LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Musím říct, že na knížku jsem byla natěšená, ale bohužel mě zklamala, čekala jsem od ní víc.
Určitě je autorčino poslání důležité, chápu to a měla nelehký život, ale některé věci mi tam úplně neseděly. Jsem ráda, že jsem zkusila i více moderní poezii. Za mě takový průměr.
Pro mě osobně je pořád lepší třeba Atticus, tam toho cítím mnohem víc .

12.05.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Knížku jsem měla koupenou už delší dobu, ale pořádně se mi do ní začalo chtít až, když opadl ten boom kolem ní. Moc se mi líbila, taková jednohubka na jedno odpoledne. Postavy mi byly sympatické, děj ubíhal rychle, nechyběly ani zvraty, doporučuji.

09.05.2020 5 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Knížka byla dárek a líbila se mi už jen svou kouzelnou obálkou. Ovšem příběh byl ještě krásnější, čekala jsem spíše oddechovku, ale knížka má v sobě svoje kouzlo, něco víc. Postavy mi byly sympatické a sledování jejich osudů bylo pro mě velmi zajímavé. Také se mi líbilo, že se autorka nebála zajít i k smutným tématům. Zkrátka ke všemu co život přinese. Neumím si představit lepší místo, kde by se měl děj odehrávat než v knihovně.
Za mě moc povedená knížka, která se mi četla moc příjemně. Knížka taky tak trochu o tom, že naše sny nedočkají a mají se plnit ❤.
Jedinou drobnost mám k překladu, některé chyby byly rušivé a ubírají zbytečně na kvalitě příběhu.
Doporučuji!

08.05.2020 5 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Normálně historické knihy nečtu, ale této nelituji.
Četla se mi velmi rychle, postavy se mi zalíbily a i střídání pohledů postav.
Opravdu velmi nenáročná knížka na odpočinek. Jsem ráda, že čas od času si také přečtu české autory, když jsou tak šikovní.
Doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Ze začátku jsem ke knize přistupovala spíše skepticky, bála jsem se, že to bude jen jeden z dalších mnoha thrillerů, ale pak mě kniha pohltila. A konec? Tak ten mě zasáhl ještě více. Opět mě autorka převezla ????. Nemám knize co vytknout, četla se mi strašně rychle a dobře. Postavy mi seděly (samozřejmě jak které...). Autorka si se čtenářem zahrává až do konce.

12.04.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Mooc jsem se na knížku těšila a nezklamala mě. Sice jsem čekala trochu jiný konec, ale kvalitě to neubralo. Na obálce stálo emocionální thriller, no, četla jsem i lépe vyhrocené, ale ničemu to nevadilo. Byla jsem stále zvědavá jak to bude ubíhat dále a to mě nutilo číst dál. Obvykle mi vadí, když má kniha více postav, ale zde se mi to naopak líbilo a také, že se to hned napojovalo na sebe. Postavy jsem si oblíbila.
Já jsem spokojená a můžu jen doporučit.

09.04.2020 5 z 5

Žena 18+ Co už nemusí řešit Žena 18+ Co už nemusí řešit Michael Kernbach

Knížka mě i pobavila, účel splnila. Líbí se mi ten nápad, na dárek určitě parádní jako maličkost na zasmátí.

07.04.2020 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Věděla jsem, že bude knížka dojemná, ale že až tak. Zanechala mi smutek na duši. To jak nás nejdřív autorka provází příběhem a vše tak hezky plyne...Cítila jsem z toho naději. Postavy mi byly sympatické, Violet i Finche jsem si hned oblíbila. Příběh se mi četl rychle.
Autorčina poznámka na konci knihy mi přišla ještě smutnější. Je opravdu hrozné, že se bohužel něco takového děje, pro mě je to něco nepředstavitelného, až z toho běhá mráz po zádech.
Knížku by si určitě měl přečíst každý a uvědomit si ještě více hodnotu života.

„Nezáleží na tom, co si odnesete, ale na tom, co po sobě zanecháte."
Všechny malé zázraky

04.04.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha mi byla zadaná jako povinná četba, líbil se mi popis děje a jazyk. Konec mě dojal.
Možná i tuto knihu ocením postupně až více s věkem.

