lucygreen lucygreen komentáře u knih

Toto bylo skvělé. Na začátku četní jsem sice zažila větší krizi a chtěla knihu i odložit (kapitoly světlo a o vzniku samotného slova hygge a jak je tomu v jiných jazycích mi moc nedávaly smysl), ale jsem moc ráda, že jsem tak neudělala, protože od kapitoly Pospolitost jsem se do ní víc a víc zamilovávala. Je to pohlazení po duši.

05.06.2021 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Rereading a bylo to super! Už dlouho jsem se tolik nenasmála u knihy, všechny postavy jsou naprosto skvěle vykreslené a děj je taky zajímavý, plný upečených dobrot, skvělých vztahů mezi postavami a super atmosféry. Nelituji, že jsem si dala rereading celé série po pár letech, 2. díl byl trochu slabší, ale ne zas tak moc. Určitě doporučuji! Hodnocení: něco mezi 4 a 5 hvězdičkami.

16.05.2021 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

První přečtení 2018:
Byla to dobrá knížka, ale ne nic tak světoborného :). Svět se mi líbil a líbila se mi i stvoření, která v něm žila. Bylo to takové hezké čtení, ale nic, co bych si pamatovala až do smrti. Každopádně se mi líbilo hlavně město ve kterém hlavní hrdinka žila a hodnotím průměrně. Věková kategorie bych řekla tak 12 let.

Druhé přečtení 2021:
Opravdu jsem si z této knihy, kterou jsem přečetla cca před 2 lety moc nepamatovala. Ale svým způsobem mě lákalo přečíst ji znovu. teprve na druhý pokus jsem objevila její kouzlo. Je to prostě krásný a dojemný příběh prosycený pravým přátelstvím a tajemnou atmosférou s nádherným ostrovem v pozadí. V mnoha místech se dá najít hlubší význam a postavy jsem si zamilovala. To jak jsou v knize popisovány city je opravdu silné. věkovou kategorii bych teď určitě posunula výše, jelikož mi to tentokrát dává větší smysl, než když jsem byla mladší. Jsem opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla znovu. I když nemá vysoké hodnocení, myslím si, že je kouzelná :).

08.02.2021 5 z 5

Knížka o krystalech Knížka o krystalech Judy Hall

Tento typ knih normálně nehodnotím, ale tato skvělá malá knízečka si to zaslouží. Je to prostě stručné, krásně graficky provedené a je v ní vše základní, co chcete vědět. Už jen ze čtení této knihy sálá pozitivní energie :). Od autorky jsem ještě četla Kameny v praxi, ale bylo to dost složitější a tolik se mi to nelíbilo. Jen mě u této autorky (překladu) plete používání slova křemen × křišťál.

08.02.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já prostě nevím. Četla jsem všechny Dvory a spokojená jsem opravdu nebyla, čekala jsem, že tato série pro mě bude o dost lepší (hlavně na základě tak vysokých hodnocení) a to se bohužel nestalo. Opravdu jsem se snažila si to užít jelikož mám v knihovničce už hodně dlouho 6 dílů této série, ale asi byla chyba číst to po Orwellovi. Na začátku mě nejvíce frustrovalo, jak může být 18ti letá (vlastně 17- pak byla zavřená) holka nejhorší ze všech vrahů (co třeba vrazi s 30ti letou zkušeností?) a navíc mít úplně nezkaženou duši a řešit malichernosti. Asi nějakých 50 stránek mě to i dost bavilo, ale ke konci jsem zase nějak ztratila zájem. Zkrátka momentálně jsem docela frustrovaná z toho, že jsem této knize věnovala tolik hodin mého času. Opravdu mě zajímá, co budu dělat s celou sérií... (dárek asi před 2 lety). UPDATE: Snažila jsem se dát šanci 2. dílu, ale skončilo to na 100 straně a já doufám, že mě již nikdy nenapadne pokračovat! Neskutečně ploché postavy, extrémně nelogický děj a neskutečně blbá/nesympatická hlavní hrdinka. Hlavně, že jí to sluší :).

09.01.2021 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečně mě to dostalo. Vůbec jsem neočekávala, že se bude zápletka takto vyvíjet a že kniha bude tak neskutečně poutavá a napínavá. Bylo to fakt skvělé a skoro nikdy jsem se nenudila (jen část asi za půlkou týkající se knihy). Farmu zvířat také obdivuji, ale toto mě dostalo snad ještě víc, jelikož jsem nevěděla do čeho jdu. Nějaké části knihy na mě byly docela dost drsné, ale patřilo to k tomu. Každému bych doporučila přečíst si tuto knihu.

22.12.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Opravdu překvapila. Asi před rokem jsem viděla animovaný film a už tehdy mě to docela dostalo a v knize mi to přišlo ještě opravdovější. I když moc nečtu klasiku tak musím uznat že je to opravdu poutavé a kniha nelze odložit dokud nebude přečtena. To co se tam i mimo knihu dělo a děje je smutné a autor to podle mě vystihl přesně. Velice doporučuji, skvělá na zamyšlení a hodně toho dokáže předat.

12.12.2020 5 z 5

Psí běsnění Psí běsnění Erin Hunter

DOKONALOST. Nevím co říci, jen to, že si s každým dílem buduji větší vztah k postavám a k této sérii. Tomuto dílu opravdu není co vytknout. I po předchozích 5 dílech mě neustále překvapoval a konec mě dojal. Na další sérii se určitě vrhnu. Je to prostě nádherné a dojemné dobrodružství.

