Lucila Lucila komentáře u knih

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Postupně jsem dostávala různé kuchařky a recepty od své matky až jsem jich měla celou jednu řadu v knihovně a občas si v nich prohlížela obrázky. Ale vařit se podle nich nedalo. Občas jsem vařila podle receptů z webu, ale většinou s bídným výsledkem. Když moje mamka zjistila, že jsem všechny kuchařky dala pryč a nemám doma jedinou, přinesla mi Kuchařku pro dceru. Zkusila jsem ji a povedlo se. Vím, co mám dělat, kdy to mám dělat a občas i proč, a Flo mi ukazuje, že když umím jendo jídlo, umím různé variace na to samé téma. Knihu jsme přečetla od začátku do konce a vyzkoušela asi 15 receptů a je to skvělé - nestojím u sporáku celý den, jídlo je dobré a moje rodina je spokojená.

08.10.2016 4 z 5

Letní dům s bazénem Letní dům s bazénem Herman Koch

Perfektní, chvílemi jsem bojovala, ale stálo to za to. Doporučuji :-)

04.07.2016 5 z 5

Povedená partička: Past na surovce Povedená partička: Past na surovce Michael Fry

rychlé, vtipné, příjemné čtení pro dospělé i děti

09.09.2015 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Hodně dobrý konec knihy, ke kterému jsem se pracně prokousávala přes velmi rozvláčné a (pro mě) nudné stránky. Příští knihu tohoto autora si nechám ujít.

09.09.2015 4 z 5

Palladium Palladium Boris Razon

Dočetla jsem, ale nebylo to lehké. Bylo to zajímavé, ale znovu bych do toho nešla.
Chvílemi jsem byla vyděšená, co se někomu může odehrávat v hlavě.

08.09.2015 3 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

První polovina knihy byla velmi pohodová a příjemná. A pak se to "trochu zvrtlo" a chvílemi to bylo docela těžké a natahované čtení, až jsem si říkala, že to odložím. Dočetla jsem a nelituji.

08.09.2015 4 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Super čtení, byla jsem moc spokojená. Doporučuji. A šťastný konec byla prámie navíc.

08.09.2015 4 z 5

Prořezávání zoubků Prořezávání zoubků Julia Fierro

Kniha mě docela zklamala. Dá se to číst, ale je to slabý odvar Matkárny (podle mě). Možná kdybych četla knihy v opačném pořadí, tak to bylo lepší. Zdálo se mi, že je spoustu věcí jen otevřených a pak zahrabaných do písku. O každé postavě jsme se dozvěděla kousek, ale ...
Oddychovka do vlaku, když ji zapomeneta na sedadle, tak se nic nestane.

08.09.2015 2 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Pokud bych znala americké reálie, asi by pro mě byla kniha smysluplnější, ale takto je to oddychové čtení na dovolenou s dobrým koncem :-).

05.02.2015 3 z 5

Francouzské děti jedí všechno Francouzské děti jedí všechno Karen Le Billon

Zajímavá kniha pro rodiny, kde se 0bojuje s jídlem. Ukazuje jídelní normy a pravidla, která jsou sice někdy extrémní, ale částečně využitelná i u nás. Je to o rodinném vzoru a kopírování dospělých a stanovování standardů a rutiny. Kniha váže na loňskou "A dost! - Francouzské děti nedělají scény". Je zajímavé vidět, že dětské jídlo může být bez 6 svačinek za den a spousty sladkostí.

02.12.2013 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Pohodová odpočinková knížka. Přečetla jsme to za 4 večery, protože mě (fakt) zajímalo, jak to dopadne. Líbilo se mi, že se to musí dočíst do konce a nejsou tam skoro hluchá místa.

24.11.2013 4 z 5

Aby děti správně jedly Aby děti správně jedly Annette Kast-Zahn

Knihu jsem četla už třikrát.
Skoro každý rodič má pocit, že jeho dítě špatně jí. A také jsme přesvědčeni, že s tím musíme něco udělat. Díky této knize jsem pochopila, že je to trochu jinak. Protože jí "rodič" určuji: co se bude jíst a kdy, a "dítě" určuje množství jídla, které sní. Je to i o pestrosti nabídky, společném stolování a o jídelních pravidlech.
Přečetla jsem i další tři knížky od této autorky, většinu dvakrát, a filosofie je skoro stejná. Děti musí mít pravidla a rámec, ve kterém činí svá rozhodnutí.
Doporučuji rodičům malých dětí.

27.06.2013 5 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

Kniha se mi moc dobře četla. Je to pohled do snobské domácnosti. Některé věci jsou hodně absurdní a velmi vzdálené životu běžných lidí.

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

Dost zvláštní kniha, chvílemi jsem se úplně ztrácela. Podle mě je to hodně smutná, chvílemi hodně zmatená, až nepochopitelná kniha. Konec je dobrý, ale kdyby tam některé části nebyly, tak by mě to více bavilo.

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Pohodové čtení, dobré vztahy, příjemná společnost - těším se na další pokračování.

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Další díl o Ballybucklebo, moc dobré oddychové čtení. Příjemně strávený čas.

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Další díl o doktoru O´Reillym - skvělé jako vždy.

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Četla jsem Linii krásy a čekala jsme, že to bude podobné, ale zdálo se mi to hodně utahané. Děj skoro žádný, ale zajímavý je pohled na jednu věc a jednoho člověka v průběhu století.

Sobota Sobota Ian McEwan

Perfektní kniha. Během jednoho dne se stane jednomu člověku a jeho rodině spoustu obyčejných, zajímavých, ale i děsivých věcí. A také o tom, že všechno souvisí (nebo může souviset) se vším.

Kaligrafie snů Kaligrafie snů Juan Marsé

Kniha je velmi rozvláčná a první polovina pro mě nebyla moc zajímavá. Ale pak jsem se začetla a druhou polovinu "shltla" během dvou dnů. Stojí za to se prokousat první polovinou. Konec je skvělý.