luckomar luckomar komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je opravdu krásná. Příběh je hluboký a dojemný. :) Myslím, že na ni jen tak nezapomenu. Je to kniha, která ve Vás něco zanechá a donutí Vás přemýšlet.

15.07.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Hm, vtip jsem tedy neobjevila a kniha celkově nijaká. Nářečí fajn, ale jinak nic moc.

25.12.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla tak rychle... Hrozně mě tato kniha překvapila... Autorka je vážně výborná vypravecka. Příběh mne několikrát dojal a knihu DOPORUČUJI!

01.01.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi silný příběh lásky, odpuštění a síly

27.12.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Přesně, jak už někdo psal, jsem obdivovala úžasný překlad a paní překladatelku. Kniha byla z počátku táhlá a nutila jsem se číst, ale když jsem dočítala, objevila se mi v oku i slza. Jsem plná emocí a rozhodně nechám knihu v polici pro další blízké (čtenáře)

06.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

To je prostě nakladatelství Host. Přijde mi,že vydávají hlavně knihy, které jsou něčím jiné. Některé lepší, některé horší, ale pohromadě jsem z nich vždy nějak rozčarovaná. Tato kniha nepřinese člověku,po tolika publikacích o válce, nic nového. Spíš bych ji obsahově hodnotila jako nudnou. Ale! Musím ocenit výpravný styl knihy. Je strohý, rychlý, plynulý a nenáročný.

08.01.2021 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Řekla bych, že je to zase skvost české literatury. Kniha, která by v jiném jazyce absolutně ztratila smysl. Chápu zařazení mezi knihy k maturitě.

03.03.2024 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Před lety jsem přečetla Pýchu a byla jsem z ní nadšená. Čekala jsem něco obdobného, ale hrozně mě to nebavilo :-/

24.03.2023 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Masakr... podobá knihám B.A.Paris a vážně mě to hodně bavilo

30.12.2022 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Absolutní jazykový skvost a odpočinek od plytké, současné, amatérské literatury.

27.05.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka.. Vzpomínám, jak jsem poslouchala před spaním jako maličká. Teď se těším až jednou přečtu svému děťátku.

07.02.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Knížka mě bavila. Když jsem četla například o prarodičích jako o majácích života...tolik jsem si uvědomila, jak souhlasím a jak je mi z toho smutno. Našla jsem i kapitoly po kterých bych se trochu dohadovala, ale o tom to je ne?

04.11.2021 4 z 5

Za moji maličkost tedy hodně slabá četba. Asi milionkrát jsem se ironicky smála... Ha ha ha to je tedy vtípek! Možná jen nemám podobný vkus a typ humoru. Někomu se může líbit a věřím, že hodně.

15.10.2019 odpad!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po Haně je tato kniha jak jedoucí vlak. Sice jede hezkou přírodou, ale až do zastávky se nic nestane. Nevím čím to je, ale příběh mě nebavil. Dočetla jsem, ale znovu číst nebo doporučovat jako Hanu (což dělám všude :D) určitě nebudu.

06.06.2019 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Za mě tedy NE! Vůbec jsem se nemohla zacist a hrozně mě rozcilovala myšlenka může, který posílá malé holce dopisy... Ikdyz vzdělávací. Je to plne myšlenek a dějin filozofie, ale já se nebyla vůbec schopna soustředit a něco si z toho odnést.

27.12.2017 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hezká kniha a oceňuji odkrytí jmen v závěru. Slza ukápla.

22.01.2023 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Audiokniha - Aleš Procházka! Prostě úžasné podání a příběhy Tolkiena miluji.

10.11.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Jak už bylo jednou napsáno.. I já jsem po knize Dilema byla autorkou náhle velmi zklamaná, ALE musím říct, že mě to neodradilo od koupi Terapie. Popis knihy sliboval lepší jízdu než posledně a ano! Do samého konce napínavé. Pořád ale nejraději vzpomínám na úplně první autorčinu knihu. Proto jednu hvězdu ubírám.

03.04.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Já mám tyhle knihy prostě ráda. Učí o buddhismu nenásilnou formou. Člověka nutí přemýšlet a zkoušet praktikovat v osobním životě a nedej bože, když to funguje! :)

23.08.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Za mne velké špatné! Vubec nebavila a ani mi nepřišla vtipná. Nebyl to můj šálek kávy. Ale každý jsme original.....urcite někomu sedne.

22.06.2018 1 z 5