lue lue komentáře u knih

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Tohle si zaslouží plný počet a filmové zpracování.

04.07.2023 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Velmi povedené. Opravdu vtipné, smála jsem se na celé kolo. Michael je třída.

01.04.2023 5 z 5

Všetko alebo nič - príbeh pokračuje Všetko alebo nič - príbeh pokračuje Eva Urbaníková

Přečteno rychle, hodnocení nízké. Paní spisovatelka mi připomíná stylem Nesvadbovou. Obě hrdinky nesympatické Pinďulíny. Pokud mají hrdinky v někom předobraz, tak chudáci chlapi.

10.01.2023 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od Třeštíkové jsem takovou taškařici nečekala. Sranda od začátku po konec.

05.01.2023 4 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Plný počet. Upřímná kniha. Nejvíc mě bavil malý Pepíček.

14.11.2022 5 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Naprosto dokonalé čtení. Smutné, veselé, inspirativní. "Udržitelnost" v nadnárodní hadrárně je pokrytecká póza.

20.10.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak to byla jízda. Prostě dokonalé, logické, vysvětlené. I když "mystery" trochu ano.

12.01.2022 5 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Krásná kniha od ještě krásnější babičky. A ještě jedna * navíc za Valašské Meziříčí. Jen by mě zajímalo, v které krásné vile na Fügnerce Aňuta žila. Jsou tam dvě jak od architekta. V jedné žije již stařičká paní bývalá učitelka z hlucháku. Zvláštní podobnost, ale s příběhem nemá nic společného.

02.08.2021 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Jako dobrý, napínavý, děsivý. Zlo které nejde vidět..a když uvidíš umřeš. Hodně se zde srovnává film-kniha. Film jsem neviděla a asi ani nechci. Asi bude úúžasně dramatický a napínavý a koukatelný. Jen padesátiletá Bulocková jako mladá matka..!!..No, prostě ne.. Kniha otevřený konec, zřejmě bude pokračování..těším se..

25.12.2020 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Knihu jsem četla neuvěřitelných pět let. Vždy po kouskách. Asi to tak mělo být.

18.05.2020 4 z 5

Znaky měst Severomoravského kraje Znaky měst Severomoravského kraje Jiří Louda

Jako dítě jsem si v ní ráda listovala.

22.10.2019 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Těžké čtení, pro laika jako já. Ztratila jsem se někde na straně 38, abych se pak vynořila na straně 182. Ale něco jsem si z knihy vzala, tak to stálo za přečtení. Tyhle chytré lidi obdivuji, jejich myšlení, jejich teorie..

08.10.2019 4 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Zajímavý, hodně zajímavý, taky divný, krutý, smutný, depresivní atd..

14.09.2019 4 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Líbilo, moc líbilo. A knihu jsem měla přečtenou jako 666 v pořadí zde na databázi, tak nevim...:)

14.11.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

..Ale i když není v naší moci změnit to, odkud pocházíme, pořád si můžeme vybrat, kam směřujeme.Pořád můžeme něco dělat. A můžeme se snažit, abychom s tím byli spokojeni.

08.04.2017 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Dost dobře napsáno, ale asi až pro dospěláka. Pro dnešní omladinu asi styl psaní bude nezajímavý, žádná nastavená kaše a odbíhání k ničemu. Mám ráda knížky co si na nic nehrají a jen vyprávějí. A i přes silné trauma hrdinky je plný sarkasmu.

23.03.2017 4 z 5

Schola alternativa Schola alternativa Natálie Kocábová

Dvacátá strana přečtená a furt mi to nějak nejde přes hubu..no knížka poputuje zpět do knihovny, tohle fakt ne..

21.03.2017

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Fejetonky znám z ELLE, jen teď jsou všechny pěkně popořadě. Geislerovou jako herečku moc nemusím, jako spisovatelku překousnu. Velký plus jsou hlavně kresby její sestry. Jako oddychové čtení se to dá.

04.03.2017 4 z 5

Čte se to dobře, líbilo se mi sladění pohledů na stejnou věc od chlapa a ženské. Ale někdy byli autoři až křečovitě vtipní. Ale průser to úplně není..

02.03.2017 3 z 5

Medvědí tanec Medvědí tanec Irena Dousková

Jó skvělý... "medoser" a "přisírka českomoravská menší" geniální..

08.12.2016 5 z 5