29.03.2020 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

O knize jsem dříve slyšela, takže jsem se na ni těšila, ale dostala jsem pro mě osobně zklamání. Nějak mě děj nezaujal a to to je asi ten hlavní problém, musela jsem se do ní spíše nutit.
Možná se mi kniha bude líbit v jiném věku.
Ovšem věřím, že se můžeme někomu líbit.

29.03.2020 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Knihu jsem dostala zadanou jako povinnou četbu, věděla jsem, že se jedná o silný příběh, ale nakonec jsem byla stejně velmi překvapena až jsem to ani nečekala, jak moc je silný. Příběh ve mně zanechal syrový a smutný pocit.
Po dlouhé době kniha, která se mi četla strašně rychle, stránky opravdu rychle mizely.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a líbilo se mi jeho vyprávění, nutilo mě to číst stále dál.
Konec mě šokoval, mám z něho pocit úzkosti a žalu. Určitě se mi děj v této knize vryl do paměti. Jsem zvědavá i na film, který mám v plánu zkouknout.
Určitě doporučuji!

18.03.2020 5 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Knížka nebyla vyloženě špatná, ale po druhém díle jsem čekala větší boom. Pořád mě série vyloženě neposadila do kolen.
Na oddech mi to přijde dobré.

02.03.2020 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Knížka nebyla špatná, ale první díl mě lákal víc. Jako by už mě ničím neohromila. Třeba mě třetí díl překvapí více. Vyprávění z Ethanova pohledu bylo osvěžující.
Jako oddechovka se mi to prostě líbí, už jsem si navykla na postavy a prostředí, takže budu pokračovat. Konec určitě zajímavý.

18.02.2020 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Do knížky jsem šla bez jakýkoliv očekávání, čekala jsem jen nenáročnou oddechovku, u které mi bude stačit jen jeden díl, ale konec mě nalákal na druhý.
Byla jsem poměrně mile překvapena. Kniha kromě spousty sexuálních scén dokáže nabídnout i víc, zápletku, což u takových knih zas tak často není.
Mou pochvalu má i za to, že se mi četla snadno a lehce, kapitoly ubíhaly sami.
Jednu ☆ si nechávám kdyby byl lepší další díl.

06.02.2020 4 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Nějak nevím jak knížku ohodnotit.
Těšila jsem se na ni, ale nic co by mě v ní vyloženě nadchlo nebylo.
Důkazem toho asi je také to, ze jsem ji musela číst po částech a chvílemi se do ní nutit. Zkrátka to pro mě nebylo top, čekala jsem víc, ale vyloženě špatná nebyla.

04.02.2020 3 z 5

Beran Beran neznámý - neuveden

Knihu jsem četla spíše ze zvědavosti, bylo mi jasné, že vše nemůže sedět na každého, ale některé věci mi přišly až nelogické, jinak to byla odpočinková oddechovka a pár milých slov v knize nebylo na škodu.

22.01.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

O knize jsem toho dost slyšela a tak jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala také. Nečetla jsem autorky jiná díla, takže nemohu porovnat, ale příběh se mi líbil, měl to spád, překvapivý děj a pro mne nečekaný konec. Možná jsem jen čekala větší dojetí, jinak chválím. Hezky se mi do knihy vracelo.

21.01.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha pro mne byla až dosud neznámá. Moc jsem nechápala co na ní všichni mají. Nevím, moc mě neoslovila, možná se mi časem zalíbí více. Netroufám si říct. Ale líbí se mi ta nadčasovost.

19.12.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jelikož šlo o povinnou četbu do školy, tak jsem knihu spíše odkládala, ale nakonec musím uznat, že si to nezasloužila.
Líbilo se mi krásně vylíčené prostředí a konec si mě získal, doporučuju. Určitě bych se ráda podívala i na film či divadlo.

19.12.2019 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Knížka mě na první pohled upoutala její nádhernou obálkou. A když jsem si přečetla anotaci přišla mi zajímavá. Ihned mě dějem vtáhla do sebe, stránky vyloženě mizely pod rukama, všechny postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Pro mě to byl ten typ knihy ze které se mi nechce odcházet, měla své kouzlo.
S radostí budu vyhlížet pokračování.
Doporučuji

22.10.2019 5 z 5