myslí.

27.12.2019 4 z 5

Depresivní, poučná a velice dlouhá (87 hodin ve formě audioknihy) výpověď a hrůzách režimu v SSSR. Knihu bych dal jako povinnou četbu každému obhájci komunistického či socialistické zřízení. Je neskutečné kam, do jakých absurdností a krutostí, může vláda nezvdělané lůzy zajít.

25.12.2019 4 z 5

Kde všade som (ne)zomrel Kde všade som (ne)zomrel Peter Popluhár

Perfektní cestovatelské historky!

23.12.2019 5 z 5

Stejně jako první díl... Neurazí ani nenadchne.

09.12.2019 3 z 5

Asi nejsem cílová skupina, ale kniha mi nepřišla vůbec zajímavá a její obsah nijak užitečný.

05.12.2019 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zajímavé budhistické myšlenky rozmělněné v ne až tak zajímavém textu o fiktivní Dalajlámově kočce.

30.11.2019 3 z 5

Velmi zajímavé zážitky zpravodaje reportéra. Jakub Szántó je opravdu machr. Jediná nevýhoda této knihy je, že je příliš krátká :)

29.11.2019 5 z 5

Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Michail Zygar

Perfektní kniha popisující novodobou historii Ruska z pohledu politiky, kde hlavní roli hraje V. Putin. Krásný náhled do ukřivděné ruské duše i duše samotného Putina a lidí z jeho okolí.

13.11.2019 5 z 5

Velká kniha fuckupů Velká kniha fuckupů Ivan Brezina

Některé uvedené fuckupy jsou vtipné, jiné smutné či depresivní nebo úplně šílené. Celkově zajímavé a oddychové.

16.10.2019 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Vzdávám to, nedočetl jsem. Knihu jsem začal číst z důvodu zájmu o moderní historii i druhou světovou válku, ale je to až moc stylově i obsahově nestravitelné...

28.09.2019

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Místy napínavý fiktivní a nepříliš realistický příběh na pozadí skutečných událostí.

14.08.2019 3 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Perfektně napsané, napínavé, místy až strhující a hodně syrové.

10.08.2019 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Naprosto úchvatný životopis velmi zajímavého člověka a vizionáře. Především bych chtěl vyzdvihnout formu, jakou je životopis psán. Poslouchal jsem ho ve formě audioknihy a ani minutu z celkových 26 hodin jsem se nenudil.

28.07.2019 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Babis kniha: No... nedávno jsem dočetl Kajínkovu knihu a ohodnotil ji jako totální brak. U této knihy bych zvolil hodnocení stejné. Jediný rozdíl však je, že Kájínkovi alespoň věřím, že tu knihu napsal on. Ono ne, že by některé myšlenky, které v knize zazní, byly špatné. Ale nyní, kdy je Babiš už nějakou dobu u moci se nepřekvapivě ukazuje, že to byly pouze plané utopistické řeči.

20.06.2019 odpad!

Cesta Steva Jobse Cesta Steva Jobse William L. Simon

Zajímavá osobnost, avšak ne příliš kvalitní životopis.

26.05.2019 3 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Poslouchal jsem audioknihu. Po několika hodinách detailního popisu Leonardových obrazů a rozjímání nad tím, jaký styl tahu štětce byl použit jsem to už nedal a poslech zabalil. Ze začátku jsem obrazy alespoň googlil, abych věděl o čem je řeč, ale po určité době mě přestalo bavit i to. Čekal jsem spíše popis jeho života, či popis jeho zajímavých vynálezů, ale zdlouhavý popis malířských děl mě od knihy zcela odradil.

20.05.2019 2 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Výborný životopis naprosto fascinující osobnosti.

19.05.2019 5 z 5