lue lue komentáře u knih

Holky to chtěj jinak Holky to chtěj jinak Jo Brand

Knížka vhodná pro mladé puberťačky, ale mě se líbila moc. Byla to fakt sranda.

09.04.2013 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Na knihu jsem se těšila, protože film je bezvadný. Jen nevím jestli to je jen můj problém, ale kniha se mi těžce četla. Písmenka mě nechtěla vůbec poslouchat a všelijak mi skákala před očima. Chvíli jsem nevěděla co vlastně čtu. Ale jinak příběh je to krásný.

18.01.2013 3 z 5

Kniha plná pravdy. Věřím že spousta lidí co ji četla s ní má problém a je to pro ně škvár. Nedivím se, Česká povaha je závistivá, chamtivá, pomlouvačná, zlá, nepřející. Jiná alternativa je pro někoho cesta z toho malého pekla ven a čtyři dohody jsou chytrá cesta.

31.12.2012 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Autorku čtu velmi ráda, protože miluji její osobitý styl. U Tajné knihy obdivuji její odvahu jít takto s kůži na trh, ale je to přece román o lásce a to jen tak v sobě dusit nejde. Síla byla poté reakce různých novin, lidí a všelijakých J-elit na to, že se vypsala z onoho románku. Jako by hlavy pomazané byly bezpohlavní a měly zakázáno smilnit. Paní Irena je u mne hrdinka a budu ji mít jako spisovatelku ráda. A ještě nakonec, kvůli ošklivým článkům napadajících spisovatelku v Reflexu jsem tento časopis přestala úplně kupovat (číst ale ne, půjčuji si ho v knihovně).

31.12.2012 3 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Kniha se čte rychle. Musíme chápat, že dílo patří do konce 19. století a je tam spousta narážek na tehdejší politické poměry. Jen musím vytknout spoustu překlepů.

27.09.2012 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Úžasná knížka, úžasně přímá autorka. Sice je to smutné vyprávění, ale byly místa kdy jsem se i zasmála. Doporučuji.

23.07.2012 5 z 5

Jak přežít katastrofy Jak přežít katastrofy Jana Divišová

Už jsem to četla dávno,ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že autor jen pomlouvá a je jízlivý a zaujatý proti Michalu Vieweghovi. Kniha je z většiny příšerná, ale čitelná.

06.05.2012 1 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Starý dobrý Charles, prostě to přežil a tak to napsal. Lidi, stejně mu tu bezstarostnost jak vše zvládá závidíme a chceme být nad věcí jako on. Prostě paráda. Charles bude věčný. Ti co na něj plivaj mu stejně závidí že dokázal žít ne přežít.

06.05.2012 5 z 5

Stopy zločinu - Dobrodružství kriminalistiky Stopy zločinu - Dobrodružství kriminalistiky Brian Innes

Naprosto skvělá kniha se spoustou fotografií z míst činu a zločinů. Hodně zajímavé pro fandy kriminálek a forenzních věd.

02.05.2012 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Jednoduché oddechové čtení, ale někdy jsem měla pocit že bych Rebeccu uškrtila za její uvažování. Totálně nepraktická, ale to byl nejspíš záměr.

23.04.2012 4 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Kniha se mi velmi líbila, byla líbivě napsaná. Je fain, že se někdo zajímá i o příběhy odsunutých němců a jak bylo v knize řečeno je to jeden z mnoha. Je až mrazivé jaké nestoudnosti se u nás děly a za vším byl konkrétní člověk. Ta doba byla příšerná, člověk nezmohl nic.

13.04.2012 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dobrá detektivka, sice jak mnozí píší, že je dost překombinovaná, ale furt ještě uvěřitelná. Dobře a rychle se čte. Jen bych jí vytkla, že se v ní hraje na náhody. Třeba jak si Erik vzpomněl na Evu, když seškrabával přilepené noviny nebo na konci knihy v lese jak natrefili na toho starého Laponce.

12.04.2012 4 z 5

Oficiální průvodce filmem Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň Oficiální průvodce filmem Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň Perry Moore

Tohle je zajímavá knížka pro fanoušky filmu. Dozví se jak produkce sehnala hlavní hrdiny a něco i ze zákulisí. Zajímavé jsou i doprovodné fotky.

04.04.2012 4 z 5

Cesta k šílenství Cesta k šílenství Gordon Thomas

Sice je to pár let co jsem ji četla, ale zanechala zajímavý dojem. Drsné praktiky agentů. Co všechno musí člověk vydržet, aby si uchránil důstojnost a život.

29.02.2012 4 z 5

U knížky jsem se dost nasmála. Sice čtenář musí počítat s tím, že děj je z konce devatenáctého století, ale ta zarputilost a ego hlavních hrdinů je vynikající. Úplně si dokážu představit tři gentlemany a jejich plavbu.

29.02.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dobrá, velmi dobrá kniha. Taková bible puberťáků. Určitě se k ní zase někdy vrátím.

29.02.2012 5 z 5

Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Gail Parent

Opravdu , ale opravdu výborná kniha. Kdo by řekl, že od vydání uplynulo již čtyřicet let. Sheila ví jaká je a iluze si o sobě nedělá, vše prožívá svým svérazným stylem, někdy až brutálním humorem. Zajímavá je pasáž, jak si jde hledat místo pro svůj hrob. Dílo bych doporučila všem zmateným a hledajícím lidem, protože zde poznají, že někdo může být ještě nešťastnější. Dílo je od začátku do konce samý humor, ale v pozadí osobní drama. Myslím že Bridget Jones je jen slabý odvar oproti Sheile.

15.02.2012 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Bude mou nejoblíbenější knihou navždy, jen škoda že jsem si ji nemohla přečíst v mladším věku, určitě by mi to v ledačem pomohlo a posunulo celkově jinam - v myšlení. Dala bych ji jako povinnou četbu problémovým dětem, třeba se jim otevřou oči.

26.09.2011 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Hodně, hodně sentimentální. Aby člověk dílo pochopil,musí pochopit i tu dobu.

19.09.2011 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Jane Stanton Hitchcock

Knížka není špatná, kdo má rád napínavé čtení tomu ji doporučuji. I ten konec je vcelku uspokojivý, ale není to pro náročného čtenáře.

14.07.2011 3 z 5