lue Online lue komentáře u knih

Klimatizovaná noční můra Klimatizovaná noční můra Henry Miller

Na knize se mi líbilo, jak autor nastavuje zrcadlo americké společnosti. Nebojí se jí pomluvit a vmést ji do tváře všechny pošetilosti i nedostatky. V díle není nic sexuálního, ale přišlo mi dost levičácké. Prostě jednoduché vyprávění o jednom pozoruhodném výletě autem.

19.06.2011 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha se mi líbila velmi. Co jiného dělat v temné kobce, svázaný v kazajce než se proběhnout minulými životy. Super napsané, prostě mu to věřím.

07.04.2011 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Po dlouhé době mě tato knížka opravdu potěšila. Toto dílo je tak krásné že se ani nechce věřit, že taková posraná doba tady opravdu byla. Tohle se musí prožít aby člověk pochopil.

03.04.2011 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nemůžu si pomoci, ale kniha mě prostě nudila. Asi mě vadily ty absurdity a nesmysly. Úsměvná mi nepřišla vůbec a marně se jí snažím pochopit. Prostě tohle není můj styl. Ale určitě si od autora přečtu i něco jiného.

25.03.2011 2 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jedna z mojich nejoblíbenějších knížek z dětství. Takové staré pověsti české v pár obrázcích.

07.01.2011 5 z 5

Paříž ve tvaru srdce Paříž ve tvaru srdce Armand Lanoux

Není to klasický román. Kniha vás provede od vzniku Paříže po skoro současnost. Po cestě budete potkávat známe osobnosti jak malíře i spisovatele, ale třeba i masového vraha. Je to velice poutavé vyprávění se spoutou zajímavých detailů o zajímavých lidech co v Paříři žili.

06.01.2011 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Povinná četba ze základky. Nejdepresívnější kniha pro děti co jsem kdy četla. Ale nechci ji hanit, byly tam i milé momenty.

06.01.2011 3 z 5