27.10.2020 5 z 5

Nekonečné jezero Nekonečné jezero Erin Hunter

Fakt super díl! Bavila mě celá kniha a opět jsem se ponořila do příběhu. Líbilo se mi to více, než předchozí díl, u kterého jsem se trochu sekla, ale teď mám zase chuť v sérii pokračovat.

27.08.2020 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Tak jo.. Prvních asi 80 stran bylo fakt velké utrpení a myslela jsem, že už knihu nedokážu dočíst. Kolem té 100 strany mě to opravdu chytilo a bavilo, ale nijak extra originální příběh to nebyl. Nejvíce mě tedy bavil prostředek knihy a v závěru mě překvapilo, že kniha obsahovala docela hodně násilí a to jsem od ní úplně neočekávala. Ve válečných scénách se úplně nevyžívám a v knize se bojovalo docela často. Celkově jsem se ale na čtení knihy vždy (kromě začátku) těšila a příběh byl čtivý což oceňuji. Sníh nebo popel je takto zpětně pro mě určitě lepší, než Rebelové vln už jen kvůli postavám. Podle recenzí se však pro své dobro do druhého dílu pouštět radši nebudu.. (Trochu mě to mrzí, ale nepotřebuji se případně dostat do čtecí krize.)

22.08.2020 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Opravdu dobrá kniha. Všechny hlavní postavy jsem si moc oblíbila, i děj se mi líbil a nenudila jsem se. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a zkrátka jsem si knihu užila.

16.08.2020 5 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Kniha mě docela překvapila. Děj byl tedy prvních 250 docela nudný, ale bála jsem se, že to bude ještě horší. Konec byl však úplně nabitý akcí a celé to bylo podané fakt zajímavě. I k zamyšlení o životě je to fajn.

24.07.2020 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Příběh dobrý, ale pro mě trochu šlápnutí vedle, jelikož si myslím, že nejlepší věk ke čtení je tak 12 let, pak to nebude mít pro čtenáře chybu. I tak jsem si oblíbila postavu Halta.

24.07.2020 3 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Kniha, která vás donutí se zamyslet, emočně dostane a překvapí. Jelikož nemá pořádně kapitoly, tak se mi četla pomaleji, ale díky tomu jsem měla více času na vstřebání. Nechtěla bych mít takové dětství, avšak s ohledem na to, že nejde zrovna o nejveselejší příběh, není podáván nijak depresivně, ale spíše tak nějak přirozeně a není plný lítosti. Naopak přetéká sílou.

11.07.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Docela jsem se bála, abych od této knihy nebyla zklamaná, ale mile mě překvapila. Asi nejvíce se mi líbily kapitoly královen a celkově mi ten svět přišel hodně zajímavý a dobře podaný. Ráda jsem se vždy do knihy začetla a nemusela se vůbec nutit- četlo se to samo :). Sice to také nebylo úplně nejlepší, ale vřele doporučuji.

24.06.2020 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Hodně jsem se knihy bála kvůli hodnocení a začátek (před městem) mi opravdu přišel docela špatný, ale potom, jsem si svět úplně zamilovala. Prostě mě bavilo číst každou stranu a jsem ráda, že jsem knihu na začátku neodložila. Celkově ta mytologie a ještěří rasy se mi hodně líbily. Oblíbila jsem si styl psaní autorky i postavy. Člověk by si asi měl udělat na tuto knihu vlastní názor, ale za mě super, něco takového jsem teď přesně potřebovala.

10.06.2020 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Před rokem jsem četla první díl, který se mi jako letní čtení dost líbil (samozřejmě to musíte brát s nadhledem). Ani mi moc nedělalo problém se znovu do příběhu dostat, ale určitě se mi líbil méně, než první. Nebudu však říkat, že to nebylo čtivé, to bylo a proto tři hvězdičky. Nevím, jestli se někdy dostanu i ke třetímu dílu, ale jestli ano, tak za dlouho. SPOILER celkově mi ta intrika od Tiffani přišla divná a nevím proč se Eden rozhodla že radši ublíží Tylerovi, kterého tak bezhlavě miluje, než aby to Tiffani řekla Deanovi, kterému to, ale měli říct oni sami už dávno. Prostě si to zavařila sama..

06.06.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Opravdu výborná kniha. Četla se velice lehce a každá stránka mě moc bavila, což se neděje běžně. Svět zase něco originálního a prostě super. Akorát bych asi doporučila nečíst anotaci v knize, aby pak byly zvraty v první polovině knihy nečekanější.

02.06.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tato kniha opravdu stojí za přečtení! První a druhá část by si podle mě zasloužila i více, než pět hvězdiček. Hlavně za Lou a vtipné okamžiky, ale konec (třetí část) se mi moc nelíbil. Bylo tam pro mě až moc zvratů a na tak akční konce prostě asi nejsem.. Ale jinak vztahy mezi postavami a atmosféra dokonalé. Mám takové tušení, že jsem knihu nečetla naposledy.

27.05.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc jsem četa 6 dní a dala mi tedy dost zabrat. Sice by se mohlo zdát, že 6 dní není na tuto tloušťku moc, ale strávila jsem čtením opravdu velkou část dne. Samotný příběh mi nepřišel ani tak šokující a asi tak z poloviny byl pro mě nudný. Zkrátka nejsem fanda tlustých knih a Nikdynoc mě neoslovila.

09.05.2020 2 z 5