lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Škvár Škvár Charles Bukowski

Bukowského detektivka mě oproti jeho autobiografickým Ženám vůbec nenadchla. Smrtky, červení vrabci, mimozemšťané... ehm.

21.12.2018 2 z 5

Válka spermií: Nevěra, konflikt mezi pohlavími a jiné ložnicové bitvy Válka spermií: Nevěra, konflikt mezi pohlavími a jiné ložnicové bitvy Robin Baker

Jedna z nejlepších knih o lidské sexualitě a jejich evolučních příčinách. Před přečtením této knihy doporučuji nejdřív přečíst Červenou královnu, zabývající se stejným tématem, ale hlouběji a v širším měřítku mezi jednotlivými živočišnými druhy.

21.12.2018 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Excelentí, zajímavé a napínavé. Zjevná paralela s šířením nacismu ve třicátých letech. Doufám, že se dočkáme o filmového zpracování.

21.12.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Příjemné, jednoduché, krátké. Peníze mají poskytovat svobodu, ne otroctví.

20.12.2018 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Asi jsem od toho čekal něco jiného, ale kniha mi přišla neuvěřitelně nudná. Vyprávěné příběhy mají triviální a očekávatelné pointy .

20.12.2018 1 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafkovsky depresivní a tíživé.

20.12.2018 3 z 5

Učebnice současné ruštiny / Učebnik sovremennogo russkogo jazyka. 1. díl Učebnice současné ruštiny / Učebnik sovremennogo russkogo jazyka. 1. díl Adam Janek

Výborná učebnice ruského jazyka (došel jsem zatím do 7. lekce), lepší než Ruština nejen pro samouky. Отлично!

20.12.2018 5 z 5

Ruština nejen pro samouky Ruština nejen pro samouky Věra Nekolová

Dobrá učebnice, ale nakonec jsem na doporučení přešel na Učebnici současné ruštiny 1. díl, která je o ještě o něco lépe zpracovaná.

20.12.2018 4 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Alhohol, sex, alkohol, zvracení, sex ... Bukowski v nejlepší formě :D

20.12.2018 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Přiváben skvělým Orwellovým 1984 a domněnkou, že kniha My byla jeho přímou inspirací, jsem se nadšeně pustil do čtení. Zatímto v případě 1984 byla postupně budovaná mrazivá atmosféra strhující, v případě My jsem měl problém udržet pozornost. Přestože mám matematický background, všudypřípomné matematické pojmy mi přišly zvláštně šroubované. Celkově je v 1984 antiutopická společnost jako celek popsána mnohem výživněji. V My nejde ani tak o společnost, ale o příběh D-503 nechápajícího svůj pocit lásky k I-330...

20.12.2018 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pěkný popis aspektu lidské přirozenosti tíhnoucího k totalitě. Výborná paralela s SSSR. Navždy aktuální.

20.12.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mrazivě fascinující a navždy aktuální... Povinná četba! Pokud bych měl člověku doporučit 5 knih, které musí za život přečíst, 1984 by v tomto seznamu rozhodně nechybělo.

19.12.2018 5 z 5