lucygreen lucygreen komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Dala jsem si rereading asi po třech letech a ze začátku jsem úplně nevěděla, jestli to byl dobrý nápad, ale pak mě to zase chytlo, miluji čtivost i postavy. Zpětně byla opět celá kniha super, i začátek :). Chystám se udělat rereading i na ostatní díly a už se na to těším.

04.05.2020 5 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Prvních 100 stran byla opravdu bomba! Po dlouhé době konečně něco poutavého, svižný příběh od kterého se nešlo odtrhnout. Potom uprostřed knihy to byla opravdu nuda, skoro až na odložení knihy. A konec byl zase o trochu lepší. Každopádně to nebyla podle mě úplná katastrofa (líbilo se mi prostředí ostrova a jeho atmosféra), tři hvězdičky si kniha zaslouží.

01.05.2020 3 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Erin Hunter

První polovina mě tentokrát nějak nechytla, ale pak to byla opět jízda! Zákony smečky mám opravdu ráda a naštěstí mě ani tento díl nezklamal. U konce jsem si říkala, ze to asi úplně pro nejmenší není, celkově zápletka s otráveným světem je děsivá... Doporučuji.

19.04.2020 4 z 5

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Tento díl mě bavil více, než předchozí. Asi to bylo tím, že jsem ho četla poprvé, ale druhá polovina knihy byla prostě svižná a zábavná. Pro mě je to hodně odpočinkové čtení, jelikož se k sérii dostávám ve starším věku než jsou hrdinové atd.. Stejně jsem však ráda, že tyto knihy čtu a byla by škoda, aby zůstaly nepřečtené.

14.04.2020 4 z 5

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Tento díl jsem četla také asi podruhé a zas tak moc mě nebavil. Asi jde hodně o prostředí a celkově zimní období, které pro mě není až tak atraktivní. Každopádně se konečně chystám dočíst sérii až do 7. dílu, který mám doma.

10.04.2020 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Byla to dobrá jednohubka. Miluji tu obálku a i příběh byl dobrý, nejvíce se mi asi líbila postava Poison Ivy a celkově vztahy mezi postavami. Určitě se mi tato kniha líbila víc, než autorčiny Dvory.

06.04.2020 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Kniha byla psaná jiným stylem, než většina knih a bylo to opravdu zajímavé čtení. Čtivost knihy mě překvapila a obálka je také skvělá. Hlavní postavy jsem si docela oblíbila a i když knize nedávám plný počet, líbila se mi.

24.03.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Asi se mi mnohem víc líbila autorčina novější kniha- Dva tajemství neudrží. Přišlo mi že měla vetší spád a více mě zaujala. Na základě různých bombastických názorů jsem si myslela, že mě tedy kniha více ohromí a konec bude šokující, ale ani moc nebyl. Každopádně je to takový typ knihy, který vás prostě dokáže zabavit svým pohodovým a čtivý dějem, ale mezi mé nejoblíbenější knihy ji opravdu nezařadím.

16.03.2020 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Opravdu o moc lepší, než první díl. Asi se za nějakou dobu pustím i do třetího. Sice kniha není úplně nejlepší, ale neurazí.

08.03.2020 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kniha mě opravdu bavila a četla se velice rychle a dobře, což v poslední době ještě více u knih oceňuji. Opravdu jsem si posledních 2 dílech a zvláště v tomto oblíbila hodně postav. Příběhem jsem vůbec nebyla zklamaná a dokonce mi přišel lepší, než Elita a První. Na tuto sérii budu vždy vzpomínat s úsměvem :). Doporučuji!

18.02.2020 5 z 5

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Mně se kniha tedy líbila moc :). Četla se opravdu rychle a příběh byl milý, originální a prostě mě bavily i postavy. Plný počet hvězdiček dávám asi i z toho dudůvodu, že poslední dobou jsem četla tlusté knihy do kterých jsem se musela nutit a čtení této knihy mě bavilo o dost více.

15.02.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

No, co k tomu říct... Byla to prostě nuda. První třetina knihy pro mě byla prakticky o ničem a celkově to zase bylo zdlouhavé a docela i předvídatelné. Jsem ráda, že teď budu číst něco jiného. Vždy se mi líbil obal, ale knihu bych moc nedoporučila.

02.02.2020 1 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Za první tři čtvrtiny knihy bych dala 3 hvězdičky, ale posledních 80 stránek mě opravdu moc bavilo (určitě to bylo změnou přístupu a chování Eadlyn) podle mě byla tato kniha na stejné úrovni, jako druhý a třetí díl. Opravdu ke konci to bylo skvělé a už se těším na další díl.

13.01.2020 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Čtyři hvězdičky dávám jen za ten konec, který jsem čekala mozná lepší, ale jinak je tato kniha bez diskuzí skvělá. Od začátku mě bavila, děj odsýpal a rychle se četla. S postavami jsem ani problém neměla a prostě mě to bavilo. Doporučuji ;). Obálka je mimochodem v reálu fakt dokonalá a paperback se k ní hodí.

30.12.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Pro mě bohužel byla kniha spíš utrpením, tolik stránek a tolik nutění do nich. Opravdu by neuškodilo nepopisovat spousty nevýznamných věcí a nenatahovat děj. No nevím celá série se mi moc nelíbí a asi jsem jediná, ale jelikož nejsem rychločtenář, tak přečíst knihu s 700 stránkami mi dá zabrat. Knize jsem původně chtěla dát tři hvězdičky, ale podle mě bych byla asi možná až moc hodná. Stejně přes to všechno mám pocit, že musím přečíst i povídkovou knihu, abych měla ucelený dojem na tuto sérii. Asi je pro mne výhodou, že ještě nevyšly další díly, jinak bych si je možná taky přečetla. Spíš se teď chystám na Skleněný trůn a doufám, že mě potěší více.

25.12.2019 2 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Pribeh jsem chvilemi nemohla odlozit, chvílemi to bylo trochu nudnější.. Druha cast knihy byla trochu depresivnější, ale šlo to. Musím velice pochválit obálku.

07.12.2019 3 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Bylo to velmi odpočinkové čtení plné klišé, ale to jsem již předem čekala. Plusový bod bych dala za nenáročnost příběhu a za to, že se kniha četla velmi rychle. Jen mi vadilo v některých pasážích nesmyslné střídání přítomného a minulého času.

01.12.2019 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Hodně dobré, podle mě o dost lepší než Snílek Neznámý. Více se mi líbil svět a nebylo to tolik zdlouhavé. Nápad na příběh je to opravdu originální a nelituji, že jsem si knihu přečetla.

01.11.2019 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Bavilo mě to trochu méně, než druhý díl, ale to bylo tím, že jsem měla méně času a četla po kouskach. Jinak konec byl docela zajímavý a uvidíme, jak to autorka vymyslí do příštího dílu, který si nejspíš také přečtu.

15.09.2019 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Opravdu nedoporučuji, kniha nemá prakticky žádný děj a celkově to byla ztráta času. V tomto žánru existuje mnoho lepších knih. Obálka se mi docela líbí.

08.09.2019 2 z 5