lue lue komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od Třeštíkové jsem takovou taškařici nečekala. Sranda od začátku po konec.

05.01.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kastelán není povolání, kastelán je stav. A jak zde níže lidé píší, že pro někoho tam bylo mnoho sprostých slov, no ano bylo, ale ku*va pr*el já bydlet na zámku a zažívat takové věci tak se z toho dočista po**ru.

14.11.2016 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Knížka se mi velice líbila, mám ráda kroniky života. Jako valašský rodák mi nedalo a trochu jsem se šťourala v osobách vyskytujících se v knize. Hlavně mě zajímaly jen ty osoby, o kterých byla zmíňka, že byly válečnými obětmi. Jsem trochu zapátrala a objevila pár hrdinů ze str. 100. Např. Čeněk Divín 1914 - 13.3.1945 byl sťat v Praze na Pankráci, zatčen v akci Tetřev
Bedřich Kubiš 1919 - 13.3.1945 popraven v Praze na Pankráci za pomoc partyzánům
František Haša (učitel) 1910- 20.11.1944 zastřelil se v obklíčení v akci Tetřev
Oldřich Šimurda (obchodník) 1910 - 23.11.1944 oběšen za spolupráci s partyzány
Hynek Tošenovský (pekař) 1911 - 23.11.1944 oběšen za podporu partyzánů
rodina Kubáňova, čítala šest členů , pět mužů a jedna žena, byli vězněni za spolupráci s partyzány, dva zemřeli v kct. táboře, jeden zastřelen,jeden nezvěstný,jeden zemřel při pochodu smrti, zde Vladimír Kubáň 1904 - 9.11.1944- zemřel při výslechu gestapem, v knize je napsán Josef
Metoděj Kubáň 1885 - 5.3.1942 umučen v Dachau
Kdo má zájem, více najde na webu Horní Bečvy, je tam velmi podrobně popsán průběh války v tomto kraji plus vzpomínky pamětníků, proto tímto děkuji autorce za tuto skvělou knihu, opět jsem se dověděla víc o našem kraji. Sama jsem informace čerpala z jiného titulu.

02.02.2014 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Starý dobrý Charles, prostě to přežil a tak to napsal. Lidi, stejně mu tu bezstarostnost jak vše zvládá závidíme a chceme být nad věcí jako on. Prostě paráda. Charles bude věčný. Ti co na něj plivaj mu stejně závidí že dokázal žít ne přežít.

06.05.2012 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Bude mou nejoblíbenější knihou navždy, jen škoda že jsem si ji nemohla přečíst v mladším věku, určitě by mi to v ledačem pomohlo a posunulo celkově jinam - v myšlení. Dala bych ji jako povinnou četbu problémovým dětem, třeba se jim otevřou oči.

26.09.2011 5 z 5

U knížky jsem se dost nasmála. Sice čtenář musí počítat s tím, že děj je z konce devatenáctého století, ale ta zarputilost a ego hlavních hrdinů je vynikající. Úplně si dokážu představit tři gentlemany a jejich plavbu.

29.02.2012 5 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Tohle si zaslouží plný počet a filmové zpracování.

04.07.2023 5 z 5

Ta zrzavá Ta zrzavá Sára Saudková

Jj Sárinka je moje káva. Když milovat i nenávidět tak na dřeň a pěkně si to prožít. Nečekejte žádné pikantní drby nebo pomluvy. První část o dospívání se dost vleče. Zajímavá je část o soužití s Janem. Další kapitola, to už jsou dětičky a ON. Poslední už moc nebavila. Ale mám podobné vidění na svět, muže, bioženy, děti a život jako Sára. Toto asi nebude moc počtení pro "bydlenkové mamči s mimísky a jejich manži".

26.04.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha se mi líbila velmi. Co jiného dělat v temné kobce, svázaný v kazajce než se proběhnout minulými životy. Super napsané, prostě mu to věřím.

07.04.2011 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Velmi povedené. Opravdu vtipné, smála jsem se na celé kolo. Michael je třída.

01.04.2023 5 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Naprosto dokonalé čtení. Smutné, veselé, inspirativní. "Udržitelnost" v nadnárodní hadrárně je pokrytecká póza.

20.10.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak to byla jízda. Prostě dokonalé, logické, vysvětlené. I když "mystery" trochu ano.

12.01.2022 5 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Krásná kniha od ještě krásnější babičky. A ještě jedna * navíc za Valašské Meziříčí. Jen by mě zajímalo, v které krásné vile na Fügnerce Aňuta žila. Jsou tam dvě jak od architekta. V jedné žije již stařičká paní bývalá učitelka z hlucháku. Zvláštní podobnost, ale s příběhem nemá nic společného.

02.08.2021 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Zajímavý, hodně zajímavý, taky divný, krutý, smutný, depresivní atd..

14.09.2019 4 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Líbilo, moc líbilo. A knihu jsem měla přečtenou jako 666 v pořadí zde na databázi, tak nevim...:)

14.11.2017 5 z 5

Půlkacíř Půlkacíř Karel Kryl

Prostě člověk Boží co věděl a viděl dál než ti ostatní...

05.02.2015 5 z 5

Štatl za Husáka Štatl za Husáka Jana Soukupová

Skvělá kniha a svým způsobem o skvělých lidech. Brněnskou scénu mám odjakživa ráda a pro mně je to město prokletých a zatracených, ale neuvěřitelně geniálních a rázovitých osobností. Každé město i kdejaká víska má či měla své máničky a mě tito lidé nepřestali fascinovat dodnes.

02.05.2014 5 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Skvěle napsaná kniha, velmi otevřená, upřímná. Paní Chantal je prostě královna.

16.03.2014 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jsou knihy které zaujmou, jsou knihy které okouzlí a jsou knihy které nadchnou tak, že pak si musím říct, že autor do toho dal všechno. U Vyhnání .. se mi nechce věřit, že autorka je tak mladá paní. Kateřina je naprosto dokonalá autorka. Kdo se dokáže vcítit do děje, prožije si strastiplnou cestu hrdinky až na dřeň. Autorka nikoho nešetří a kdo se zajímá trochu o dějiny ví, že lidé se opravdu dokázali chovat jako sv.ně a otáčení kabátů je u nás něco jako národní sport. A vždycky si to odserou ti, co nikomu neublížili.

20.11.2013 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jedna z mojich nejoblíbenějších knížek z dětství. Takové staré pověsti české v pár obrázcích.

07.01.2011 5 z 5